Skocz do zawartości

Polskie kluby w europejskich pucharach


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poznaliśmy potencjalnych rywali polskich drużyn w III rundzie eliminacji do Ligi Europy.

Lech Poznań/Szachtior Soligorsk - Genk/Fola Esch
Jagiellonia Białystok/Rio Ave - Gent
Górnik Zabrze/AS Trencin - Feyenoord Rotterdam

 

Losowanie bardzo trudne, ale najpierw do III rundy trzeba awansować, co nie będzie łatwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście, że to nie nastąpi, bo nie wiem czy Górnik z Feyenoordem nie skończyłby z wynikiem dwucyfrowym. Lech nawet jak przejdzie Białorusinów, to już Belgowie ich wyjaśnią :) Jagielloni podobnie jak i KSG nie ma co rozpatrywać, bo nie ma szans, żeby przeszli Portugalczyków.

 

Legia, no cóż, jak przejdą ze swoją formą Słowację czy tam Słowenie (jeden kij), no to Serbowie ich wyjaśnią :)

Edytowane przez TVManiac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabiuśko widzę ten rok w pucharach. Legia Spartaka powinna przejść, z Crveną będzie dużo gorzej. Jeśli odpadną z Crveną, to mega ważne będzie losowanie IV rundy el. LE. Jak trafi się ktoś mocniejszy to pozamiatane.

Reszty też nie widzę w IV rundzie. Górnik i Jaga pewnie wyłożą się już w II, Lech nie przebrnie III.

 

Marny jest żywot kibica polskiej piłki klubowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie obejrzalem losowania.

 

Oczywiscie zakladajac, ze wszystkie druzyny przejda II runde (co bedzie niewyobrazalnym sukcesem):

 

Legia powinna przejsc III runde el. LM.

Lech i Jagiellonia maja szanse przejsc III runde el. LE. Z reszta i tak slabszych rywali nie mozna bylo wylosowac.

Gornik bez szans z Feyenordem.

 

Warunek jest jednak taki, ze polskie kluby musza juz od teraz zagrac powazny futbol a nie odwalac jakas padake - a z tym moze byc ciezko.

Ja juz dawno temu przestalem wierzyc w to, ze ktos poza Legia zaistnieje jeszcze w Europie przez najblizsze lata. 

Legia musi chociaz dojsc do grupy LE (inaczej bedzie tragedia). Jesli chodzi o pozostale druzyny to przejscie II rundy bedzie niezlym sukcesem juz.

Ranking ligowy trzeba odlozyc na kilka lat i nie wspominac w ogole o Nim, bo nic z tego i tak nie bedzie.

 

Ale ale - uwaga! Jezeli Lech i Jaga przejda najpierw II runde a potem Belgow w III rundzie to w losowaniu Play-OFF beda rozstawione!

Tzn. ciezko to opisac - na Wikipedii jest wyliczone, ze zwyciezca z pary z udzialem Gent bedzie rozstawiony na 100%. Gent i Genk maja taki sam wspolczynnik (27.000 pkt), sa idealnie na granicy na ten moment. Jezeli odpadnie po drodze 1

 zespol z wyzszym wspolczynnikiem, to zwyciezca pary z udzialem Genk tez bedzie na pewno rozstawiony.

 

Chodzi o to, ze losowanie jest przed zakonczeniem III rundy, wiec na potrzeby tego losowania beda brane po uwage wyzsze wspolczynniki z pary.

Edytowane przez Umkwatata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Warunek jest jednak taki, ze polskie kluby musza juz od teraz zagrac powazny futbol a nie odwalac jakas padake - a z tym moze byc ciezko.

Uważasz, że oni umieją grać lepiej, tylko coś ich od tego powstrzymuje? To jest ich poziom, to jest poziom polskiej piłki.

 

 

Liczcie się z tym, że w naszej piłce przez kolejne kilka, jak nie kilkanaście lat nie będziemy mieć polskiej drużyny w grupie LM. No chyba, że komuś się fartnie.

Patrząc na to, że Legia posypała się właśnie po osiągnięciu fazy grupowej LM, mnie przez najbliższe 5 lat wystarczy regularny udział dwóch drużyn w fazie grupowej LE z awansem do rund wiosennych jednej z nich. Niech tam budują pozycję, będą stabilne finansowo (Legia, jak się okazuje, nie była) i dopiero wtedy myślą o LM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że pomimo mojego czarnowidztwa to nie wierzyłem, że realnie mogą dostać ze Slowakami, teraz wchodzę i szok....

 

...ale co tam rozkręcają się, te rundy się nie wygrywa ładnie, tylko przechodzi, bo my jesteśmy przecież Barceloną czy Olympiakosem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to jestem jak zwykle mocno wku...rzony. Drużyna złożona z piłkarzy, których bez żalu pożegnała nasza liga, bije nasz polski Real Madryt...

Dzisiaj Prijovic strzelił gola dla PAOK przeciwko Basel. U nas Pazdan i Jędrzejczyk, którzy skończyli mundial dzień później od Prijovicia, są jeszcze na wakacjach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...