Skocz do zawartości

Bundesliga i niemiecka piłka klubowa


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@mad85 - inne kluby nie mają z tym problemu, tylko Bayern. Do tego właśnie zmierzam. Niemcy tradycyjnie mają jakiś problem z Polakami.

Ty masz jakieś kompleksy.

Zdejmij te klapki z oczu, to może Ci sie rozjaśni. Ktoś używał bez zgody wlaściciela znaki graficzne, to interweniowali.

Już nie nie da czytać tego jak wychwalasz Serie A. Ja rozumiem, że jesteś jej fanem, ale troche obiektywizmu nie zaszkodzi. Zaklinasz rzeczywistość. Serie A miała swoje dni swietności, ale to sie skończyło, teraz inne ligi są na topie. Pogódź sie z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zbieraczem i kolekcjonerem pamiątek piłkarskich, koresponduje z różnymi klubami na całym świecie. Wiecie czym się różni Bayern od innych klubów? Gdy kiedyś przesłałem im list z prośbą o pamiątki dostałem... kilkuset stronicowy katalog z produktami z ich klubowego sklepiku. 

 

Dla przykładu Juventus przesłał mi zdjęcie drużyny z oryginalnym autografem Gianluigiego Buffona. Liścik ważył znacznie mniej niż ten byczy i ciężki katalog z Niemiec, ale symbolika obu przesyłek była nie do przecenienia. 


Ty masz jakieś kompleksy.
Zdejmij te klapki z oczu, to może Ci sie rozjaśni. Ktoś używał bez zgody wlaściciela znaki graficzne, to interweniowali.

Nom, poszczuli swoich najbardziej zagorzałych kibiców z Polski hordą prawników. 

 

Wielki Bayern  :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie nie da czytać tego jak wychwalasz Serie A. Ja rozumiem, że jesteś jej fanem, ale troche obiektywizmu nie zaszkodzi. Zaklinasz rzeczywistość. Serie A miała swoje dni swietności, ale to sie skończyło, teraz inne ligi są na topie. Pogódź sie z tym.

Nie zbaczaj z tematu i ochłoń trochę. Nie moja wina, że bogate kluby angielskie kolejny sezon z rzędu kompromitują się w Lidze Mistrzów... 

 

 

...a może to i dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty masz wiecznie problem z Niemcami. Namawiam do zachowania odrobiny obiektywizmu. 

Obiektywizm i @Projekt Alf, to są dwa przeciwstawne pojęcia. Niemcy są źli, bo wywołali II wojnę światową i koniec dyskusji. Italia oczywiście w czasie wojny walczyła z Niemcami, nieprawdaż?

Co do dyskusji o portalu dieroten.pl. Nawet jeden z jego założycieli twierdzi, że racja jest po stronie Bayernu, ale oczywiście dla @Projekta Alfa to o niczym nie świadczy. Sam lubię tę stronę i mam nadzieję, że przetrwa, ale prawo musi być przestrzegane

 

Nie zbaczaj z tematu i ochłoń trochę. Nie moja wina, że bogate kluby angielskie kolejny sezon z rzędu kompromitują się w Lidze Mistrzów... 

 

 

Tak jakby kluby włoskie się w niej nie kompromitowały. Weź się nie ośmieszaj. W zeszłym roku jeden klub angielski był w półfinale LM, a drugi w finale LE. Podczas gdy klubiki włoskie, łącznie z "wielkim" Juve odpadały we wczesnej fazie. Rankingi też oczywiście kłamią, gdzie ligi hiszpańska, niemiecka i angielska są przed włoską. Ochłoń, kolego, bo już się tego czytać nie da. Jak się okazuje nie tylko ja tak na tym forum uważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon - dieroten? Niedawno nazywali się inaczej, ale mniejsza o to. Cytując jeden z komentarzy na dole przecież: "to wstyd na cały świat". Nie ma nic bardziej obrzydliwego niż klub walczący z własnymi kibicami. Nie z chuliganami, nie z ultrasami, tylko z kibicami. Normalnymi kibicami, którzy ten klub miłują. A wszystko w imię znaków towarowych. Znaków towarowych na których i tak nikt tu żadnej fortuny nie zbije, bo to wszystko w celach hobbystycznych.  

 

 

Tak jakby kluby włoskie się w niej nie kompromitowały. Weź się nie ośmieszaj. W zeszłym roku jeden klub angielski był w półfinale LM, a drugi w finale LE. Podczas gdy klubiki włoskie, łącznie z "wielkim" Juve odpadały we wczesnej fazie. Rankingi też oczywiście kłamią, gdzie ligi hiszpańska, niemiecka i angielska są przed włoską. Ochłoń, kolego, bo już się tego czytać nie da. Jak się okazuje nie tylko ja tak na tym forum uważam.

Manchester City był w półfinale i był to chyba najbardziej żenujący występ półfinalisty w historii Champions League. 

 

Ranking UEFA to znaczy tyle co ranking FIFA i jego niedawny "wielki" lider "Belgia"  :lol2: Poza tym różnica punktowa między Serie A, a resztą jest minimalna. Włosi w kryzysie, bez takich nakładów finansowych siedzą na ogonie Anglikom i wywierają presję na reprezentantów "wielkiej ligi". Czy to nie jest żałosne w kontekście tej rzekomej potęgi Premier League? Nawet bezpośrednie mecze w LM w ostatnich pięciu latach klubów włoskich i angielskich są porównywalne bez żadnej większej przewagi na korzyść którejś ze stron. 

 

Zobacz w jakich okolicznościach Juventus odpadł. Przypominam o czterech rażących błędach sędziowskich na korzyść Bayernu. Bez nich Bayern nawet nie nawiązałby z Juventusem walki. Byłoby pozamiatane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej zaszkodzili sędziowie. Tak jak niegdyś Ovrebo zaszkodził Chelsea. 

 

Nie da się wygrać meczu gdy sędzia podstawia ci tyle kłód pod nogi to jest niewykonalne, to jak rozpoczęcie meczu przegrywając jeszcze przed pierwszym gwizdkiem kilkoma golami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mocno weszli w nowy sezon piłkarze Gladbach. Po zdeklasowaniu w eliminacjach piłkarzy z Berna, Źrebaki od zwycięstwa rozpoczęły nowy sezon Bundesligi. Podoba mi się pomysł Schuberta na zespół, podoba mi się to że zespół ciągle się rozwija. Najpierw przepadli w eliminacjach do Ligi Mistrzów, rok temu zakończyli przygode z Ligą Mistrzów na 4 miejscu. W tym roku liczę na 3 miejsce w Bundeslidze, i 2/3 miejsce grupie Ligi Mistrzów :)

 

Zobaczymy co z tym Dortmundem będzie. Wczoraj wyglądali mocno przeciętnie, ale nie ma się co dziwić - dużo nowych ludzi. Może w tym sezonie nie zagrożą Bayernowi, ale w następnym - kto wie? W Lidze Mistrzów też powinni zrobić fajny wynik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno weszli w nowy sezon piłkarze Gladbach. Po zdeklasowaniu w eliminacjach piłkarzy z Berna, Źrebaki od zwycięstwa rozpoczęły nowy sezon Bundesligi. Podoba mi się pomysł Schuberta na zespół, podoba mi się to że zespół ciągle się rozwija. Najpierw przepadli w eliminacjach do Ligi Mistrzów, rok temu zakończyli przygode z Ligą Mistrzów na 4 miejscu. W tym roku liczę na 3 miejsce w Bundeslidze, i 2/3 miejsce grupie Ligi Mistrzów :)

 

Zobaczymy co z tym Dortmundem będzie. Wczoraj wyglądali mocno przeciętnie, ale nie ma się co dziwić - dużo nowych ludzi. Może w tym sezonie nie zagrożą Bayernowi, ale w następnym - kto wie? W Lidze Mistrzów też powinni zrobić fajny wynik. 

3 miejsce bo z barcelona i mcity maja marne szanse chociaz takie city mogliby wyprzedzic

Edytowane przez fillion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 5 tygodni później...

A Borussia Dortmund dopiero po karnych wygrała z Union Berlin, w meczu było 1:1 i to Borussia żadnej bramki nie strzeliła, bo w 44' wyszli na prowadzenie po samobóju Michaela Parensena, a wynik remisowy ustalił w 81' Steven Skrzybski, w karnych wygrała Borussia już po 3 kolejkach 3:0, Dembele, Ginter i Goetze trafili, a w Union pudłowali Felix Kroos (młodszy brat Toniego), Stephan Fuerstner i Phillip Hosiner. Dortmundowi zdecydowanie w tym sezonie nie idzie, dopiero 6 miejsce w lidze, teraz wymęczona wygrana w pucharze. Dziwne, że w meczu tak nie strzelali bramek, jak w rzutach karnych sobie świetnie poradzili. Coś niedobrego dzieje się z tym klubem ;)

Edytowane przez rafpolsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to nie dziwi, ta drużyna straciła trzech świetnych graczy(Hummels, Gundogan i Mhitarjan), których zastąpiła młodzieżą i nieogranym w Barcelonie Bartrą lub rezerwowym w Bayernie Goetze. Przy tak dużej rotacji w składzie kryzys był łatwy do przewidzenia. Szanse Legii rosną :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...