Skocz do zawartości

Rezygnacja z Polsat Box


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam pytanie odnośnie pisma (wypowiedzenie umowy) do CP . Umowa kończy mi się 01.11.2014 ale prawdopodobnie nie będzie mnie pół roku w kraju i pismo chciałbym wysłać teraz . Bo ponoć powinno być wysłane 3 miesiące przed końcem umowy .

Czy taka forma jest wystarczająca dla nich ? :

7d67db5e9fdb9a6cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisałem na siebie CP od członka dalszej rodziny (CESJA) już są moje dane W ICOK.

 

I teraz pytanie chcę wysłać wypowiedzenie umowy w wiadomym celu ( 3-letnia umowa kończy się za kilka miesięcy) w piśmie datę zawarcia umowy mam wpisać "starego abonenta" czy od momentu mojej CESJI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne... Próbowałem w dwóch punktach złożyć wypowiedzenie umowy z końcem okresu podstawowego, w obu odmówiono przyjęcia rezygnacji, więc wysłałem ją listem. Było to jakieś 3 miesiące temu (może 4 - nie pamiętam).

 

W każdym razie - dzięki za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzenie z APS-u pewnie jest przekazywane do siedziby. Podobnie było w przypadku dawnej n'ki. Tam także wypowiedzenie można było złożyć w APS-ie, który potem odsyłał je do siedziby. A później tamtejszy DUK wydzwaniał z ofertami przedłużeniowymi. :) Nie wiem, czy w obecnej platformie nc+ też tak jest, bo nie jestem jej abonentem. No, ale to i tak nie jest wątek o tym. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie, otóż z początkiem lipca kończy mi się umowa z CP na Pakiet Familijny HD + multiroom. Jaka jest procedura jeśli teraz na dniach złożę wypowiedzenie umowy wraz z końcem tejże umowy?

Umowa zostanie rozwiązania z początkiem lipca?

Zostanie przedłużona o 12 msc z racji tego, że nie zachowałem 3 msc okresu wypowiedzenia umowy?

Czy zostanie rozwiązania dopiero po 3 msc okresie wypowiedzenia (wrzesień/październik)?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twoje wypowiedzenie wpłynie do CP przynajmniej jeden pełny cykl rozliczeniowy przed zakończeniem okresu podstawowego/dodatkowego umowy to umowa ulegnie przekształceniu w umowę na czas nieokreślony po zakończeniu okresu podstawowego/dodatkowego umowy. Przy umowie na czas nieokreślony obowiązuje wyższa stawka abonamentu. W cenniku dla Twojej umowy masz podane stawki. Familijny HD w zależności od oferty 41,90 lub 49,90zł miesiecznie oraz 32zł (Multiroom SD) lub 37zł Multiroom HD).

Okres wypowiedzenia dla Ciebie to 3 cykle rozliczeniowe.

Jeśli nie zdążysz dostarczyć wypowiedzenia umowy przynajmniej na jeden cykl rozliczeniowy to umowa ulegnie automatycznemu przedłużeniu na kolejne 12 miesięcy i po 3 cyklach rozliczeniowych wypowiedzenia umowa zostane rozwiązana i naliczona zostanie Ci kara umowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

W sierpniu 2013 roku skończył mi się okres umowy (27 miesięcznej) na pakiet Familijny. Nieświadomy tego, że umowa przedłuży się na okres kolejnego roku (myślałem, że przejdzie na czas nieokreślony) nic z tym nie zrobiłem. Dziś chcąc zrezygnować z oferty CP Pani na infolinii poinformowała mnie, że mam 3 miesięczny okres wypowiedzenia i jeśli złożę do 22 czerwca wypowiedzenie, moja umowa wygaśnie w wrześniu 2014 r.

 

W związku z tym mam pytanie: czy można prędzej rozwiązać umowę? Jakie bym poniósł tego koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie, otóż z początkiem lipca kończy mi się umowa z CP na Pakiet Familijny HD + multiroom. Jaka jest procedura jeśli teraz na dniach złożę wypowiedzenie umowy wraz z końcem tejże umowy?

Umowa zostanie rozwiązania z początkiem lipca?

Zostanie przedłużona o 12 msc z racji tego, że nie zachowałem 3 msc okresu wypowiedzenia umowy?

Czy zostanie rozwiązania dopiero po 3 msc okresie wypowiedzenia (wrzesień/październik)?

 

Pozdrawiam

 

Jeśli Twoje wypowiedzenie wpłynie do CP przynajmniej jeden pełny cykl rozliczeniowy przed zakończeniem okresu podstawowego/dodatkowego umowy to umowa ulegnie przekształceniu w umowę na czas nieokreślony po zakończeniu okresu podstawowego/dodatkowego umowy. Przy umowie na czas nieokreślony obowiązuje wyższa stawka abonamentu. W cenniku dla Twojej umowy masz podane stawki. Familijny HD w zależności od oferty 41,90 lub 49,90zł miesiecznie oraz 32zł (Multiroom SD) lub 37zł Multiroom HD).

Okres wypowiedzenia dla Ciebie to 3 cykle rozliczeniowe.

Jeśli nie zdążysz dostarczyć wypowiedzenia umowy przynajmniej na jeden cykl rozliczeniowy to umowa ulegnie automatycznemu przedłużeniu na kolejne 12 miesięcy i po 3 cyklach rozliczeniowych wypowiedzenia umowa zostane rozwiązana i naliczona zostanie Ci kara umowna.

 

Wracając jeszcze do mojego tematu..

 

Proszę was o odpowiedź. Czyli nawet jeśli dzisiaj złożyłbym wypowiedzenie umowy, która kończy mi się 2 lipca to i tak umowa zostanie przedłużona o 12 miesięcy a po 3 miesiącach umowa zostanie zerwana i naliczona kara umowna, czyż tak? (o jakiej kwocie kary mówimy?) W takim razie aby nie narażać się na kary to co byłoby w moim przypadku najlepsze? zostać jeszcze ten rok w CP i złożyć wypowiedzenie w kwietniu 2015 roku czy jest jeszcze jakaś opcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twojej sytuacji jeśli złożysz wypowiedzenie przed 2 lipca 2014r.:

od 2 lipca 2014r. do 2 września 2014r. będziesz miał do zapłaty za Familijny HD 41,90zł lub 49,90zł w zależności od cennika na czas nieokreślony z Twoich Promocyjnych Warunków Umowy z dnia podpisania umowy. Kara za pozostałe Tobie 9 miesięcy liczona jest według wielokrotnie już tutaj opisanej zasadzie. Tzn. kara za każdy miesiąc, który pozostaje do końca okresu podstawowego/dodatkowego, liczona jest z różnicy pomiędzy stawką na czas nieokreślony i na czas określony.

Natomiast jeśli chodzi o Multiroom to zgodnie z zapisami Promocyjnych Warunków Umowy po zakończeniu okresu podstawowego umowy, umowa na tą usługę przechodzi na czas nieokreślony (obowiązuje również cennik na czas nieokreślony) z możliwością rezygnacji w każdym momencie z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia.

 

2 lipiec 2014: 41,90zł lub 49,90zł + 32zł MR SD lub 37zł MR HD

2 sierpień 2014: 41,90zł lub 49,90zł + 32zł MR SD lub 37zł MR HD

2 wrzesień 2014: 41,90zł lub 49,90zł + 32zł MR SD lub 37zł MR HD

2 październik koniec umowy, udostępniony sprzęt do 30 dni musisz zwrócić w APS lub wysłać do Warszawy i naliczona zostanie kara umowna 18zł lub 90zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przespałem zakończenie umowy abonenckiej (maj 2014), teraz mam to samo za więcej, co rozumiem, bo skończyła się promocja. Jednakże, właśnie na umowie przeczytałem, że została automatycznie przedłużona na dwanaście miesięcy (okres dodatkowy). Nie widzi mi się delikatnie mówiąc, płacenie przez najbliższy rok więcej za to samo. Dlatego też pytanie, czy mogę złożyć w dowolnej chwili wypowiedzenie (z trzy miesięcznym okresem - np. z końcem sierpnia), czy jestem zobowiązany do czekania na koniec okresu dodatkowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...