Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś miał możliwość porównania jakości transmisji meczu na  C+ sport w 1080i   do tej samej transmisji ale downscalowanej do 1080p na Canal 4K ?   Mam na myśli oglądanie na TV FHD.

Czy jest jakaś dostrzegalna różnica?

Edytowane przez Nasir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, ircios napisał:

No tak. I wszyscy chcąc korzystać w pełni z jego funkcji muszą na siłę tv wymienić.  Nie tędy droga.

To chyba logiczne, że jak chcesz mieć pełną funkcjonalność dekodera 4K należy go podłączyć pod telewizor 4K. Jeśli podłączasz go pod odbiornik HD musisz się liczyć z ograniczeniami. Proste jak budowa cepa.

38 minut temu, Nasir napisał:

Czy ktoś miał możliwość porównania jakości transmisji meczu na  C+ sport w 1080i   do tej samej transmisji ale downscalowanej do 1080p na Canal 4K ?   Mam na myśli oglądanie na TV FHD.

Czy jest jakaś dostrzegalna różnica?

C+4K nadaje z wyższym bitrate i choćby z tego powodu obraz mimo konwersji do HD powinien być lepszej jakości. Nie mam dostępu do C+4K, więc nie mogę potwierdzić, że jest to do zauważenia. Kanały Nasa czy Museum na telewizorze FHD wyglądają jak zwykłe kanały HD.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, roberttosat napisał:

Raczej abonent tego nie sprawdzi.

Nowka powinna miec folie na wyswietlaczu i zero rys. Jak wymienialem turbo boxa na mediaboxa to widac bylo na nim oznaki zuzycia, pelno rys na obudowie i wyswietlaczu. W dodatku pierwszy wymieniony egzemplarz mial uwalony dysk... Nie wiem jak oni sprawdzaja te dekodery zanim ponownie trafia do obrotu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Pewnie nie sprawdzają :D

Kiedyś jak sprzęt był zdawany to trafiał do ADB i oni go testowali i wkładali w nowe obudowy i taki sprzęt również był bez rys i z folią na wyświetlaczu ;) przynajmniej za czasów nki.

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ircios napisał:

Chyba jednak nie takie proste jak budowa cepa, bo do cepa nie trzeba dokupować czegoś specjalnie i to za niemałe pieniądze, aby w pełni wkorzystać funkcjonalność cepa :-D

Jak kupisz wzmacniacz stereo i podłączysz jeden głośnik też będziesz miał pretensję, że musisz zainwestować w drugi głośnik, żeby usłyszeć efekt stereo ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem wzmacniacz w 2008 roku to z zestawem głośników. 5,1 

Dużo czytam opini i nie tylko, zanim kupie szmelc bez zastaowienia. Nie idę do sklepu i nie łykam szmelcu co mi sprzedawca wciska. Wszystko co mam jest przemyślane, tak aby nie dokupować czegoś dodatkowego, aby korzystać w pełni z funkcji danego sprzętu i był na kilka lat do przodu. A Ty mi z cepami i głośnikiem  wyskakujesz, broniąc rękoma i nogami dekoder 4k od operatora, który jest niedopracowany i długo jeszcze taki będzie, o czym dobrze wiesz. 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawel napisał:

..Mam jednak świadomość z ograniczeń jakie to niesie.Ty nie możesz tego pojąć.Trudno.

Jednak mam świadomość. Dlatego napisałem, że ten dekoder nie jest wart grosza jak dla mnie. Dla Ciebie jest, to się Ciesz z jego ograniczonej funkcjonalności. Tak wiem, że Ci to nie przeszkadza. Trudno. Ja poczekam na coś co będzie warte wzięcia od operatora, ale nie tak odrazu....pewnie to będzie z androidem już :-D

 

Bez odbioru...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam o twoim TV i wniosek jest jeden ten model jeśli posiada jakiś HDR , to tylko ten co miał dostać aktualizacje czyli HDR HLG i nic po za tym , bo rozumiem że to wersja z 3D i to jest ten tak ? Nigdzie w testach nikt nie wspomina o HDR 10 ale były w tym czasie jakieś większe aktualizacje do formatu HDR HLG  i to on jest głównym tym że masz  w ogóle HDR. Tu masz link do tej aktualizacji jaka wyszła w  26.06.2019 i ogólnie sam telewizor chyba nie posiadał od nowości HDR a dopiero po aktualizacji tej co dałem Ci link :
https://www.sony.pl/electronics/support/downloads/00016209 
 
Dodano obsługę formatu HDR HLG (Hybrid Log Gamma) wsygnale zwejścia HDMI (tylko serie XD94, XD93, XD85, SD85, X93D, X94C, X93C, X91C, X90C, X85C iS85C)
 
a tu z danych technicznych też nie ma wzmianki o HDR :
 
https://www.sony.pl/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-55x8505c/specifications
 
Chyba to są jakieś pierwsze modele skoro były takie gołe , prócz 4K UHD  i ogólnie można zgłupieć co o on  ma a co nie   I stąd może tak odbierać jak za mgłą  ?? Mogę się mylić ale na 90% raczej nie.
 
 
 
Ja dzisiaj poszperałem w moim tv sony. I wedle tego co w nim piszą i po ostatniej aktualizacji mój sony obsługuje HDR 10 i HLG. A obraz jest tragiczny jak za mgłą. 07eca2a41d2a1410641cb6ba3383ddc6.jpg94b3959735fc9450448621067202a224.jpgb894958656178303a5eeff6a0e7e0637.jpg

Wysłane z mojego OnePlus 7t Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, miniupiniu napisał:

Ja dzisiaj poszperałem w moim tv sony. I wedle tego co w nim piszą i po ostatniej aktualizacji mój sony obsługuje HDR 10 i HLG. A obraz jest tragiczny jak za mgłą. 07eca2a41d2a1410641cb6ba3383ddc6.jpg94b3959735fc9450448621067202a224.jpgb894958656178303a5eeff6a0e7e0637.jpg

Wysłane z mojego OnePlus 7t Pro
 

 

Jeśli jest u Ciebie jest faktycznie HDR10 to było by dobrze ale żaden test i ani recenzja tego nie potwierdza. Nie wiadomo jaka jest jasność tego HDR bo nikt nie mierzył tego i można przypuszczać że może być max 300 nitów a to jest trochę mało i stąd twoje odczucia że jest słabo :( Mnie się wydaje że ten HDR o którym mówisz to jest inaczej HDR HLG  i tyle. Twój model jest z 2014r

https://hdtvpolska.com/forum/topic/35261-test-sony-android-tv-x8505c-ultra-hd-4k-3d-led-lcd/

 

Model XD9305  u kolegi lukimann  niżej to już inna bajka bo modelowo jest wysoko i tu już jest wyszczególniony że jest HDR10 i średnia HDR  to 700cd/m2 , także tutaj powinno być super a sam tv zebrał dobre opinie , także tylko cieszyć się odbiorem i samym HDR10  :) Ten model jest z 2016r 

https://hdtvpolska.com/sony-xd93-kd-65xd9305-test-uhd-4k-trilumin/?showfull=1 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe, że przez ściąganie pozycji VOD na dysk nie działa mi nagrywanie w dekoderze? Dopiero zauważyłem, że po naciśnięciu przycisku nagrywania nie ma żadnej reakcji, nic się nie dzieje również po zaplanowaniu nagrania. Jak wchodzę w menu Nagrania to widzę tylko komunikat "Proszę czekać" i nic się nie dzieje. Klikając na pilocie przycisk VOD od środy widzę tylko komunikat: "Trwa inicjacja usługi...Proszę czekać". Zatrzymywanie i przesuwanie bieżącego programu działa, ale jak przełączę kanał, który oglądałem z przesunięciem czasowym, to przełącza bez żadnego ostrzeżenia (nie wiem czy to tak działa na tym dekoderze, czy jest to spowodowane tym, że nic nie można nagrać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, odłączenie od prądu pomogło zarówno na VOD, jak i na nagrywanie.

A da się to gdzieś ustawić, żeby dekoder ostrzegał przed zmianą kanału jeśli oglądam go z przesunięciem czasowym? Wcześniej miałem Evoboxa i tam coś takiego było, ale to był mój pierwszy i jedyny dekoder z PVR, więc nie wiem czy to norma, czy tylko tam była taka opcja.

Tak z ciekawości, NC+GO TV dostępne z menu i to dostępne pod niebieskim przyciskiem to są te same treści? Wiem, że niebieski przycisk to dostęp przez internet, ale chyba ta wersja z menu nie zaciągnie wszystkich pozycji na dysk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nagrywanie działa, jednak bardzo często nie mogę wejść w NC+ GO TV  mam  komunikat: trwa inicjowanie usługi, proszę czekać...

Niebieskim przyciskiem działa, ale tylko da się wejść do NC+ Go TV Internet.

Wczoraj na Museum 4K miałem komunikat że kanał nie jest obecnie nadawany, dziś działa. Żadnych ustawień nie zmieniałem,  teraz mam 1 przewód podłączony z anteny jako konfiguracja minimalna (1 antena), bez DiseqC. W planach konwerter Unicable. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...