Skocz do zawartości

Rezygnacja z Polsat Box


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Twierdzisz, że listy rejestrowane nie giną? Ależ giną. Jako adresat listu poleconego nieraz dostałem list od Poczty Polskiej, aby potwierdzić, że dana przesyłka rejestrowana do mnie dotarła (cele statystyczne, ile przesyłek ginie).

 

No ok, śledzić mogę, ale przy potwierdzeniu mam nazwisko i podpis odbierającego i przede wszystkim "papier", że w CP list odebrano.

W przypadku reklamacji (jak pracownik CP wypowiedzenie zaleje kawą i wyrzuci do kosza) mam od razu podkładkę, kto i kiedy odebrał. W przypadku listu poleconego bez potwierdzenia odbioru czeka mnie prawdopodobnie żmudny proces, gdzie muszę zacząć od wycieczki na pocztę. Bo CP zawsze może się wyprzeć, że otrzymał daną przesyłkę.

 

Ale to nie miejsce na nasze dywagacje ;)

Edytowane przez cabott
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiemy się. W wersji elektronicznej (darmowej) masz te same informacje co na płatnej "żółtej zwrotce", która swoją drogą również może zaginąć. ;)

Różnica jest jednak taka, ze przesyłka rejestrowana jak zaginie, to będziesz to widział w śledzeniu przesyłki i nie musisz składać nawet reklamacji na poczcie Polskiej, aby się o tym dowiedzieć. 

PS. Elektroniczne potwierdzenie możesz sobie też wydrukować, aby mieć dowód. ;)

PS2. Nawet kancelarie prawnicze rezygnują z płatnego potwierdzenia odbioru.

PS3. Widać, że nie pracowałeś w korporacji i nie znasz standardów pracy z dokumentami. Zapomnij o kawie i zalewaniu nią dokumentów. ;)

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w Cyfrowym Polsacie obowiązuje 1 miesięczny okres wypowiedzenia, pewnie dostałeś zawiadomienie o zmianie warunków umowy. Wypowiedzenie możesz wysłać w każdym czasie tylko musisz wskazać termin zakończenia okresu podstawowego umowy.

 

Ja piszę ostatnie zdanie tak:

 

 

Zgodnie z zapisami umowy i Regulaminu Świadczenia Usług Cyfrowego Polsatu proszę o rozwiązanie umowy abonenckiej zawartej w ramach kontraktu nr XXXXX dla karty abonenckiej o nr XXXXX, przypisanej do dekodera marki XXXXXXXXX o nr seryjnym XXXXXXXXX, pomiędzy mną a Cyfrowym Polsatem, wraz z końcem obecnego okresu podstawowego przypadającego na dzień 22.01.2016 r., z zachowaniem umownego 1 miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę inaczej:

                Informuję, że wypowiadam Umowę Abonencką ze skutkiem na ostatni dzień jej obowiązywania, czyli xx.xx.xxx.

Niniejsze wypowiedzenie jestem w stanie wycofać w przypadku przedstawienia satysfakcjonującej mnie oferty.

Edytowane przez Pytacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was próbował umowe zawartą z Polsatem na odległość rozwiązać po 12 miesiacu (mimo tego ze byla zawarta na 24m) ??

Ustawa z dnia 2 marca 2000 roku o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny

Art. 8.

1. Umowa o świadczenie ciągłe lub okresowe może być zawarta na czas oznaczony albo nieoznaczony.

2. Umowę zawartą na czas dłuższy niż rok poczytuje się po upływie tego terminu za zawartą na czas nieoznaczony.

3. Jeżeli czas trwania umowy nie jest oznaczony, każda ze stron może ją wypowiedzieć bez wskazania przyczyn, z zachowaniem terminu miesięcznego, chyba że strony zastrzegły krótszy termin wypowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was próbował umowe zawartą z Polsatem na odległość rozwiązać po 12 miesiacu (mimo tego ze byla zawarta na 24m) ??

Ustawa z dnia 2 marca 2000 roku o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny

Art. 8.

1. Umowa o świadczenie ciągłe lub okresowe może być zawarta na czas oznaczony albo nieoznaczony.

2. Umowę zawartą na czas dłuższy niż rok poczytuje się po upływie tego terminu za zawartą na czas nieoznaczony.

3. Jeżeli czas trwania umowy nie jest oznaczony, każda ze stron może ją wypowiedzieć bez wskazania przyczyn, z zachowaniem terminu miesięcznego, chyba że strony zastrzegły krótszy termin wypowiedzenia.

 

Ja próbowałem, dokładnie powołując się na ten punkt. Umowę mi rozwiązali bez kar umownych, ale przysłali pismo, że nie zgadzają się z moją interpretacją,lecz ze względu na dobrą współprace poszli mi na rękę.

 

Mam gdzieś w teczkach to pismo, to mogę załączyć w PM skan, jak Cię to interesuje (chociaż pewnie obecnie nie).

Edytowane przez cabott
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na wypowiedzeniu umowy z karą umowną. Dzwonili do mnie z cyfrowego polsatu i zaproponowali złożenie cofnięcia rezygnacji z jednoczesnym złożeniem reklamacji, jako powód podając brak możliwości odbioru telewizji satelitarnej (poinformowałem ich, że drzewo mi się rozrasta za blokiem i mam utrudniony odbiór). Podobno przysyłają montera który to weryfikuje i jest możliwość rozwiązania umowy bez kary. Czy ktoś to przerabiał ?

Edytowane przez tomekjot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na wypowiedzeniu umowy z karą umowną. Dzwonili do mnie z cyfrowego polsatu i zaproponowali złożenie cofnięcia rezygnacji z jednoczesnym złożeniem reklamacji, jako powód podając brak możliwości odbioru telewizji satelitarnej (poinformowałem ich, że drzewo mi się rozrasta za blokiem i mam utrudniony odbiór). Podobno przysyłają montera który to weryfikuje i jest możliwość rozwiązania umowy bez kary. Czy ktoś to przerabiał ?

 

Jeżeli sam CP nie chce od Ciebie pieniędzy z kary umownej i proponuje sprawdzenie instalacji... Może warto skorzystać - możliwe, że monter jakoś ogarnie temat ustawienia lub przestawienia anteny i będziesz w stanie odbierać telewizję satelitarną. To drzewo musiałoby rosnąć dosłownie tuż przed anteną - ja mam szpaler bardzo wysokich drzew kilkanaście metrów od muru (sięgają znacznie wyżej, niż antena) i żadnego problemu z ustawieniem anteny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem, dokładnie powołując się na ten punkt. Umowę mi rozwiązali bez kar umownych, ale przysłali pismo, że nie zgadzają się z moją interpretacją,lecz ze względu na dobrą współprace poszli mi na rękę.

 

Mam gdzieś w teczkach to pismo, to mogę załączyć w PM skan, jak Cię to interesuje (chociaż pewnie obecnie nie).

Jeżeli zrobiłeś to przed uchyleniem ustawy, czyli przed 25.12.2014 to mogło tak być - wtedy ustawa obowiązywała, choc interpretacja dyskusyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam drzewo na wyciągnięcie ręki z balkonu- niestety.  Antena była montowana w styczniu- na drzewie nie było liści. Po dodaniu kanałów HD odbiór coraz trudniejszy

No to możesz mieć problem- idzie zima i liście z drzew już lecą,zanim dotrze "majster" drzewo będzie "nagie jak dziewica"-sygnał powróci i wyjdzie że jednak chciałeś ich "wydymać" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zrobiłeś to przed uchyleniem ustawy, czyli przed 25.12.2014 to mogło tak być - wtedy ustawa obowiązywała, choc interpretacja dyskusyjna

 

Tak, to było jeszcze, jak sama ustawa obowiązywała. Zresztą pisałem o tym w bieżącym wątku:

https://forum.satkurier.pl/topic/184-rezygnacja-z-cyfrowego-polsatu/page-140?do=findComment&comment=677405

https://forum.satkurier.pl/topic/184-rezygnacja-z-cyfrowego-polsatu/page-160?do=findComment&comment=831633

https://forum.satkurier.pl/topic/184-rezygnacja-z-cyfrowego-polsatu/page-163?do=findComment&comment=849470

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przez kilka miesięcy tego roku CP wysyłało pisma informujące o zmianie okresu wypowiedzenia na 1-miesięczne w celu dopasowania się do obowiązujących przepisów prawa. Czy się zapoznałeś z pismem, czy nie, obowiązuje Cię 1-miesięczny okres wypowiedzenia. Pismo było wysyłane wraz z ofertami na przedłużenie umowy i były osoby, które w ogóle nie zauważyły tego pisma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...