Skocz do zawartości

DVB-T w Warszawie


sadownik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To dziwne, ze masz takie wskazania. Może wzmacniacz przeszkadza?

Widząc po Twoich postach nie jesteś kimś "z pierwszej łapanki" i raczej nie powinieneś mieć z tym żadnych problemów. Czy tak samo zachowuje się w różnych lokalizacjach? Być może jest to takie miejsce, w którym oba nadajniki się gryzą, tzn. odbiornik nie wie z którego ma sygnał odebrać. Swego czasu bardzo dużo napisano o tym na tym forum i na forum EmiTela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem...

Problem mam tylko u siebie. Zaczął się urlop, więc... będzie czas na sprawdzenie anteny...

Nie przypominam sobie jednak, bym popełnił jakikolwiek błąd przy instalacji...

PS. Wzmacniacza nie mam! Może brak wzmacniacza jest powodem? Jutro skręcę jakiś 20dB i sprawdzimy

Nie zakładałem go wcześniej ponieważ, instalowałem na Białołęce dokładnie taką samą antenę, w takim samym miejscu na dachu...

i ... u klienta poziom sygnału na kanale 58 = około 65-70% ; u Mnie tylko 35-40 (obecnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być nadajnik na całe Mazowsze??

A w ogóle, tak na marginesie zapytam, ..., dociera ten sygnał choć by do np. Kozienic???

 

W Kozienicach powinien być odbiór mieszkam prawie na przeciwko Kozienic po drugiej stronie Wisły i mam odbiór zarówno MUX1 z Raszyna jak i TVN Warszawa z PKiN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem skromny wzmacniacz .... (+23dB) i poziom sygnału wzrósł do około 75-80%

Dziwi Mnie jeszcze tylko jedno... Dlaczego na Białołęce na tej samej antenie jest poziom 70% bez wzmacniacza?

Być może taki mam akurat punkt, więc, przestaję marudzić...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Proszę o sznownych forumowiczów o pomc wyjaśnieniu pewnej kwestii.

 

Jak będzie wyglądała sytuacja z odbiorem DVB T z nadajnika w Warszawie (Raszyn) po 30 września? Z tego co wiem ma być uruchomiony MUX2 z ofertą telewizji komercyjnych. Co w takim razie z telewizją publiczną (MUX1??) kiedy pojawią się te programy? Co się stanie z TVP1, TVP2 i TVP info po 30 września???

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUX 1 według mnie będzie na razie nadawał tak jak w tej chwili. Kanały TVP nie znikną z niego, co najwyżej mogą zniknąć kanały komercyjne, które przeniosą się na MUX 2.

 

Emitel informuje, że od 27 września w związku z instalacją urządzeń nadawczych do nadawania MUX 2 mogą wystąpić zakłócenia i przerwy w odbiorze DVB-T. Ja zakłócenia obserwuję już dziś. Czasami występuje pikseloza, która nie jest mocno dokuczliwa ale widać, że coś kombinują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalna informacja Emitela:

 

W związku z przygotowaniami do uruchomienia komercyjnych emisji naziemnej telewizji cyfrowej, od dnia 27 września nastąpią przerwy lub zakłócenia w dotychczasowych emisjach eksperymentalnych DVB-T .

Zakończenie prac i przywrócenie stałych emisji planowane jest na 30 września 2010 roku.

Ewentualne dodatkowe informacje na temat prowadzonych prac będą przekazywane w osobnych komunikatach.

 

Ciekawe, czy wyłączą DVB-T na cały ten okres 4 dni, czy emisja będzie włączana co kilka godzin na przykład.

 

Ja też myślę, że Jedynka, Dwójka i Info zostaną. [podkreślam - myślę - bo nie ma żadnego oficjalnego komunikatu w tej sprawie]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w Warszawie z PKiN TVP1 i TVP2 nadają w 16:9 ?

 

tvn podobno w całym DVB-T nadaje 16:9 ?

 

TVP1 i TVP2 zależy od audycji. TVP2 ma jeszcze identy w 16:9.

 

W TVN też zależy od audycji :P Co prawda, 99% obecnych programów nagrywanych jest w 16:9, tak samo jak cała oprawa graficzna (identy) jest w 16:9, ale zdarzają się niektóre programy lub filmy w 4:3 lub 16:9 letterbox. Ale to rzadko.

 

ktoś walnął plotkę że TVN7 i TV6 mają być płatne w DVB-T na MUX 2. Czy to prawda? Z tego co wiem KRRiT udziela tylko koncesji nadawcom TV na DVB-T ale dla bezpłatnej emisji.

 

Jak dla mnie to zwykła plota zazdrośników.

 

Dodam jeszcze, że TVN Warszawa z DVB-T działa nadal. Ich te konserwacje nie obowiązują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta plotka o płatnym TVN7 i TV6 to dziś jakoś sie pojawiła z aktualizacją harmonogramu DVB-T tutaj:

http://telewizja-cyfrowa.com/harmonogram.html

 

 

o ile wiem koncesje na po 2 kanały dla komercyjnych na tym mux2 były tylko na DARMOWE nadawanie FTA, podobnie jak dziś KRRiT mówiła o darmowych 4 kanałach na mux1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączając się do dyskusji mam wrażenie, że 30.09 ruszy mux2 z kanałami tvn-u, polsatu itd., natomiast trzy kanały TVP pozostaną jak dotychczas na tym samym miejscu. Już w chwili obecnej zameldowały się na kanale 58 jako test tvp1, test tvp2 i test tvp info, pozostałe wcieło.

Mam dwa ptania:

1. Czy antena zbiorcza przystosowana do dvb-t (jednocześnie obsługuje analogowe pasmo ) , która do wczoraj na kanale 58 miała 99%/99% - czyli bardzo dobry odbiór pociągnie Mux 2 z kanału 48 (jeśli się nie mylę taki jest przewidziany dla Warszawy )? Czy wogóle nr kanału tj. częstotliwość ma znaczenie, czy ważny jest kierunek ustawienia anteny?

2. Na którym kanale kolega Cwaniak odbiera Tvn Warszawa? Mnie nie udało się tego kanału namierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...