Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Adamek92 https://www.press.pl/tresc/66672,polsat-box-i-polsat-go-nowymi-markami-w-grupie-polsat-plus

No to chyba wszystko jasne.

Mi jeszcze po głowie chodziło że może Ipla i CP GO będą połączone w jedną stronę (Polsat GO), mającą odmienną ofertę dla abonentów i dla subskrybentów, tak samo jak CANAL+ online. No ale widać zrobią trochę inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, proton360 napisał:

CP GO to usługa skierowane dla abonentów CP czyli logika nakazuje te zmiany robić następujące:
Cyfrowy Polsat -> Polsat Box
ipla -> Polsat GO
CP GO -> Polsat Box GO

Tak będzie. Portale wprowadzają w błąd że to co ma nazywać się Polsat Box GO nie istnieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pan MarSag napisał:

Jak było, tak nie ma nowej oprawy Polsatu. Wydaje mi się, że jednak wejdzie jesienią.

Skoro nowy spot ma być już z nowym logo stacji to obstawiam że nowa oprawa wejdzie w ten sam dzień wspomniany materiał. Nie zdziwię się jak nowe logo Polsatu wejdzie równolegle z Wydarzeniami 24 lub nowymi symbolami TVP1 i TVP2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat od lat mnie zaskakuje... niestety oczywiście negatywnie. Jak już się wydawało, że apogeum obciachu Polsat osiągnął w latach '90 nadając programy typu "Disco Relax" i "Disco Polo Live". Kiedy obserwowaliśmy jak apogeum obciachu trwało w kolejnych latach w postaci wypuszczenia tandetnych dekoderów z D U P I A T Ą ofertą programową sygnowaną nazwą "Polsat 2 Cyfrowy" (do tej pory nie wiem po co ta dwójka w nazwie), nastał moment, gdy wydawało się, że Polsat przyjął kierunek właściwy. Stworzyli ładne, schludne logo (mam na myśli to obecne), odeszli od disco-polo, zaczęli współpracę z zagranicznymi nadawcami przy tworzeniu (w końcu!) lepszych jakościowo kanałów tematycznych, przejęli Plusa i Interię - po prostu rośli w siłę. Oczywiście Polsat nie byłby Polsatem, gdyby tego nie S P I E P R Z Y Ł :)

Sam koncept ujednolicenia identyfikacji wizualnej w zależnych podmiotach jest oczywiście słuszny, natomiast nie w wykonaniu Polsatu, który dotychczasowe logo ma zamiar zastąpić logiem zdecydowanie gorszym, wyjętym estetycznie z przełomu XX/XXI wieku. To brzydkie, nadchodzące logo sugeruje uwstecznienie się stacji, a jak do tego dodamy powtarzającą się obecność Zenka i jego kumpli na festiwalach Polsatu, to mam wrażenie, że historia zatoczyła koło. Czasami naprawdę się dziwię... Zygmunt Solorz-Żak - jeden z najbogatszych Polaków, który, bądź co bądź, ma łeb do interesów, a sygnuje swoim nazwiskiem twór, który estetycznie jest nie do strawienia. Czasami tak sobie myślę, że z czystego patriotyzmu gospodarczego chciałbym zastąpić w swoim domu CANAL+ Cyfrowym Polsatem, ale wyżej wymienione czynniki mnie od tego pomysłu od razu odrzucają... Mają Ligę Mistrzów, a nawet gdyby teoretycznie przejęli moją ulubioną Premier League, to Polsat jest dla mnie odpychający jako marka, a szkoda, bo ma ogromny potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CashBackPlease jeśli masz zmieniać CANAL+ na Cyfrowy Polsat z pobudek patriotycznych, to na Twym miejscu pozostałbym przy obecnej platformie :) Przeszłość obu firm jest mniej więcej ta sama, czyli dziwne konszachty z władzą, dzięki którym dostają częstotliwości i robią się nadzwyczaj popularni. W przypadku Polsatu, tną koszty na czymkolwiek, jak np. na świetle; emitują niskobudżetowe produkcje, zapełniają program innymi, bezwartościowymi treściami (zwłaszcza teraz), reklamami oraz tworzą 15 nowych kanałów, na których puszczają to samo. A lud to kupuje i wierzy w jak najświętszy sakrament :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2021 o 17:39, CashBackPlease napisał:

Polsat od lat mnie zaskakuje... niestety oczywiście negatywnie. Jak już się wydawało, że apogeum obciachu Polsat osiągnął w latach '90 nadając programy typu "Disco Relax" i "Disco Polo Live". Kiedy obserwowaliśmy jak apogeum obciachu trwało w kolejnych latach w postaci wypuszczenia tandetnych dekoderów z D U P I A T Ą ofertą programową sygnowaną nazwą "Polsat 2 Cyfrowy" (do tej pory nie wiem po co ta dwójka w nazwie), nastał moment, gdy wydawało się, że Polsat przyjął kierunek właściwy. Stworzyli ładne, schludne logo (mam na myśli to obecne), odeszli od disco-polo, zaczęli współpracę z zagranicznymi nadawcami przy tworzeniu (w końcu!) lepszych jakościowo kanałów tematycznych, przejęli Plusa i Interię - po prostu rośli w siłę. Oczywiście Polsat nie byłby Polsatem, gdyby tego nie S P I E P R Z Y Ł :)

Sam koncept ujednolicenia identyfikacji wizualnej w zależnych podmiotach jest oczywiście słuszny, natomiast nie w wykonaniu Polsatu, który dotychczasowe logo ma zamiar zastąpić logiem zdecydowanie gorszym, wyjętym estetycznie z przełomu XX/XXI wieku. To brzydkie, nadchodzące logo sugeruje uwstecznienie się stacji, a jak do tego dodamy powtarzającą się obecność Zenka i jego kumpli na festiwalach Polsatu, to mam wrażenie, że historia zatoczyła koło. Czasami naprawdę się dziwię... Zygmunt Solorz-Żak - jeden z najbogatszych Polaków, który, bądź co bądź, ma łeb do interesów, a sygnuje swoim nazwiskiem twór, który estetycznie jest nie do strawienia. Czasami tak sobie myślę, że z czystego patriotyzmu gospodarczego chciałbym zastąpić w swoim domu CANAL+ Cyfrowym Polsatem, ale wyżej wymienione czynniki mnie od tego pomysłu od razu odrzucają... Mają Ligę Mistrzów, a nawet gdyby teoretycznie przejęli moją ulubioną Premier League, to Polsat jest dla mnie odpychający jako marka, a szkoda, bo ma ogromny potencjał.

Jarmaczność Polsatu wynika z prostego względu a mianowicie był jedyną nie licząc stacji Telewizji Polskiej stacją i na dodatek dostępną wszędzie a nie tylko jak TVN w mieście - stąd programy disco polo kierowane do ludzi z małych miejscowości a zwłaszcza wsi. Jak to mówią - chcesz wejść między wrony, musisz krakać jak one. Dlatego Polsat przez cały czas będąc w analogu sprofilował się automatycznie do mieszkańców prowincji i stąd próba oderwania się od tego w 2002 roku zakończyła się fiaskiem a z biegiem lat stacja coraz bardziej stała się jarmaczna a przyjście Terentiew tylko to wzmocniło. Odwrotnie TVN który cały czas będąc w mieście ukształtował sobie profil pod ten kierunek..

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mastano napisał:

@CashBackPlease jeśli masz zmieniać CANAL+ na Cyfrowy Polsat z pobudek patriotycznych, to na Twym miejscu pozostałbym przy obecnej platformie :) 

@mastano, dlatego napisałem, że mnie od tego pomysłu od razu odrzuca. Dla mnie Polsat jest estetycznie nie do strawienia. Polsat to folklor w najgorszym tego słowa znaczeniu. Po prostu wieś tańczy i śpiewa. User @Poland postawił chyba trafną diagnozę. Z TVN-u zawsze bił i do tej pory bije taki pełen profesjonalizm w najlepszym tego słowa znaczeniu. Jedyną wadą TVN-u jest polityczna stronniczość, bo chyba nie odkryję Ameryki, jeśli napiszę, że TVN jest tubą propagandową Platformy Obywatelskiej, podobnie jak obecna TVP jest tubą propagandową Prawa i Sprawiedliwości. O ile TVP zawsze tańczy tak, jak im gra urzędująca władza (stąd te masowe zwolnienia dziennikarzy po każdej zmianie władzy), o tyle od TVN-u oczekiwałoby się czegoś więcej, ponieważ są stacją prywatną i powinni być bardziej zdystansowani. No, ale wracając do tematu, Polsat to naprawdę potrafi obrzydzić wszystko, co jest z tą stacją podmiotowo powiązane. Ja już nawet na Plus i Interię nie jestem w stanie patrzeć z taką sympatią jak kiedyś.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2021 o 17:39, CashBackPlease napisał:

Polsat od lat mnie zaskakuje... niestety oczywiście negatywnie. Jak już się wydawało, że apogeum obciachu Polsat osiągnął w latach '90 nadając programy typu "Disco Relax" i "Disco Polo Live". Kiedy obserwowaliśmy jak apogeum obciachu trwało w kolejnych latach w postaci wypuszczenia tandetnych dekoderów z D U P I A T Ą ofertą programową sygnowaną nazwą "Polsat 2 Cyfrowy" (do tej pory nie wiem po co ta dwójka w nazwie), nastał moment, gdy wydawało się, że Polsat przyjął kierunek właściwy. Stworzyli ładne, schludne logo (mam na myśli to obecne), odeszli od disco-polo, zaczęli współpracę z zagranicznymi nadawcami przy tworzeniu (w końcu!) lepszych jakościowo kanałów tematycznych, przejęli Plusa i Interię - po prostu rośli w siłę. Oczywiście Polsat nie byłby Polsatem, gdyby tego nie S P I E P R Z Y Ł :)

Sam koncept ujednolicenia identyfikacji wizualnej w zależnych podmiotach jest oczywiście słuszny, natomiast nie w wykonaniu Polsatu, który dotychczasowe logo ma zamiar zastąpić logiem zdecydowanie gorszym, wyjętym estetycznie z przełomu XX/XXI wieku. To brzydkie, nadchodzące logo sugeruje uwstecznienie się stacji, a jak do tego dodamy powtarzającą się obecność Zenka i jego kumpli na festiwalach Polsatu, to mam wrażenie, że historia zatoczyła koło. Czasami naprawdę się dziwię... Zygmunt Solorz-Żak - jeden z najbogatszych Polaków, który, bądź co bądź, ma łeb do interesów, a sygnuje swoim nazwiskiem twór, który estetycznie jest nie do strawienia. Czasami tak sobie myślę, że z czystego patriotyzmu gospodarczego chciałbym zastąpić w swoim domu CANAL+ Cyfrowym Polsatem, ale wyżej wymienione czynniki mnie od tego pomysłu od razu odrzucają... Mają Ligę Mistrzów, a nawet gdyby teoretycznie przejęli moją ulubioną Premier League, to Polsat jest dla mnie odpychający jako marka, a szkoda, bo ma ogromny potencjał.

Nie zapominajmy też o "paradokumentach", które są emitowane w Polsacie od ponad 11-stu lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2021 o 11:45, CashBackPlease napisał:

@mastano, dlatego napisałem, że mnie od tego pomysłu od razu odrzuca. Dla mnie Polsat jest estetycznie nie do strawienia. Polsat to folklor w najgorszym tego słowa znaczeniu. Po prostu wieś tańczy i śpiewa. User @Poland postawił chyba trafną diagnozę. Z TVN-u zawsze bił i do tej pory bije taki pełen profesjonalizm w najlepszym tego słowa znaczeniu. Jedyną wadą TVN-u jest polityczna stronniczość, bo chyba nie odkryję Ameryki, jeśli napiszę, że TVN jest tubą propagandową Platformy Obywatelskiej, podobnie jak obecna TVP jest tubą propagandową Prawa i Sprawiedliwości. O ile TVP zawsze tańczy tak, jak im gra urzędująca władza (stąd te masowe zwolnienia dziennikarzy po każdej zmianie władzy), o tyle od TVN-u oczekiwałoby się czegoś więcej, ponieważ są stacją prywatną i powinni być bardziej zdystansowani. No, ale wracając do tematu, Polsat to naprawdę potrafi obrzydzić wszystko, co jest z tą stacją podmiotowo powiązane. Ja już nawet na Plus i Interię nie jestem w stanie patrzeć z taką sympatią jak kiedyś.

Na dodatek tą diagnozę mogę podeprzeć faktem a mianowicie w latach 90-tych i na początku zerowych "gwiazdami wieczoru" na gminnym festynie w mojej miejscowości będącej wsią byli artyści disco polo. A kto emitował wówczas muzykę tego gatunku? Oczywiście że stacja ze słoneczkiem a logo czyli Polsat. Innym faktem jest to że stacja Solorza-Żaka nawet programami nie kryła się że jest otwarta na widzów z prowincji - idealnym przykładem jest tutaj teleturniej Sławomira Świerzyńskiego "Gospodarz czyli złote asy Polsatu" w którym to rywalizowali zarządcy gmin. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam inaczej dawniej disco polo bywało biesiadne wyprzerabiae Udało disco to jeszcze był na spokojnie w godzinach koło południa ta muzyka się dobrych parę lat przyjmowała a dziś mamy paradokumenty zamiast programów rozrywkowych czy popularno naukowych i brakuje Polsat-owi potencjału.Jakto zawsze do ramówki miał potencjaĺ wychodzi.Myśląc że przyszła ramówka będzie bez filmów jak i tak reszta filmów przekupił Puls i z tego się Polsat stacza lecz zobaczy się ramówkę jesienną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...