Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, Pawel napisał(a):

Oprogramowanie ma być funkcjonalne i użyteczne. W nosie mam do jakiego oprogramowania jest podobne. Jak Francuzi lubią sobie poklikać bez sensu to niech sobie klikają. Jesteśmy w Polsce a nie we Francji.

 

To, że jest podobne, to tylko założenie jak narazie. A nawet gdyby było podobne,  to też nic nie znaczy. Może być podobne we Francji, a gorzej działać lub lepiej. Tego nie wiemy,  bo jak narazie nikt nie napisał jak we Francji wygląda i jak działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marek napisał(a):

Dziś żona chciała zobaczyć nagrane z przed kilku dni nagrań serialu a tu niespodzianka wszystko zniknęło łącznie z nagraniami Sylwestra z3Sat (2020-21) filmów i inne.Pozostoło 3 wczorajsze na otarcie łez Co za czort tasował  karty.


Powiem Ci że u mnie też na początku wydawało mi się, że zniknęły. Jednak potem się odnalazły, spróbuj wejść w zakładkę „Wszystkie” Jeśli nadal ich nie będzie to zobacz czy da coś zmiana kolejności z A-Z na np. Według czasu.

Te segregowanie jest fatalne i te zakładki.

 

Przy okazji może mi ktoś pomoże. Jak robię nagranie według czasu Pn-pt i wybieram 40 powtórzeń. To mam 20 albo 26 zamiast 40 może ktoś sprawdzić czy tak u niego też jest? Dodam, że mam miejsce na dysku i wiem, że te programy są od Pn-pt o tej samej godzinie, a zamiast 40 w zaplanowanych jest 20 czy 20 parę. Oczywiście zgłosiłem to i jedyna porada od konsultanta to był reset do ustawień fabrycznych :/  Ogólnie po aktualizacji ta zakładka nagrania, poruszanie się po niej, czy wyjście z aktualnie oglądanego nagrania do menu nagrań, jest tragiczne. Wszystko się dzieje tak wolno. Wydaje mi się, że wcześniej aż tak wolno to nie chodziło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2023 o 06:25, Pawel napisał(a):

Odłączyć internet i zresetować aplikację przytrzymując dłużej żółty klawisz.

 

Tej metody nie znałem. Przetestowałem ją, ale niestety po powrocie do Internetu EPG z powrotem znika.

 

Idiotycznie zostało to rozwiązane. Powinno być tak, że jeżeli nie ma danych z internetu, to automatycznie pobiera dane z EPG.

 

W dniu 21.01.2023 o 13:04, Pawel napisał(a):

Oprogramowanie ma być funkcjonalne i użyteczne. W nosie mam do jakiego oprogramowania jest podobne. Jak Francuzi lubią sobie poklikać bez sensu to niech sobie klikają.

 

Aby osiągnąć taki efekt trzeba mieć przepracowanych naprawdę wiele godzin, kiedy kształtuje się swego rodzaju poznawcza intuicja. Wygląda to trochę jak przy nauce mówienia u dziecka, które wypowiada wszystkie możliwe dźwięki, a potem odrzuca te, przy których nie jest w stanie się komunikować aż osiągnie odpowiedni poziom.

 

Przykładowo dział związany z nagraniami zaprojektowany jest tak, jakby został zrobiony przy pierwszej próbie. W dodatku (opisuję z pamięci) ktoś zrobił filtrowanie nagrań na kanwie oznaczeń kategorii wideo z oprogramowania matki. To jest kompletna amatorszczyzna, ten ktoś nie wie w ogóle co robi. Ot tak sobie wziął, mając gdzieś jakieś wzorce projektowe.

 

To oczywiście nie wszystko, potrzebna jest także wrażliwość, gust, co kształtuje się przez pokolenia, no i spokój oraz czas.

 

Nie chce się już rozpisywać, ale czy to jest normalne, że dalej, już chyba po paru latach po rebrandingu, funkcjonują dwie strony internetowe? To jest zarządzanie marką, strategia, projekt, pomysł? No nie można się dziwić, że jak ci sami ludzie kierują przygotowaniem nowego oprogramowania, to jest ten sam chaos.

 

W dniu 21.01.2023 o 13:04, Pawel napisał(a):

Jesteśmy w Polsce a nie we Francji.

 

Patrząc na wschodnią granicę, Bogu dziękować, bo mogło być jeszcze gorzej.

 

W dniu 21.01.2023 o 13:58, ircios napisał(a):

To, że jest podobne, to tylko założenie jak narazie. A nawet gdyby było podobne,  to też nic nie znaczy. Może być podobne we Francji, a gorzej działać lub lepiej. Tego nie wiemy,  bo jak narazie nikt nie napisał jak we Francji wygląda i jak działa. 

 

Przecież wstawiane były screeny i filmy. Nawet dyskusje o pilocie były.

 

Ale to nie ja używam tego argumentu. Nie tak dawno od konsultanta na pytanie dlaczego nie można sprawdzić roku i kraju produkcji danej pozycji z EPG (wtedy jeszcze nie było można) otrzymałem odpowiedź, że tak jest, bo wzorowano się na francuskim oprogramowaniu. I takie same argumenty były na początku.

 

To jest jakieś dziwne myślenie, żeby z tramwaju na siłę robić autobus, przykręcając koła, kierownicę itp. Oba oprogramowania zrobione są w ramach innej koncepcji. Jedno to głębokie przejście w strumień, gdzie odbiór z satelity jest tylko pomocą w odciążeniu serwerów, pilot ma mało przycisków, software przypomina aplikację. Z kolei drugie to zanurzenie w tradycyjnej telewizji z rozbudowanymi opcjami strumieniowymi.

Edytowane przez WebMat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Pawel napisał(a):

@Marek zajętość dysku jaką pokazuje system ? Jest jak napisał @joshuaa. Ja też szukałem starszych nagrań. Były poukrywane.

Dysk wskazuje 110 godz.Wcześniej wskazywał procentowo jak się nie mylę Jak wobec tego znaleźć nagrania ukryte.Wszystkie inne opcje sprawdziłem(godz alfabetyczne itd) Prawdopodobnie przy ustawieniu domyślnym przypadkowo włączyłem tą z skasowaniem nagrań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2023 o 19:36, pacik napisał(a):

Najbardziej denerwuje mnie opóźnienie ok 3 sek. przy załączaniu tunera z pilota w nowym oprogramowaniu. Skopali podstawową funkcję.

 

Podstawową funkcję? A do czego Ci ta funkcja jest potrzebna?
Przy ustawionym standardowym oszczędzaniu energii dekoder włączony czy zgaszony pobiera dokładnie tyle samo prądu, więc po co gasić? 

 

Sam nigdy go nie gaszę. W ten sposób gdy włączam telewizor zawsze mam w buforze timeshiftingu dekodera ostatnie 2 godziny kanału, który najczęściej oglądam. No i nie muszę narzekać, że dekoder się za długo włącza.

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...