Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@shevchenko1987

Ale jak widać są dwaj producenci tego dysku i ten od firmy Humax Poland jest wyprodukowany w Polsce, a ten od Technicolor France wyprodukowany w Tajlandii. Ciekaw jestem, który jest lepszy i czy słyszalna jest praca tego dysku od firmy Technicolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lukx95 napisał:

@shevchenko1987

Ale jak widać są dwaj producenci tego dysku i ten od firmy Humax Poland jest wyprodukowany w Polsce, a ten od Technicolor France wyprodukowany w Tajlandii. Ciekaw jestem, który jest lepszy i czy słyszalna jest praca tego dysku od firmy Technicolor.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Humax

I tyle w temacie. Oni nie produkują żadnych dysków tylko składają dekodery. Pewnie również na zamówienie.

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shevchenko1987
@śmiechu warte

Ok rozumiem, ale po prostu tak napisałem (PRODUCENT Technicolor i Humax) zgodnie z informacją na naklejkach dysków 1 TB. Natomiast dekodery 4K UltraBox+ są produkcji Technicolor i z tego wynika, że firma Humax Poland nie odpowiada za dekodery 4K UltraBox+, a tylko za dyski 1 TB do tych dekoderów.

Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swoim Ultraboksie zaobserwowałem chwilowe stopklatki na kanale Discovery, nie jest to związane z pogodą ani siłą czy jakością sygnału, co jakieś 3 minutki obraz zamraża się na sekundę i dalej idzie. Usterka jest widoczna i live i w nagraniach. Dźwięk w tym samym czasie jest prawidłowo. Co ciekawe na innych kanałach z tego samego transpondera np. Canal+ Dokument, nie zaobserwowałem problemu. O problemach z kanałami MTV Music czy VH1 Polska, nawet nie wspomnę, kanały zacinają się co parę minut i zacina się nawet dźwięk, co przy teledyskach jest karygodne bo tnie nawet muzyka, co ciekawe MTV Live HD idzie już bardzo płynnie. Tu dodatkowo ciekawostka, jeśli cofnie się program i puści już z dysku, to tej usterki nie ma. Dziwne, dekoder który stworzono z myślą o 4k a nie daje sobie rady ze zwykłym SD. Nie obserwuję tej usterki ani na Wifiboxie ani na dekoderze Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2019 o 17:28, jupiter napisał:

Na swoim Ultraboksie zaobserwowałem chwilowe stopklatki na kanale Discovery, nie jest to związane z pogodą ani siłą czy jakością sygnału, co jakieś 3 minutki obraz zamraża się na sekundę i dalej idzie. Usterka jest widoczna i live i w nagraniach. Dźwięk w tym samym czasie jest prawidłowo. Co ciekawe na innych kanałach z tego samego transpondera np. Canal+ Dokument, nie zaobserwowałem problemu. O problemach z kanałami MTV Music czy VH1 Polska, nawet nie wspomnę, kanały zacinają się co parę minut i zacina się nawet dźwięk, co przy teledyskach jest karygodne bo tnie nawet muzyka, co ciekawe MTV Live HD idzie już bardzo płynnie. Tu dodatkowo ciekawostka, jeśli cofnie się program i puści już z dysku, to tej usterki nie ma. Dziwne, dekoder który stworzono z myślą o 4k a nie daje sobie rady ze zwykłym SD. Nie obserwuję tej usterki ani na Wifiboxie ani na dekoderze Polsatu.

 

Co prawda dawno nie oglądałem Discovery ale potwierdzam z MTV Music i VH1 - u mnie tnie się dźwięk co jakąś chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Pawel napisał:

Czyli wszystko jasne.Jeszcze model by się przydał. Mój to seagate ST1000VT00. Na początku zanim nie ściągnął zawartość VOD był wyraźnie słyszalny. Obecnie czasami się odezwie ale generalnie jest cichy.

https://zapodaj.net/2cca832bc3840.jpg.html

jednak okazało się że kładą Seagate. A jaką mają prędkości obrotową?

Edytowane przez Tym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie byłoby podłączyć taki dysk pod komputer i przetestować jego dokładne parametry, jednakże wiązałoby się to na pewno z utratą nagrań, a i tak za pewne trzeba by było sforsować dodatkowe zabezpieczenia. Są to prawdopodobnie dyski zoptymalizowane pod pracę w set-top-boxach lub w monitoringu, droższe i trudniej dostępne.

 

Może to moje subiektywne wrażenie, ale według mnie w mediaBOX+ dyski są jeszcze szybsze. Być może to kwestia różnic w oprogramowaniu lub innych częściach hardware'u, ale na pewno dekoder szybciej reagował na pauzę, szybciej wracał do programu na żywo itp. No, ale żeby móc to udowodnić, trzeba by było mieć statystyki z dysków obu tych dekoderów. Chyba, że gdzieś w Internecie znajdują się benchmarki tych modeli.

 

Myślałem, że się przyzwyczaję do tego zacinającego się przełączania, ale jednak jest to za bardzo wkurzające. Zauważyłem, że taki sam, identyczny objaw jest widoczny w konfiguracji antenowej w ustawieniach.

 

Stąd też mam trochę nietypowe pytanie do osób, które posiadają ten dekoder i mają standardową instalację dwukablową z dwoma DiSEqC na Hotbird i Astrę. Czy jak wejdziecie w konfigurację podstawową (2 anteny) i przechodzicie pomiędzy Hotbird LNB 1 i Astrę LNB 2, to czas tego przejścia zarówna na antenie 1, jak i na antenie 2 trwa tak samo długo (ok. 2 sekundy)? U mnie na antenie 2 przy wyborze LNB dla Hotbirda i Astry dekoder się za każdym razem zacina na dłuższą chwilę, tak samo jak zacina się co jakiś czas przy przełączaniu kanałów. I dla porządku: nie ma znaczenia, które kable podłącze do poszczególnych gniazd - gdy je zamienię tak samo zacina się antena 2, w innych dekoderach było i jest wszystko w porządku, więc instalacja jest sprawna.

 

Moja dedukcja jest taka, że drugie gniazdo antenowe jest uszkodzone, a zacina się wtedy, gdy przełącza kanał na inną ćwiartkę częstotliwości (lub innego satelitę), korzystając przy tym cały czas z anteny 2. Zacięcia nie ma, gdy korzysta z anteny 1, zmienia antenę przy zmianie kanału lub kanał jest z tej samej ćwiartki.

 

Na podstawie tego będę mógł zrobić wymianę, bo teraz gadają zaprogramowane głupoty o konieczności posiadania instalacji Unicable albo żeby zresetować dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2019 o 12:04, artgot napisał:

Witam,

chyba padł mi dekoder albo karta...

Dekoder był używany od jakiegoś roku i wszystko było ok, od przedwczoraj "wisi" cały czas na ekranie aktywacyjnym i nie chce iść dalej.

Sygnał jest. Gdy wyciągam kartę to pokazuje komunikat "dekoder zablokowany, włóż kartę", wielokrotne przesyłane uprawnienia na kartę nic nie dają choć gdy podejrzę w ustawieniach w zakładce karta dostępu to niby są ważne do 25.09, wielokrotne wyłączanie z prądu i przywracanie ustawień fabrycznych też nie daje rezultatu, "barany" z infolinii też nic konkretnego do powiedzenia  nie mają, zapraszają do najbliższego punktu celem diagnozy a to w moim przypadku to nie jest niestety "za rogiem", ma ktoś jakiś pomysł? Co jeszcze można by było zrobić? Wydaję mi się, że spróbowałem już wszystkiego no ale może ktoś na coś wpadnie. Dodam, że wcześniej miałem raz na jakiś czas taki problem, że jak przełączałem między kanałami to pojawiał  się komunikat "brak uprawnień do odbioru kanału" mimo iż ten kanał miałem w pakiecie, ale zdarzało się to naprawdę rzadko.

 

Ok byłem na urlopie w PL, więc zawitałem do punktu NC+. Pracownik salonu wymienił kartę i wszystko zaczęło ponownie działać. Wróciliśmy do domu i po kilku dniach znowu to samo tzn. oglądam jakiś kanał np TVN24 i nagle wyskakuje "brak uprawnień", przełączam na jakikolwiek inny kanał ale to samo, dopiero jak wejdę w ustawienia i dam uruchom ponownie dekoder to po restarcie wszystko działa ponownie. Niestety dokładnie tak samo zaczynało się wszystko psuć poprzednio. Objawy dokładnie te same. Na początku brak uprawnień, ale pomagały restarty. Później trzeba było oprócz restartu reaktywować kartę, mimo że uprawnienia były aktualne a na końcu podczas któregoś już restartu stanął na ekranie aktywacyjnym i tak już pozostał. Nie pomagały reaktywacje karty, ponowne uruchamianie czy przywracanie ustawień fabrycznych. Teraz zaczyna się to samo co poprzednio. Czy ktoś się z czymś takim spotkał?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, WebMat napisał:

Fajnie byłoby podłączyć taki dysk pod komputer i przetestować jego dokładne parametry, jednakże wiązałoby się to na pewno z utratą nagrań, a i tak za pewne trzeba by było sforsować dodatkowe zabezpieczenia. Są to prawdopodobnie dyski zoptymalizowane pod pracę w set-top-boxach lub w monitoringu, droższe i trudniej dostępne.

 

Może to moje subiektywne wrażenie, ale według mnie w mediaBOX+ dyski są jeszcze szybsze. Być może to kwestia różnic w oprogramowaniu lub innych częściach hardware'u, ale na pewno dekoder szybciej reagował na pauzę, szybciej wracał do programu na żywo itp. No, ale żeby móc to udowodnić, trzeba by było mieć statystyki z dysków obu tych dekoderów. Chyba, że gdzieś w Internecie znajdują się benchmarki tych modeli.

 

Myślałem, że się przyzwyczaję do tego zacinającego się przełączania, ale jednak jest to za bardzo wkurzające. Zauważyłem, że taki sam, identyczny objaw jest widoczny w konfiguracji antenowej w ustawieniach.

 

Stąd też mam trochę nietypowe pytanie do osób, które posiadają ten dekoder i mają standardową instalację dwukablową z dwoma DiSEqC na Hotbird i Astrę. Czy jak wejdziecie w konfigurację podstawową (2 anteny) i przechodzicie pomiędzy Hotbird LNB 1 i Astrę LNB 2, to czas tego przejścia zarówna na antenie 1, jak i na antenie 2 trwa tak samo długo (ok. 2 sekundy)? U mnie na antenie 2 przy wyborze LNB dla Hotbirda i Astry dekoder się za każdym razem zacina na dłuższą chwilę, tak samo jak zacina się co jakiś czas przy przełączaniu kanałów. I dla porządku: nie ma znaczenia, które kable podłącze do poszczególnych gniazd - gdy je zamienię tak samo zacina się antena 2, w innych dekoderach było i jest wszystko w porządku, więc instalacja jest sprawna.

 

Moja dedukcja jest taka, że drugie gniazdo antenowe jest uszkodzone, a zacina się wtedy, gdy przełącza kanał na inną ćwiartkę częstotliwości (lub innego satelitę), korzystając przy tym cały czas z anteny 2. Zacięcia nie ma, gdy korzysta z anteny 1, zmienia antenę przy zmianie kanału lub kanał jest z tej samej ćwiartki.

 

Na podstawie tego będę mógł zrobić wymianę, bo teraz gadają zaprogramowane głupoty o konieczności posiadania instalacji Unicable albo żeby zresetować dekoder.

Ewidentnie masz uszkodzony dekoder lub coś z instalacją. W życiu mediabox nie jest szybszy od ultraboxa. Ustaw konfigurację z pominięciem przełączników diseqc czyli sam HB. Może to one coś kopią.

Co do parametrów dysku to wszystko jest w data sheecie

 

Odnośnie parametrów dysku wszystko jest w dokumentacji https://advdownload.advantech.com/productfile/PIS/96ND1TB-ST-SG5KA/Product - Datasheet/96ND1TB-ST-SG5KA_datasheet20180717152220.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...