Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@_Artek_ nie jesteś konsekwentny.

Najpierw napisałeś,  że telewizja satelitarna w związku z wprowadzeniem usługi OTT zostanie " ubita" .

Poco w takim razie operator ma ponosić dodatkowe koszty zmiany oprogramowania dekodera sat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad miesiąca wyskakuje mi taka plansza

9dd8ea2f60d87.jpg

 

Plansza ta wisi od kilku do kilkudziesięciu sekund. Najczęściej pojawia się przy zmianie kanałów, ale nie tylko. Ostatnio na Canal+ Premium męczyła mnie przez kilka minut. Pojawiała się i znikała. Są dni ,że nie pojawia się wcale.

 

Czasami po tej pierwszej pojawia się też taka, ale nie zawsze

06be787da30a4.jpg

 

Plansze te zaczęły się pojawiać po przedłużeniu umowy i włączeniu nowego pakietu (poprzedni był comfort, teraz nowy comfort) Pierwsze co zrobiłem to przesłałem uprawnienia przez Strefę Canal+. Nie pomogło. Napisałem wiadomość do Canal+. Ich pomoc polegała też na wysłaniu uprawnień. Problemu to nie rozwiązało. Kazali mi sprawdzić jakość sygnału (poziom- 93%,  jakość- 84%) Czyli to też nie jest przyczyną. Teraz stwierdzili, że to awaria dekodera i kazali mi go zanieść do salonu do ekspertyzy.  Taka wizyta w salonie nie ma sensu. Są dni, że usterka nie występuje ani razu.

Może ktoś z kolegów miał podobny przypadek i zna rozwiązanie problemu. Nie chciałbym wymieniać dekodera bo szkoda mi nagrań. Chyba, że drugi dekoder odtworzy nagrania z dysku, który teraz posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2020 o 07:40, Rafus napisał:

Właśnie mogli by dać wszystkie kanały niekodowane z Astry. No ale jak zawsze muszą trochę kanałów okroić. Co zrobić. Pozostaje się cieszyć że w ogóle można oglądać kanały z innego satelity.

jest gdzieś lista kanałów dostępnych z Astry na dekoderze?

Edytowane przez Martinos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, pepe40 napisał:

Od ponad miesiąca wyskakuje mi taka plansza

9dd8ea2f60d87.jpg

 

Plansza ta wisi od kilku do kilkudziesięciu sekund. Najczęściej pojawia się przy zmianie kanałów, ale nie tylko. Ostatnio na Canal+ Premium męczyła mnie przez kilka minut. Pojawiała się i znikała. Są dni ,że nie pojawia się wcale.

 

Czasami po tej pierwszej pojawia się też taka, ale nie zawsze

06be787da30a4.jpg

 

Plansze te zaczęły się pojawiać po przedłużeniu umowy i włączeniu nowego pakietu (poprzedni był comfort, teraz nowy comfort) Pierwsze co zrobiłem to przesłałem uprawnienia przez Strefę Canal+. Nie pomogło. Napisałem wiadomość do Canal+. Ich pomoc polegała też na wysłaniu uprawnień. Problemu to nie rozwiązało. Kazali mi sprawdzić jakość sygnału (poziom- 93%,  jakość- 84%) Czyli to też nie jest przyczyną. Teraz stwierdzili, że to awaria dekodera i kazali mi go zanieść do salonu do ekspertyzy.  Taka wizyta w salonie nie ma sensu. Są dni, że usterka nie występuje ani razu.

Może ktoś z kolegów miał podobny przypadek i zna rozwiązanie problemu. Nie chciałbym wymieniać dekodera bo szkoda mi nagrań. Chyba, że drugi dekoder odtworzy nagrania z dysku, który teraz posiadam.

Ustawienia lnb prawidłowe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest gdzieś lista kanałów dostępnych z Astry na dekoderze?

Lista z astry nie ma tu nic do rzeczy. U mnie i nie tylko u mnie pojawia się taki komunikat niedługo po przeskanowaniu satelity. Czy to z astra czy to bez. Soft w tych dekoderach jest skopany. Było już o tym. Dekodera nigdzie nie zanos bo wymiana nic nie da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jednak wina dekodera bo na moim Technicolorze też nie ma takiego problemu. Dekoder użytkują ponad rok czasu najpierw na instalacji z konwerterem Twin a od kilku miesięcy Unicable. Błąd Aktywacja 60 nigdy się u mnie nie pojawił natomiast ten z brakiem sygnału pojawiał się sporadycznie zaraz po wymianie dekodera.Od tego czasu jednak były jednak dwie aktualizacje po których komunikat przestał się pojawiać.

Inna opcja to być może kwestia konwertera. Kilka dni temu ktoś też opisywał podobne problemy na szerokopasmowym konwerterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder mam ponad dwa lata. Do momentu przedłużenia umowy czyli sierpnia tego roku i włączenia nowego pakietu nie miałem nigdy takich komunikatów. Konwerter mam od połowy listopada 2019. Nie będę na razie wymieniał dekodera. Może kiedyś wypuszczą nowe oprogramowanie, które coś pomoże nie tylko na tą przypadłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten komunikat z "aktywacją [60]" pokazywał się tydzień temu przez pół wieczoru przy przełączaniu kanałów. Nie wiem czy to ma jakikolwiek związek, ale tego samego dnia były burze na Warszawą i chwilami nie działały kanały z transponderów C+.

 

Ani wcześniej ani później nie zauważyłem takich komunikatów.

Edytowane przez WebMat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma to związku z pogodą. Najczęściej występuje przy zmianie kanałów. Reset do fabryki zrobię w dniu dzisiejszym. Robiłem tylko reset poprzez odłączenie od prądu i włączenie dekodera bez karty.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Widzę, że to nie tylko mój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PawelTSW napisał:

Wydaje mi się że problem dotyczy konwerterów Unicable, ja na zwykłym Twin nie mam takiego problemu, no ale mam ADB, więc pytanie czy ci co mają ADB z Unicable też mają taki problem? 

Źle ci się wydaje, bo jak pisałem wcześniej nie mam tego problemu na unicable.  Jak chcesz wiedzieć czy adb ma problemy z unicable to zadawaj pytanie w odpowiednim wątku. Tutaj robisz bałagan takimi pytaniami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...