Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co jest takiego drogiego w mercedesie (nie wspominając o modelach z górnej półki) , ze jest kilka razy droższy od fabii, którą w polskich warunkach prawie równie szybko można dotrzeć z punktu A do B?

Odpowiedź - płacisz za:

1. Markę i prestiż,

2. Lata badań i inwestycji , udoskonaleń, patenty, czyli ogólnie technologia i know-how. ( w przypadku tunerów oprogramowanie jest równie ważne co bebechy).

3. Użyte komponenty, części i ich jakość.

4. Funkcjonalność i możliwości.

5. Pozycja na rynku i zasady rynkowe - ile można dać za coś, czy z drugiej strony - jaka cena by się sprzedał.

 

Rynek jest wolny, wybierasz i kupujesz co chcesz, tylko w jednym przedziale cenowym porównuj podobne sprzęty, bo inne porównania tracą sens.

 

HF był bardzo dobry, choć wcale nie budżetowy , gdy wchodził.

Obecnie za kwotę 3x mniejszą mamy podobne sprzęty a nawet bardziej funkcjonalne, więc nie pisz, ze ferguson czy inny producent utrzymuje ceny bo to po prostu ,ie ma miejsca - kształtuje to rynek i nieustanny rozwój,a nie są to towary sprzedawane w ilościach na tony, metry itp by były zmowy cenowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krispl napisał:

A co jest takiego drogiego w tunerze podwójnym: głowica, dysk , soft a może jakiś super szybki procesor ? Nie za bardzo rozumiem.

Ja też.

Ale twojego toku rozumowania.

FFan dobrze zobrazował ten "problem".

A bliżej tematu: różnica w cenie nowego ferdka 8800/8900 a Ariva 200 (podobne parametry) jest jak opisał FFan - 1/3. I to jest naturalny proces. Praktycznie podobne proporcje utrzymują się od wielu lat w branży ogólnie określanej jako komputerowej.

Problem widnieje zupełnie gdzie indziej. Jako użytkownik określonego produktu, konkretnej firmy, nie ważne ile za niego zapłaciłem, oczekuję od producenta, właściciela marki, wsparcia, poprawienia softu, jednoznacznej informacji kiedy alby czy w ogóle nastąpi zmiana oprogramowania, które zapewni mi korzystanie z usługi za którą, de vacto zapłaciłem. Rynek wzajemnych powiązań firm oferujących określone usługi jest coraz bardziej skomplikowany. Ja to rozumiem.

I rozumiem, że też z tego powodu niektóre dekodery są w takiej a nie innej cenie. Nie liczy się tylko to co mamy pod maską. Ale jest jeszcze jedna drobna rzecz. Przepraszam za określenie. Klient. Jako właściciel ferdka 8900 nie jestem w stanie w obecnej chwili korzystać z usług za które, w sposób może pośredni, ale jednak zapłaciłem. A tłumaczenia w stylu "kupno dekodera alternatywnego" nie gwarantuje odbioru, jakoś do mnie nie przemawiają. Na tym ma polegać wolny rynek, że jestem zmuszany do określonych, wymuszonych zachowań? Z jednej strony platforma cyfrowa ze "swoimi" dekoderami ograniczającymi faktyczne możliwości (jeden dekoder - trzy platformy np., jeden dekoder - jeden pilot, jeden dekoder - jedna moja słuszna lista kanałów) jakie daje obecnie rynek. Czy tak dużo wymagam? Dajcie mi - platformy satelitarne - swoje karty, które umieszczę sobie w swoim dekoderze, albo Waszym. Dajcie mi taki wybór. Do tej pory chwaliłem Cyfre za taką możliwość i trochę Polsat. Trochę bo moduł ma swoje wady. Ale w tej chwili zostałem, albo zostanę zmuszony do kupna kolejnego dekodera. Nie chcę mieć obok TV trzech dekoderów. A obecna sytuacja chyba jednak mnie do tego zmusi. I nie chodzi o to aby znależć winnego - Cyfra czy Ferguson, raczej Ferguson. Inni producenci nie mają takich problemów. Ale chodzi o bardzo prosty fakt poczucia, że ktoś tu nas olał. Dlaczego w tej sytuacji mam kupić kolejnego fergusona? Za 100, 220, 1800 zł.? To nie ma znaczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj Cyfra też nie jest bez winy, bo zmienili parametry emisji i czegoś tam jeszcze, celem poprawy swoich usług , dlatego są teraz problemy. Różnie można to odbierać...np: jako zmowę operatora platformy(Cyfra+) i producenta/dystrybutora sprzętu, że nie wspiera starszych swoich urządzeń(Ferguson), aby zmusić użytkownika do wymiany tunerów- kupno nowego na własność, bądz wypożyczenie od Cyfry. Zobaczycie za rok, co będzie z Arivami, to samo co dziś z serią HF, brak wsparcia technicznego i znowu zgrzytanie zębów użytkowników.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Najlepszym rozwiązaniem na dzień dzisiejszy jest zakup oryginalnego modułu Cyfry+ HD za 49zł w promocji lub 179 zł poza. Ale niestety nie każdy to może zrobić. Astony rev. 2.25 kosztują 369zł co stanowi równowartość obecnej rynkowej ceny tunera HF 8900HD, więc nie warto. HF 8900 to był świetny tuner, miałem go przez jakiś czas ,ale sprzedałem. Spisywał się bez zarzutu. Obraz żyleta, wysoka jakość wykonania. Teraz oferują [beep] :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupuje komputer o interesujących mnie parametrach, to nadal nawet po wielu latach mogę korzystać z usług zaoferowanych w momencie kupna. Kupując samochód, nawet 20 lat temu, nadal mogę nim jeżdzić po naszych drogach. Przepisy ani technika nie zmieniły się na tyle abym nie mógł nadal z nich korzystać. Jeżeli mam ochotę, to nadal oglądam TV na kineskopie, albo kupuję coś nowego. Ale nadal mam alternatywę. Ale kupując dekoder muszę być przygotowany na ewentualną wymianę po 2, 3 latach użytkowania? Może za dużo i niepotrzebnie biję pianę, ale jako użytkownik Cyferki i CP tracę powoli cierpliwość i powoli rozglądam się za nowym, innego producenta dekoderem. A czyja jest to wina i czy jest to zmowa, to mnie nie interesuje. Wydając prawie 1000 zł. czuję się zrobiony w konia. Przez kogo? Może przez Cyfrę, może przez Fergusona? A może to enki wina? Z drugiej strony patrząc, żaden to interes dla firmy, która w ten sposób traci tylko wyłącznie wiarygodność i klientów. Chyba nie tu jest problem. A jeżeli nawet, jak niektóre wróbelki ćwierkają, pojawi się nowy soft, to i tak firma straci wielu potencjalnych klientów. Przynajmniej tych, którzy od czasu do czasu korzystają z google. A tych na całe szczęście jest coraz więcej. A rynek kształtują klienci. Ale nie wszystkie firmy to dostrzegają.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy że karta C+ w czytniku to był zawsze niepodważalny atut Fergusona.Jakoś nie widzę innych firm oferujących mcas w oryginalnym sofcie na czytnik(no może Technomate 8000HD ale nie wiadomo do kiedy i tam będzie wsparcie).Musi być zatem jakiś niesamowity powód że na razie brak tego softu.A tak przy okazji-obserwując ostatnie oferty przedłużeniowe C+ dochodzę pomału do wniosku że chyba czas na rozstanie z C+ więc problem mi ubędzie i pewno wezmę familijny z Cp do modułu CP.Czytnik póki co czyta Cryptoworks i Conax więc będzie do TNK/Skylink!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jargla po części muszę się z Tobą zgodzić, ale tylko po części. Tuner był wyprodukowany w jakiejś tam konfiguracji i producent nie mógł przewidzieć, że Cyfra zrobi to i to. Jednak nie jest to jak mniemam sprawa nie do rozwiązania - jeśli stare ferdki (jak np. AF7318 UCI, który podarowałem mamie) radzą sobie z Cyfrą bez problemu, to przyzwoitością ze strony producenta byłaby publikacja softu do HF-8900 HD, który sobie z tym poradzi. I to w jak najkrótszym terminie. Z całkowita jasnością dla klientów jakie aktualnie prowadzi się czynności w tej sprawie. Ferguson jednak zasłania sie informacją, że moduły TnK HD chodzą i jest git.

Wydawało mi się, że zmiana kodowania wraz z udostępnieniem CAM-ów za 49 zł były przywoitym działaniem ze strony Cyfry. Jednak kilkanaście dni użytkowania dwóch CAM-ów (CP - C+) spowodowało, że też zaczynam być coraz bardziej niezadowolony z działań producenta tunera. A najgorsze, że 2 lata temu kosztował 899 zł, a teraz na allegro za 350 zł nie sposób się go pozbyć... a jakbym sie na to zdecydował (choć wcale tego nie chcę) to już wiadomo, że następca będzie innego producenta.

 

(...) więc będzie do TNK/Skylink!

Zazdroszczę... ja sięgam na wschód tylko do 19,2 st. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego już nie raz wspominałem, że "z Fergusonów to tylko ciągniki".

Byłem fanem ich tunerów - teraz odradzam wszyskim jak mogę. Myślę, że przeze mnie stracili już kilku klientów. Mam nadzieję, że będziecie robić podobnie.

Wolę wydać kilka złotych więcej np.: na AZBOX-a i cieszyć się oglądaniem i dodatkowymi usługami ...

Chwalą się, że wydali tuner także na Linuksie ... i co z tego, za 2 góra 3 lata znowu się to wszystko powtórzy.

I nie myślę, że to jest zmowa cenowa ... po prostu jest to zwykłe partactwo przez co stracą setki jak nie tysiciące klientów

 

Z Fergusonów tylko ciągniki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja twierdzę że "złote lata" Fergusona się skończyły na serii AF-XX18, to były naprawdę dobre sprzęty, sam jeszcze posiadam AF-5018, działa bezawaryjnie do dziś, a zakupiony w 2003 roku. Posiadałem też HF8900HD ale po dwóch latach "mordęgi" z wadliwym zasilaczem, przegrzewaniem procesora,szatkowaniem obrazu wylądował na śmietniku(spalony zasilacz). Teraz mam AB IPBox`a 9000HD i jestem zadowolony żadnych problemów, a Ferguson? no cóż firma co sobie wypracowała przez lata dobra markę(nie tylko w Polsce) teraz ją może bezpowrotnie stracić.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

torre24:

"jargla po części muszę się z Tobą zgodzić, ale tylko po części. Tuner był wyprodukowany w jakiejś tam konfiguracji i producent nie mógł przewidzieć, że Cyfra zrobi to i to."

No tak może i jesteś blisko prawdy. Tylko ja tu widzę 2 "ale":

- starsze modele obsługują bez problemu, to jest jeszcze w miarę do zrozumienia, że 8800/8900 już nie łapią, zupełnie zmieniony soft, oprogramowanie itp., itd

- jak chyba większość zainteresowana tym tematem chyba już wie, że jednak można. Ale jest to delikatnie mówiąc nieoficjalny soft.

Co na to informatycy, programiści, czy też firmy współpracujące z Fergusonem?

A jeżeli chodzi o moduły, to jakoś byłem w stanie zdzierżyć mułowatość polsatowskiego za cenę 2 w 1, ale kupno kolejnego do odbioru Cyfry (podobno nie jest tak różowo), o czym torre24 wspomina, to już troszeczkę za dużo.

A tak się cieszyłem z kupna niecałe 2 lata temu... + oczywiście dysk zewnętrzny 500 GB za około 200 zł. :(

Nie wspomnę o CAM Polsatu - następne 200 zł.

No ale te dwie ostatnie pozycje chyba jakoś jeszcze wykorzystam. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

si si, AZ-box da wam support do końca świata i jeden dzień dłużej, ciekawe, czy okulary dają w komplecie do az-boxa ? Długotrwale oglądanie tej sieczki może poważnie uszkodzić wzrok.

słyszałem że nowa nazwa az-boxa to az-bug. Co do 8900 to widząc po wpisach na innych forach używa ich mnóstwo ludzi i są bardzo zadowolenie nawet nie za bardzo przeszkadza im konieczność zakupu modułu. Kilku moich znajomych ma 8900 i po porstu kupili modułu - po próbie przejścia na inny sprzęt uznali, że nie warto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale co z przypadkami takimi jak ja. Mam oryginała filipsa hd a 3 ferdki stały w różnych pokojach i hulały na spliterze bezprzewodowym. Ja nie mam szans zakupić modułu. Cóż trzeba będzie spróbować wgrać hiviona. Mam nadzieję, że mi się uda i będę miał w [beep]ie przynajmniej na jakiś czas dziadów :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Właśnie na stronie Fergusona okazało sie oficjalne oświadczenie.

Wynika z tego ,że firma ta nie jest już właścicielem płyty głównej do tego tunera, i o jakimkolwiek sofcie możemy pomażyć.Innymi słowy wydaliśmy powyżej 1k

na złom.Sa jeszcze na tyle bezczelni ,ze twierdza,że jedyny soft ,który poprawia ich spartolona robotę ,jest nielegalny

Ps n Czemu tak duży portal jakim jest sat kurier nie chce sie zając oficjalnie skandalem związanym z 8900hd hivion?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie się wydaje ze się ładnie ustawili, bo tak na prawdę pewnie niewielka ilość posiadaczy 8900 się interesuje tematem, większość po prostu kupiła moduł i po sprawie a dla trochę bardziej kumatych napisali jaki sobie soft wgrać aby działało i jeszcze dopiski że jest nieautoryzowany i się traci gwarancje, a niby co z komu z gwarancji jeżeli ich oficjalna sprzedaż dawno się skończyła wiec niby ile procent posiadaczy ma na niego gwarancje? jednym słowem dali ludziom wskazówkę co zrobić aby działało, ale to oczywiście nielegalne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komedie. Tyle czasu sciemniac ze bedzie soft nowy. Dowidzenia fergusonie wiecej nic nie kupie tej firmy.

Chcialem wgrac tego hiviona w akcie desperacji ale chyba mam uwalony port rs. Czy nie ma takiego softu zeby przez usb poszedl.

 

PS: Jesli ktos moze doradzic jakis dekoder ktory spelnia 3 warunki: Dziala z karta cyfry w gniezdzie glownym, dziala z modulem polsatu oraz modulem tnk hd. Wszystkie te karty dzialaja w jednej chwili w dekoderze. Jesli ktos moze doradzic taki sprzet to prosze o wiadomosc na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyłby napisać:sorry,nie będzie softu bo nie ma wsparcia lub będzie ale np. za miesiąc.Zwykła elementarna ludzka uczciwość.Żalu nie będę miał,sprzęt działał przez 2 lata wyśmienice i nie chciałem nic innego.My użytkownicy HF8900 HD wymagamy jedynie tej uczciwości i postawienia sprawy jasno a Hiviona nie będę wgrywał i już.

 

Brawo Ferguson!Właśnie o coś takiego chodziło.Sprawa uczciwie postawiona,tego właśnie oczekiwaliśmy! (http://www.ferguson-digital.eu/pl/compo ... 9/280.html)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co stoi na przeszkodzie wgrania tego "nieoficjalnego" softu? skoro na nim wszystko działa jak powinno, chyba tylko to że chcecie być uczciwi. Czy naprawdę warto pozbywać się sprzętu i kupować nowy skoro jednak jest ten soft?. A to że nie firmowany przez fergusona to mniejsza z tym , przecież i tak większość tych tunerów już jest dawno po gwarancji. Nie koniecznie trzeba korzystać z nielegalnych funkcji tego softu, wystarczy że działa na nim to co na oryginale nie działa tak jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Ferguson dołączył do Philipsa. Nigdy więcej nie kupię nic z tych firm.

A przy okazji - co z tego, że gość, który pisał soft do tych tunków pracuje gdzie indziej? Należy go znaleźć, dać umowę - zlecenie, odpowiednią kasę i tydzień na napisanie poprawionego softu. Poza tym nie wierzę, że tylko jedna osoba na świecie to potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...