Skocz do zawartości

Patio TV


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Patio działa na zasadzie non-profit - nie zarabiają kasy z reklam. Dlaczego? Znikoma oglądalność, słaby poziom, brak odpowiedniej techniki negocjacji, nie przekonujący projekt, brak chęci reklamodawców.

Patio TV nadaje reklamy. Jest ich niewiele i na dodatek większość z nich jest ich własnymi reklamami. Widziałem np. reklamę butów firmy Farmona. Przyznam, że tę firmę znam głównie ze sponsorowania różnych programów w ITV.

Carsona.

Skoro jest tak jak piszesz to nie dogadali się i tak z żadnym brokerem reklamowym. Czyli nie nadają reklam :D Można wyliczać i wyliczać czego NAJWAŻNIEJSZEGO nie zdołali do tej pory załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Za zmianą logo nie poszła zmiana oprawy graficznej i tak w rogu ekranu logo jest inne a w oprawie inne. Po kilku dniach zmieniono planszę emitowaną w nocy po zakończeniu programu na taką, która już nowe logo posiada. Nie wiedzieć czemu znów powrócono do starej planszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Patio TV wystartowało o 10:15. Jak gdyby nigdy nic rozpoczął się program, który powinien być emitowany, od środka.

Pewnie to był jakiś strajk ostrzegawczy ekipy która nie dostała wypłat.

Patio TV grozi upadłość - usłyszeli od zarządu pracownicy stacji. Jak dowiedział się Dziennik Łódzki, prawie

20 pracowników Patio TV nie dostało wypłaty za ostatni miesiąc (chodzi o 30 tys. zł dla całej załogi).

http://media2.pl/media/57934-koniec-pat ... lizej.html

Może Polsat zainteresuje się tą stacją? Gdyby ją przejął miałby gotowy, po drobnych korektach, kanał dla młodzieży. Logotyp już nawet pasuje do kanałów Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patio TV upada na własne życzenie. Od 23:00 nadają tylko planszę a mogliby jakieś telezakupy albo inne bzdury. Skoro i tak kończą nadawanie to mogliby chociaż w czasie, którego i tak nie wykorzystują zarabiać. Nie ma w ciągu dnia prawie w ogóle reklam. Jeśli takie syfy jak Polonia 1 i ITV potrafią zwerbować reklamodawców to i Patio TV może. Jeśli kanał upadnie to można będzie winić ludzi, którzy nieudolnie nim zarządzali. Ambitne treści ambitnymi treściami ale kasa z nieba nie spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patio TV upada na własne życzenie. Od 23:00 nadają tylko planszę a mogliby jakieś telezakupy albo inne bzdury.
Dokładnie. Mogliby postarać się o tą "papkę" jaką serwują nam muzyczne Viva, 4Fun i ostatnio coraz częściej VH1. Prawda jest taka, że gdyby Patio TV poleciał całkowicie na komercję, może by się u nas przyjął. Mam kilka swoich ulubionych programów na tym kanale, m.in. FreeYourMind a także relacje z różnych klubów dyskotekowych. Sporo osób narzeka, że żadna polska stacja nie nadaje muzyki o tzw. "mocnym brzmieniu". A czasami warto rzucić okiem na ten kanał :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafix - 3 Your Mind to chyba jedyny program na który czasami zerkam. Najczęściej przy jakimś browarku bo bywa zabawnie.

 

Rynek jest brutalny i jedynie ambicjami nie da się utrzymać tak drogiego przedsięwzięcia. Nie chodzi mi o zmienianie całego kanału w papkę. Niech kanał zachowa swój charakter i nie zmienia ramówki, ale między 23:00 a 6:00 i tak nikt tego nie ogląda bo nic nie jest nadawane. To jest dobry czas na zarabianie pieniędzy na emisję tego co jest w pozostałym czasie. Nie wierzę, że Patio nie jest w stanie pozyskać reklamodawców. To raczej nieudolność działu reklamy albo kolejne chore ambicje, które nie pozwalają im na umieszczanie reklam. Przyczyna może być też taka, że za reklamy chcą takich pieniędzy, których nie chcą płacić reklamodawcy. Już przechodziłem takie historie z radiem. Nabzdyczony Pan Prezes upiera się, że nie będzie SMS-ów bo nie i koniec. Nabzdyczony Pan Prezes upiera się, że nie będzie tego i owego. Odrzucał wszystko na czym można było zarabiać a jak radio stanęło na progu bankructwa to winny był oczywiście zespół a nie on. SMS, reklamy i inne [beep]oły, które przynoszą dochód można wykorzystać w inteligentny sposób a nie taki jak to robi np. VIVA czy 4fun.tv. Nagrody w konkursach też łatwo można zdobyć - wystarczy dogadać się z kinem, teatrem, restauracją. Trzeba ruszyć głową i wyrabiać sobie prostymi haczykami niewielką ale stałą widownie. Nic nie jest za darmo, same ambicje nie zarobią na wypłaty dla pracowników. Na ambitny program trzeba zarobić i potrafić znaleźć złoty środek między ambitnym programem a komercją przynoszącą kasę. I złotym środkiem nie jest kopiowanie odmóżdżaczy z VIVY. Jest wiele innych pomysłów tylko trzeba ruszyć głową. Nie będę ich zdradzał i podpowiadał konkurencji ale ruszając głową nawet bez pieniędzy można zrobić coś fajnego. Ale jak się ma poczucie, że robi się coś rewelacyjnego i dziwi się później czemu nikt nas nie ogląda to często bywa za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na poważnie, to gdyby było zawieszenie nadawania, na ekranie pojawiłaby się stosowna informacja. Początkowo byłem przekonany, że to tylko brak sygnału na dekoderze w mojej kablówce, po waszych postach jednak nie mam pomysłu na wytłumaczenie tej sytuacji. Myślę, że najlepszym sposobem na dowiedzenie się co się stało będzie telefon do Patio TV. Nawet jeśli nie ma tam już kto pracować, to niby jakim cudem emisja zatrzymała się w miejscu - tu wchodzi w grę jakieś "zawieszenie" playoutu, bo stoi nie tylko teledysk, ale i logo oraz pasek na dole z napisem "Powtórka programu - prosimy nie wysyłać...". Także gdyby to była awaria dosyłu, prawdopodobnie na ekranie nie zobaczylibyśmy nic albo przynajmniej informację Cyfry+ o awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna strata. Ten kanał i tak oglądają chyba tylko ludzie, którym nudzi się w domu. W kółko teledyski, czasami jakiś program "Dzieci sieci" o niczym (a w nim między innymi rozmowy na żywo przez Skype z Gracjanem Roztockim - :brawo: ) oraz w sobotni wieczór muzyka klubowa, a w tle wizualizacja rodem z Windows Media Player. Przed startem kanału spodziewałem się czegoś naprawdę dobrego. No cóż, znowu się zawiodłem.

 

Pozdro dla desperatów oglądających to coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna strata. Ten kanał i tak oglądają chyba tylko ludzie, którym nudzi się w domu.

Przeważnie telewizję oglądają ludzie, którym się nudzi. :P Godny uwagi na Patio TV był program o grach komputerowych, ale tylko dlatego że nie był produkowany przez tą telewizję, a inne studio filmowe. Wcześniej nadawali swoje pasmo na Edusacie. Może teraz do niego powrócą? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja przypomina mi Info Dokument sprzed dekady. Też była tam awaria polegająca na zawieszeniu się przekazu. Po kilku dniach pojawiła się plansza kontrolna, a kanał powrócił za jakiś czas.

Powrócił, żeby za jakiś czas zniknąć na dobre. Tak też pewnie będzie z Patio TV, o ile jeszcze wróci do normalnego nadawania. Strona internetowa Patio TV najwyraźniej też się zatrzymała, bo ostatni news w aktualnościach napisany został 10 września i od tamtej pory chyba nikt się już nie opiekuje tą stroną, bo wszystko stoi w bez ruchu.

d1815.jpg

A w telewizji kadr urwał się, jakby nagle odcięli im prąd. Chociaż kadr jest śmieszny :lol2:, bo los Patio TV wręcz odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...