Jump to content
sadownik

DVB-T w Warszawie

Recommended Posts

Proponuję aby jakieś 8) CBA 8) zajęło 8) się tą cyfryzacją 8). Ktoś powiniwnien za ten bajzel (szczególnie w Warszawie gdzie szczują odbiorców na większą skalę mpegiem 2.) beknąć. Niech wkońcu powiedzą zarówno TVP jaki i POT z jaką kompresją będą nadawać dvb-t. Po co ludzie mają wydawać pieniądze na telewizory z tunerem dvbt w mpeg2.

Może nowi jak już wyczyszczą tych dyplo[beep]ków z ważnych funkcji w państwie, coś określą jaśniej i przyspieszą cały proces.

Choć jest tyle do posprzątania po tych smutnych ludziach ,że telewizja będzie pewnie najmniej ważna narazie.

pozdrawiam

Apropos modułów transkodujących, o co wcześniej pytał @Wanderer, a mi umknęło.

Wszystkie trzy moduły pozwalają na transkodowanie - pierwszy nie widzi żadnych kart, drugi widzi Conax, a trzeci Viaccess. Przetestowałem je na odbiorniku Technisat na przekazie lokalnych wersji France 3 z satelity Atlantic Bird 3 - w Krakowie testów DVB-T brak, nie mówiąc o MPEG-4. Nasuwa mi się jednak ważny wniosek - nie każdy odbiornik pracował z modułem poprawnie - tak samo może być z TV...

w Krakowie testów DVB-T brak,

Nie udało Ci się złapać sygnału ze Skrzycznego? Kiedyś na jakiejś mapce zasięg ogarniał Kraków.

Skrzyczne jest, ale i tak nie ma tam MPEG-4 - więc z testów nici. Do tego sygnał na granicy odbioru, bo nasza redakcja znajduje się w nienajelpszym punkcie. Lepszy byłby nadajnik w Krakowie i najlepiej na starcie z MPEG-4, żeby było na czym testować choćby moduły z procesorem NP4 od Neotion :)

Moc nadajnika na Skrzycznym obniżono 4-krotnie po tym jak się skarżyli Słowacy na zakłócenia. W niektórych miejscach Krakowa możliwy jest odbiór DVB-T z Suchej Góry.

Słowacja zawsze musi mieć problem z naszymi nadajnikami. Tylko że Polska też ma problemy z ich stacjami.

Do krakowskiego Emitela mamy rzut beretem (nawet [beep]rowym :lol: ) - codziennie przechodzę koło ich siedziby - trzeba będzie kiedyś tam zajrzeć - może mały lobbing się zrobi to się zlitują i włączą jakiś test dla Krakusów ;)

Mały teścik w Krakowie jest możliwy, lobbujcie - może coś z tego wyjdzie :)

Apropos modułów transkodujących, o co wcześniej pytał @Wanderer, a mi umknęło.

Wszystkie trzy moduły pozwalają na transkodowanie - pierwszy nie widzi żadnych kart, drugi widzi Conax, a trzeci Viaccess. Przetestowałem je na odbiorniku Technisat na przekazie lokalnych wersji France 3 z satelity Atlantic Bird 3 - w Krakowie testów DVB-T brak, nie mówiąc o MPEG-4. Nasuwa mi się jednak ważny wniosek - nie każdy odbiornik pracował z modułem poprawnie - tak samo może być z TV...

Już, już miałem złożyć zamówienie w Hollex-sie a tu znajduję coś takiego.

Chyba znowu będę musiał poczekać. :?

http://www.inside-digital.de/news/4175.html

neotion2.GIF

Gorzej, jak trafi się TV, który ma HDMI dalej niż ten na fotce :)

@Wanderer - nie czekałbym specjalnie, bo news jest ze stycznia 2007 i od tego czasu moduł nie pojawił się w sprzedaży - nie wiem czy ostatecznie wprowadzą go, czy tylko był to prototyp...

Wooo... to oznacza że mamy teraz trzy multipleksy w stolicy, czy poprostu zamienili częstotliwość? :> Dawaj więcej informacji co się dzieje na tych kanałach, co to za Panorama Warszawa? obraz z kamery na panoramę warszawy? ;p

To proste w czwartek jest spotkanie w sprawie DVB-H stawiam ze to jest to. Niestety odbiornik bede mial po niedzieli dopiero. Posiadacze kart do kompa moga zobaczyc pewnie obraz bo dvb-h to AVC

Możliwe, że to DVB-H i pewnie działa od październikowej wystawy, nie skanuję pasma codziennie.

Oceniam moc promieniowaną na 1kW, moja antena (HB9CV) na tym kanale z założenia ma już 0 lub wręcz ujemny zysk a poziom zmierzony niewiele mniejszy od kanału 48.

Przynajmniej wczoraj zawartość tego multipleksu nie prezentowała nic ponadto, co widać na zrzucie z TSReader - danych przepływa mało i AVC tam przynajmniej w definicjach nie ma.

A tytuły owszem ciekawe, być może Panorama miasta będzie kamerą sterowaną z komórki jako pokaz interaktywności.

Trochę poszukiwań odpowiedniego softu i Warszawskie 666MHz już bez tajemnic :)

Emisja zawiera TVP 1, TVP 2, TVP INFO, TVP SPORT oraz TVP HISTORIA

Oto dwa obrazki, które mówią (prawie) wszystko:

http://img410.imageshack.us/img410/8823 ... alluc0.jpg

http://img140.imageshack.us/img140/4579 ... ll2rt3.jpg

Przy okazji poziom sygnału POT zmniejszył się - przypadek?

I jest to DVB-H ofcorse? ;p no to nieźle ^^ idziemy krok na przód :P szkoda tylko że u nas prawie 0 sprzętu DVB-H