Skocz do zawartości

Rezygnacja z Polsat Box


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem umowę na 15 miesięcy i promocja trwać miała też 15 miesięcy. Nie potrafię wskazać na to kto zmienił cenę, ale po skończeniu się umowy, cena wskoczyła z 19.90 na 26.90, nie znam się na tym, ale wydaje się to logiczne raczej. Co nie zmienia faktu, że nie obchodzi mnie utrzymanie starej ceny, chcę zrezygnować z tej usługi. Dlatego też pytam, bo nie do końca znajduję na to odpowiedź w umowie. Czy jestem teraz zobowiązany do czekania na zakończenie "okresu dodatkowego" czyli 12 następnych miesięcy, czy mogę wypowiedzieć umowę w dowolnym momencie (z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia), bez ponoszenia konsekwencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź masz tutaj: viewtopic.php?f=7&t=238&start=3345#p969118 tuż nad Twoim pierwszym pytaniem. Tylko wstaw sobie w podanym przykładzie swoją datę cyklu rozliczeniowego i ceny pakietu dla umowy na czas określony i nieokreślony, które masz podane w swoich Promocyjnych Warunkach Umowy.

 

Cena nie uległa zmianie u Ciebie jeśli milczałeś. Zgodnie z cyklem rozliczeniowym w ICOK, czy na kanale 999 znowu pojawi się cena 19,90zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

 

CP chce podnieść nam cenę oraz podpisać umowę na ( o zgrozo!!! ) 36 miesięcy.

W tej chwili mamy umowę bezterminową tzn po skończeniu umowy przeszła na czas nieokreślony.

Troche poczytałam wątek i czy wystarczy jeśli wyślę oświadczenie woli, że nie zgadzam się na przedstawione warunki i po prostu wyłączą sygnał ? CZy obowiązywałby wówczas miesięczny okres wypowiedzenia ?

DZwonią inne osoby z CP i podają sprzeczne informacje.

Z góry dziękuję za porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znamy zapisów Twojej umowy w tej sprawie. Kiedy zawarta? Dlaczego CP chce Ci podnieść cenę? Jaki podaje powód? Jaką kwotę płaciłeś? Jaką masz płacić po "podwyżce"? Z tego co ja się orientuję umów na 36 miesięcy już nie ma (przyszła bolesna nauczka ze spadającymi słupkami sprzedaży).

Podaj trochę szczegółów Twojej umowy. Sprawdź jej zapisy to coś spróbujemy pomóc a przynajmniej wyjaśnić. Przynajmniej ja nie podejmuję się zgaduj zgaduli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Umowa z CP kończy mi się w Październiku 2014 roku, a więc kiedy mam złożyć wypowiedzenie? do końca Czerwca? Jak najszybciej do APS-u? Ten 3 miesięczny okres wypowiedzenia do Lipiec-Sierpień-Wrzesień? Jak się spóźnię np okres wypowiedzenia dam już w lipcu a więc muszę zapłacić za 1 miesiąc czasu nieokreślonego czy przedłużają mi automatycznie o 12 miesięcy? Chciałbym zrezygnować by móc jak najszybciej przenieść się do NC+ z multiroomem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle razy było to wałkowane.

Wypowiedzenie możesz wysłać nawet i w dniu zawarcia umowy, wystarczy że napiszesz że rezygnujesz wraz z końcem okresu promocyjnego z zachowaniem okresu wypowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znamy zapisów Twojej umowy w tej sprawie. Kiedy zawarta? Dlaczego CP chce Ci podnieść cenę? Jaki podaje powód? Jaką kwotę płaciłeś? Jaką masz płacić po "podwyżce"? Z tego co ja się orientuję umów na 36 miesięcy już nie ma (przyszła bolesna nauczka ze spadającymi słupkami sprzedaży).

Podaj trochę szczegółów Twojej umowy. Sprawdź jej zapisy to coś spróbujemy pomóc a przynajmniej wyjaśnić. Przynajmniej ja nie podejmuję się zgaduj zgaduli.

 

Zadzwonili parę dni temu że cena 37 drożeje o 3 zł i podobno nie można podpisać na krótszy okres niż 29 miesięcy ( przepraszam że wcześniej napisałam 36 mąż źle mi podał a to on rozmawiał )

Podobno podpisaliśmy umowę w 2011 r przy wymianie wadliwego dekodera a wcześniejsza umowa była w 2005 roku. Piszę podobno o umowie w 2011 r gdyż miała to być tylko reklamacja a nie podpisanie nowej umowy. Teraz nawet nie wiem gdzie jej szukać :?:

Cenę 37 zł płaciliśmy od początku więc to normalne że chcą podnieść ale my zdecydowaliśmy że zmienimy operatora na Multimedia ( tv + internet stacjonarny wychodzi Nam korzystniej tym bardziej że w gratisie dostajemy internet przenośny )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Umowa z CP kończy mi się w Październiku 2014 roku, a więc kiedy mam złożyć wypowiedzenie? do końca Czerwca? Jak najszybciej do APS-u? Ten 3 miesięczny okres wypowiedzenia do Lipiec-Sierpień-Wrzesień? Jak się spóźnię np okres wypowiedzenia dam już w lipcu a więc muszę zapłacić za 1 miesiąc czasu nieokreślonego czy przedłużają mi automatycznie o 12 miesięcy? Chciałbym zrezygnować by móc jak najszybciej przenieść się do NC+ z multiroomem ;)

 

Bieżący okres rozliczeniowy:

02.06.2014 - 02.07.2014

 

Pozostały okres obowiązywania umowy:

4 miesiące

 

Pakiet podstawowy:

Pakiet Familijny Max HD

 

Pakiety i usługi dodatkowe:

Pakiet Film HD, Pakiet Sport HD

 

Płacę 69,90zł

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal zbyt mało pewnych danych. Obawiam się, że spokojne i rzeczowo trzeba będzie pogadać z BOK CP.

W 2005 roku po okresie podstawowym umowy przechodziły na czas nieokreślony, ale jeśli faktyczne w 2011 roku była zawarta jakaś nowa umowa to wtedy już po okresie podstawowym umowy przechodziły na 12-miesieczne okresy dodatkowe jeśli abonent milczał (nie wypowiedział umowy z zachowaniem 3-miesiecznego okresu wypowiedzenia lub nie wysłał najpóźniej na jeden miesiąc przed zakończeniem okresu podstawowego/dodatkowego oświadczene o przekształceniu umowy na czas nieokreślony). Skoro płaciłaś i płacisz ciągle 37,90zł (tak przynajmniej zrozumałem) to znaczy, że masz umowę na czas określony na tzw. stary pakiet Famlijny.

 

Teraz jeśli chodzi o Twój przypadek to ja podejrzewam, że CP zadzwoniło bo masz właśnie starą pakietyzację i zaproponowano Ci zmianę starego pakietu Familijnego kosztującego 37,90zł na Familijny HD za 39,90zł z nowej pakietyzacji (stąd Ty odbierasz to jako podwyżka). To jest jednak tylko moje domniemanie, bo danych zbyt mało.

 

@Barti90 - viewtopic.php?f=7&t=238&start=3330#p966188

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę nawet dać wypowiedzenie przed ostatnią wpłatą a potem przekształci się 3 miesięczny okres wypowiedzenia i muszę płacić jeszcze 3 miesiące? Te automatyczne 12 miesięczne przedłużenie jest tylko dlatego jak w ogóle spóźnię się z wypowiedzeniem do końca umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, tak. Twoja decyzja kiedy wyślesz. Na ostatnich stronach tego wątku było to kilka razy opisywane (wraz z przykładami), więc na prawdę nie chce mi się kolejny raz pisać tego samego. Przepraszam. Jaśniej tego opisać już nie potrafię, chyba że ktoś z koleżanek lub kolegów potrafi to poproszę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze już nie będę męczył ;) Dam jak najszybciej, mam już przygotowany wzór dokumentu wypowiedzenia i pójdę do APSu złożyć wypowiedzenie, poprostu nie wiedziałem czy jak spóźnię się teraz po 2 lipca bo wtedy już zostanie 3 miesiące to wtedy będę miał automatycznie przedłużoną umowę i karę zapłacić musiałbym za zerwanie :)

 

EDIT: Czy w wypowiedzeniu na zapis kiedy zawarłem umowę mam napisać co piszę w ICOK (Data wejścia w życie umowy / zmiany:

02.07.2013 ) Czy na umowie aboneckiej z dnia 2013-06-28 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już było tutaj a propos niejednego wzoru nie musisz podawać daty zawarcia umowy. Wystarczy zwrot, że rezygnujesz z usług z końcem okresu podstawowego umowy.

Skoro jednak chcesz być taki precyzyjny to należałoby podać, że wypowiadasz umowę zawartą w dniu xxxxxx, która weszła w życie w dniu xxxxx. ;)

Dla Ciebie najważniejsze jest złożyć wypowiedzenie przynajmniej na 3 pełne okresy rozliczeniowe przed zakończeniem okresu podstawowego umowy, abyś nie musiał płacić dłużej niż minimalny wymagany okres przewidziany umową. ;)

 

PS. Tu nie chodzi o "męczenie" mnie, tylko nie widzę głębszego sensu pisania na każdej stronie tego wątku tego samego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno i proszę o zrozumiałość :] Czy jeśli spóźnię się z okresem 3-miesięcznym np dam wypowiedzenie po 02 Lipca to będę musiał w ostatnim miesiącu jeszcze za październik? i dopiero w listopadzie byłbym wolny od CP czy przedłużają mi o 12miesięcy umowę bo spóźniłem się (trzeba wypowiedzenie dać KONIECZNIE 3 miesiące przed końcem umowy) ? Proszę o odpowiedź, tylko to mnie trzyma w głowie i już więcej nie mam pytań... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twoje wypowiedzenie wpłynie do CP przynajmniej jeden pełny cykl rozliczeniowy przed zakończeniem okresu podstawowego/dodatkowego umowy to umowa ulegnie przekształceniu w umowę na czas nieokreślony po zakończeniu okresu podstawowego/dodatkowego umowy. Przy umowie na czas nieokreślony obowiązuje wyższa stawka abonamentu. W cenniku dla Twojej umowy masz podane stawki. Familijny HD w zależności od oferty 41,90 lub 49,90zł miesiecznie oraz 32zł (Multiroom SD) lub 37zł Multiroom HD).

Okres wypowiedzenia dla Ciebie to 3 cykle rozliczeniowe.

Jeśli nie zdążysz dostarczyć wypowiedzenia umowy przynajmniej na jeden cykl rozliczeniowy to umowa ulegnie automatycznemu przedłużeniu na kolejne 12 miesięcy i po 3 cyklach rozliczeniowych wypowiedzenia umowa zostane rozwiązana i naliczona zostanie Ci kara umowna.

 

Przecież tu jest wszystko jasno i klarownie napisane, co jeszcze trzeba dodać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie prościej nie można:

 

"Jeśli wypowiedzenie wpłynie do CP przynajmniej jeden pełny cykl rozliczeniowy przed zakończeniem okresu podstawowego/dodatkowego umowy to umowa ulegnie przekształceniu w umowę na czas nieokreślony po zakończeniu okresu podstawowego/dodatkowego umowy. Przy umowie na czas nieokreślony obowiązuje wyższa stawka abonamentu."

 

Dajmy na to, że do końca umowy został jeden okres rozliczeniowy i w tym czasie wpływa jej wypowiedzenie, więc umowa się nie przedłuża na kolejny okres dodatkowy wynoszący 12 miesięcy a przekształaca się na czas nieokreślony i przez te 2 miesiące gość płaci wyższy abonament, zgodnie z cennikiem dla umów na czas nieokreślony. Po tych 2 miesiącach umowa ulega rozwiązaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...