Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem sobie filmik support458 , dzięki za wkład poświęcony dla społeczności. Czasami mam problem z odbiorem programów podczas nagrywania więcej niż jednego (pojawia się komunikat w stylu: sprawdź instalację antenową) i nie wiem czyja to wina: instalacji, konwertera, złączek. Zauważyłem, że u mnie BBC BRIT ma siłę sygnału 85 %, jakość sygnału 100 % SNR 15,9 dB. natomiast TVP1 kolejno 77 %, 90 %, SNR 13,9 dB, TVN24 78%, 63 %, SNR 11,6 dB, Polsat 75%, 71%, SNR 12,3 dB. Czy można coś na podstawie tych parametrów prognozować ? Antena 80 cm. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prognozy to sobie możesz robić  jak podłączysz miernik najlepiej z konstelacją i analizatorem  dla kilku transponderów. 

 

Na podstawie tego co masz można stwierdzić że ustawienie konwertera mogło by być lepsze. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LWIK napisał(a):

Obejrzałem sobie filmik support458 , dzięki za wkład poświęcony dla społeczności. Czasami mam problem z odbiorem programów podczas nagrywania więcej niż jednego (pojawia się komunikat w stylu: sprawdź instalację antenową) i nie wiem czyja to wina: instalacji, konwertera, złączek. Zauważyłem, że u mnie BBC BRIT ma siłę sygnału 85 %, jakość sygnału 100 % SNR 15,9 dB. natomiast TVP1 kolejno 77 %, 90 %, SNR 13,9 dB, TVN24 78%, 63 %, SNR 11,6 dB, Polsat 75%, 71%, SNR 12,3 dB. Czy można coś na podstawie tych parametrów prognozować ? Antena 80 cm. Pozdrawiam 

 

Antena na pewno nie jest optymalnie ustawiona, chodzi o regulację czaszy anteny w azymucie czyli w obrocie.

SNR w pogodny dzień na kanale TVN 24 powinien być co najmniej 15 dB dla anteny 80 cm.

Na początek korekta ustawienia anteny w azymucie później weryfikacja elewacji, a na końcu weryfikacja/ustawienie kąta skręcenia konwertera.

Do ustawienia sygnału przy antenie bez pomocy innej osoby można użyć dekoderów Evobox PVR i Evobox HD.

Po naciśnięciu na pilocie "i" Opis i przytrzymaniu, na ekranie pokazuje się plansza "Informacje o sygnale", a na wyświetlaczu jest prezentowana siła i jakość sygnału w %. Trzeba dążyć aby jakość była 99 % (liczba po prawej stronie wyświetlacza) wtedy SNR jest równy 15 dB lub więcej. Dekoder można przenieść pod antenę i ustawiać do woli :)

Edytowane przez support458
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, xut2zs napisał(a):

Więc 1080p nic nie daje ?

 

Oczywiście, że nic nie daje jeśli wejściowy obraz ma 1080i 25 kl, a chcesz z niego zrobić 1080p 50 kl.

Procesor/skaler uzupełnia brakujące linie powielaną informacją, która nie dodaje szczegółów w obrazie.

Oczywiście tłumaczenie jest bardzo uproszczone, ale wystarczająco obrazuje, że nie przebywa jakości.

Sztucznie dodane linie nie wnoszą nic nowego w treść.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, xut2zs napisał(a):

Więc 1080p nic nie daje ?

Daje, daje- ja od początku tak ustawiłem bo było widać efekt-czemu to nie wiem bo koledzy powyżej mają rację... że niby nie- a jednak, może to zależy od konkretnego TV- nie wiem, ale spróbować możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączając dekoder HD do telewizora 4K, a autor pytania wspomina o nowym OLED , obojętnie co ustawimy na dekoderze i tak skaler telewizora będzie podnosił rozdzielczość do natywnej matrycy czyli 4K.  Więc najlepiej sprawdzić to organoleptycznie i zostawić takie ustawienie które nam bardziej odpowiada.

Edytowane przez Pawel
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda najlepiej jest ustawić taką rozdzielczość jaką ma większość odbieranych kanałów, a skaler w telewizorze zrobi resztę.Zazwyczaj on ma lepsze oprogramowanie i lepiej dopasowuje sygnał do matrycy i elektroniki.Zmieniając sygnał wyjściowy z dekodera w stosunku do źródła na 1080P wprowadzasz dodatkowy element w tor wizji, który "oszukuje" skaler tv przekazując nieoryginalny pozbawiony detali sygnał 1080P jako źródło do skalowania.

Podstawowa zasada, jeśli nie masz sygnału wejściowego w jakości 1080p przesyłasz oryginalny 1080i ponieważ skaler telewizora lepiej przeskalowuje obraz niż najlepszy dekoder.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły. Obecnie użytkuję ultraboxa i nie ma zauważalnej różnicy w ustawieniu na wyjściu sygnału 4K,1080p czy 1080i. Nie zawsze skaler w telewizorze jest lepszy. Nie wrzucałby wszystkich tv do jednego wora. Włączyć i obserwować. Zostawić takie ustawienia jakie nam najbardziej odpowiadają.

Swego czasu użytkowałem plazme HD Ready. Tez wszyscy zalecali ustawić na dekoderze 720p, bo to natywna rozdzielczośc matrycy. A u mnie najlepszy obraz był przy ustawieniu  1080i.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do użytkowników Evoboxa, czy mieliście może takie objawy. Od jakiegoś czasu w czasie oglądania nagrania z dysku, obraz potrafi się kilka razy zawiesić na jakąś sekundę lub dwie, i potem idzie normalnie. Czasem to zdarza się kilka razy, a niekiedy wcale. Wolnego miejsca około 12 lub 13 procent na dysku. Dodatkowo w ostatnich dniach dwa razy zdarzyło się, że po uruchomieniu dekodera, pojawia się menu pierwszej instalacji dekodera, którego nie mogę wyłączyć pilotem, tylko muszę wyjąć wtyczkę z gniazdka, żeby to zniknęło i można oglądać TV. Dekoder ma około 5 lat. Z góry dziękuję za wszelkie spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie a mianowicie czy ktoś posiada nieużywany zasilacz do Evoboxa PVE i byłby w stanie mi go przesłać? Ostatnio zdarzyła mi się pewna awaria podczas finału Euro 2024 ponieważ nagle zgasł mi obraz a gdy zobaczyłem co się dzieje to z kabla zaczęły iść iskry okazało się końcówka wtyczki którą to wsadza się do kostki przetopiła się przez co odleciała jej część. Najprawdopodobniej przez to wymiany będzie równiez kostka od zasilacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Poland napisał(a):

Mam pytanie a mianowicie czy ktoś posiada nieużywany zasilacz do Evoboxa PVE i byłby w stanie mi go przesłać? Ostatnio zdarzyła mi się pewna awaria podczas finału Euro 2024 ponieważ nagle zgasł mi obraz a gdy zobaczyłem co się dzieje to z kabla zaczęły iść iskry okazało się końcówka wtyczki którą to wsadza się do kostki przetopiła się przez co odleciała jej część. Najprawdopodobniej przez to wymiany będzie równiez kostka od zasilacza. 

 

Wymień zasilacz w najbliższym APS PB. Wymiana bezpłatna bez żadnej dyskusji ze strony APS. Jeśli będą problemy proszę o PW.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko się cieszyć z tego. Z drugiej strony owy fakt pokazuje jak APS nie jest równy kolejnemu-jeden ma takie prawa kolejny posiada inne prawo lub na jakiego trafisz człowieka za biurkiem. Ciężko to wszystko zrozumieć-ich politykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot od dekodera zawsze podlega bezpłatnej wymianie, o ile nie został uszkodzony mechanicznie i nosi ślady normalnego użytkowania.

W przypadku wymuszania przez APS płatnej wymiany, zawsze możecie zgłosić taki APS na infolinii PB.

 

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...