Skocz do zawartości

Patio TV


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Patio TV będzie bezpośrednią konkurencją dla 4.fun.tv.Tyle ze ma trochę więcej do zaoferowania

 

TVN przed startem też emitowała teledyski. Idąc Twoim tokiem myślenia w tamtych czasach mogła być konkurencją dla jakiejś telewizji muzycznej. :P:brawo: Nie obraź się, po prostu trochę mnie to rozśmieszyło. :D:smile:

 

Nie porównywałbym tego kanału do 4 Fun TV. Z tego co widzę, Patio TV będzie miała i programy edukacyjne i programy rozrywkowe - wszystkie te pozycje programowe mają konkretne przesłanie, produkcje są skierowane do młodych (15-35). To nie liga co 4Fun TV czy iTV. No i proszę - zapoznajcie się z ofertą programową bo niektórzy z Was - przepraszam, że to napiszę - niewiedzą o czym piszą. :]

 

Prośba: Czy ktoś ma zapa Patio TV z zapowiedzią jakiegokolwiek programu z logiem Patio? Dziękuję serdecznie i pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak była zapowiadana, ale czy taka będzie? :roll: Oglądając testy mam pewne wątpliwości. Czekałem na taką telewizję, mając dosyć beznadziejnych seriali w MTV oraz głupich programów VIVY czy 4fun.tv (iTV swoimi czasy było niezłe, ale potem zeszło na psy, zaczęli robić ludzi w balona w SMSach - wystarczy poczytać ich forum). :/ Patrząc jednak po zajawkach Patio TV, niektórzy prowadzący przypominają mi tych z VIVY... :? Patrząc na reklamówki "debat" czy zaproszenia "gwiazd" do oglądania Patio TV (Doda, Szymon Wydra - idole "pokolenia MTV" - "zapraszam do oglądania najnajnajnaj lepsiejszej telewizji Patio TV"), mam coraz większe wrażenie że będzie to telewizja dla osób oglądających dotychczasowe kanały dla młodzieży, ale bardziej "dorosła" - żeby poczuli się dowartościowani. Ciągle brakuje programów z prawdziwego zdarzenia, coś w stylu "Młodzież kontra" (TVP Info) albo nawet "5-10-15" za dawnych lat... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patio TV na pewno będzie konkurował z iTV. :wink:

 

Gdzie tak wyczytałeś? :lol: Oni będą telewizją młodzieżową. Będą robić swoje - nie obrali konkurencji. Nie ma u nas prawdziwej telewizji młodzieżowej z debatami, rozmowami i rozrywką.

Kanał będzie docierać do 10 milionów osób - podobny zasięg do Tele5. Myślę, że z czasem jeszcze powiększą dostępność.

 

Radzę czekać na start. Wszystko się okaże.

 

http://www.patiotv.pl/programy.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tttttyyyyy - na razie próbujesz dobitnie wcisnąć mi kit, że te telewizje są dla młodzieży. Może i tak się reklamują, ale stacje które wymieniłeś nijak mają się do targetu młodzieżowego. Patio TV to zupełnie inna stacja - celuje do osób młodych, które chcą rozpocząć np. własną działalność gospodarczą. Oczywiście znajdzie się rozrywka i debaty z udziałem publiczności. Nie porównywałbym tego projektu do stacji Zig Zap/Hyper, LAto2008 (kiedyś TMT).

Co do Lato2008 to prędzej kanał dla dzieci. Zresztą kanały, które wymieniłeś trafiają do widzów od przypuszczam 5-25 lat. Patio TV trafia do nieco starszych - 15-35. Coś dla gimnazjalistów, licealistów i studentów. Zresztą - jeżeli jeszcze starszym się spodoba to też będą oglądać. O dorosłych też będzie się rozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to "oczko" ma oznaczać sarkazm, czy nie. Na mnie jednak nie zrobili najlepszego wrażenia. Póki co na moim Ferdku zrzuciłem ich koło TVS (czyli bardzo daleko).

 

Sam nie wiem jeszcze co o nich myśleć. :| Poczekamy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co na moim Ferdku zrzuciłem ich koło TVS (czyli bardzo daleko).

Myślę, że start TVS-u był nieporównywanie lepszy od startu Patio TV... :? Jak dla mnie to amatorka - "telewizja studencka"!

Podobno mają najnowocześniejszy sprzęt w kraju... W porządku. Pokazywali reżyserkę - monitory/telewizory panoramiczne, a obraz na nich 4:3 pillarbox - gratulacje. :/

Podobno opiekę nad projektem sprawują najlepsi specjaliści z Łodzi. W takim razie dlaczego kamerzyści mając mnóstwo czasu na przygotowania przed startem, nie potrafią nawet dobrze dobrać przysłony w kamerze!? Postacie, na które świeciło mocne światło były po prostu wypalone, a garnitury były szare, a nie czarne.

Zauważalny też był brak jakiegokolwiek scenariusza, wszyscy chyba poszli na żywioł. Kamerzyści nie wiedzieli co się dzieje i kogo pokazywać. Prezenterzy nie wiedzieli co robić, gdzie patrzeć, co się za chwilę stanie. Wszystko wyglądało jak start wiejskiego kółka zainteresowań.

Dlaczego właściciel stacji i prezes Fabryki Mediów nie mieli żadnych gotowych przemów, sami "nie wiedzieli co mają powiedzieć"? :lol:

Ktoś powiedział, że w telewizji najważniejszy jest "człowiek, człowiek, a potem sprzęt". Zgadza się. Widać, że niektórzy prezenterzy naprawdę są nieźli, jedna z nich przypomniała mi sposobem mówienia redaktorkę programu interwencyjnego z TVP lub TVN24. Ale nie można w całości skupiać się na ludziach, mając do dyspozycji naprawdę niezły sprzęt! Dlaczego kamerzyści od początku mają "skrzywienie kręgosłupa" i chodzą z kamerą przekrzywioną w prawo lub lewo? Sposób pokazywania niektórych ludzi - czy nikt na zajęciach nie uczył ich o perspektywie?! Nie można pokazywać leżącej kobiety obiektywem szerokokątnym stojąc pod jej nogami, bo cała uwaga skupia się na przerośniętych nogach! :lol2:

To naprawdę są podstawy. Wygląda to tak, jakby pracowali tam nie studenci szkoły filmowej, a zwykli studenci prawa czy medycyny, którzy o kamerach nie mają żadnego pojęcia! :|

Wkurza mnie też stosowanie wszystkich filtrów i trików, żeby zamazać ewentualne niedoróbki. No i to takie bardzo "młodzieżowe". Szkoda, że nie wszystkim młodym się podoba. Zamiast ciągle oglądać różne filtry czarno-białe, mozaiki czy pastele, wolałbym statyczny obraz z jasnym przekazem. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno mają najnowocześniejszy sprzęt w kraju... W porządku. Pokazywali reżyserkę - monitory/telewizory panoramiczne ...

 

Szkoda, że cały efekt psuje umieszczenie kanału na zapchanym transponderze Cyfry a co za tym idzie niski bitrate. Rozdzielczość jest też chyba obniżona (wg Satcodx 544x576 px). Wybrali sobie kiepskiego operatora. Z drugiej strony Cyfra też nie powinna wynajmować pojemności kanałom FTA, skoro nie może zapewnić optymalnej jakości swoim własnym stacjom (na tym samym transponderze są m.in. Orange Sport czy HBO na jakość których skarży się wielu abonentów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając testowe nadawanie tego kanału muszę przyznać że szykuje sie dosc interesująca konkurencja dla kilku kanałow;)ktore są kodowane.Pragnę zauważyć że większa częsc kanałow zaczynających emisje miewa większe bądz mniejsze problemy.Przybywa nam kolejny Polski kanał FTA-->>za to ubywają 3 no ale trudno.Licze ze tworcy kanału wezmą sobie do serca głosy ludzi i nie bedzie to kolejny gniot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno w nocy 8 października ma się zmienić sposób dosyłu sygnału Patio.TV z Łodzi do Warszawy (Cyfra+), co powinno pozytywnie wpłynąć na jakość transmisji na satelicie. Miejmy nadzieję, że tak będzie. Jestem mile zaskoczony ofertą kanału, brakowało tego typu stacji na rynku. Kanał dla młodych ludzi, głównie studentów... na poziomie... z interesującymi dyskusjami... coś zupełnie odmiennego od tego, co oferuje np. MTV ze swoimi "durnawymi reality tv". Jest jeszcze trochę zgrzytów (wiadomo... kanał nowy... wszystko dopiero "dociera się"... widzę jednak, że Patio ma przed sobą spore perspektywy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...