Skocz do zawartości

Polskie kluby w europejskich pucharach


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Tak więc należy się spodziewać, że tak jak przed rokiem, poodpadamy wszyscy już w sierpniu, za miesiąc zapomnimy i będziecie mogli pisać dalej, że Legia jest polskim Bayernem, Realem, czy Barceloną. Ruszy przetarg na Ekstraklasę i nie będziemy pamiętać, że jesteśmy dzia.dami i nie potrafimy grać w piłkę. :D

 

 

Nawet ja zagorzały i wieloletni kibic Legii nigdy nie porównałbym ich do Bayernu czy Realu. Bez przesady. Przyznaję, że jestem mocno rozczarowany postawą zespołu, bo teoretycznie nikt ważny nie odszedł, została wzmocniona ofensywa, więc jakiś umiarkowany optymizm był mimo wszystko uzasadniony. Niestety tu muszę przyznać rację @Madowi, bo u Mioduskiego nie widać żadnej koncepcji kierowania Legią. Wszystko wskazuje na to, że za jego kadencji będzie już 4 trener w ciągu tak naprawdę jednego roku, o ile Jozaka czy Klafa można za takich uważać. Oby się nie okazało, że tak wyczekiwany Nawałka też połamie sobie zęby na Legii. Oby nie, ale ja już nie jestem aż takim optymistą. I oczywistym jest fakt, że Ekstraklasa nie jest warta takich pieniędzy. Po wczorajszej konfrontacji tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to śmieszą te nastroje nasz polskie od zachwytów od na. Z naszą piłką nie jest tak źle jak się wydaje ale też nie jest dobrze. Brakuje nam 2 rzeczy cierpliwości i mentalności głownie mowa o działaczach. Kiedy my wreszcie skończymy kult zachodu ? Każdy zagraniczny piłkarz albo trener jest uważany jest jak bóg, wielka gwiazda. Czy ktoś pamięta jak w ESA czy 1 lidze grali Godal, Vlasko, Sloboda czy Grendel ?  W Spartaku grało 10 zawodników krajowych (Czecha liczę jak zawodnika krajowego) a w Legii aż 3 Polaków. Jeśli taka Miedź czy Zagłębie wchodzą do ESA i pierwsze co biorą te przeciętnych obcokrajowców, kluby które walczą o coś jak Legia robią to samo, bo w czym Vesovic jest lepszym od Frankowskiego ? W niczym, gracz Jagi wciąga go nosem choć zbyt regularny to on nie jest. To jest proste ale w Polsce co proste to jakaś tragedia zawsze. Ja w projekt Mioduskiego nie wierzyłem i dalej nie wierze a dzisiejszy brak decyzji tylko to potwierdza. Podobnie jak dziś w Legii było kiedyś w Wiśle za Holendrów i oby tylko tak się nie skończyło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że nie cierpisz Veso, ale na skrzydle daje więcej niż Frankowski, tyle że w Legii musi grać wahadłowego albo prawego obrońcę. Na tych pozycjach też Franek nie byłby lepszy. Fundamentalna różnica to cena za ile można było kupić Veso, a za ile Frankowskiego. Najważniejszy jest jednak ogarnięty trener, który wykorzysta potencjał graczy, których posiada, a nie będzie stosował systemy do nich niedopasowane. Oczywiście dobry dyrektor sportowy też by się przydał, bo na przykład dla mnie lepszym graczem jest Jodła, Dąbrowski czy nawet Broź od Antolicia, Phillipsa czy Astiza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Arkon ja nic do niego nie mam, powiem ci więcej podoba mi się jego mentalność na boisku ale piłkarsko to słaby zawodnik, ja w nic nie widzę. 

 

Twoje słowa bym inaczej napisał, najważniejsze jest aby trener miał plan którzy zrozumieją zawodnicy i będzie dopasowany do grupy. Z Astizem jest taki problem, że to tylko rezerwowy który ma zagrać 4-5 mecze w rundzie i na to się godzi, los tak chciał że musi być dziś podstawowym zawodnikiem, Dąbrowski nie chciał być takim graczem stąd chciał odejść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesovic jedyny plus jaki posiada, to taki, że biega, bo z piłkarzem nie ma za wiele wspólnego. :D Wczoraj jako jedyny przynajmniej pokazywał jakąś dynamikę na boisku i dzięki temu robił wiatr na skrzydle. Jednak dokładnie kopnąć piłkę do partnera, to już dla niego za wiele...

Zresztą Hlousek nie lepszy, na początku jak przyszedł z Bundesligi, to mi się nawet podobał, ale im dłużej gra w naszej lidze, tym gorzej. Irytuje i rusza się na tym skrzydle jak pociąg towarowy, zero zwrotności... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnij sobie jak Veso grał ustawiony na skrzydle, dla mnie to jest dla niego optymalna pozycja.Tyle, że nikt nie pomyślał o bokach obrony, bo ani na prawej nikogo nie mamy, ani na lewej, bo Hlousek to równia pochyła- niewiele daje w ataku i coraz słabiej w obronie. Gdyby jeszcze odeszli Pazdan i Jędza, to nasza obrona wygląda tragicznie, do tego dodając mało kreatywną pomoc(oprócz Cafu) nie ma co się dziwić, że w ataku też nie wyglądamy dobrze. Z zatrudnienia Jozaka, Kepciji i Klafa do tej pory śmieją się Chorwaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o nich mówiłem rok temu, że to głupi pomysł :)  Nie zgodzę się, on miał sezon życia na prawie obronie w Rijece a tak to bardzo przeciętny grajek na boku i stąd pewnie podnieta większością nim. Zobacz jak on choćby grał z Polską przeciwko lepszym zawodnikom w swojej kadrze, to nie zawodnik do Legii, taki wiatr to robi Michalak który jest lepszy od Veso ale ten gra bo jest obcokrajowcem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia inna sprawa, najważniejszy mecz sezonu, a Jędza i Pazdan sobie siedzą na trybunach, bo dopiero zaczną treningi... Wczoraj strzelił Prijovic, dzisiaj Ziyech w Ajaxie gra i strzela. Natomiast u nas odpoczywają... To potem nie ma co się dziwić, że jakaś Trnava ma pięć patelni przy Ł3. 

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omg ty to na poważnie piszesz ? A zauważyłeś, że oni mieli wakacje w maju bo ligi skończyły się 2 tygodnie wcześniej niż nasza ? U nas Pazdan i Jędza czy Goralski z z Ludogorca mieli wakacje dopiero po mundialu dlatego oni jeszcze nie grają. Piłkarze to nie roboty, ja tylko przypomnę co stało się z Jodłowcem po Euro który przez 3-4 sezony był w top 10 najwięcej grających w Europie piłkarzy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibice Legii, prawda jest taka że wasz prezes, nie wie jak powinien wygladać trener, stąd dyrektor sportowy został szkoleniowcem, a potem jego asystent, W Legii to ma być trener przez duże T, a piłkarze mają trenować a nie gwiazdożyć.

Edytowane przez Witek678
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibice Legii, prawda jest taka że wasz prezes, nie wie jak powinien wygladać trener, stąd dyrektor sportowy został szkoleniowcem, a potem jego asystent, W Legii to ma być trener przez duże T, a piłkarze mają trenować a nie gwiazdożyć.

Zobaczymy co dzisiaj Twój Lech pokaże, obawiam się, ze nic dobrego.

 

Polsat do tej pory nie ogłosił, że nabył sygnał z meczu Lecha Poznań, więc prawdopodobnie tylko streamy w necie będzie można znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co dzisiaj Twój Lech pokaże, obawiam się, ze nic dobrego.

 

Polsat do tej pory nie ogłosił, że nabył sygnał z meczu Lecha Poznań, więc prawdopodobnie tylko streamy w necie będzie można znaleźć.

Ja nie kibicuje nikomu, w pucharach wszystkim, ale taka jest prawda, jak piłkarzyki rządzą w klubie to niemoże być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omg ty to na poważnie piszesz ? A zauważyłeś, że oni mieli wakacje w maju bo ligi skończyły się 2 tygodnie wcześniej niż nasza ? U nas Pazdan i Jędza czy Goralski z z Ludogorca mieli wakacje dopiero po mundialu dlatego oni jeszcze nie grają. Piłkarze to nie roboty, ja tylko przypomnę co stało się z Jodłowcem po Euro który przez 3-4 sezony był w top 10 najwięcej grających w Europie piłkarzy.

 

Ale w Polsce jest przerwa zimowa prawie 2 miesiące a w Holandii to jest tydzień chyba przerwy..

Polsat do tej pory nie ogłosił, że nabył sygnał z meczu Lecha Poznań, więc prawdopodobnie tylko streamy w necie będzie można znaleźć.

Na Belarus2 ma być a on jest szeroko dostępny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby gdzie? Bo do granicy z Białorusią, żeby ich MUX'a złapać, mam trochę daleko. :P

 

Streamów w sieci(tych nielegalnych), na pewno trochę będzie.

https://www.tvr.by/televidenie/belarus-2/ sprawdź czy działa ? a ja jako kibic Legii życzę powodzenia wszystkim  polskim klubom i pozdrawiam z Grodna http://tivix.co/235-belarus-2.html

Edytowane przez Janek_Bimber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...