Skocz do zawartości

Kiedy Polsat w Cyfrze +?


n4zgul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1.TVN kupił licencje na YCD i MT po Idolu, a Polsat kupował licencje na programy RS po BB. Bądź konsekwentny.

2.TVP też nie wymyślił tej formuły , chodzi o kolejność, zresztą przeczytaj swoją odpowiedź na 3 i 4 i bądź konsekwentny.

3 i 4. Zakup gotowego, skończonego formatu i podkupowanie gwiazd jest wg Ciebie bardziej twórcze od kupowania licencji na program podobny do emitowanego u konkurencji? (Tu sam nie jestm konsekwentny - patrz p.2) :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie fuzji CP z C+ w ogole nie wyobrazam. Nie chce byc zlosliwy ale CP powstal na kanwie Polsatu , ktorego profil odbiorcy jest raczej dobrze znany - sa to W WIEKSZOSCI osoby po 35 roku zycia,ze srednich/ malych miast lub wsi , ze srednim wyksztalceniem. Pod tego odbiorce tworzy sie oferte programowa Polsatu i CP.

Z Cyfra i Canal + jest zupelnie inaczej . Jak mozna laczyc cos ludycznego i malo postepowego z wyrafinowanym i nowoczesnym? Swoja droga Polsat w Cyfrze moglby sie znalezc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to co napisałeś było prawdą to fuzja byłaba nieuchronna, bo profile odbiorców by się idealnie uzupełniały i wczesniej, czy później, jedna z firm dążyła by do przejęcia drugiej. Jeżeli przyjąć analogię z innych rynków, to firma większa - "ludyczna" powinna przejąc tą mniejszą-"elitarną " - tak sie dziej w motoryzacji i w innych branżach. Jednak twój obraz rynku platform jest chyba zbyt uproszczony i nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.TVN kupił licencje na YCD i MT po Idolu, a Polsat kupował licencje na programy RS po BB.

Dokładnie - TVN wprowadził Mam Talent jak Idola już nie było, a Polsat wprowadził Bar w podobnym okresie jak był BB na TVNie.

2.TVP też nie wymyślił tej formuły , chodzi o kolejność, zresztą przeczytaj swoją odpowiedź na 3 i 4 i bądź konsekwentny.

Nie rozumiem. Chodziło mi o to, że Polsat nie wymyślił Żakowskiego z Najsztubem, oni po prostu przeszli z TVP do Polsatu (na podobnej zasadzie jak Wojewódzki do TVNu). Ale chodziło tez o to że tutaj TVN nie skopiował czegoś polsatowskiego, ogólnie rzecz biorąc programy tego typu były najpierw na TVP.

3 i 4. Zakup gotowego, skończonego formatu i podkupowanie gwiazd jest wg Ciebie bardziej twórcze od kupowania licencji na program podobny do emitowanego u konkurencji? (Tu sam nie jestm konsekwentny - patrz p.2) :?

Nie jest to kopiowanie tylko transfer. Normalna rzecz - Beckham przechodzi z ManU do Realu a Wojewódzki z Polsatu do TVNu, Lis już wiele razy zmieniał stację, podobnie Hanna Smoktunowicz i wiele innych osobowości. To samo się tyczy programów - jak Milionerzy się dawno temu skończyli na TVNie to równie dobrze licencję na nich mógłby kupić Polsat albo nawet Puls i byliby Milionerzy w Pulsie, ale to by byli Milionerzy a nie tandetna podróbka o nazwie "życiowa szansa".

A co do seriali to bez sensu jest pisanie o nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę wielkich różnic między Polsatem a TVN pod wzgledem oferty programowej ( Polsat ma troche sportu ). A jednak TVN, (który ma tego samego własciela co platforma N) można znaleść zarówno na cyfrze i CP, dlaczego więc Polsat nie chce się podzielic swym otwartym kanałem z innymi platformami? Padają argumenty że straciłby zbyt wielu kilentów więc czemu tak nie myśleli właścicele platformy N udostpeniajac TVN? Poza tym po udostepnieniu Polsatu Cyfrze i Nce wzrosłoaby ogladalność Polsatu a to chyba też jest ważne. Może ktoś to wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to ważne kto kopiuje pomysły drugiego ?? Może będziemy prowadzić statystyki ?? Tak na prawdę jedyne co Polsat wymyślił sam to chyba swoja nazwa i jest tak ograniczony że wszystko obraca wokół niej. A patrzeć uczciwie to chyba Polsat odgapił więcej programów od innych stacji niz te poszczególnie odgapiły od polsatu. Dodając na marginesie to Polsat nawet nie potrafi dobrze odgapić bo przeważnie bardzo kiepsko im to wychodzi. Zresztą jak wprowadzą naziemną telewizję cyfrową to polsat będzie dostępny tą drogą i problem się rozwiąże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie dla prawie każdego programu na Polsacie i TVNie można znaleźć wcześniejszy odpowiednik u konkurencji (czy to polskiej czy zagranicznej) więc wszelkie dywagacje typu: TVN kopiuje od Polsatu czy TVN od Polsatu są bez sensu i do tego zmierzał mój post, tym bardziej, że spieramy się o programy tworzone na podstawie zewnętrznych licencji, gdzie wkład własny rodzimych producentów jest naprawdę niewielki. Ty @Tomo21 jesteś zapewne fanem TVN-u i widzisz tylko jeden kierunek kopiowania. Solorz stworzył pierwszy komerycyjny kanał telewizyjny, którego formuły zresztą sam nie wymyślił (takich kanałów opartych na niezbyt wyszukanej rozrywce było w zagranicznych telewizjach na pęczki). Kanał odniósł komercyjny sukces i Walter z Wejchertem postanowili zainwestować w podobne przedsięwzięcie. To samo było było z platformą satelitarną. A Solorz skopiował od panów WW inwestycję w klub piłkarski. Ja jakiś wielkich różnic pomiędzy tymi kanałami nie widzę i nie cenię ich zbyt wysoko, ale Polsat, w przeciwieństwie do TVN-u, ma ofertę sportowa, która mi akurat odpowiada. Myślę, że nie jestem w tym odosobniony i wielu z abonentów Cyfry chętnie by poznało odpowiedź na zawarte w tytule wątku pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty @Tomo21 jesteś zapewne fanem TVN-u i widzisz tylko jeden kierunek kopiowania.

 

Naucz się czytać zanim napiszesz takie oskarżenia. Pisałem przecież o skopiowaniu przez TVN od Polsatu pomysłu na program Wojewódzki -> Majewski. Możliwe że takich przypadków było więcej, nie wiem, może i było - ja nie znam.

Chodzi mi o to że Polsat bardzo często wzoruje się na tvnie jeśli chodzi o wprowadzanie nowych programów i często robi to nieudolnie. Biorąc pod uwagę 2 podobne do siebie programy na TVNie i Polsacie jeszcze nigdy nie zauważyłem aby ten na Polsacie był lepszy od tego na TVNie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę odbiegliśmy od tematu -czy Polsat jest potrzebny wśród prawie 100 kanałów jakie oferuje Cyfra+. Śmiesznym jest porównywanie jego oferty z ofertą Canal+. Napewno dla niektórych różnicy nie ma - jak jest napisane, ze ten film to megahit - to megahitem jest. Ale myśle, ze po 10 latach nieobecności kanałów Polsatu w Cyfrze, ci którzy go nie mają doskonale sobie bez niego radzą, a ci którym bardzo na nim zależy dawno już wykupili platformę z najlepszymi telewizjami świata.

I niech tak zostanie. Cyfra dla cyfrowiczów. Polsat dla polsatowiczów. O :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 2 lata miałem CP. Od 2 tygodni przesiadłem się na C+.

Jedyne czego mi brakuje w porównaniu z CP to: kanały BBC (Top Gear i programy kulinarne),

kanały Polsat Sport (głównie transmisji Formuły 1 po Polsku ale też siatkówka, piłka ręczna, boks)

Wątpię żeby kiedykolwiek Polsat udostępnił swoje kanały dla innych platform.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to co napisałeś było prawdą to fuzja byłaba nieuchronna, bo profile odbiorców by się idealnie uzupełniały i wczesniej, czy później, jedna z firm dążyła by do przejęcia drugiej. Jeżeli przyjąć analogię z innych rynków, to firma większa - "ludyczna" powinna przejąc tą mniejszą-"elitarną " - tak sie dziej w motoryzacji i w innych branżach. Jednak twój obraz rynku platform jest chyba zbyt uproszczony i nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością.

 

 

Jest uproszczony do formy kilkuzdaniowego posta ktory pobieznie przedstawia moje zdanie. Ale wyczuwam o co Ci chodzi - tak jak np Axel Springer ma w swojej ofercie Fakt i Newsweeka tak ewentualnie polaczone platformy moglby miec Polsat i C+. Mimo wszystko srednio to widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 2 lata miałem CP. Od 2 tygodni przesiadłem się na C+.

Jedyne czego mi brakuje w porównaniu z CP to: kanały BBC (Top Gear i programy kulinarne),

 

Ja to zrobiłem rok temu i jestem bardzo zadowolony. Rzeczywiście cBBies jest poza konkurencją (szczególnie MiniMini :/ ), ale co do kulinariów nic nie przebije kuchnia.tv. Zresztą masz tu i Ricka Steina i Brodaczy i Oliviera do spółki z Martinem :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 2 lata miałem CP. Od 2 tygodni przesiadłem się na C+.

Jedyne czego mi brakuje w porównaniu z CP to: kanały BBC (Top Gear i programy kulinarne),

 

Ja to zrobiłem rok temu i jestem bardzo zadowolony. Rzeczywiście cBBies jest poza konkurencją (szczególnie MiniMini :/ ), ale co do kulinariów nic nie przebije kuchnia.tv. Zresztą masz tu i Ricka Steina i Brodaczy i Oliviera do spółki z Martinem :>

 

Plus to ze zaleta kuchni.tv jest strona na ktorej sa wszystkie przepisy wykorzystywane w programach i opcje komentowania. Zwroc uwage ze na wiekszosc stron z przepisami dostep jest platny (sms z kodem) a tu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz jest prosta. Jak ruszy nadawanie cyfrowe naziemne to wtedy będzie dostępny Polsat w ofercie Cyfry+ więc po co tyle debatować.

Ani "N" ani Cyfra+ teraz o to nie zabiegają ponieważ wiedzą po pierwsze iż większość ludzi odbiera Polsat w analogu z nadajników naziemnych a co najważniejsze naj póżniej do 2012 Polska musi wyłączyć nadajniki analogowe i wtedy pozostanie ogólnie dostępny przekaz cyfrowy z nadajników naziemnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
a w ostateczności to zawsze można przełączyć na niemiecki RTL, który relacje na żywo zaczyna mniej więcej trzy godziny przed rozpoczęciem wyścigu- niezwykły rozmach i profesjonalizm stacji RTL w tym aspekcie widać wtedy na każdym kroku.

Idź gdzie indziej takie bzdury wypisywać. 3 godziny przed rozpoczęciem wyścigu? :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w ostateczności to zawsze można przełączyć na niemiecki RTL, który relacje na żywo zaczyna mniej więcej trzy godziny przed rozpoczęciem wyścigu- niezwykły rozmach i profesjonalizm stacji RTL w tym aspekcie widać wtedy na każdym kroku.

Idź gdzie indziej takie bzdury wypisywać. 3 godziny przed rozpoczęciem wyścigu? :lol2:

Noooo. Czasem to dwie godziny, innym razem dwie i pół dlatego napisałem, że "mniej więcej". Oglądnij kiedyś sobie- pokazują różne ciekawe rzeczy jak ktoś się interesuję tym sportem, wywiady, ciekawostki, ekipa RTL-u krąży po padocku, a współprowadzącym jest legendarny Niki Lauda.

Sprawdż na przyszłość zanim napiszesz, że KTOŚ pisze bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...