Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Dr.STech napisał:

Wyłącz always HDR w hy4001 i wtedy porównaj.

 

wczoraj mi zdechl hy4001 :)

rzeczywiscie mialem ta opcje  "always hdr" ON

box4k jest zbudowany na ukladach scalonych od samsunga i sony bo wczoraj zrobilem jego teardown 😂

 

Edytowane przez erytho
edycja info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, erytho napisał:

mozna manualnie zjechac w dol z jego rozdzielczoscia w menu dekodera ultrabox 

 

I o tym właśnie pisałem w swoim poście. Jak zjedziesz w dół rozdzielczością w tunerze, scaler telewizora podniesie otrzymaną z tunera rozdzielczość do natywnej telewizora czyli 4K jeśłi takowy podepniesz. Jeśli ustawisz na dekoderze rozdzielczość 4K to tuner będzie wszystkie kanały inne niż 4K skalował do tejże rozdzielczości.

Nie ma więc żadnego automatu, bo to użytkownik decyduje jaka rozdzielczość pojawia się na wyjściu dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, erytho napisał:

Uzytkownik decyduje manualnie czyli ingeruje bo po podlaczeniu obu urzedzen proces najpierw sie odbywa automatycznie na podstawie komunikacji hdcp

 

 

Nie jestem przekonany czy jest tak jak piszesz. Może teoretycznie tak być powinno. Dam przykład. Ultraboxa pracującego na co dzień z Oledem podpiąłem do plazmy FHD. Niestety obraz się nie pojawił. Musiałem ręcznie zmienić rozdzielczość pilotem.

Jakaś komunikacja idzie, bo przy podłączonej plazmie nie da się ustawić na dekoderze rozdzielczości 4K, ta pojawia się dopiero przy telewizorze 4K.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kłopot z dekoderem, mam konwerter typu twin, w ustawieniach dekodera jest ustawione że mam konwerter na dwa wejścia i wszystko było od zawsze ok a od dziś nagle jeśli nagrywam dwie rzeczy a trzeci kanał chce oglądać to nie mogę bo wyskakuje błąd E2309.2 proszę was o pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2022 o 14:17, ircios napisał:

Myślę, że trzeci mógłbyś oglądać z tej samej częstotliwości z tych 2 nagrywanych.

Nie było tak, przecież jak masz dekoder podpięty pod dwa kable to możesz dwa kanały nagrywać a ten trzeci oglądać z każdej częstotliwości

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz oglądać tylko to  co jest na  jedynym z 2 transponderów już ustawionych do nagrywania. Z każdego innego nie można już nic odebrać bo to nie możliwe. 

Masz TYLKO 2 głowice a musiał byś mieć 3 by mieć dostęp do innego transpondera. Wymień na unicable to będziesz miał nawet 4. 

 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2022 o 15:06, Ktosiu napisał:

Możesz oglądać tylko to  co jest na  jedynym z 2 transponderów już ustawionych do nagrywania. Z każdego innego nie można już nic odebrać bo to nie możliwe. 

Oki dziękuję bardzo za odpowiedź, już wiem o co chodzi. A jeszcze dopytam jeśli bym zmienił konwerter na unicable to kabel antenowy nie muszę zmieniać?

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ktosiu napisał:

Możesz oglądać tylko to  co jest na  jedynym z 2 transponderów już ustawionych do nagrywania. Z każdego innego nie można już nic odebrać bo to nie możliwe. 

Masz TYLKO 2 głowice a musiał byś mieć 3 by mieć dostęp do innego transpondera. Wymień na unicable to będziesz miał nawet 4. 

 

Dekoder posiada głowice FBC, więc odbiera przy twinie dwie ćwiartki, a nie tylko dwa transpondery. Nie zmienia to faktu, że brakuje kolejnych dwóch i oczywiście rozwiązaniem będzie opisany przez ciebie konwerter unicable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak. I w kontekście ostatnich wydarzeń z dekoderami chcę wszystkim wykazać hipokryzję C+ oraz szerokiego rynku na konkretnym przykładzie.

 

Właśnie dlatego z powodu, który wspomniał @Dr.STech wnioskowałem o przeniesienie 4 transponderów Polsatu na dolne pasmo. Wtedy mając zwykłą instalację dwukablową poza dosłownie 3 kanałami BBC oraz bodaj Mezzo w zasadzie cała płatna oferta funkcjonowałaby tak samo jak przy Unicable (a nawet paradoksalnie nieco sprawniej, bo odpada konieczność obróbki pasma, komunikacji, zmiany napięcia zasilania itp.). Ponadto, co równie istotne, można wtedy normalnie korzystać z Astry. Być może nawet, że chodzi "raptem" o 3 transpondery, bo jeden od jakiegoś czasu nadaje podwójnie w dolnym i górnym paśmie.

 

Łatwo napisać, że nie da się*), bo umowy, płatności itp. A może właśnie jest taka możliwość, tylko w ogóle nikt na górze o tym nie pomyślał? Nie zgadzam się z opinią @Mr. Orbita , że taka zmiana nie ma sensu. Jestem jak najbardziej skłonny zmienić zdanie, jeżeli ktoś mi wykaże/udowodni, że taka zmiana wywoła trzęsienie ziemi, gniew Eutelsatu czy czegokolwiek.

 

Jak można mówić o ekologii, o dekoderach z przetworzonego plastiku, niskich kosztach, a jednocześnie zmuszać setki tysięcy abonentów do wymiany sprawnych konwerterów, które trafią docelowo na śmietnik oraz do wydania dziesiątek milionów złotych z własnych kieszeni. Gdzie trzeba zmarnować tony plastiku, innych materiałów, pracy ludzkiej, energii elektrycznej, aby wyprodukować nowe konwertery, które je zastąpią. A przecież w wielu miejscach mamy również istniejące instalacje multiswitchowe, gdzie wszelkiego rodzaju koszty produkcji są jeszcze wyższe.

 

I można byłoby tego wszystkiego uniknąć tylko i wyłącznie zmieniając częstotliwość nadawania 3-4 transponderów na satelicie na te, które i tak są niewykorzystywane. Tylko tyle! W sensie rynkowym koszty są nieznane, ale w sensie technicznym koszty są w zasadzie zerowe! I to ma być ekologia? To jest dbałość o zasoby? Francuski C+, który (rzekomo) troszczy się o ekologię nie może przetłumaczyć tego francuskiemu Eutelsatowi oraz Polsatowi, z którym co raz bardziej zacieśnia współpracę? Po prostu, jak zwykle, hipokryzja, cynizm, chciwość, głupota...

 

A to przecież nie koniec, bo super ekologiczny dekoder Global One ma tylko jedno wejście antenowe. Jeżeli miałby trafić na nasz rynek, to kolejne grupy abonentów będą zmuszone do wymiany konwerterów lub przebudowy instalacji.

 

Żeby była jasność: tu nie chodzi o to, że mamy teraz wpadać w jakieś ekologiczne szaleństwo. I nie mam nic do technologii Unicable. Prawdopodobnie gdyby funkcjonowała obsługa Astry, to zostałbym zmuszony do tej wymiany. Wiele też osób przejdzie na Unicable z powodu innych zalet i bardzo dobrze. Chodzi mi o ukazanie mechanizmu jak firmy traktują ekologię jako narzędzie do realizacji celów oraz przekonanie nieprzekonanych, że zmiana tych częstotliwości jest naprawdę korzystna i jest prawdziwie proekologiczna i prawdziwie oszczędnościowa.

 

*) Był kiedyś taki mem z tłumem ludzi i transparentem z napisem "k...a m.a.ć!". Myślę, że na przeciwko tego tłumu stał drugi z napisem "nie da się".

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecacie mu kupić unicable lnb a piszecie  by zostawił stary kabel?!

Porzadny kabel to podstawa instalacji antenowej i należy go również wymienić na nowy przy wymianie konwertera.

To ze cos może działać na starym kablu nie oznacza ze instalacja została przeprowadzona poprawnie 

Reset twardy dekodera tez by się przydał 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy oglądam coś co jest nadawane w 4:3 robią mi się paski po bokach (normalna sprawa) ale gdy wskakuje mi reklama która nadawana jest w 16:9 te paski po bokach zostają i obraz jest zwężony do 4:3. Wifi PremiumBox dostosowywał obraz do formatu nadawanego programu a ten widać nie potrafi tego robić automatycznie tylko pomaga przełączenie kanału i powrotu do tego który się ogląda. Też macie ten problem czy wina jest gdzieś w ustawieniach? 
 

Moje pytanie dotyczy dekodera od ADB ale w temacie od mojego dekodera ostatni post jest mojego autorstwa i wątki są łączone w jeden post dlatego piszę tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, erytho napisał:

Polecacie mu kupić unicable lnb a piszecie  by zostawił stary kabel?!

Porzadny kabel to podstawa instalacji antenowej i należy go również wymienić na nowy przy wymianie konwertera.

To ze cos może działać na starym kablu nie oznacza ze instalacja została przeprowadzona poprawnie 

Reset twardy dekodera tez by się przydał 

Po co ma wymieniać dobry kabel, przecież to bezsens. Unicable używa tylko wycinku pasma na sygnał pośredniej a nie calosci jak przy Legacy. 

 

Jak działa Legacy musi też działać unicable bo nie zmieniają się żadne warunki propagacji sygnału.

 

@WebMatw nie da się zmienić częstotliwości transpondera, zestrojony jest do anteny. By wprowadzić zmiany należy dostarczyć nowy transponder. Na ziemi też nie tak łatwo przestawić kanały na istniejących już transponderach. 

Wiem że na pewno ułatwieniem było by umieszczenie wszytkiegi co  nadawane w jednym wycinku pasma ale to nie takie proste. 

Np. Niedługo dołączy czwarty satelita Hot Bird 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...