Skocz do zawartości

Polskie kluby w europejskich pucharach


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zachowując wszelkie proporcje, polska piłka klubowa przypomina mi trochę piłkę angielską. Kompletnie nie potrafimy inwestować pieniędzy, które nie są takie małe jak spojrzymy na kluby czy to na Słowacji czy innych, zbliżonych poziomem do nas lig. Płacimy wielkie pieniądze wynalazkom z zagranicy, Vesović, Antolić jakiś, przecież to oczywiste, że tacy piłkarze do Polski przychodzą tylko żeby nieźle zarobić, wiedzą że są za słabi na czołowe, chorwackie kluby a w Polsce lubimy wywalać kasę w błoto to czemu nie skorzystać.

Przykłady czy to Benarka, Kownackiego, Kapustki i wielu innych pokazują, że naprawdę opłaca się w dłuższej perspektywie inwestować w młodzież. No ale jak oczekuje się wyników na wczoraj to potem mamy patologie, gdzie pierwszy trener zaraz wyleci a w kalendarzu koniec lipca :lol2:

Jednym z nielicznych klubów, które w polskiej lidze szanuje za odpowiednie podejście to Górnik Zabrze. Pal licho czym taka polityka jest spowodowana, lepiej żyć skromnie niż żyć ponad stan i mieć problemy jak Wisła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dwa .hehe hehe. Mad 85??? Arkon???

No ja to co, ja pisałem tak że zatrudnienie Klafa tak się skończy.  Więc jak zawsze mam racje, powiem ci więcej jeśli prezes zrobi to co mówię to Legia awansuje ale jeśli nie zrobi i Klaf będzie dalej to źle to się skończy.

 

Bez organizacji gry, bez koncepcji chaosem nie da się grać. Mnie wcale wynik nie przeraża, bardziej przeraża mnie to czego nie było widać w TV ale na stadionie już tak, jak piłkarze poruszali się po boisku co wyglądało jak jeden wielki chaos ale cóż mnie to nie dziwi. Słowacy to generalnie słaby zespół, indywidualnie z 10 razy gorszy, ale byli genialnie zorganizowani, genialnie przesuwali się, blokowali strefy itd. A Legia chaotycznie snuła się po boisku więc efekty nie są dziwne.

 

A i jeszcze jedno Carlitos to będzie duży nie wypał, mega nie podoba mi się jego gra bez piłki, jego poczucie wyższej wartości, zresztą już Rado coś powiedział na ten temat.

 

 

To co Klaf mówi na konfie to dobre jaja.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żenująca gra Legii, a Miodek coraz bardziej mi przypomina sławnego prezesa Gila z Atletico, który zmieniał trenerów jak rękawiczki. Daleko tak się nie zajedzie. Tu zgadzam się z @wislokiem, że zwolnienie Magiery było błędem, a już zatrudnienie Jozaka to była jakaś bzdura. Zawsze wierzyłem i nadal będę wierzył w Legię, więc póki są szanse na awans nic nie jest stracone, bo przeciwnik jest na spokojnie do ogrania. I nie podoba mi się to co gada Rado. Takie rzeczy powinno się załatwiać w szatni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kim on jest, żeby krytykować innych? Niech spojrzy na siebie, a nie obarcza winą innych. Sorry jak Ty byś się czuł przychodząc do nowej pracy jakby tak Cię przywitał stary wyjadacz? Ja bym dał mu w ... Takimi wypowiedziami właśnie stracił cały mój szacunek i ja na miejscu Miodka po pierwsze zwolniłbym go z Legii i dał ogromną karę finansową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radowiciovi się gotuje w tym wielkim czajnik, bo traci grunt pod nogami. Wpływ jego na grę Legii będzie co raz mniejszy. Jutro pewno Nawałka, nie ma innej opcji. Spodziewałem się, że września nie skończy, ale, że w lipcu jeszcze :lol2: Najśmieszniejsze, że Vlasko, co się w Lubinie na ławkę nie mieści wchodzi, przestawia Astiza jak juniora i pięknie Malowanemu wsadzą za kołnierz.

Więcej szrotu z zagranicy niech nasciagają... Ehhhh

Edytowane przez eLBeG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mad

A to nie Ty pisałeś o tym, żeby nie przeceniać roli kapitana jak Lewy bzdury gadał? Robert przynajmniej w eliminacjach ciągnął tę reprezentację, a Rado!? Dla mnie najważniejszym piłkarzem w Legii jest Arek Malarz, ale on w odróżnieniu od Rado ma trochę oleju w głowie i takich bzdur nie wygaduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak bo kapitan na boisku to nie koniecznie jest ten kto ma najwięcej do pozwiedzania w szatni i też nie chodzi o sam fakt opaski a właśnie o kogoś kto ma najwięcej do powiedzenia m.i a też pomiędzy kadrą a klubem jest sporo różnicy. W Legii w szatni najwięcej do powiedzenia ma  3 piłkarzy Rado, Arek i Kuchy. 

 

Carlitos totalnie odpływa, mu dalej się wydaje, że jest najważniejszy ale Legia to nie Wisły i mnie słowa Rado nie dziwią. Nic mnie bardziej nie wkurzało niż jego zachowanie dziś w grze bez piłki czy wwalanie się kolegom zabierając im piłkę jak np. Cafu w 1 połowie. Albo ktoś da mu gonga i się ogarnie albo nic z tego nie będzie. Ale to właśnie jest problem trenera, że on nad tym nie panuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale radio czy wywiad to nie jest miejsce, żeby prać brudy. Można załatwić to w cywilizowany sposób, choćby w szatni. Jakoś Arek takich akcji nie robi, przynajmniej nie na pokaz. Rado odleciał i tyle. Poza tym akurat Carlitos przynajmniej próbował coś zrobić. Co można napisać o takim Astizie,  Hlousku czy Phillipsie albo Antoliciu? Tak się wszyscy nabijali z Kopy, ale Ci dwaj w/w zagrali gorzej od niego. Dziwne, że o nich nic nie powiedział Rado, tylko przyczepił się do nowych nabytków. Dla mnie żenada na maxa.

Stano też ma podobne zdanie https://twitter.com/K_Stanowski/status/1021870412601458688

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek zawsze krytykował całą grupę w tym m,i, jak choćby w C+ wtedy ale Rado mówi o czymś innym. Z Antolicem to dobrym przykład dlaczego Dinamo za pól darmo go nam oddało mimo że 2 lata wcześniej to był fajny grajek i był wyceniany znacznie więcej. Ale on mówił o czymś innym, Carlitos był dziś największym hamulcem, jak on dostaje piłki to ma klapki na oczach, jemu się wydaje że wszyscy powinni robić pokłony wobec niego. O tym też pisałem dlaczego on nie pasuje do Legii, Kante dostaje przypadkiem bo się razem trzymają.  Trener nie panuje nad szatnią i jest jak jest a zawsze w szatni są pewne zasady, jest hierarchia  a jak jest źle to wszystko wychodzi. Życie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro jeszcze wielu zaskoczy jak wprowadzi Legię do LM. :)

To miał Was wprowadzać do LM, a już chcesz go zwalniać?  :mrgreen: Radović to jeden z bardziej irytujących zawodników w E-sie, a to co teraz wygaduje do mediów to jakaś porażka, takie rzeczy się załatwia w szatni. I to, że jest kapitanem nie ma tu nic do rzeczy.

Mnie porażka eLki w ogóle nie zdziwiła (nawet wpadło trochę kasy od buka, ciekawe kursy były na Trnavę). I powtórzę - jeden zespół w LE to jest wszystko na co nas obecnie stać, a i z tym może być różnie.

Ciekawa teza https://twitter.com/kamilkosowski55/status/1021847101599358977

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miał Was wprowadzać do LM, a już chcesz go zwalniać?  :mrgreen: Radović to jeden z bardziej irytujących zawodników w E-sie, a to co teraz wygaduje do mediów to jakaś porażka, takie rzeczy się załatwia w szatni. I to, że jest kapitanem nie ma tu nic do rzeczy.

Mnie porażka eLki w ogóle nie zdziwiła (nawet wpadło trochę kasy od buka, ciekawe kursy były na Trnavę). I powtórzę - jeden zespół w LE to jest wszystko na co nas obecnie stać, a i z tym może być różnie.

Ciekawa teza https://twitter.com/kamilkosowski55/status/1021847101599358977

Zawsze starałem się bronić zawodników Legii, szczególnie tak zasłużonych dla klubu jak Rado, ale wczoraj przesadził i to mocno, dlatego powinien być srogo ukarany. Też nie jestem przekonany do Nawałki w Legii. Z jednym się zgadzam z Klafem- powinna być czerwona kartka za faul na Mączyńskim, co nie jest żadnym usprawiedliwieniem, bo Wojskowi zagrali tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwona kartka na Mączyńskim? To chyba nie wina gracza Spartaka, że Mączyński jest ze szkła.  Żółta i nic więcej.


Dzisiaj czytam gadkę Klafuricia i natchnęła mnie nadzieja - skoro wczoraj większość piłkarzy miała s.raczkę, to może za tydzień uda się to odrobić. Bo oczywiście sportowych argumentów na odwrócenie losów rywalizacji nie ma wcale po wczorajszym meczu.

Radovic niech wraca do tej swojej Serbii, a nie będzie wojował Ligę Mistrzów. Dla niego bardziej odpowiednia jakaś LM dla oldbojów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie długo trzeba było czekać po WM w Rosji, aby jako kibic ponownie dostać od piłkarzy w polik.

Przykro się ogląda męczarnie naszych piłkarzy, którzy na tle Europy reprezentują Nasz kraj.

Ta dyscyplina sportu jednak na tą chwilę nie jest dla Nas, uwagę warto teraz skupić na czymś innym.

Po tym co wczoraj obejrzałem, to trzymam kciuki, aby trener Nawałka został trenerem Legii - to już ostatni gwizdek, aby pograć jeszcze we wrześniu w europejskich pucharach, najprawdopodobniej w Lidze Europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rado jest raptem o rok starszy od Ronaldo, a to niby taki świetny transfer Juve. :) Miro nigdy nie opierał swojej gry na fizyczności, w przeciwieństwie do Portugalczyka. Wstydem byłoby nie wykorzystywać Rado, bo ciągle mnóstwo daje drużynie.

A kim on jest, żeby krytykować innych? Niech spojrzy na siebie, a nie obarcza winą innych. Sorry jak Ty byś się czuł przychodząc do nowej pracy jakby tak Cię przywitał stary wyjadacz? Ja bym dał mu w ... Takimi wypowiedziami właśnie stracił cały mój szacunek i ja na miejscu Miodka po pierwsze zwolniłbym go z Legii i dał ogromną karę finansową.

No chyba taki legijny Ronaldo z niego  :mrgreen: Zwłaszcza jeśli chodzi o rzucanie się w polu karnym. Ciągle mnóstwo daje drużynie. 

Wiem, że Legia ma trafić z formą na inny czas, a nie jakieś tam eliminacje, które przejdzie bez problemu. Pojadą na Słowację i spokojnie odrobią straty. W końcu mają Radovicia tylko o rok starszego od Ronaldo.  :popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rado chyba nadal chce być najważniejszy w Legii. Chłop oderwał się od rzeczywistości. Ale chyba nie tylko on, Ci kopacze chyba nadal nie rozumieją, że są właśnie tylko kopaczami. Brak drużyny, zespołu, teamu, jest dzika rywalizacja i podkładanie sobie świń. Brak silnej ręki trenera z autorytetem i szacunkiem tylko pogłębia chaos i bajzel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że w obliczu słabych wyników w europejskich pucharach, cena za prawa do ekstraklasy nie wzrośnie. Nie ma żadnych argumentów by telewizja płaciła krocie za taką żenadę.Rozstawiają nas po kątach drużyny z peryferiów europejskiego futbolu, mające kilkukrotnie mniej pieniędzy. Okazuje się że nie wszystko można kupić za pieniądze.Mam nadzieję,że wśród nadawców nastąpi otrzeźwienie i nie dadzą się nabrać na słodkie gadanie prezesów Legii Lecha czy Jagiellonii ,jaka ta nasza ekstraklapa jest wspaniała.Kiedyś nie było pięknych stadionów, a wyniki były lepsze.Teraz są stadiony, a wyniki przypominają standardy polskich stadionów w latach 90-ych. Dosyć przepłacania za pseudo gwiazdy w naszej lidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wypowiedz Rado polecam przeczytać całą a nie tylko ten fragment wyjęty  z kontekstu.

 

Nic innego nie śmieszy mnie bardziej jak mówienie brak silnej ręki trenera a prawdą jest to, że brakuje po prostu koncepcji, pomysłu na grę. Piłkarze biegają chaotycznie po boisku jak wolne elektrony, bezsensu. Najlepiej to obrazuje np. sytuacja w 1 połowie gdzie było 8:3 a mimo to Słowacy stworzyli zagrożenie. Słowacy to znacznie słabszy zespół, mają znacznie mniejsze umiejętności indywidualne ale Latał fajne ich poustawiał, miał pomysł jak zneutralizować Legię. 

 

Z tym wirusem to generalnie prawda ale Klaf mówią na konfie jeszcze bardziej dowala sobie, bo skoro 2 napastników nie było w pełni zdrowia dlaczego nie było 3 na łatwe itd ? Sam sobie bardziej tym dowala. 

 

Na rewanż potrzebny jest nowy trener i pomysł jak wykorzystać słabe punkty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj analizowałem rozstawienia Legii w el. LM, a dzisiaj trzeba się przestawić na rozstawienia w LE. :/

Legia Warszawa odpadając ze Spartakiem Trnava, na pewno nie będzie rozstawiona w ostatniej rundzie eliminacji Ligi Europy. Trafi na drużynę, która odpadnie z el. LM w III rundzie, a tam stawka będzie bardzo solidna i wyrównana.

Tak więc należy się spodziewać, że tak jak przed rokiem, poodpadamy wszyscy już w sierpniu, za miesiąc zapomnimy i będziecie mogli pisać dalej, że Legia jest polskim Bayernem, Realem, czy Barceloną. Ruszy przetarg na Ekstraklasę i nie będziemy pamiętać, że jesteśmy dzia.dami i nie potrafimy grać w piłkę. :D

Malutkie światełko tli się Lechowi i Jagiellonii na sukces, bo przejmą rozstawienie Genku/Gentu, ale  one nawet pewnie tam się nie dostaną(zresztą wśród drużyn nierozstawionych będą bardzo trudni rywale).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...