Skocz do zawartości

Rezygnacja z Polsat Box


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może ja uzupełnię, bo chyba o to mu chodziło?

3 cykle rozliczeniowe, to 3 miesiące np. lipiec, sierpień, wrzesień.

Zagapia się i wypowiedzenie zamiast wysłać w czerwcu wysyła kolejnym miesiącu, tj. w lipcu

Za dwa miesiące płacisz obecną stawkę a w trzecim podwyższoną i umowa rozwiązuje się na koniec października.

Jeśli zgapisz się dwa miesiące i wypowiedzenie wyślesz w sierpniu, to za wrzesień płacisz obecną stawkę a za październik i listopad pełną stawkę i umowa rozwiązuje się na koniec listopada.

Jeśli przegapisz cały cykl rozliczeniowy (trzy miesiące) to umowa automatycznie przedłuża się na kolejny okres dodatkowy wynoszący kolejne 12 miesięcy.

Wiem, że w CP nie ma pełnych miesięcy kalendarzowych ale tak mi się lepiej objaśnia. Teraz zobacz umowę i kiedy ją podpisałeś np. 15 dnia miesiąca, to 14 dzień następnego miesiąca jest tym jednym miesiącem.

Myślę, że nie zagmatwałem a pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to mi chodziło ! Teraz wszystko jasne, dzisiaj dam wypowiedzenie do punktu, powinni przyjąć i powinienem zdążyć jeszcze z wypowiedzeniem do 2 Lipca żebym skończył z CP za 3 miesiące, a jak nie to trudno zapłacę drożej w ostatnim miesiącu i tyle :) Wielkie dzięki bogdan425 za zrozumiałość!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Jeśli umowa z CP kończy mi się 21 września 2014 to jeszcze mogę wysłać wypowiedzenie, czy jest już na to za późno i umowa przedłuży się o kolejne 12 miesięcy? :/

Możliwe że nawet pomyliłem trochę wątek, bo powinienem napisać w "Rezygnacja z Cyfrowego Polsatu", no ale już trudno..

Czekam na odpowiedź.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli teraz wyślesz wypowiedzenie to umowa przedłuży sie_na czas nieokreślony, ponieważ nie zachowałeś 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia i będziesz musiał zapłacić 1 miesiąc drożej, ponieważ o 1 miesiąc się spóźniłeś, a potem umowa zostanie rozwiązana lub przedłużona na nowych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wypowiedzenie 3-miesięczne przed końcem umowy musi być listowne,lub można to załatwić przez ICOK.Jest w nim taki temat:okres podstawowy/wypowiedzenie umowy.Wszyscy nam utrudniają życie jakimiś obwarowaniami na śmierć i życie,a jest to proste.Skończyła ci się umowa -nie przedłyżałeś-wyłączają sygnał i tyle.Po co wypowiedzenia,rolowania itp.[beep]oły,chcesz oglądać to płacisz,nie chcesz już oglądać to nie płacisz.Jak dają za darmo to mogą stawiać warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest korzystniejsze dla mnie: przedłużenie umowy na okres dodatkowy (12 miesięcy) czy złożenie oświadczenia woli o przedłużeniu umowy na czas nieokreślony?

Ani jedno,ani drugie,tylko złożenie wypowiedzenia.Po negocjacjach z CP przedłużenie umowy z miesiącami gratisowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@henryk1944 - Stanowisko Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej dotyczące usługi telewizji jest zgodne z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i usługi telewizyjne świadczone drogą kablową lub satelitarną podpadają pod prawo telekomunikacyjne, które mówi o konieczności ciągłości świadczenia usługi. Aby operator mógł Ci zakończyć świadczyć usługę musisz wypowiedzieć mu umowę. Forma wypowiedzenia umowy jest pisemna (tradycyjnie) i od kilku miesięcy wypowiedzenie umowy CP można tez składać w APS-ach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szef teamu @swojadroga-to co napisałem to jest moje stanowisko,które parlamentarzyści powinni też rozważyć bo nieomylnych nie ma.W kwestii wypowiedzenia przez ICOK uważam ten sposób za wystarczający.A co do tradycji w dobie internetu to jest cofanie się,a nie postęp.Po co płacić Poczcie jak można załatwić sprawę płacąc już operatorowi za usługę internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa kończy mi się za 4 miesiące. Chciałbym zakończyć umowę już teraz (oczywiście za ten miesiąc jeszcze zapłacić), czyli zerwać umowę 3 miesiące przed końcem jej trwania. Czy jest to możliwe bez poniesienia kary i czy w ogóle jest możliwe? Dodam, że jest to moja już 3 umowa z CP (pierwsza się kończyła, później był czas nieokreślony i teraz jest kolejna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@terku - "zerwać" umowę możesz poprzez złożenie wypowiedzenia umowy. Umowny okres wypowiedzenia to 3 pełne cykle rozliczeniowe, więc nie jesteś w stanie rozwiązać umowy praktycznie natychmiast. Każde rozwiązanie umowy przed czasem skutkuje naliczeniem kary umownej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swojadroga, jak się okazało, nie każde. Mi udało się zakończyć umowę na Mini HD na rok przed końcem (umowa na 36m) bez płacenia kary ;) z miesięcznym okresem wypowiedzenia (umowa była zawarta przez internet, stąd miesięczny okres zagwarantowany przez ustawę). Ale przyznaję, że anulowanie kary wydawało mi się problematyczne, stąd zapewne był to znak dobrej woli ze strony CP (lepszy zadowolony klient, niż żaden klient) w związku z posiadanymi innymi kontraktami w CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa promocja, nowy sprzęt w przedłużeniu to aneks czy swego rodzaju nowa umowa? Bo ja osobiście w tym kontekście to rozumiem jako swego rodzaju nowa umowa a aneks to na przykład włączenie lub wyłączenie dodatkowych pakietów w ramach obowiązującej umowy. W ustawę mi się nie chce zaglądać, a może dobrze temat pociągnąć i wyjaśnić potomnym. ;)

Nadal nie wiemy jaki przypadek jest z autorem pytania o zerwanie umowy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co słuchac cabbota, bo już wiele jego dokonań czytalem. Kreuje się na jakiegoś don kichota, a tak naprawdę nie ma czegoś takiego jak 1miesięczny okres wypowiedzenia w związku z zawarciem umowy na odległość w cp, bo prawo prawem a regulamin cp regulaminem a on stanowi inaczej, a to, że uznali Tobie i nie naliczyli kary to tylko dobry gest cp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...