Skocz do zawartości

DVB-T w Warszawie


sadownik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem laikiem dlatego też proszę o wyrozumiałość.

 

Mieszkam w Warszawie, 10min drogi od PKiN.

 

Posiadam telewizor Samsung Syncmaster FX2490HD.

 

Do wejścia na antenę w telewizorze mam podłączony kabel, który wyłapuje kilkanaście stacji w wersji cyfrowej. Gdy druga końcówka tego kabla leży na podłodze w mieszkaniu (pierwsza jest podłączona do telewizora), działa tylko POLSAT HD, a gdy wyłożę końcówkę za okno odbiera dodatkowo TVN+1 i wszystkie TVP.

 

czy zakup domowej anteny dvb-t, którą można dostać na allegro, umożliwi mi odbieranie tych kanałów, bez konieczności wystawiania kabla za okno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zakup domowej anteny dvb-t, którą można dostać na allegro, umożliwi mi odbieranie tych kanałów, bez konieczności wystawiania kabla za okno?

Zależy, co widzisz przez najbliższe okno 8)

Ale na pewno będzie lepiej niz na samym kablu.

jak wykładam kabel za okno wyszukuje mi wszystkie te które wpisałeś, ale odbiera wyłącznie TVP wszystkie, Polsat HD i TVN+1

Pamiętajmy, że odbieramy pakiety programów. Jeśli dany program jest np. w pakiecie MUX-3 to wszystkie programy w tym pakiecie powinny być odbierane z taka sama jakością. Jednocześnie w tym samym miejscu pakiet np. MUX-2 może być odbierany lepiej/gorzej niż MUX-3 i wtedy programy z tego pakietu będą lepiej (lub gorzej) odbierane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie kanały jeszcze potrzebujesz w w NTC z PKiN masz:

 

1/ TVP-1

2/ TVP-2

3/ TVP Info (Warszawa)

4/ TVP Info (Łódź)

5/ Polsat

6/ Polsat HD

7/ TVN

8/ TVN+1

9/ TVN Siedem

10/ TVP Kultura

11/ TVP Historia

12. Puls

13. Puls 2 (plansza testowa)

 

Weź od nowa przeskanuj TV.

 

Bardzo ciekawy zestaw progarów ma na swoim TV @Burito :shock: też odbieram NTC z PKiN i nie mam (na razie, bo dawno nie skanowałem częstotliwości) TVP Info (Łódź), a mam Polsat sport news...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym zapytać, czy jest możliwość oglądania zagranicznych kanałów nadawanych w DVB-T w Warszawie?

Słyszałem, że można oglądać kanały czeskie, jeśli ktoś mieszka blisko granicy.

A co u nas można oglądać?

 

PS. Oczywiście, byłbym w stanie kupić nawet najdroższą antenę, jaka byłaby na stanie, pod warunkiem, że mógłbym coś ciekawego i za darmo obejrzeć. Proszę o podanie list zagranicznych kanałów, które byłyby osiągalne w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj antenę satelitarną z obrotnicą, będziesz miał kanały z całego świata (oczywiście te, które są FTA). Wyjdzie dość tanio i szybko. Na zagraniczne dvb-t w Warszawie nie ma żadnych szans (chyba, że przy baardzo dobrych warunkach tropo, ale to się zdarza sporadycznie). Nawet najlepsza antena nic nie pomoże.

 

EDIT: Sprawdziłem - najbliższy zagraniczny nadajnik jest w Brześciu na Białorusi (odległość ok. 190 km), a oficjalny zasięg nadajnika to 50km (max pewnie można odebrać z ok 60-65).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...