Skocz do zawartości

DVB-T w Warszawie


sadownik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mieszkam na Powiślu, na 10 piętrze w bloku. Okna na płd-wsch. Próbowałem ostatnio złapać u mnie telewizję DVB-T za pomocą anteny pokojowej i jedyny kanał jaki stabilnie odbiera to Polsat HD. Jakość sygnału 40%. Od czasu do czasu udaje mi się złapać TVP 1, TVP2, TVP Info, TVP kultura i TVP Historia, za to za żadne skarby nie jestem w stanie złapać TVN, TV4, Puls czy też zwykłego Polsatu. Raz się trafił jakimś przypadkiem TVN+1 :)

 

Mam starą antenę pokojową ze wzmacniaczem - czy to może warto by kupić nową do DVB-T? Może by trzeba było zainwestować w antenę zewnętrzną - tyle tylko że nie uda mi się jej skierować ani na Łazy ani na PKiN.Siatkowa da radę? Co ciekawe Polsat HD odbiera na samym kablu - ale jest to jedyny kanał jaki tak działa.

 

Powiśle jest w dołku więc z telewizją z anteny zawsze był kłopot, może jest tu ktoś z tych rejonów i jakoś mu się udało to ustawić?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam na Powiślu, na 10 piętrze w bloku. Okna na płd-wsch. Próbowałem ostatnio złapać u mnie telewizję DVB-T za pomocą anteny pokojowej i jedyny kanał jaki stabilnie odbiera to Polsat HD. Jakość sygnału 40%. Od czasu do czasu udaje mi się złapać TVP 1, TVP2, TVP Info, TVP kultura i TVP Historia, za to za żadne skarby nie jestem w stanie złapać TVN, TV4, Puls czy też zwykłego Polsatu. Raz się trafił jakimś przypadkiem TVN+1 :)

dobrze, bo wysoko. Źle, bo okna od niedobrej strony. Czyli warunki, pomimo doświetlania z PKiN-u, masz takie sobie.

DVB-T powinno się generalnie odbierać na antenach zewnętrznych, a zwłaszcza w trudnych warunkach odbiorczych.

 

Odbierasz POLSAT HD bo on jest nadawany na specjalnych parametrach, które właśnie umożliwiają odbiór w bardzo trudnych warunkach. Trochę podobnie jest z TVN+1, ale tam moc jest mikroskopijna. mux-2 i mux-3 to już standardowe parametry, i trochę będziesz się musiał pogimnastykować, aby je stabilnie odebrać.

 

Mam starą antenę pokojową ze wzmacniaczem -

to, oprócz trudnych warunków odbioru, jest zapewne główną przyczyną braku odbioru.

 

Może by trzeba było zainwestować w antenę zewnętrzną - tyle tylko że nie uda mi się jej skierować ani na Łazy ani na PKiN.Siatkowa da radę?

tak, zewnętrzna to zawsze jest podstawa. 'Siatki' w takich przypadkach sprawują się zwykle bardzo dobrze. Zaczyna się od 'siatki' pasywnej, czyli wyposażonej jedynie w symetryzator. I dopiero później, jeśli nie ma stabilnego odbioru, dobiera się wzmacniacz.

 

Bardzo dobrze w takich przypadkach sprawują się również anteny logoperiodyczne.

 

Przy DVB-T antena nie musi "patrzeć" na nadajnik - można równie dobrze odbierać z sygnałów odbitych. Pod warunkiem oczywiście, że sygnał ma się od czego odbić.

 

Tak, czy inaczej - musisz popróbować - albo z jakąś nowoczesną anteną wewnętrzną, albo z zewnętrzną. Najlepiej, poszukaj sklepu, gdzi mógłbyś kupić antenę z opcją zwrotu lub wymiany na inny typ, bo w takich przypadkach, jak twój to często trzeba przerzucić kilka typów, aby w końcu znaleźć ten odpowiedni.

 

Co ciekawe Polsat HD odbiera na samym kablu

możesz jeszcze zrobić sobie antenę sam - dipol półfalowy albo całofalowy (pojedynczy element X z anteny siatkowej). Bardzo często one właśnie "załatwiają" kwestię odbioru... Trochę paradoksalne, ale wytłumaczalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam taki problem. Mieszkam w Warszawie niedaleko ulicy Woronicza (baza TVP). Problem jest tego typu, że kanały takie jak TVP, TVP2, TVP INFO, TVP kultura, TVP historia bardzo rzadko odbieram, nie ma po prostu sygnału (wyświetla się na tv brak sygnału). Reszte kanałów takie jak Polsat, TVN , Polsat sport info , TV 6 itd. obieram bez zarzutów:) Wracając do mojego problemu mam antenę siatkową. Jakie mogą być przyczyny nie odbierania kanałów TVP ?? z Góry dziekuję za odpowiedz:)

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miloszb27 - ja też mieszkam przy TVP, wszystko odbieram, choć z pewnym trudem, z uwagi na beznadziejną lokalizację anten.

 

potrzebne dodatkowe informacje: masz "siatkę' ze wzmacniaczem (zasilaczem) czy z symetryzatorem, gdzie masz ją zamontowaną i w którym kierunku jest ustawiona, jak dużo kabla jest od anteny do TV, jeden TV czy więcej?

 

Podaj wskazania poziomu sygnału i jego jakości podawane przez dekoder / TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z odbiorem Mux3 i Mux2 , sygnał jest dobry 88% tylko że momentami spada do 30% a nawet do 0%. Czasami dość często tak zanika sygnał, wtedy nie da się oglądać tv. TVN HD i Polsat HD odbiera dobrze czasami się coś przytnie ale nie tak często jak pozostałe programy. Może ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić.

 

Tuner: Wiwa HD 80

Antena: Pokojowa http://www.anprel-electronics.pl/index. ... &Itemid=54

wzmacniacz zastosowany w antenie SWA 999 : http://www.anprel-electronics.pl/index. ... &Itemid=54

 

Kabel jest nowy, dołączony był do zestawu.

Lokalizacja: Warszawa, Bródno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...