Skocz do zawartości

Cyfrowe Radio - DAB/DAB+


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Radio Łódź jest przecież w DAB+ .

No właśnie dlatego pytam jak to jest w innych regionach! :evil:

 

Pytam - nikt nic nie napisze, ale jak rzucę z kosmosu pytanie jak to jest na przykład w ... , to od razu no przecież jest!!!! :crazy:

 

A skąd ja mam to wiedzieć? Nie wiem, więc pytam. :? Więc proszę bez pretensji. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pretensji nikt do Ciebie nie ma, a więc tak:

Dolnośląskie - Radio Wrocław + Radio Wrocław Kultura

Kujawsko-pomorskie - Radio PiK

Lubelskie - Radio Lublin

Lubuskie - Radio Zielona Góra

Łódzkie - Radio Łódź

Małopolskie - Radio Kraków + Radio OFF Kraków

Mazowieckie - Radio Dla Ciebie

Opolskie - Radio Opole

Podkarpackie - Radio Rzeszów

Podlaskie - na razie nie nadaje

Pomorskie - Radio Gdańsk

Śląskie - Radio Katowice

Świętokrzyskie - Radio Kielce

Warmińsko-mazurskie - Radio Olsztyn

Wielkopolskie - Radio Merkury

Zachodniopomorskie - Radio Szczecin

 

Także jak na razie tylko na Podlasiu nie ma stacji regionalnej nadawanej w systemie DAB+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachodniopomorskie - Radio Szczecin + 94i4 FM

Właśnie wiedziałem, że coś mi brakuje :)

Wyżej podany spis nie uwzględnia Koszalina - mimo tego, że jest w zachodniopomorskim, ma swój własny oddział Polskiego Radia. Ciekaw jestem, jak tam jest z programem lokalnym w DAB+.

Radio Koszalin nie nadaje w systemie DAB+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pretensji nikt do Ciebie nie ma, a więc tak:

Dolnośląskie - Radio Wrocław + Radio Wrocław Kultura

Kujawsko-pomorskie - Radio PiK

Lubelskie - Radio Lublin

Lubuskie - Radio Zielona Góra

Łódzkie - Radio Łódź

Małopolskie - Radio Kraków + Radio OFF Kraków

Mazowieckie - Radio Dla Ciebie

Opolskie - Radio Opole

Podkarpackie - Radio Rzeszów

Podlaskie - na razie nie nadaje

Pomorskie - Radio Gdańsk

Śląskie - Radio Katowice

Świętokrzyskie - Radio Kielce

Warmińsko-mazurskie - Radio Olsztyn

Wielkopolskie - Radio Merkury

Zachodniopomorskie - Radio Szczecin

 

Także jak na razie tylko na Podlasiu nie ma stacji regionalnej nadawanej w systemie DAB+.

 

I o to mi właśnie chodziło - idealnie, dziękuję. :hello:

 

Zrobiłeś to perfekcyjnie. :beer::brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Radiu Zachód nie słyszałem że nadaje, więcnie napisałem. Do Radia Koszalin napisałm e-maila, i w odpowiedzi dostałem że nie nadają w systemie DAB+ a jako lokalna rozgłośnia na razie jest Radio Szczecin ale to się zmieni za nie długo, na razie sami się nie określili kiedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a skoro mowa o lokalnych radiach w DAB+ to czy ktoś zwrócił uwagę na niską jakość techniczną tych stacji? Mój znajomy jeździ parę razy w roku z Warszawy do Wrocławia i zauważył że zarówno lokalne radio w Łodzi jak i lokalne stacje we Wrocławiu mają zauważalnie gorszą jakość niż pozostałe ogólnopolskie, dotyczy to głównie słyszalnych zniekształconych tonów wysokich. Nie dotyczy to RDC z Warszawy tu jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a skoro mowa o lokalnych radiach w DAB+ to czy ktoś zwrócił uwagę na niską jakość techniczną tych stacji? Mój znajomy jeździ parę razy w roku z Warszawy do Wrocławia i zauważył że zarówno lokalne radio w Łodzi jak i lokalne stacje we Wrocławiu mają zauważalnie gorszą jakość niż pozostałe ogólnopolskie, dotyczy to głównie słyszalnych zniekształconych tonów wysokich. Nie dotyczy to RDC z Warszawy tu jest dobrze.

Dlatego tak jest, gdyż we Wrocławiu obecnie jest 10 stacji w DAB+ i muszą zostawić zapas na dodatkowe 2 stacje, tak samo jest w Szczecinie i Krakowie, przy czym w tym ostatnim bitrate jest najniższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie jest to związane z zostawianiem zapasu ponieważ przepływność tych lokalnych stacji w łodzi, Wrocławiu i Krakowie jest większa od radia Rytm a rytm brzmi dużo lepiej, prawdopodobnie jest to związane z torem przesyłu sygnału z rozgłośni lokalnych do miejsca gdzie następuje multiplexacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...