Skocz do zawartości

Bundesliga i niemiecka piłka klubowa


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy z tych transferów był inny i wrzucanie ich do jednego worka jest nieporozumieniem. Bayern był, jest i pewnie jeszcze długo będzie najlepszym, najbogatszym i najbardziej utytułowanym niemieckim klubem. Przeprowadza transfery "bezpieczne", a kto będzie lepszym wzmocnieniem niż Niemiec lub obcokrajowiec znający tę ligę(Vidal), który nie będzie miał żadnych kłopotów z aklimatyzacją? Goetze to przykład wychowanka, który połasił się na pieniądze i tytuły. Nawet Guardiola nie był do końca przekonany do tego transferu, wolał Neymara. Zobaczcie gdzie jest teraz Goetze, a gdzie Neymar. Z Lewym sytuacja była zupełnie inna, to Borussia go olała, nie chcąc dać mu kontraktu, na który zasługiwał. Nic dziwnego, że szlag go trafił i po skończeniu kontraktu poszedł grać do Bayernu, który dał mu gwiazdorski kontrakt, a przy okazji możliwość wygrywania trofeów i trenowania u Guardioli. Z Hummelsem sprawa jest zupełnie inna- to przecież wychowanek Bawarczyków, jego cała rodzina mieszka w Monachium. Nic dziwnego, że chce tam wrócić. Inna sprawa, to praca Watzke, który kolejny już raz zwleka z przedłużeniem kontraktu. Podobnie jest z Gundoganem, który też może opuścić Dortmund. Niestety spowoduje to, że rozgrywki Bundesligi będą przypominały ligę francuską, gdzie PSG nie ma żadnego realnego konkurenta. Oby tak się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, efekt jest ten sam. Baja, Baja, Baja a potem następni. PSG też to w LM jak widacć nie pomaga, skoro nie ma realnego rywala w lidze. W tym roku i tak Borussia jest w miarę blisko. Teraz Hummels odejdzie i może znów będzie 20 punktów i więcej różnicy. Chyba najbardziej przyzwoicie zachowuje się Reus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty  głupoty piszesz, że masakra. Jakbyś znał się na piłce i wiedział choćby co to jest instat to wiedziałbyś, że środek obrony to jest najgorsza pozycja w Bayernie. Po za Javi Martinezem Bayern praktycznie nie ma dobrego środkowego obrońcy bo Alaba to zdecydowanie najlepiej prezentuje się na boku a Benatia, Badstuber czy Boeteng to nie ten rozmiar kapelusza. I to, że biorą najlepszego niemieckiego środkowego obrońce to  jest naturalne.

Ewidentnie źle zinterpretowałeś moje słowa. 

 

Ja do Bayernu żadnych pretensji o to nie mam. Wskazuje tylko niedołęstwo działaczy Dortmundu, którzy wystawiają ten klub, siebie i kibiców BVB na pośmiewisko. 

 

@Arkon słusznie napisał:

 

Z Lewym sytuacja była zupełnie inna, to Borussia go olała, nie chcąc dać mu kontraktu, na który zasługiwał. Nic dziwnego, że szlag go trafił i po skończeniu kontraktu poszedł grać do Bayernu, który dał mu gwiazdorski kontrakt, a przy okazji możliwość wygrywania trofeów i trenowania u Guardioli. 

 

 

A kto nie dał mu kontraktu? Niedołęgi w postaci Zorca, Watzke czy innego Rauballa. Zapewne pamiętacie te antypolskie informacje jakie napływały do nas zza Odry, że Polak nie może zarabiać więcej od Niemca - że Polak nie może zarabiać najwięcej w klubie.

 

Co jest problemem Borussii? Kontrakty podpisywane na warunkach graczy. Piłkarze traktują Borussię jak odskocznię. Nie traktują Borussii jako miejsca docelowego tylko trampolinę do lepszego klubu.  

 

Borussia się nie szanuje i piłkarze też ją nie szanują. Świetny przykład to Gundogan, który przedłuża swój kontrakt o... rok. Dając wyraźny sygnał każdemu w jakim poważaniu ma swój klub. 

 

Albo Hummels. Facet ma kompletnie gdzieś 80-tysięczną publikę, "żółtą ścianę", stadion Westfalski i cały Dortmund. Liga się jeszcze nie skończyła, przed Borussią finał Pucharu Niemiec, a ten za pośrednictwem klubu wysyła wszystkim oficjalny komunikat: Było fajnie, przemęczyłem się z wami tych kilka lat, ale chcę wreszcie znowu coś wygrać. Bo w żółto-czarnej koszulce na większe triumfy w najbliższej przyszłości się nie zanosi (PS. Utwierdziła mnie w tym porażka z Liverpoolem). Wracam do Bayernu. Ciao

 

Wiecie co wczoraj powiedział Hummels gdy kilkadziesiąt tysięcy kibiców jechało z nim jak z taczką gnoju? - że to było tylko ze 300 kibiców, którzy nigdy go nie lubili. 

 

Koniec końców Borussia jako spółka notowana na giełdzie musiała wszystkich poinformować o zamiarach Hummelsa. Kibice BVB dali wczoraj temu wyraz (upust), co sprawia, że Zorc i Watzke postawili się w bardzo niekorzystnej pozycji negocjacyjnej (Bayern znowu górą?). 

 

Albo Gotze, Sahin, Reus i inni piłkarze, którzy mieli w kontrakcie klauzule na kwoty 10-30 mln. Typowa zagrywka selling klubów, czyli klubów skazanych nie na wygrywanie tylko na sprzedawanie swoich najlepszych piłkarzy. A takie kluby nigdy nie cieszą się wielkim szacunkiem wśród agentów i piłkarzy. Przerabia to AS Roma. Przerabia to Borussia Dortmund.

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak w przyszłym sezonie będzie wyglądała drużyna z Dortmundu. Gdzieś przeczytałem, że mają budżet transferowy w wysokości 80 mln euro, więc miejmy nadzieję, że będą konkurencją dla Bayernu. Podobno też jest szansa na angaż niesamowitego talentu Dembele z Rennes. Dla nas kibiców silna Borussia jest niezwykle potrzebna. Samotny wyścig Bayernu po tytuł nikogo nie będzie fascynował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A trzeba było mu dać strzelać karnego z Atletico. Dziś prawdopodobnie Bayern grałby w finale LM. Ale wiadomo, strzelać miał Mueller jako zasłużony, bayernowiec, a nie jakiś polaczek. Bo jak wytłumaczyć logicznie, że często nie strzelający karnych Mueller był wyznaczony do karnych w najważniejszym meczu? Casus Robbena ich nic nie nauczył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewandowski dzisiaj praktycznie zapewnił sobie koronę króla strzelców.  

Zastanawia mnie dzisiejsza porażka Dortmundu z Eintrachtem. Najwyraźniej BVB chciało utrzymać Eintracht w Bundeslidze. Z ligi prawdopodobnie spadnie Stuttgart z Tytoniem w składzie - liczę jednak, że tak się nie stanie i wygrają swój ostatni mecz.

Na kolejkę przed końcem całe podium jest już obsadzone, a tym samym w Lidze Mistrzów zagrają Bayern, Borussia Dortmund, Bayer Leverkusen. W eliminacjach do Ligi Mistrzów na 99% zagra Borussia Moenchengladbach, a w Lidze Europejskiej zobaczymy Herthę, Mainz i Schalke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darmstadt ponoć ani razu w tym sezonie nie znalazło się w strefie spadkowej. Szacuneczek. Bardzo zasłużone utrzymanie w 1.Bundeslidze.

 

Szkoda tylko, że Sandro Wagner odchodzi.

 

//

 

Wygląda więc na to, że kilka zasłużonych klubów może zlecieć do drugiej ligi. Hannover, Stuttgart i... Werder/Eintracht (ale przed którąś z tych ekip jeszcze baraże).  

 

//

 

Hertha niesamowity zjazd... :(

 

//

 

Borussia MG zagra w eliminacjach LM? Jak tam w Bundeslidze jest? Najpierw liczą się bramki czy bezpośrednie mecze? 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy RB Lipsk zagrozi w przyszłości Bayernowi, bo plany mają dalekosiężne. Podobno ich sponsor Red Bull ma zainwestować 200 mln. euro na transfery przed następnym sezonem!

Bayern się zbroi http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/transfery,mats-hummels-i-renato-sanches-zostana-pilkarzami-bayernu-monachium,artykul,671588,1,970.html

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończył się sezon w Bundeslidze. Do Hannoveru 96 dołączył dzisiaj VFB Stuttgart - czyli dwie uznane firmy żegnają się z najwyższą klasą rozgrywkową. W barażu zagra Eintracht, któremu rzutem na taśmę bramkę strzelił Werder - tym samym zespół z Bremy uniknął meczów barażowych. Benaminki - Ingolstadt i Darmstadt zajęły odpowiednio 11 i 14 miejsce - a byłem przekonany przed sezonem, że przynajmniej jeden z nich spadnie. ;)

Robert Lewandowski strzelił dzisiaj 30 gola w sezonie, jest to najlepszy wynik w Bundeslidze od sezonu 1976/1977.  :brawo: 

W europejskich pucharach zagrają:
Liga Mistrzów: 1. Bayern, 2. Borussia Dortmund, 3. Bayer Leverkusen
Eliminacje Ligi Mistrzów: 4. Borussia Moenchengladbach
Liga Europejska: 5. Schalke, 6. Mainz
Eliminacje Ligi Europejskiej: 7. Hertha 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W europejskich pucharach zagrają:

Liga Mistrzów: 1. Bayern, 2. Borussia Dortmund, 3. Bayer Leverkusen

Eliminacje Ligi Mistrzów: 4. Borussia Moenchengladbach

Liga Europejska: 5. Schalke, 6. Mainz

Eliminacje Ligi Europejskiej: 7. Hertha 

 

 

Nieprawdopodobny upadek Wolfsburga, nawet odejście De Bruyne ich nie tłumaczy. Szczerze mówiąc liczyłem na to, że to będzie licząca siła ligi niemieckiej, tym bardziej po pozyskaniu Draxlera, a tu taka niespodzianka. Fajna i silna reprezentacja w LM, w końcu jest tam Dortmund ze świetnym Tuchelem na ławce. Mam nadzieję, że odejście Hummelsa uda im się jakoś załatać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolejne złe wieści dla Borussii Dortmund. Po sprzedaży Hummelsa i bardzo niepewnej przyszłości Gundogana, kolejny piłkarz znalazł się na wylocie. Najlepszy piłkarz Bundesligi anno domini 2016, Henrikh Mkhitaryan zdecydował się nie podpisywać nowego kontraktu z BVB, a Bild już wieszczy jego rychłe odejście w najbliższym oknie transferowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie mówi się o Aubameyangu, który nie pojechał na zgrupowanie reprezentacji, bo ponoć zmienia klub. Mam nadzieję, że te wieści się nie potwierdzą, bo Bundesliga podąży śladem ligi francuskiej, gdzie jest PSG i długo, długo nic. W zakończonym sezonie Borussia Dortmund była bardzo silna i liczyłem, że w tym nawiąże walkę z Bayernem, ale nic na to nie wskazuje. Zostaną do oglądania tylko dwie ligi zagraniczne- hiszpańska i angielska. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze przed chwilą niemiecka była lepsza od angielskiej :)

Była, ale się zmyła. Jeśli okaże się, że najlepszych zawodników wykupią Anglicy, to która liga będzie ciekawsza? Warto wyciągać wnioski, a nie czepiać się dla samego czepiania. Większe sukcesy w pucharach odnosiły ostatnio niemieckie zespoły. Zresztą poczytaj mój wpis o ulubionych klubach i ligach, wtedy może cokolwiek stanie się dla Ciebie jasne, tam wyraźnie napisałem, że moje dwie ulubione zagraniczne ligi to hiszpańska i angielska. Kiedyś lubiłem też ligi francuską i włoską(dawno temu najlepszą na świecie), ale obecnie to są ligi jednego zespołu, podobnie jak teraz może być z Bundesligą. Tylko Bayern ma szanse na konkurowanie z Anglikami lub Realem albo Barcą lub PSG. Niespecjalnie mam ochotę oglądać jednostronne pojedynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączne przychody klubów piłkarskich ze Starego Kontynentu w sezonie 2014/2015 sięgnęły 22 mld euro.Liderem pod względem przychodów pozostaje brytyjska Premier League z 4,4 mld euro, kolejne są: niemiecka Bundesliga (2,4 mld euro), hiszpańska La Liga (2,1 mld euro), włoska Serie A (1,8 mld euro) oraz francuska Ligue 1 (1,4 mld euro).

http://www.rp.pl/Media-i-internet/306029990-Laczne-przychody-klubow-pilkarskich-ze-Starego-Kontynentu-w-sezonie-20142015-siegnely-22-mld-euro.html#ap-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak poinformował nadawca, transmisje niemieckiej, piłkarskiej Bundesligi na antenie kanału Eurosport 2 w sezonie 2015/2016 osiągnęły w Polsce rekordowe wyniki oglądalności, zarówno w grupie wiekowej 4+, jak i komercyjnej (16-49 lat). Średnia oglądalność 150 meczów wyniosła 88 tys. kibiców. Oznacza to wzrost o 14 proc. w porównaniu z poprzednim sezonem

https://satkurier.pl/news/129541/eurosport-2-z-rekordowa-ogladalnoscia-bundesligi.html

 

Bundesliga po raz kolejny  z najwieksza ogladalnoscia wsrod zagranicznych lig pilkarskich w Polsce.Zbliza sie do ogladalnosci polskiej Ekstraklasy w nc+. Ciekawe jaka byla ogladalnosc ligi hiszpanskiej, wloskiej i francuskiej na kanalach Eleven.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa do Bundesligi na sezony od 2017/18 do 2020/21 zostaly sprzedane za rekordowa cene 4,64 mld Euro. Oznacza to wzrost o 85% w porownaniu z poprzednim cyklem

http://www.dfb.de/news/detail/tv-rechte-freitag-livespiele-bei-eurosport-der-rest-auf-sky-147785/

 

Dokladna rozpiska pakietow ktore pozyskali poszczegolni nadawcy

http://s.bundesliga.com/assets/doc/1090000/1087897_original.pdf

Edytowane przez aboutreka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bayern po dokonaniu świetnych wzmocnień(Sanches i Hummels) pozbywa się niewypałów transferowych- Benatia wraca do Serie A(Juve), a Goetze prawdopodobnie wraca do Dortmundu. Bayern ma zarobić na w/w piłkarzach(+Rode) ok. 55 mln. Euro. Nieźle jak na zawodników z głębokiej rezerwy. Ciekawe jak zostanie przywitany Goetze w Dortmundzie, na ciepłe przyjęcie nie ma co liczyć :). Z drugiej strony, jeśli Tuchel go nie odbuduje, to już chyba nikt... Ponoć też blisko jest Schurrle i Toprak. Mimo wszystko Dortmund próbuje zastąpić sprzedanych Hummelsa i Mhitarjana. Ciekawe z jakim skutkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...