Skocz do zawartości

DVB-T w Warszawie


sadownik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Była możliwość odbioru ale już znikła mieszkam 40 km i czarny ekran

ludzie odbierają TVN Warszawa w sprzyjających warunkach nawet w okolicach 50km odległości od nadajnika. TVN Wawa jest nadawany z bardzo niską mocą emisyjną, ale za to pozostałe parametry nadawania sprawiają, że tak dalekie odbiory są możliwe. Tylko, że trzeba mieć trochę szczęścia, i dodatkowo spróbować mu dopomóc... :D

 

A gdzie konkretnie mieszkasz, jaka antena, gdzie zamontowana, ile i jakich odbiorników? Może coś wymyślimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam.mieszkam ok.50 km od centrum wawy.dzis zauwazylem ze brakuje u mnie tvp1,tvp2,tvp info na antenie naziemnej.pojawia sie napis brak sygnalu.przeskanowywalem i nie dalo rezultatu.czy moze to byc spowodowane slaba antena naziemna czy jest jakis inny powod ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam odbiór Polsatu HD z nadajnika w Warszawie (około 100km od nadajnika)

[

 

Co jest swoja droga rozbrajajace :) Polsatu coprawda nie ogladam(i wiem teraz dlaczego :P), ale raczej milo przyjalem ze go lapie, pomyslalem bedzie wkoncu okazja wykorzystac potencjal lcd-ka w full hd na dvb-t. Oczywiscie dlugo sie nie pocieszylem, rozumiem ze seriale lat 90 moga lecieci w 4;3 z czarnymi pasamia po boku. Jak zobaczylem "Epoke lodowca" w takim samym formacie to myslalem ze z fotela spadne, odechcialo mi sie ogladac i ciesze sie ze to tylko tymczasowe testy i to wylacza "juz" za pol roku. Moga spadac na drzewo z tym "HD"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - odbieram wszystkie cyfrowe programy z warszawy ale bez Polsatu HD. W telewizorze LG wyszukuje ten program kanał 29 ale brak jest sygnału - nie wiem o co tu chodzi. Odległość 80 km od W-wy w stronę Płocka. Czyżby sygnał Polsatu HD był słabszy od TVN W-wa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W telewizorze LG wyszukuje ten program kanał 29 ale brak jest sygnału - nie wiem o co tu chodzi. Odległość 80 km od W-wy w stronę Płocka. Czyżby sygnał Polsatu HD był słabszy od TVN W-wa?
Moc nadawania Polsat HD jest większa od TVN Wawa, ale różne są FEC dla obu kanałów, co tym samym wpływa i na kształtowanie się zasięgów. PArametry nadawania masz tam: http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.aspx?obiekt=DODR_E1I.

 

Ale tak naprawdę przy takich dalekich odbiorach decyduje również w znaczącym zakresie kształt trasy sygnału, który dla obu kanałów będzie różny oraz twoja instalacja antenowa. Co innego jest odbierać kanały powyżej k50, a co innego kanał k29. Więc musiałbyś przepatrzyć swoją instalację antenową na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - Pomimo że antena (siatkowa szerokopasmowa) skierowana jest w kierunku Warszawy to odbieram także programy z nadajnika pod Sierpcem kanał 57 . Polsat HD odbierałem z W-wy przy okazji emisji meczu piłki nożnej - jakość b.d. Antena jest na wysokości 15 m i około 10 km od Wyszogrodu w stronę Płocka. Przy antenie jest dobrej jakości wzmacniacz i dalej aktywny wzmacniacz rozdzielacz tak że sygnał dla karty DTV 1000 S jest za mocny - podłączam przez kondensator 1 pf i wtedy jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tam na kanale 29 sygnał z Rachocina (TVP2) ponad 30dB mocniejszy od sygnału z PKiN.

Biorąc pod uwage (optymistycznie) zysk anteny w kierunku PKiN ok. 12dB i tłumienie azymutu, z którego przychodzi TVP2 ok. 20dB mamy dwa sygnały o zbliżonym poziomie, czyli marne szanse.

Potrzebna druga antena ustawiona na Rachocin z możliwością przesuwania przód-tył, tłumik regulowany, zwrotnica i... dużo wolnego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam- z Rachocina k 29 to sygnał analogowy którego ja nie chcę odbierać bo pr 1( a nie 2) tv mam z W-wy w wersji cyfrowej tak że ustawianie anteny na Rachocin nie wchodzi w grę. Jednakże mocny sygnał z Rachocina może blokować słaby z PKiN , ale to dlaczego w tv na DVB-T na 29 k instaluje się Polsat HD ale bez sygnału. Myślę że zainstalowanie porządnej anteny kierunkowej z dużym tłumieniem sygnału z Rachocina coś by dało. A może zaekranowanie istniejącej anteny siatkowej ekranem z blachy od strony Rachocina.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...