Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bug nierozwiązany z przeglądania EPG , przeskakując w EPG na inne kanały tv szperając co jest nadawane EPG po kilku/nastu chwilach wraca do pierwotnego kanału na którym uruchomiliśmy EPG ,nie pozostając na przeglądaniu EPG danej stacji która aktualnie nas interesuje ,  problem znany już chyba z wakacji ubiegłego roku a nadal sporadycznie się pojawia
Mam to samo nic nie poprawili. Co soft to dochodzą kolejne buble. [beep]e

Błędy w pisowni sponsoruje Tapatalk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam od kilku dni evobox PVR i zastanawiam się jak działają te funkcje Timeshift, CatchUp oraz reStart?

Rozumiem że timeshift daje możliwość cofania oglądanego już kanału max do momentu w którym zaczęło się oglądanie, ale jak uruchomić pozostałe dwie funkcje? Z definicji reStart pozwala na oglądanie wybranych programów z kanałów linearnych od początku - jakie to są te wybrane programy i co to znaczy kanał linearny? CatchUP - umożliwia oglądanie wybranych programów nawet do 7 dni wstecz od ich emisji - jak i na których kanałach można to sprawdzić. Z góry przepraszam jeżeli to dziwne pytania ale naprawdę nie bardzo to rozumiem tym bardziej że próbowałem to sprawdzić i na żadnym kanale nie udało mi się cofnąć programu dalej niż moment w którym zacząłem go oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2021 o 13:17, patryszq napisał:

Bug nierozwiązany z przeglądania EPG , przeskakując w EPG na inne kanały tv szperając co jest nadawane EPG po kilku/nastu chwilach wraca do pierwotnego kanału na którym uruchomiliśmy EPG ,nie pozostając na przeglądaniu EPG danej stacji która aktualnie nas interesuje ,  problem znany już chyba z wakacji ubiegłego roku a nadal sporadycznie się pojawia :)

 

Strasznie to denerwujący bubel w oprogramowaniu od bardzo dawna, czas wielki to naprawić, "poprawiają" rzeczy zbędne, niewidoczne, a to co denerwuje każdego dnia, to nic się z tym nie robi !
Kilka dekoderów w rodzinie i na każdym to występuje, więc problem zapewne jest u każdego !

Występuje to zawsze, (tylko) za pierwszym włączeniem EPG na danym kanale.

Edytowane przez TOMI2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od dłuższego czasu jest tak za każdym razem jak tylko przeglądam przez kilkanaście sekund EPG i jest to bardzo wkurzające. Najgorzej jak chcesz nastawić coś do nagrania w najbliższych dniach i już to odnalazłeś a tu w pewnym momencie przerzuca cię na program który jest aktualnie włączony i znowu poszukiwanie od nowa. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mati06 napisał:

Ja też nigdy tego w nim nie zauważyłem? 


Kolego włącz EPG i spróbuj przejrzeć program innego kanału niż ten który masz włączony. Problem murowany po kilkunastu, kilkudziesięciu sekundach.
Tak jak powyższy kolega napisał. Jeżeli raz ci przeskoczy do EPG oglądanego programu, to drugi raz już to się nie stanie, dopóki nie przełączysz kanału. Jak przełączysz, to znów to samo się dzieje.

Edytowane przez TOMI2
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pierwszy raz włączam program, przyciskiem EPG i przeglądam program innego kanału, to zawsze u mnie to się dzieje (i na kilku innych dekoderach u mojej rodzinki to samo, bez wyjątku).
Jak widać inni też to tutaj potwierdzają, więc to aż dziwna sprawa, że u Ciebie sebap to nie występuje. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten problem nie może być w żaden sposób zależny od sprzętu, bo to typowy błąd oprogramowania, więc musi występować we wszystkich egzemplarzach. Problem jest tylko taki, że być może nie występuje zawsze albo prowadzi do niego jakaś dziwna sekwencja. Koledzy wskazują co trzeba zrobić, żeby to się wydarzyło i być może tak właśnie jest. Ja nigdy do tego nie przykładałem uwagi co to wywołuje, bo dzieje się sporadycznie i aż tak bardzo nie przeszkadza, więc się przyzwyczaiłem i nie zagłębiałem.

 

Może zależy to też od tego jakiej formy EPG się używa (tabela / lista). Ja osobiście używam zawsze listy i jak pisałem już wcześniej, potwierdzam, że taki błąd rzeczywiście istnieje.

 

EDIT: Przy okazji. A spotkał się też może ktoś z innym błędem, bo to już nie wiem czy dotyka wszystkich, czy zależy od egzemplarza. Za każdym razem po włączeniu dekodera po kilkudziesięciu sekundach na moment ekran robi się czarny jakby brakowało sygnału. Dzieje się tak zawsze jeden raz, tylko po każdorazowym włączeniu dekodera. Też jakoś bardzo mi to nie przeszkadza, ale może to też problem u wszystkich :)

Edytowane przez nix124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2021 o 15:50, Kamil-4 napisał:

Cześć, mam od kilku dni evobox PVR i zastanawiam się jak działają te funkcje Timeshift, CatchUp oraz reStart?

Rozumiem że timeshift daje możliwość cofania oglądanego już kanału max do momentu w którym zaczęło się oglądanie, ale jak uruchomić pozostałe dwie funkcje? Z definicji reStart pozwala na oglądanie wybranych programów z kanałów linearnych od początku - jakie to są te wybrane programy i co to znaczy kanał linearny? CatchUP - umożliwia oglądanie wybranych programów nawet do 7 dni wstecz od ich emisji - jak i na których kanałach można to sprawdzić. Z góry przepraszam jeżeli to dziwne pytania ale naprawdę nie bardzo to rozumiem tym bardziej że próbowałem to sprawdzić i na żadnym kanale nie udało mi się cofnąć programu dalej niż moment w którym zacząłem go oglądać.

Witam. Wymienione usługi nie są dostępne dla tego dekodera. Kanały linearne to tradycyjne kanały, posiadające ściśle określoną ramówkę, gdzie treści emitowane są w konkretnym dniu i o ustalonej godzinie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, TOMI2 napisał:


Kolego włącz EPG i spróbuj przejrzeć program innego kanału niż ten który masz włączony. Problem murowany po kilkunastu, kilkudziesięciu sekundach.
Tak jak powyższy kolega napisał. Jeżeli raz ci przeskoczy do EPG oglądanego programu, to drugi raz już to się nie stanie, dopóki nie przełączysz kanału. Jak przełączysz, to znów to samo się dzieje.

Drogi kolego u siebie nic takiego nie zauważyłem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nix124, Witam to co opisujesz o czarnym ekranie to chyba nie u wszystkich bo u mnie nie ma takiego czegoś, Ale za to zauważyłem od pewnego czasu że u mnie dysk jak chodzi to tak jak by trochę piszczał mam ten dekoder praktycznie od zaraz kiedy go Polsat wprowadził do oferty może już dysk na wykończeniu chociaż w działaniu nie zacina się ani nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, nix124 napisał:

A spotkał się też może ktoś z innym błędem, bo to już nie wiem czy dotyka wszystkich, czy zależy od egzemplarza. Za każdym razem po włączeniu dekodera po kilkudziesięciu sekundach na moment ekran robi się czarny jakby brakowało sygnału. Dzieje się tak zawsze jeden raz, tylko po każdorazowym włączeniu dekodera. Też jakoś bardzo mi to nie przeszkadza, ale może to też problem u wszystkich

Oczywiście, że występuje. Jak kupiłem TV OLED'a i pierwszy raz coś takiego zobaczyłem, myślałam, że mi TV padł 😁

W starym dekoderze z wyeksploatowanym dyskiem działo się tak cały czas, po wymianie dekodera na nowy, widziałem to tylko kilka razy. To jakiś lag HDD, bo wszystko co oglądasz, jest jednocześnie nagrywane, może problem leży gdzieś w rozpoczęciu nagrywania, zaraz po uruchomieniu HDD... Wygląda, jakby obraz był najpierw nagrywany i dopiero odtwarzany z dysku a przy starcie dysk coś szwankował. Czasem też miałem problemy z dźwiękiem, ale to temat rzeka...

Edytowane przez jacekgothic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, nix124 napisał:

EDIT: Przy okazji. A spotkał się też może ktoś z innym błędem, bo to już nie wiem czy dotyka wszystkich, czy zależy od egzemplarza. Za każdym razem po włączeniu dekodera po kilkudziesięciu sekundach na moment ekran robi się czarny jakby brakowało sygnału. Dzieje się tak zawsze jeden raz, tylko po każdorazowym włączeniu dekodera. Też jakoś bardzo mi to nie przeszkadza, ale może to też problem u wszystkich :)

Czy to po każdym włączeniu dekodera, czy po tym jak nie miał zasilania dekoder? Bo jak po braku prądu czy po ponownym włożeniu wtyczki to żaden błąd to nie jest bo początkowo dysku/nagrań nie widzi i nagrania się pojawiają po czarnym ekranie.

Jeśli to każdorazowo się dzieje to proszę po włączeniu dekodera natychmiast sprawdzić czy są dostępne nagrania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...