Skocz do zawartości

DVB-T w Warszawie


sadownik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie testy są przedłużane przez UKE co 6 miesięcy. Na emisję stałą na razie nadziei brak. Rząd nie jest w stanie zrobić porządnej strategii i ustalić czegokolwiek. Zespół Międzyresortowy produkuje babole ;-)http://skroc.pl/aca7

Generalnie rzecz biorąc nie nastawiałbym się na stałe emisje przed wrześniem 2009.

 

mcg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Polska rzeczywistość :/ Obiło mi się jednak o uszy, że zgodnie z wytycznymi UE 2014 rok jest ostatecznym terminem wyłączenia analogu - czyli zakładając 5 letni okres przejściowy - to faktycznie za rok już powinny oficjalnie wystartować multipleksy DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom to widać po ostatnich spotkaniach CKE ;p jeszcze ta cała ustawa medialna wszystko komplikuje ;> @ouzo okres przejściowy już trwa ;> testy na pewno będą gęstrze bo muszą montować sprzęt i go testować w nadajnikach tak czy siak ;p

 

james_b chyba odwrotnie ^^ wpierw dowiemy się kiedy zostanie uruchomione DVB-T a potem kiedy wyłącza ;p przecie nie mogą zrobić tego odwrotnie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Polska rzeczywistość :/ Obiło mi się jednak o uszy, że zgodnie z wytycznymi UE 2014 rok jest ostatecznym terminem wyłączenia analogu - czyli zakładając 5 letni okres przejściowy - to faktycznie za rok już powinny oficjalnie wystartować multipleksy DVB-T.

Sprostuję, UE chce się pozbyć analogu w 2012 roku a nie w 2014, ta druga data to prędzej przez Polski Rząd jest ustalona.

 

james_b chyba odwrotnie ^^ wpierw dowiemy się kiedy zostanie uruchomione DVB-T a potem kiedy wyłącza ;p przecie nie mogą zrobić tego odwrotnie ;p

No trochę pomieszałem, ale i tak nic nie wiadomo na temat DVB-T właściwie, tylko to, że coś na prawdę raczkuje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emma litościwie ucichła i prąd był.

Subiektywne odczucia: "Milionerzy" mają grafikę ekranową w HD, treść jest jakości/ostrości SD, za to "Kryminalni" całkowicie spełniają wymagania telewidza/kinomana HD.

Z 24 mbitów multipleksu zostało wolnego 2-3 - może TVN24 zawita?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, oglądałem Kryminalnych wczoraj i nie mogłem wyjść z podziwu :) Nawet specjalnie usiadłem metr od 37 calowego LCD.

TVN24 w darmowym warszawskim multipleksie raczej nie będzie - jest to kanał płatny, niedostępny nawet w niższych pakietach Cyfrowego Polsatu czy Cyfry+.

Ostatnie 2-3 Mb strumienia w multipleksie proponuję wykorzystać na TV Puls - jest to obecnie jedyny kanał analogowy w Warszawie który nie ma swojego odpowiednika w DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już na pewno kogo jak kogo ale Pulsu to TVN nie wpuści. Zwalczają ich wszelkimi dostępnymi metodami.

 

Puls się aż tak nie pcha do DVB-T ;p Puls w sam sobie nie jest nadawca DVB-T, więc generalnie te testy są jej niepotrzebne ,a Leszno.tv dołączyło Puls na własną prośbę (bo nie mają czego innego). Zgodnie z UKE, Puls jako kanał koncesją naziemną ma miejsce gwarantowane na DVB-T, więc może w spokoju oberwać testy z oddali, a potem przyłączy się do któregoś z multipleksów, jak nie POT to na 3 multipleksie który się pojawi po wyłączeniu analogu.

 

@james_b Polsat HD musi najpierw powstać ;p a HD będzie przez co najmniej 6 miesięcy bo jak mówił mcguru etapy testów POT dzielą się na 6 miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, oglądałem Kryminalnych wczoraj i nie mogłem wyjść z podziwu :) Nawet specjalnie usiadłem metr od 37 calowego LCD.

TVN24 w darmowym warszawskim multipleksie raczej nie będzie - jest to kanał płatny, niedostępny nawet w niższych pakietach Cyfrowego Polsatu czy Cyfry+.

Ostatnie 2-3 Mb strumienia w multipleksie proponuję wykorzystać na TV Puls - jest to obecnie jedyny kanał analogowy w Warszawie który nie ma swojego odpowiednika w DVB-T.

 

Jeżeli kiedykolwiek wystartuje z regularnym przekazem POT to TVN24 znajdzie się w nim. Jeżeli zasięg bedzie porównywalny do aktualnego zasięgu np TVP1. Wówczas TVN24 docierałby do wszystkich Polaków a korzyści z reklam byłby zdecydowanie większe niż obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sie z wszystkimi po raz pierwszy :)

 

Wczoraj stalem sie posiadaczem tunera DVB-T X3M wraz z mala antenka na magnesowej podstawce. Mieszkam w Warszawie, 1500 m w linii prostej od PKiN, z okna widze iglice. Zainstalowalem tuner, kodeki, oprogramowanie (firmowe + dvbviewer), wlaczylem skanowanie i jedyne co tuner znajduje, to stacje multiplexera Emitela (z radiowymi lacznie 10). Nie widze nic z oferty POT. Czy ktos wie, co moze byc tego przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem była przerwa w nadawaniu bo i ja też nie znalazłem ani Emitela ani Pota dzisiaj jest już wszystko ok.

 

A co do kanałów to jeszcze jest miejsce zarówno na Multiplexie emitela i pota. Teoretycznie mogą nadawać do 10-12 kanałów w MPEG4 i mam nadzieje że docelowo będą nadawać w MPEG4 bo jakość jest zdecydowanie lepsza niż w MPEG2 ja już niebawem kupię sobie kartę transkodującą z MPEG4 do MPEG2 do mojego soniaka :) a laptopa będę używał jako PVR :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 kanałów w MPEG4AVC z DVB-T to maksimum jeśli chcemy, żeby te kanały jakoś wyglądały. Jeszcze jak każdy z tych kanałów będzie chciał nadawa Dolby 5.1, teletext i napisy zrobi się jeszcze ciaśniej. Jak wepchać jeszcze kanał HD to konfiguracja "1kanał HD+4 kanały SD" wymaga już kombinacji z multiplexerem. Pamiętajcie, że naziemnie jest dostępne pasmo tylko 24Mbit na kanał. Na satelicie, o ile mnie pamięć nie myli, transponder ma pojemność 33 Mbit w DVB-S i 53 Mbit w DVB-S2. Czyli słabo z tą pojemnością z "druciaka". Chcecie mieć multum kanałów i dużo HD? Tylko kabel cyfrowy i satelita. na DVB-T nie liczcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. U mnie, jakieś 6 km od PKiN na domowej malutkiej antence nie było żadnego problemu z odbiorem multipleksu Emitela. POT był ledwo widoczny (siła i jakość rzędu 25%). Po dorobieniu porządnej anteny na dachu bloku problemy znikły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...