Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Najnowszy sezon "Przyjaciółek” w Polsacie ogląda średnio 728 tys. osób, zaledwie 39 tys. widzów mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Widownia serii maleje z odcinka na odcinek.

 

Każdy kolejny odcinek serialu "Bracia” emitowanego przez Polsat ogląda coraz mniej widzów. Pierwsze trzy epizody przyciągnęły przed odbiorniki średnio 802 tys. osób.

 

Pierwsze trzy odcinki 20., jubileuszowego sezonu show "Twoja twarz brzmi znajomo” oglądało średnio 1,4 mln widzów. To więcej niż w poprzedniej serii, ale mniej niż rok temu.

 

715 tys. widzów zgromadziły średnio przed odbiornikami pierwsze odcinki dziewiątej serii reality show "Ninja Warrior Polska” w Polsacie. To o 143 tys. mniej niż gromadziła siódma odsłona emitowana rok temu. Każdy kolejny odcinek miał wyższą oglądalność od poprzedniego.
 

 

źródło: wirtualne media.

Edytowane przez kolos22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pewnie zorientowano się, że w poprzednich latach to właśnie dzień kabaretowy cieszył się największym zainteresowanie widzów, więc stacja chce to jakoś nadrobić, a łatwiej im teraz zrobić program montażowy niż organizować coś nowego. Chociaż przyznam, że nieco mnie te słowa Górskiego ominęły, chyba aż dużo o tym nie pisano w mediach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówił u Mazurka na ZERO, że padło "Przepraszam", ale odesłał ich do agenta, bo mają inne propozycje i niech się dogadują z agentem. Obserwując środowisko można zauważyć, że dużo formacji trzyma tę samą stronę co Górski, więc pewno dlatego nie ma kabaretonu w tym roku, bo nie ma za wielu chętnych by wystąpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kolis napisał(a):

Obserwując środowisko można zauważyć, że dużo formacji trzyma tę samą stronę co Górski, więc pewno dlatego nie ma kabaretonu w tym roku, bo nie ma za wielu chętnych by wystąpić.

Mnie to szczerze mówiąc nie dziwi, bo sytuacja z jesieni była naprawdę zgrzytliwa. Nagrano programy, których nikt nie obejrzał, bo nie zostały one wyemitowane. Zrobiły się z tego "półkowniki". Do tego cała ta otoczka, jakby specjalnie chciano się pozbyć kabaretów, uznając za problem coś, co przez wiele lat (i mówię tu nie tylko o tym ostatnim okresie, gdy wyrzucono premierowe programy z TVP i ekipa tworząca "Dzięki Bogu Już Weekend" przeniosła się do Polsatu, ale właśnie o ostatnim dwudziestoleciu) żadnym problemem nie było, czyli fakt, iż wiele numerów było politycznych. Zresztą choćby Kabaret Młodych Panów wręcz zabronił Polsatowi rejestrowania swoich występów podczas ostatniej edycji Ryjka, imprezy którą w sensie medialnym wykreował dla kabaretowej Polski właśnie Polsat.
Swoją drogą tu też emisji zarejestrowanych numerów się nie doczekaliśmy, a stacja jednak była do tego zobowiązana umową z miastem, gdyż traktowane to było jaka akcja promująca Rybnik.

 

Dlatego nie jestem zaskoczony obecną rezerwą w stosunkach z Polsatem, skoro teraz może nie być pewności, czy gdyby jednak organizowano Kabareton na żywo, to czy by nie było znowu chęci do tego, aby w trakcie prób sugerować, żeby nie zagrać tego czy innego numeru. Sam pomysł wyemitowania archiwaliów zły nie jest, bo jednak przez te 20 lat były perełki, a stacje Polsatu też jednak nie powtarzały w ostatnich latach tych widowisk w całości, w przeciwieństwie do TVP Rozrywka, gdzie różnego rodzaju kabaretony można zobaczyć. Natomiast to faktycznie pokazuje, że Polsatowi tych kabaretów zaczyna brakować, a czymś będzie trzeba ramówkę wypełnić, gdy skończy się "Taniec z Gwiazdami". Owszem, on teraz osiąga nieco lepsze wyniki od programu kabaretowego, ale tu też trochę działa efekt powrotu, bo stacja nie emitowała tego programu przez rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Polsat jest w stanie dogadać się z kabaretami skoro nawet już magiczne słowo „przepraszam" padło. Powód zmiany nastawienia jest w tym przypadku prosty a mianowicie Polsat przestraszył się widma oddania imprez pokroju Festiwalu Koszalińskiego antenie TVP2. Obstawiam się że skończy się na tym że stopniowo kabarety będą jednak wracać do Polsatu a zaległe odcinki „Kabaretu na żywo" zostaną wyemitowane latem co wytrąci z rąk argument satyrykom. 

Swoją drogą ciekawe czy TVP2 będzie chciało odbić od Pulsu „Mazurską Noc Kabaretową" odbudowując powoli swoją ofertę kabaretową. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo padło ponad miesiąc temu i nic za tym nie poszło. Gdyby faktycznie od jednego "przepraszam" miało się coś zmienić, to by już szykowano listę kabaretów na trzeci dzień Polsat SuperHit Festiwalu, a nie wpisywano sklejkę typu "the best of". Poza tym na przykład z festiwalem w Koszalinie jest tak, że Polsat, tak jak wcześniej Dwójka, zapewniały obsługę medialną, ale nie były organizatorami imprezy, bo nią zajmuje się Kabaret Koń Polski. Podobnie wygląda to z Mazurską Nocą Kabaretową, której organizatorem jest Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA, a nie ten czy inny kanał telewizyjny. To organizatorzy danych imprez decydują, gdzie, jeśli w ogóle, będzie emisja telewizyjna.

 

1 godzinę temu, Poland napisał(a):

zaległe odcinki „Kabaretu na żywo" zostaną wyemitowane latem co wytrąci z rąk argument satyrykom

Wydaje mi się, że tu by nie było wytrącenia argumentu, bo sednem sprawy było nie tylko to, że nie wyemitowano tych konkretnych odcinków, ale że zaczęło być ryzyko ingerowania w program. Sama emisja latem niczego by nie załatwiła, nawet finansowo, bo akurat w tej kwestii Polsat jest czysty - zapłacił za realizację, nie musiał za emisję. Poza tym zastanawiam się, na ile by to miało sens, żeby jako premierę wypuszczać coś, co byłoby w tym momencie już archiwalne, szczególnie biorąc pod uwagę formę show, gdzie było dużo odniesień do tego, co działo się w ostatnich dniach przed nagraniem danego programu. Coś, co było śmieszne w niedzielę, bo odnosiło się do wydarzenia sprzed tygodnia, w lipcu mogłoby być niezrozumiałe, jeśli ktoś by nie pamiętał, do czego się nawiązuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kirk napisał(a):

Poza tym zastanawiam się, na ile by to miało sens, żeby jako premierę wypuszczać coś, co byłoby w tym momencie już archiwalne, szczególnie biorąc pod uwagę formę show, gdzie było dużo odniesień do tego, co działo się w ostatnich dniach przed nagraniem danego programu. Coś, co było śmieszne w niedzielę, bo odnosiło się do wydarzenia sprzed tygodnia, w lipcu mogłoby być niezrozumiałe, jeśli ktoś by nie pamiętał, do czego się nawiązuje.

Jakoś na Polsat Comedy Central Extra leciały powtórki „Kabaretu na Żywo" i nikt nie czepiał się co do aktualności tematów odcinków. Gdyby wyemitowano zaległe odcinki „Kabaretu na Żywo" to pewnie trafiłyby w pierwszej kolejności właśnie do wspomnianej stacji a potem ewentualnie do naziemnych stacji włącznie z Polsatem w okresie letnim dla wypełnienia niedzielnego slotu po 20:00. 

54 minuty temu, dvbtowiec napisał(a):

Po tej mówiąc kolokwialnie szopce z kabaretami, nie będzie Polsatowi łatwo przekonać znanych kabareciarzy do powrotu. Szczerze byłbym zdziwiony gdyby wrócili. 

Musieliby nie tylko wyemitować zaległe odcinki „Kabaretu na Żywo" ale i wznowić emisje powtórek czy przywrócić do sieci usunięte materiały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Poland napisał(a):

Jakoś na Polsat Comedy Central Extra leciały powtórki „Kabaretu na Żywo" i nikt nie czepiał się co do aktualności tematów odcinków.

Czym innym są emisje powtórek w porze porannej na kanale kodowanym, a czym innym premierowa emisja "półkownika".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby takie odcinki leciały na przemian z powtórkami to nikt nie skapnąłby się że są one premierowe. 

Swoją drogą we wczorajszym wywiadzie z portalem dziennik.pl Robert Górski oficjalnie zadeklarował chęć pojednania z Polsatem więc możliwe że kosa kabareciarzy ze „słoneczkiem" jednak zostanie zakończona. Mówił on tak:

Cytat

Nie leży w mojej naturze, by się gniewać wiecznie. To są nieliczne osoby, z którą mam taką kosę. Ja mam krótką pamięć. mam takie szczęście, że długo nie chowam urazów. Jak ktoś będzie chciał się pojednać i wyciągnie rękę, to ja też ją wyciągnę. Na tym polega życie. Jak zadzwonią to odbiorę telefon, choć nie odbieram z nieznanych numerów. Lepiej, więc żeby najpierw napisali sms-a a wtedy odbiorę ten sam numer, z którego go wysłali.

Osobiście nie mam nic przeciwko pojednaniu się kabaretów z Polsatem zwłaszcza ze w tej materii także Telewizja Polska chce wrócić do gry. 

 

-----

Źródło wypowiedzi: https://zyciegwiazd.dziennik.pl/news/artykuly/9489719,zaskakujaca-deklaracja-roberta-gorskiego-nie-bede-sie-juz-znecal-nad.html

 

 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może. Tymczasem najbardziej ciekawi mnie kogo w tym roku wybiorą organizatorzy eventów kabaretowych. Na miejscu Polsatu kuł bym żelazo póki gorące i nie tylko bym obronił w ramówce wszystkie letnie eventy kabaretowe ale i zasugerowałbym satyrykom nowe otwarcie będące odpowiednikiem „Kabaretonu" w Opolu. Mam tu na myśli zrobienie jednak „Sopockiego Hitu Kabaretowego" na żywo ale latem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Po tej mówiąc kolokwialnie szopce z kabaretami, nie będzie Polsatowi łatwo przekonać znanych kabareciarzy do powrotu. Szczerze byłbym zdziwiony gdyby wrócili. 

Za solidną podwyżkę w porównaniu do tego, co wcześniej otrzymywali, lub mogą otrzymać od konkurencji Polsatu mogą dać się przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby do finalnego pogodzenia się Polsatu ze satyrykami doszło stacja musiałaby zadbać nie tylko o kwestie finansowe ale i programowo-wizerunkowe. Mam tu na myśli odblokowanie emisji programów kabaretowych (w tym zaległych odcinków „Kabaretu na żywo") zarówno w telewizji jak i w sieci oraz odblokowanie skeczy kabaretowych na Facebookowym czy też Youtubowym profilu stacji. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu racja, jeśli Polsat faktycznie chce na poważnie myśleć o powrocie premierowych kabaretów, powinien wyjaśnić sytuację, tak aby nie było już żadnych wątpliwości. Zresztą widzom też by się przydało takie wyjaśnienie, bo wciąż jest wiele niejasności.

Dodatkowy czynnik, moim zdaniem, który może przyczynić się do powrotu, jest taki, że Polsat też nie może bazować cały czas tylko na powtórkach i robić samych sklejek "the best of".

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Polsatowi w osobie Piotra Żaka będzie zależeć na utrzymaniu kabaretów tak by wróciły one w jesiennej ramówce a może i nawet podczas letnich eventów biorąc uwagę chociażby podobną chęć TVP do pogodzenia się z kabaretami. Muszą po prostu coś zrobić by dzięki działaniom Telewizji Polskiej nie obudzić się z ręką w nocniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...