Skocz do zawartości

DVB-T w Warszawie


sadownik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na Mokotowie odbieram wszystkie kanały. Na Bielanach muszę się trochę pogimnastykować ale też. Antena pokojowa dołączana do karty telewizyjnej. Zaryzykuję stwierdzenie, że w prawie w całej Warszawie na antenie pokojowej da się odebrać sygnał cyfrowy ale jest to uzależnione od warunków konkretnego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum,

 

mieszkam w Warszawie na rogu ul. Złotej i al. Jana Pawła II (wg. dvb-t map odległość od nadajnika na PKiN wynosi 0,6 km) i jakoś na początku listopada sprawiłem sobie tuner DVB-T (HP/AverMedia A867 + mała antena pokojowa - dołączony jako gratis do laptopa), który konfiguruję w Windows Media Center. Mój problem polega na tym, że nie znajduje on żadnych programów :( W pierwszej chwili pomyślałem, że to wina samego tunera, ale dziś przysłano mi wymieniony tuner na nowy i dalej jest to samo. Próbowałem też użyć anteny pokojowej od TV analogowego - bez efektu.

 

Stąd moje pytanie - czy to w ogóle możliwe, żeby w odległości ok. 600 m od nadajnika nie znajdowało żadnych programów na antenie pokojowej? Po drodze są oczywiście przeszkody w postaci wysokich budynków (wieżowiec Złota 44 i kompleks Złotych Tarasów - a ja mieszkam na jednym z najniższych pięter), ale czy mogą one powodować zupełny brak sygnału? Dodam, że w mieszkaniu szwankuje też odbiór telewizji analogowej oraz czasami zasięg sieci telefonii komórkowej (Play).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie występują takie czarne dziury, które często spowodowane są tzw. zakłóceniami przemysłowymi. W biurowcu CH Klif na 3. piętrze mam ogromne problemy by z anteny dołączonej do karty telewizyjnej odebrać cokolwiek. Natomiast dużo dalej bo na Wawrzyszewie na 2. piętrze odbiór da się uzyskać bez większego problemu. Możesz mieszkać w miejscu gdzie jest pełno zakłóceń, brak widoczności nadajnika, wieżowce też robią swoje. Podejrzewam jeszcze jedno: mieszkasz prawie pod samym PKiN. Może być tak, że sygnał nadawany z masztu na wysokości ponad 200 m dopiero w pewnej odległości jest odbierany na poziomie parteru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Mam następujący problem: wczoraj podłączyłem antenę dvb-t do dekodera ale jedynie co udało mi się złapać to 7 kanałów ( TVP1, TVP2, TVP INFO, TTV, ATM Rozrywka, Eska TV , Polo TV). Mieszkam w Nowym Dworze Mazowieckim. Mam dekoder od telewizji na kartę (opłacony) ITI 2849 http://n.pl/oferta/n_na_karte/dekoder.html oraz antenę http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_dipol_16-21-69_dvb-t_A1610.htm umieszczoną na balkonie. Próbowałem ja obracać "na ślepo" ale nic to nie dało. Zielone światełko (w mierniku) sygnalizujące antenę świeci się tylko na kanale 58 (siła 25% jakość 80% , k. 55 siła 17% jakość 0%, k. 48 siła 14% jakość 0%). Będę wdzięczny za porady. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A jaki masz zamontowany wzmacniacz w antenie?,byc może wina leży w zbyt słabym wzmacniaczu lub masz jakies przeszkody w kierunku nadajnika np: górka,dom,las.

Sam posiadam taką samą antene i nie mam żadnych problemów z odbiorem na niej,wyciskając sygnał z obu mux-ów odległych o ponad 90 km .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...