Skocz do zawartości

Cyfrowe Radio - DAB/DAB+


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładniej to się nazywa DAB i DAB+. W takich granicach cenowych co zaznaczyłeś polecam odbiornik Denver DAB-43PLUS. Mam go i spisuje się doskonale, jest na popularnym serwisie aukcyjnym jak i też widziałem go w Auchan oraz Bi1.

Póki co w internecie widzę od 150 zł. Może rzeczywiście w "molochach" będą tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam na forum. Czy ktoś wie,czy wstrzymanie cyfryzacji Polskiego Radia oznacza również wstrzymanie planowych uruchomień nadajników na lata 2016-2020 ?? Nie wiem czy w Częstochowie kiedykolwiek doczekam się cyfrowego radia, a z Katowic sygnał b.słabiutki,niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ta przepaść: Giżycko,Kalisz,Płock,Siedlce teraz, a pozostałe za 4 lata (!!!). Za 4 lata to może być już coś nowszego niż DAB+ lub może nie być radia cyfrowego.Kto to wie. I tak w ten sposób Częstochowa nie doczeka się DAB+. I pewnie wiele innych miast.  :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W  Siedlcach rozumiem nadawane będzie z RTCN Chotycze koło Łosic  ? Mam nadzieje, że w Białej Podlaskiej będę mógł słuchać cyfrowego radia. :)

Zła zmiana zablokowała dalszy rozwój DAB+ i nie licz na to,że 1 lipca będą uruchomione zaplanowane nadajniki.Nie było nawet przetargu na te miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

do zerojedynkaX: Wiesz, jestem z Płocka, czekałem sam z niepokojem na decyzję, bo było słychać, że cyfryzacja zostaje "zawieszona". A jednak - od 1 lipca wieczorem odbieram sygnał dab+. Czekałem z tym wpisem, żeby się upewnić, że nie zniknie, że to nie jest jakieś "odbicie" itp. Na bardzo prostym radyjku (niemiecki medion kupiony na portalu na a) słychać 9 stacji od Polskiego Radia. Odbiór nie jest idealny, zanika chwilami dźwięk, jakość pozostawia trochę do życzenia - spodziewałem się czegoś bardziej stabilnego, ale może to wina mojego sprzętu. Więcej: żeby się przekonać, że to nie jest coś "na chwilę" skontaktowałem się z Polskim Radiem, udało się dotrzeć do samej dyrekcji (bylem bardzo pozytywnie zaskoczony, jak to sprawnie poszło, zaczynając od działu kontaktu ze słuchaczami aż do samej odpowiedzialnej za technikę góry) i uzyskałem potwierdzenie, że cyfrowe radio dla Płocka zostało utrzymane w projekcie uruchamiania nadajników. Fakt jest taki, ze działa i mam nadzieję, że działać będzie coraz stabilniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do zerojedynkaX: Wiesz, jestem z Płocka, czekałem sam z niepokojem na decyzję, bo było słychać, że cyfryzacja zostaje "zawieszona". A jednak - od 1 lipca wieczorem odbieram sygnał dab+. Czekałem z tym wpisem, żeby się upewnić, że nie zniknie, że to nie jest jakieś "odbicie" itp. Na bardzo prostym radyjku (niemiecki medion kupiony na portalu na a) słychać 9 stacji od Polskiego Radia. Odbiór nie jest idealny, zanika chwilami dźwięk, jakość pozostawia trochę do życzenia - spodziewałem się czegoś bardziej stabilnego, ale może to wina mojego sprzętu. Więcej: żeby się przekonać, że to nie jest coś "na chwilę" skontaktowałem się z Polskim Radiem, udało się dotrzeć do samej dyrekcji (bylem bardzo pozytywnie zaskoczony, jak to sprawnie poszło, zaczynając od działu kontaktu ze słuchaczami aż do samej odpowiedzialnej za technikę góry) i uzyskałem potwierdzenie, że cyfrowe radio dla Płocka zostało utrzymane w projekcie uruchamiania nadajników. Fakt jest taki, ze działa i mam nadzieję, że działać będzie coraz stabilniej.

A czy przypadkiem nie łapiesz sygnału z Warszawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1982misiek: Sygnał jest mało stabilny, rwie się dźwięk, ale stacje się wyszukują i da się słuchać. Raczej wątpię w sygnał z Warszawy, bo nadajniki warszawskie nie obejmują zasięgiem Płocka, a radio mam naprawdę raczej z tych z niskiej półki, bez instalacji zewnętrznej, zwykły teleskop. Jeśli by to było odbicie sygnału przy jakiejś bardzo silnej propagacji to raczej nie trwało by tak długo i doszłoby raczej z Łodzi (w pakiecie stacji nie ma RDC tylko Radio Łódź, to też mnie zdziwiło). Nie robiłbym sprawy i  nie odzywał na forum, gdyby nie rozmowa z radiową centralą, gdzie wszystko mi potwierdzono. Dzwoń pod numery 22 645 33 77 / 22 645 90 07. Tam mi powiedziano, że DAB+ dla Płocka ruszył. Mam tylko nadzieję, że poprawią jakość sygnału, bo na razie jest trochę kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...