Skocz do zawartości

Patio TV


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby tylko nie było z nimi jak z iTV... Na początku przysłali mi dwie nagrody, które wygrałem w konkursach SMSowych, a później mimo wysłania kilkudziesięciu SMSów i zapewnienia, że wygrałem kilka z nagród rzeczowych, po jakimś czasie napisali mi w SMSie że nagrodą jest możliwość ściągnięcia od nich gry java na komórkę - oczywiście za pieniądze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że iTV jest w znacznie lepszej sytuacji, żeby nie powiedzieć, że wręcz wzorowej od Patio TV. Kiedy to iTV ma konkretną oglądalność - Patio TV jej po prostu nie ma. Kiedy to iTV tworzy programy - Patio TV ich praktycznie nie robi.

 

A link do Forum podałem z jednego powodu - spośród komentujących są pracownicy Patio, którzy całkowicie opisują sytuację w stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patio TV wiosną zwiększy także ilość muzyki na antenie - pojawią się trzy nowe pasma muzyczne: "Wąsata klasyka" (pop i rock lat 70. i 80.), "Killing me softly" (chillout, cool i smooth jazz) i "Tniemy Bristol" (kwaśne bity).

 

Bardzo ciekawy fragment.W sumie nie obraziłbym się gdyby ten kanał przekształcił się w kanał muzyczny nadający muzykę z lat 70-tych,80tych i 90tych.Fajnie by było,bo wreszcie miałbym co oglądac jeżeli chodzi o polskie kanały muzyczne.Myślę,że tak byłoby lepiej i jest to sznasa na lepszą oglądalnośc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to sznasa na lepszą oglądalnośc

 

Marna szansa dopóki nie będą starali się budować zasięgu. A oni myślą, że zrobili drugie CNN. Jak twórca Patio odczuje straty na własnej skórze to może coś się zmieni, ale wątpliwa to sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Z tym nowym sprzętem to bym był ostrożny. To co emitują wcale na to nie wskazuje. Raczej jest to mieszanka nowego sprzętu ze starymi gratami. Co z tego, że zmienili logo (moim zdaniem na gorsze) jeśli po zakończeniu emisji jest nadal stare. Patio TV robią ludzie, którzy chcą ale nie zawsze potrafią i nie mają pieniędzy. Długo tak nie pociągną bo kiedyś kasa się skończy zupełnie. Już widać w Patio ubywające fundusze.

TV Trwam sama wymyślała ograniczenia. Nadal tak jest?

Ograniczenia wiekowe są przyznawane przez każdą telewizję indywidualnie, nikt z góry nie narzuca do jakiej widowni jest skierowany program. I później mamy takie kwiatki jak w przypadku "Z archiwum X", które nadawane w trzech stacjach: TVP 2, Polsat, TV 4 mają różną kategorię wiekową, w każdej stacji inną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym nowym sprzętem to bym był ostrożny. To co emitują wcale na to nie wskazuje. Raczej jest to mieszanka nowego sprzętu ze starymi gratami.

Ja na Twoim miejscu ostrożny bym był wysuwając takie wnioski. Sprzęt w Patio TV był zakupiony jako całkowicie nowy, do użytku. Programy mogą spokojnie emitować i robić w 16/9. Jest jeden mały problem. Ta telewizja robiona jest głównie przez osoby, które dopiero co zakończyły studia, szkołę w kierunku ogólnie mówiąc realizacji. I to jeszcze w AHE do której tak naprawdę nie wiele co mam wątów, bo nie mam z nią styczności. Druga strona medalu jest taka, że decyzja o emitowaniu programu w 16/9 nie była w ogóle brana pod uwagę, bo z ich widownią i tak to im się na wiele nie zda po prostu. Po co mają się męczyć? Najnormalniej rzecz biorąc nawet o tym nie myśleli i nie myślą. Bo w sumie po co. Nie jest to jakiś wielki koncern medialny, nie reprezentują niczego wielkiego. W zasadzie powiedzmy, że mieli by na pewno problemy z obsługą 16/9. A jeśli nie to nie jest obecnie ich główny cel. Mają inne sprawy na głowie.

 

Już nie mówię skąd to wszystko wiem. Realizacja programów jest na słabym nadal poziomie, choć jest to wina pojedynczych osób. Większość pracowała w innych stacjach, tych bardziej cenionych więc wykazywali się na pewno większą wiedzą. Większość świeżaków naprawdę pokazała, że potrafi robić programy, materiały na względnym poziomie do poziomu stacji. Wina zawsze leży po środku. Wina leży również w poprzednim składzie pracowników. Nadal Patio działa na zasadzie non-profit - nie zarabiają kasy z reklam. Dlaczego? Znikoma oglądalność, słaby poziom, brak odpowiedniej techniki negocjacji, nie przekonujący projekt, brak chęci reklamodawców. Mówiąc ściśle - nic. Stacja znajduje się we wszystkich sieciach satelitarnych, które nie bulą za jego obecność bo jest przecież FTA (haha, swoją drogą już widzę to wielkie zainteresowanie projektem! :lol2: ). Brak obecności w kablówkach.

 

Pieniędzy mają sporo. Nie muszę tego mówić. Każdy kto zapoznał się z projektem wie dokładnie skąd i od kogo. Ale co z tego jak pieniążki muszą się zwrócić a na początkowe produkcje wydano ogrom kasy, która potem się nie zwróciła? Pomysł z call-tv nie wypalił, tego typu pomysły u nich również, bo nikt ich po prostu nie ogląda...

 

Dodam jeszcze pewien fakt, który widać gołym okiem nawet dla tych, którzy tam nie byli nigdy (strona internetowa dużo mówiła) - pierwszy prezes posiedział trochę długo. Dość duża rotacja pracowników doskwierała. Ale co tam. Pracują dla ''pasji''. Prezes odsunięty, parę głów poleciało. Drugi prezes miał dość dobra wizję kanału przy nie ogromnym nakładzie. Ostatecznie pomysły nie pokrywały się z wizją właściciela stacji. A może nie pokrywały się z jego budżetem. Też możliwe, bo Patio TV służy głównie jako wizytówka dawnej WSHE, teraz AHE. Nawet pod przykrywką programów młodzieżowych czy też teraz - muzycznych głównie.

 

Także dzięki wiedzy od innych osób mogę jedynie powiedzieć, że takie posty:

 

Kiedy emisja w 16/9? Cały sprzęt mają nowiusieńki, na 100% przystosowany do realizacji w tym formacie! Nawet mają telewizory panoramiczne, na których oglądają sygnał w pillarboxie... :/

 

... w przypadku tej stacji mnie nieco śmieszą. ;)

 

Dla mnie ten cały projekt nie ma w ogóle przyszłości. Nie z tak ułożonym całym planem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta telewizja robiona jest głównie przez osoby, które dopiero co zakończyły studia, szkołę w kierunku ogólnie mówiąc realizacji. I to jeszcze w AHE do której tak naprawdę nie wiele co mam wątów, bo nie mam z nią styczności.

To właśnie młodzi ludzie przodują we wszelkich nowinkach technicznych, dlatego dziwi mnie ich podejście do tematu 16/9. Nie mówię tu o nadawaniu w HD, ale samej realizacji programów od początku do końca w 16/9. Tu nie ma żadnej "męki"! Jakoś radzą sobie z trudniejszymi zagadnieniami, jak rozmowy z widzami przez Skype'a na żywo - chociaż czasem z miernym skutkiem. Jeśli od początku realizowano by w tym formacie wszystkie programy, jingle, zapowiedzi, itd. - nie byłoby problemu! Bo zapewne masz tu na myśli coś, co stosuje np. TVN Turbo czyli przełączanie się z 4/3 na 16/9. Mogliby przecież nadawać ciągle z WSS, tak jak robi to TVS! Ale może masz rację... Teraz takie posty z pytaniem "kiedy" nie mają sensu. Mieli już jedną szansę - na początku, i jej nie wykorzystali. Teraz już nie będzie ich stać na cały proces przechodzenia na 16/9, jak inne polskie stacje. Teraz muszą raczej popracować nad tym, by nie upaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patio działa na zasadzie non-profit - nie zarabiają kasy z reklam. Dlaczego? Znikoma oglądalność, słaby poziom, brak odpowiedniej techniki negocjacji, nie przekonujący projekt, brak chęci reklamodawców.

Patio TV nadaje reklamy. Jest ich niewiele i na dodatek większość z nich jest ich własnymi reklamami. Widziałem np. reklamę butów firmy Farmona. Przyznam, że tę firmę znam głównie ze sponsorowania różnych programów w ITV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karol91: Nie jaraj się już tak tym 16/9, bo fakt, że Patio TV postawiło na ludzi młodych wcale nie oznacza, że ich pociąg do nowinek technicznych musi przekładać się na doświadczenie w pracy na nowoczesnym sprzęcie telewizyjnym. Nie jest to przecież telewizja robiona za duże pieniądze i dla dużych pieniędzy, wcale nie ma potrzeby emitować jej w formacie panoramicznym skoro i tak podstawowe kanały telewizyjne serwują nam zwykły letterbox. Wpierw trzeba postawić na dobry program, a nie martwić się formatem, bowiem w dobie analogowych sieci kablowych oraz nadal starych telewizorów 4/3, potencjalny widz odczuje jedynie zmianę w postaci przesunięcia się loga o parę centymetrów w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...