Skocz do zawartości

Bundesliga i niemiecka piłka klubowa


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już miałem nadzieję na jakąkolwiek walkę o mistrza, ale wszystko wskazuje na to, że Bayern wygra bez problemu. Niestety Bundesliga pod tym względem upodobniła się do Serie A- tam Juve, tu Monachium. Dlatego, między innymi, wolę ligę angielską i hiszpańską.

 

 

 

Chelsea ma 6 punktów przewagi nad drugim zespołem, Real też za chwilę będzie miał 6, a Bayern jednak dopiero zbudował sobie 3 punkty przewagi :)

Edytowane przez Lanser123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nikt RB Lipsk na poważnie nie bierze - jeśli chodzi o rywalizację o mistrza. Większa byłaby to niespodzianka niż mistrzostwo Leicester w Anglii - bo tam każdy z każdym może wygrać i nie jest to wielka niespodzianka. W Niemczech trochę inaczej to wygląda. Szkoda, że BVB nie radzi sobie równo na obu frontach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był Guardiola mieliby już z 10 punktów przewagi :). Dodatkowo wkurza mnie, że Ancelotii ustawia Bayern tak defensywnie, powinni grać jak w zeszłym sezonie systemem 4-2-3-1, a nie 4-3-3. Między innymi dlatego Mueller jest tak nieskuteczny, bo często musi grać na skrzydle, a nie za Lewym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego im mają zazdrościć? Tego sztucznego tworu? Sądząc po twoim wpisie nie wiesz co to przywiązanie do tradycji i barw dla kibica.

 

Ale jakiego sztucznego tworu? Klub istnieje, gra, co w tym sztucznego? 

W tym mieście nie było żadnego rozpoznawalnego klubu wcześniej. Teraz jest i myślę, że akurat mieszkańcom Lipska to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie - wreszcie mają coś swojego.

A że nie ma tradycji to co? Tradycja dopiero się tworzy.

Bayern w rok po powstaniu też przecież tradycji jeszcze nie miał, ani żaden inny klub. Czy to oznacza że był sztucznym tworem? 

A reszta Niemiec ma z tego powodu jakiś mega silny ból pewnej części ciała. Zawiść doprowadzona do poziomu absurdu.

Edytowane przez Tomo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ben-Hatira wyrzucony z SVB Darmstadt za powiazania z jakas organizacja o ktorej osobiscie nigdy nie slyszalem: http://www.sport.pl/pilka/1,65081,21295522,afera-w-bundeslidze-pilkarz-wyrzucony-z-klubu-za-zwiazek-z.html

 

Bundesliga świętuje największe zyski w swojej historii. Jeśli chodzi o wypracowane przychody Bundesliga to druga piłkarska liga na świecie. Lepsze wyniki ma pod tym względem tylko Premier League - 4,1 mld euro: http://www.sport.pl/pilka/1,65081,21297024,bundesliga-swietuje-najwieksze-zyski-w-swojej-historii.html

Edytowane przez Umkwatata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widzę, że nik nie pisze o wczorajszych wydarzeniach w Dortmundzie, wiadomo na zachodzie sobie poradzili. Gdzie jak gdzie ale wiadomo, że kibice Lipska w Dortmundzie zostaną ugoszczeni na odpowiednim poziomie.

http://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/663907/witamy-w-piekle-bundesliga-was-nienawidzi-anty-rb

Rzeczywiście milczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem w piątek mecz HSV z Leverkusen i powiem Wam, zw dawno tak sie nie wynudzilem!! To byl dramat mecz, zero pomysłu na cokolwiek. Tak gra zespół aspirujacy do pucharów? jeżeli tak, to poziom Bundesligi hesg gorszy niz sądziłem, szok. Kopanina do kwadratu. Nawet ci mlodzi zdolni nic nie grali jak Jedvaj, Kampl i reszta. Tylko Chicharito zabrakło i już dno.

 

Liga niby opakowana, medialne zachwyt jak to super o h ach a po otwarciu opakowania mamy zonka.

 

Ligue1 mnie znacznie bardziej interesuje. Tam przynajmniej do obejrzenia mnóstwo talentów i przyszłych gwiazd Premier League, bo z Bundesligi to raczej w Anglii nie chcą nikogo brac. A jak wzięli Hojbjerga,i ktos go wycenil na 18-20 mln to interes zycua dka Bayernu to byl, że taki ogórek poszedl za taką kasę! Szok.

 

Boom na Bundeslige sie skończyl. Ciekawe jaka oglądalność maja mecze w Eurosport, oczywiście mecze poza Bayernem,bo tam wiadomo ze Lewy przyciąga widzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Globus903 - Lipsk kilka dni temu przegrał z Borussią, a od Bayernu dostał porządną lekcję futbolu. Szans na LM byłym NRD-owcom nie odbieram, ale od Bayernu i BVB odstają jakością, zwłaszcza indywidualnie. Ich siłą jest zespół, konsekwencja w grze i nadzwyczajna powtarzalność jak na drużynę beniaminka. Jasne są tam też pewne jednostki, ale to bardziej drużyna pcha je na afisze niż odwrotnie.  

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robson Wczoraj Juventus na pewno był nudniejszy niż każdy inny mecz tej kolejki Bundesligi.

@Alf Widać, że nie orientujesz się w tej lidze skoro argumentem są dla ciebie suche wyniki Lipska:

1. mecz z Bayernem gdzie Lipsk dostaje w 30min. czerwoną kartkę.

2. przegrana z Dortmundem gdzie grypa zmogła najlepszych jak Werner i nie byli w stanie powalczyć.

Edytowane przez the cable guy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda na nich klawiatury, oni i tak widzą tylko wspaniałość Serie A. Tym bardziej dziwne, że wchodzą na temat tak znienawidzonej przez siebie, jak to nazywają, "Bundeskopanki". Najważniejsze, że włoskie kluby triumfują w Europie, mają najnowocześniejsze stadiony i oczywiście zawsze wypełnione po brzegi :).

Wracając do tematu jakoś nikt nie zauważył tego, że będą powtórki wideo http://www.rp.pl/Pilka-nozna/170129987-System-powtorek-wideo-w-Bundeslidze-od-sezonu-20172018.html

Sam jestem ciekaw jak to wyjdzie w praktyce.

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...