Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wgrałem ten nowy soft...mam tylko cyfre + orginalny modul...modulu polsatu nie mam...pierwsze co zauwazylem to ze kanaly na module nie maja zaciec..popularnej zwiechy..dzialaja tak samo w czytniku jak i w module zauwazylem rowniez brak skalowania w formacie 4:3..jest tylko 4:3 letter box i 16:9...moze i lepiej ...jesli cos wiecej zauwazycie ..to zapewne podzielicie sie na forum..pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem drobny fehler.Mam kartę C+ z pakietem optimum i moduł CP jako FTA aczkolwiek działa na nim Polsat HD,Boomerang,Zone Europa-taki wybryk natury.

I czasami gdy przełączam np., z kanału TV Polonia czyli FTA czy kanałów HD na kanały tvn,tvn24 to nie czyta karty tylko moduł CP na którym brak dostępu do TVN,TVN24.

Oczywiście wywala BRAK AUDIO/VIDEO choć karta ma te uprawnienia.Nie czyta karty tylko chce moduł.Jakiś bug w algorytmie?8900 zawsze najpierw czytał kartę a później moduł.Przełączenie na inny kanał i powrót na tvn-y i wszystko OK.Czekam na umowę od CP i wtedy już nie będę miał tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam problem z nowym softem do Fergusona 8900; wprawdzie Cyfra+ działa już bez problemu, ale nie widzi mi dysku w obudowie 3,5 (w środku jest zwyczajny dysk 40 gb). Problem jest o tyle złożony, że kiedy przywróciłem soft do wersji wcześniejszej, 1.15, to dysk znowu był widoczny, niewykrywanie dysku ma miejsce wyłącznie na różnych wersjach nowego softu, dlatego sądzę, że musi być tu jakaś pozytywna korelacja. Oczywiście testowałem różne warianty, przywracałem ustawienia fabryczne, próbowałem także wgrać nowy soft z tego dysku w obudowie. Zaraz po wgraniu nowego softu dysk przestawał być widoczny. Żeby było śmieszniej, Ferdek bez problemu widzi mojego kingstona 4 gb, więc nie jest to problem z gniazdem itp. Może jakieś pomysły? Z góry dzięki za pomoc.

 

Kamczat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

ma swoje zewnętrzne zasilanie, w tym rzecz. Cały czas działał bez problemu, dopiero po aktualizacji softu przestał działać. Próbowałem wielu rzeczy, także restartu z wyłącznikiem z tyłu. Może należy coś ustawić przy przywracaniu ustawień fabrycznych? Prawdę powiedziawszy, lekko zwariowałem. Oczywiście ten sam dysk w obudowie, wszędzie indziej działa, także przy podpięciu do kina domowego.

 

Pozdrawiam i proszę o propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa nazywa się Sun Bright

 

co to znaczy, czy próbowałem podłączyć od przodu? podłączam tylko od przodu przez gniazdo USB Fergusona; rzecz w tym, że ten sam dysk dysk działa wszędzie indziej, także na tym samym Ferdku z softem 1.15 (ale oczywiście wtedy nie działa Cyfra)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdę powiedziawszy zapomniałem o tym drugim gnieździe usb, ale też niestety nic to nie dało. Jeżeli Ferdek ma problem z niektórymi diseqc, to można coś z tym zrobić na poziomie konfigurowania ustawień fabrycznych? mnie najbardziej dziwi, że obudowa działa na tym samym Ferdku na wcześniejszym sofcie, a na tym nie, co znaczy, że z samą obudową jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Formatowałem już dysk pod FAT32 programem fat32format. Usunąłem starą partycję, położyłem nową, sformatowałem dysk. Nie pomogło. Obawiam się, że może być jakiś problem ze strony Fergusona, który sprawia, że pod nowym softem brak komunikacji z moją obudową.

Może jeszcze jakieś propozycje?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy diseqc muszę jakoś osobno ustawiać w ustawieniach, bo na tym akurat się nie znam. ja mam wyłącznie cyfrę+ oraz dwa dekodery: jeden od cyfry, a drugi to ferdek; mam do nich splitter, dzięki któremu mogę jednocześnie oglądać i nagrywać. być może te kilka szczegółów dodatkowych spowoduje, że narodzą się Wam jeszcze jakieś pomysły.

we wszystkich wcześniejszych wersjach softu ferdka po prostu ładowałem go z usb i bez żadnego problemu dysk był widoczny; tak naprawdę nigdy nie miałem z tym urządzeniem żadnych problemów; teraz dopiero po raz pierwszy na tym nowym sofcie zaczął szwankować z tym dyskiem; może muszę jeszcze coś programowo ustawić?

póki co zabieram się za formatowanie zgodnie z radą rzymskiego82.

 

dziękuję za wszystkie odpowiedzi. jak mam przyjdzie jeszcze coś do głowy to piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sofcie 1.29.3A w trakcie przeglądania tygodniowego programu tuner się resetuje. Reset następuje sporadycznie, dosyć rzadko i na losowych kanałach. Nie ma znaczenia, czy przełączamy z kanału kodującego Cyfry na Cyfrę, modułu CP na moduł CP, czy też Cyfry na CP i odwrotnie.

Podobne problemy występowały również na poprzednich softach. Nie wiem jak jest na 1.29.5A, gdyż wstrzymałem się przed zmianą softu po wielu negatywnych opiniach. Chyba trzeba jeszcze trochę poczekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgrałem nowy soft 1.29.5A, wydaje się wszystko OK. wgrałem listę kanałów i też wydaje się wszystko OK lecz niestety nie działają mi żadne kanały. Napis głosi - brak sygnału. O co tutaj może chodzić. Acha, przeskananowałem jjuż nawet automatycznie i wyszukał mi tylko 9 programów ( ruski itp) , które działały, wgrałem zatem spowrotem moją listę i dalej cisza, nie ma odbioru.Czy ktoś może mi coś pomóc lub podpowiedzieć co mam zrobić albo co sie stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...