Skocz do zawartości

DVB-T w Warszawie


sadownik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wątpię że po 30 września odbiór będzie prawidłowy. Póki co jest analog i dokładnie te same kanały jedynie żal EPG tak się przyzwyczaiłem ze przestałem używać gazety z programem.

- tak wygląda dzisiejsza emisja 4 kanałów z Warszawy (a przynajmniej u mnie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego z Warszawy w mux 2 nie ma Polsatu,TV4 i TVN.Można tylko odebrać TV Puls i 4 kanały testowe.

U mnie również odbiera TVN Warszawa i wszystkie kanały z MUX 2. Myślę, że problem dotyczy Twojego dekodera i tego, że nie trawi czegoś ze strumienia muxów. Odsyłam do viewtopic.php?f=112&t=16525.

 

Mogliby dodać AC-3 do kanałów TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie uważacie że to oficjalne uruchomienie MUX2 to tak naprawdę krok wstecz? Póki co nic nie zyskaliśmy, poza 4 planszami testowymi, a kanały tvp straciły EPG że nie wspomnę o znacznie utrudnionym odbiorze TVN Warszawa. Skąd w ogóle pomysł aby pakować go na kanał 53 gdzie jest kolizja z Analogowym TVN z Radomia - do tej pory chyba do Radomia dolatywał sygnał TVN Warszawa, w każdym razie ja mając 82km do PKiN go łapałem. lepiej by było umiescić go w MUXie z TVP - i tak nieprędko dołączą do niego inne kanały, chyba ze komuś by przeszkadzało ze lokalna stacja jest odbierana tak Daleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie uważacie że to oficjalne uruchomienie MUX2 to tak naprawdę krok wstecz? Póki co nic nie zyskaliśmy, poza 4 planszami testowymi, a kanały tvp straciły EPG że nie wspomnę o znacznie utrudnionym odbiorze TVN Warszawa. Skąd w ogóle pomysł aby pakować go na kanał 53 gdzie jest kolizja z Analogowym TVN z Radomia - do tej pory chyba do Radomia dolatywał sygnał TVN Warszawa, w każdym razie ja mając 82km do PKiN go łapałem. lepiej by było umiescić go w MUXie z TVP - i tak nieprędko dołączą do niego inne kanały, chyba ze komuś by przeszkadzało ze lokalna stacja jest odbierana tak Daleko

nie panikuj

1) TO TYLKO TESTY !! tvn Wwa jest kanałem testowym na dvb-t

2) umieszczenie tvn Wwa na tej częstotliwości mogło być celowe - właśnie testy kolizji nadajników

3) tvn Wwa jest testem i pewnie jest "wpuszczone" w eter za darmo.. na MUXie z TVP musieli by płacić :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z najnowszą datą 5-10-2010 rok w Warszawie mamy dno...TVP 123 nadaje z najsłabszą mocą 1,6 a TVN ,Polsat, Puls, TV4 nadają z mocą 3 mhz..odbieram na powiślu Cyfrowy Polsat - moja ulubiona platforma!,TVN,TV4,Puls,TVN Warszawa, 1,2,3 szatkuje więc nie da się oglądać i wszystko z pałacu kultury....na powiślu nie ma innego zasięgu np. z Łazów ...nie widać masztu bo mieszkamy w dołku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podwarszawskim Złotokłosie na Tunerze TNK HD działają

MUX2, kanał 48: Polsat, TVN, TVPuls, TV4 oraz testy TV5, TV6, TV7 i TV8

MUX1 (lub 3), kanał 58: TESTOWO TVP1, TVP2 i TVP INFO.

na kanale 53 poziom sygnału 8%, jakość 0%, więc o odbiorze TVN Warszawa można zapomnieć...

...na szczęście działa z Hotbirda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP 123 nadaje z najsłabszą mocą 1,6 a TVN ,Polsat, Puls, TV4 nadają z mocą 3 mhz..odbieram na powiślu Cyfrowy Polsat - moja ulubiona platforma!,TVN,TV4,Puls,TVN Warszawa, 1,2,3 szatkuje więc nie da się oglądać i wszystko z pałacu kultury....na powiślu nie ma innego zasięgu np. z Łazów ...nie widać masztu bo mieszkamy w dołku...

Według radiopolska.pl kanały TVP z PKiN nadają z mocą 3kW, tak samo jak TVN Warszawa i kanały komercyjne. Twoje narzekanie najprawdopodobniej wynika ze słabej instalacji antenowej umieszczonej na niskiej wysokości. Na ul. Górskiej na parterze i z blokiem przed oknem wystarczy zwykła antena siatkowa. Na ul. Szekspira na 2. piętrze mam odbiór na malutkiej antence od karty AverMedia. w Winnicy na ATX-91 wszystko odbiera bez najmniejszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie o odbiór DVB-T od 1 X. Mam antenę kierunkową, która jest ustawiona w kierunku nadajnika w Łazach. Od 1 X pojawiły się 3 programy testowe(jakość&sygnał = 100%), 4 plansze, a pozostałe 4 kanały(TVN, TV4, POLSAT, PULSA) szatkują , krzaczą albo mają bardzo słaby sygnał (kanał 48). Wyczytałem gdzieś wcześniej, że to rzekomo kolizja z analogowym 48. Czy ktoś się orientuje ile może się utrzymać taki stan rzeczy? Niestety przestawienie anteny w kierunku PKiN jest skomplikowane w moim przypadku(antena jest przymocowana do ściany od strony południowej)... Wcześniej przed tymi zmianami jakimś cudem odbierał mi nawet TVN Warszawa, a teraz? Teraz, no właśnie...

 

Dodam, iż nie wydaję mi się, by była to wina tunera wbudowanego w telewizor(SONY KDL EX301) - w porównaniu do stanu rzeczy sprzed 1 X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz gdzie mieszkasz bo bez tego trudno będzie Ci pomóc. Dodam tylko, że wszystkie obecnie nadawane kanały z Raszyna i z Warszawy odbieram prawidłowo 50 km od PKiN i 70 km od Łazów więc wątpię by to był jakikolwiek problem z kolizją nadajnika. Jedyny problem jaki może być to na południu Mazowsza odbiór TVN Warszawa bo koliduje z jakimś kanałem z Radomia. Reszta bez zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sądzicie czy przy odległości 75 km od Raszyna zmiana wzmacniacza na SWA-474 expo http://anprel.soft.type.pl/index.php?op ... &Itemid=54 miała by sens ?

w tej chwili mam wzmacniacz SWA-2000/4T http://anprel.soft.type.pl/index.php?op ... &Itemid=54 i sygnał na k58 i 48 jest stabilny czasem coś przytnie przy słabszej pogodzie, ale niebawem startuje MUX3 na k55 i sadze ze już siłą sygnału będzie za słaba.

o przesterowaniach w tej chwili nie ma mowy z wyjątkiem analogowego TVN który dziwnym, trafem przy lepszej propagacji odbiera gorzej. oczywiście mam przesterowania na kanałach nadawanych z RTCN Deblin/Ryki z racji niewielkiej odległości i sporych mocy, ale na analogu kompletnie mi nie zależy. interesują mnie tylko wieksze wzmocnienia na k48-58. moja antena to zwykła siatka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...