Skocz do zawartości

DVB-T w Warszawie


sadownik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Johan1 - bardzo Ci dziękuję za tą wskazówkę. Ciekawe urządzenie..., może uda się dostać takie na próbę i sprawdzić. Muszę się zorientować, jakby to wyglądąło. Rozumiem, że Twoja sugestia,żeby spróbować zastosować taką antenkę wskazuje, że fale GSM ze stacji bazowej na dachu budynku, w którym mieszkam, mimo kierunku, w jakim się 'normalnie' rozchodzą mogę mieć wpływ na jakość sygnału DVB-T, choć wprost odpowiedzi nie było :wink: . Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Każde dodatkowe urządzenie kradnie moc, więc takie tracenie to tu, to tam po kilka decybeli jest w sumie troszkę bez sensu i wydaje mi się że trzeba raczej zmierzać do najprostszych rozwiązań, zamiast budować jakieś potwory. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma antenę, więc może dodać filtr. Trochę straci, ale każdy filtr, również w antenie Telmoru, tłumi. A tu wygląda, że bardziej niż poziom sygnałów DVB-T istotny jest poziom zakłóceń.

 

Nota bene, jak już jesteśmy przy stratach, to antena, którą posiada ma jakieś 14dB zysku na górze, a Digit Telmoru (pasywna) niecałe 5dB zysku, więc co tu mówić o stratach. Ale, Digit jest fajna i czasami pomaga. Próby, próby, próby....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam po przerwie, dziękując Wam jeszcze raz za cenne uwagi, 'uprzejmie donoszę', że dążąc do idealnego odbioru DVB-T na Dolnym Mokotowie, w pierwszej kolejności zmieniłem kolor kabla z białego na czarny oraz, przy okazji zmiany kabla antenowego, skorygowałem kierunek 'patrzenia' anteny (wciąż tej samej) na PKiN, teraz 'patrzy' na Pałac jakby mniej. Zauważyłem podniesienie się poziomu sygnału od 90 do 100 (to ostatnie występuje tylko dla Polsatu HD) i jego dużo większą stabilność. Także znaczącą zwiększyła się jakość sygnału i jego stabilność. Na większości kanałów jakość osiąga magiczną 100, spadając jednak czasem do poziomu ok. 70 (pasek jakości wciąż zielony), ale wahania stały się rzadsze, a więc znaczący postęp :jupi: . Polsat HD pozostał nadal najstabilniejszy - to jest poziom na 100 i nie zmienia się. Zakładam, że to zasługa innego kabla i korekty kierunku 'patrzenia' anteny. Teraz myślę, nad filtrem GSM, choć, w aktualnych warunkach odbioru - poziom sygnału, jego jakość oraz dość duża stabilność, nie wiem, czy warto osłabiać sygnał. Tak przy okazji, jeden znajomy, jak mu opowiedziałem o problemie, bez większego wahania wypalił - zamontuj antenę z drugiej strony balkonu i skieruj na Łazy, tam nadajnik ma 100 kW (o ile dobrze zapamiętałem), a na PKiN tylko 3 kW. W zasadzie wszystko to, co pisali Forumowicze w tej kwestii, a przede wszystkim @_chris_ i @Johan1 się sprawdza w praktyce. Bardzo mi pomogliście. Gdyby coś się zaczęło dziać w tym samym zakresie, to mam dalsze rozwiązania w rezerwie do zastosowania. Jeszcze jedno, dzisiaj rano na jednym z 2 kanałów zajętych wcześniej przez TVPuls pojawiła się testowa emisja Polsat Sport News. Solorz-Żak atakuje DVB-T. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może radę na takie coś. Mam satelitarną telewizje TP , dzięki temu odbieram przez dekoder NTC. Parę dni temu miałem już Polsat Sport News pod Puls 2 na 9 kanale.

Niestety zachciało mi się wyszukiwac kanały i powrócił z powrotem Puls2 z pasami i buczeniem. A z 9 przechodzi od razu na 12 nie ma 10, 11 kanału.

Wyszukiwanie nic nie nadaje. Niby dzisiaj powinien miec TV6 i PSN i nic.

Macie jakieś rady?

Z czym może byc problem.

Dekoder resetowałem juz i wydaje mi się że wszystko możliwie zrobiłem.

Chyba ustawienie anteny nie jest przyczyną , jak nie ma tylko dwóch kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie miałem na 10 i 11 pozycji. Od początku na pozycji 1 było TVP1, następnie TVP 2,TVP info, Polsat, TVN, TV4, TVN 7, Puls , Puls 2 [ pasy] i od razu przeskakuje na 12 gdzie jest Kultura i 13 Historia.

Na 9 miałem najpierw Puls 2 , chwilowo PSN , po wyszukiwaniu kanałów powrócił Puls 2 , a do tej chwili PSN i TV6 nie ma w ogóle, a inne kanały odbieram. Puls 2 są pasy i pisk.

Dlatego się pytam o co chodzi, że nie mam dwóch kanałów. W czym może byc problem.

Mam w sumie 11 kanałów zamiast 13.

Warszawa Wawer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antena nie ma tu nic do rzeczy. Gdyby była zła to w ogóle nie odbierałbyś mux-2 i nie miał żadnych programów komercyjnych. Może być jeszcze problem z jakimiś ustawieniami w samym odbiorniku. W takim przypadku ja bym przywrócił ustawienia fabryczne odbiornika (reset do ustawień fabrycznych) i zainstalował wszystko od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie co mam robic żeby to zresetowac. ? na dekoderze to naciskałem już reset kilka razy , ale chyba nie o to chodzi?
gdzieś w menu odbiornika powinna być taka opcja. Trzeba poczytać instrukcję. Tylko pamiętaj, że po takim resecie kasują się wszystkie ustawienia, włącznie z listami kanałów (ulubionych) i trzeba wszystko sobie instalować od początku.

 

Zresztą, zawsze możesz zadzwonić do BOK - oni powiedzą jak taki reset zrobić (o ile odbiornik to umożliwia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma takiej instrukcji resetu technicznego czego można się było spodziewac.

Ale po przeglądaniu instrukcji zauważyłem że antena naziemna podłączona jest pod Out , jest też jeszcze IN tylko że końcówka nie pasuje od kabla. Może o to chodzi? Jak to jest z tym In i Out w dekoderze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie jest dziwna sytuacja, bo odbieram bez problemów Polsat HD i mux 2, a odbiór mux'a 3 jest niestabilny. Wydaje mi się to dziwne, skoro odbieram Polsat HD, który jest nadawany z małą mocą, a do nadajnika mam ok. 50 km. Odbieram na antenie siatkowej i fergusonie ariva t50. Jakby ktoś miał jakieś wskazówki, czemu tak jest lub co posprawdzać byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...