Skocz do zawartości

DVB-T w Warszawie


sadownik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pociągnę o ile twój tuner daje dostęp do przetwarzania odbieranych danych, używa kodeków programowych w systemie, co większość tunerów DVB do PC robi. bo taniej wychodzi, co oznacza że twój tuner poradzi sobie z każda przyszłą technologią DVB na warstwie danych (Czyli to nie pomorze w odbiorze DVB-T2) o ile masz odpowiedni program, twój toner prawdopobnie poradzi sobie również z DVB-H ;>

 

Starczy tylko by twoje kodeki radziły sobie z HD no i oczywiście procesor ;p co możesz sprawdzić za darmo próbując otworzyć trailery filmów w HD, najlepiej w AVI lub MKV (najlepiej to drugie) ;>

 

Przygotuj kodek x264 (chyba najlepszy kodek do H.264) ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa u mnie TVN HD mam kodeki Elacard i Core AVC nie wiem z których teraz korzysta Pinnacle Tv Center Pro. Obraz przycina się co jakiś czas.

 

TVN nadaje w 1280 x 720 tak mi nagrał TvCenter za jakieś 20 minut wrzucę linka do próbki nagrania Detektywów. Obraz jednak idzie w 16/9 :) minuta nagrania zajmuje ok 50 mega

 

Link do nagrania http://rbhost.pl/HD_test_2008-02-29_183616.TS jutro wieczorem usunę plik z serwera.

 

Potwierdzam też odbiór TVN siedem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego pewnie jeszcze dosył jest z satelity a nie transmitowany np. światłowodami :P to dodatkowo pogarsza jakość, niestety...

 

No nie wiem czy to będzie widoczne ;p korekcja błędów se raczej poradzi z tym ewentualnym ewentualną 20% nieprawidłowością sygnału, po drugie na pewno mają porządniejszy antenę satelitarną niż te co stosują kowalscy ;p

Pamiętaj że w DVB mamy dane które łatwo skorygować, a nie oscylujące widno obrazu ;]

 

Ale fakt, po snapach widać że to ten sam TVN HD który mamy w n ;> No cóż to mamy hiciora na DVB-T w warszawie ;p jak by to jeszcze na Śremie pościeli to by się dopiero działo ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zauwazylem, ze w multiplexie DVB-T na kanale 55 pojawil‚ sie serwis "TVN HD"!!!! Ktos to potrafi odebrac i potwierdzic, ze to jest rzeczywiscie program HD??? Chodzi o nadawany przez POT sygnal DVB-T w Warszawie.

 

Potwierdzam. Mam tuner Technomate 6900 Combo HD i TVN HD z multipleksu POT śmiga :) Obraz jest jak żyleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shadowriver, no wypisaliście całą stronę, jesteś SatkurierVIP, ale "ouzo" jako pierwszy potwierdził odbiór tego kanału nie na PC, tylko tunerem DVB-T. Wyluzuj ;-)

 

Do tego pewnie jeszcze dosył jest z satelity a nie transmitowany np. światłowodami :P to dodatkowo pogarsza jakość, niestety...

A po co dosył miałby być z satelity, skoro multiplexer POTu stoi w TVN ul.Augustówka 3?

To jest ten sam TVN HD, który idzie do N, z tego samego kodera HD.

 

mcg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie złoszczę się ;p tylko zwracam uwagę że już potwierdziliśmy że TVN HD jest^^' dobra bynajmniej szczegół

 

Co do źródła, tego nie da się potwierdzić ;> DVB pozwala na nadawanie strumieni z światłowodów pozwala również na przekierowanie strumieni pomiędzy multipleksami DVB-S,C i innego T, jak również strumieni z internetu, oczywiście kosztem jest coraz większe opóźnienie za każdym przekierowaniem, więc nie możemy tego potwierdzić ;p jednym dowodem było by zobaczenie widocznej różnicy miedzy TVN HD z DVB-S a z DVB-T ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jako związany z tym przedsięwzięciem, mogę ci potwierdzić, że:

- TVN HD w N i TVN HD w DVB-T to jest to samo źródło, ten sam koder

- sygnał z multiplexera POT w TVN leci światłowodem na PKiN (24Mbps)

- TVN HD z DVB-T POTu jest poprawnie odbierany przez telewizor SHARP z tunerem DVB-T MPEG-4

 

pozdro

mcg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jako związany z tym przedsięwzięciem, mogę ci potwierdzić, że:

- TVN HD w N i TVN HD w DVB-T to jest to samo źródło, ten sam koder

 

Jak dobrze widzieć osobą dobrze zorientowaną ;) Mam zatem pytanie: Obecny test TVN HD jest tylko krótkotrwałym testem czy to już zostanie tak na zawsze? :) Byłoby super... bo różnica w jakości, zwłaszcza na dużych LCD jest po prostu powalająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...