Skocz do zawartości

Kiedy Polsat w Cyfrze +?


n4zgul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I tu i tu mamy do czynienia z humorem absurdalnym. I tu i tam mam przejaskrawione sytuacje z życia codziennego. MP to klasyk który powstał w innych czasach, z większym rozmachem i to go wyróżnia.

Co ciekawe, wszyscy narzekają na Polsat, nikt go nie chce a oglądalność jest na poziomie 14-18%. Jeśli chodzi o filmy to z kanałów otwartych Polsat ma bezapelacyjnie najlepszą ofertę.

Jednym z powodów dla których Polsat mógłby pojawić się w Cyfrze czy n może być właśnie oglądalność. Większa oglądalność to więcej reklamodawców. TV4, może to tylko chwilowy wzrost, po pojawieniu się w n zyskał 0.5%.

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/w- ... 2-i-polsat

I jeśli się nie mylę to po raz pierwszy od niepamiętnych czasów wyprzedził TVN24. Chociaż ten słaby wynik TVN24 to raczej przez nudy w polityce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cościekawego leci. Filmy?? Nuuudy, starocie i reklama co 15 minut.

Mnie Cyfrowy Polsat - moja ulubiona platforma! kojarzy się z Kevinem. Nie mam tego kanału, bo moim zdaniem to największe badziewie, ale ilekroć go przypadkiem oglądam, np. u znajomych zawsze trafiam na Kevina. Kevin sam w domu, Kevin po raz trzeci itp. Odnosze wrażenie, że nic innego tam nie leci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bruno poszukaj archiwalnego odcinka Wojewódzkiego, gdzie gościem był Grabowski. Tam popularny "Kubuś" rozwodził się nad intelektualnymi walorami Kiepskich. Wracając do sedna, to większości abonentów Cyfry Polsat potrzebny jest nie dla wartości intelektualnych, nie "z sentymentu" i nie dlatego, żeby "chwalić się szwagrowi". Powód jest jeden: sport.

Wojewódzkiego też nie oglądam, ale z racji zawodu mam kontakt z oboma panami Grabowskimi i nie przypominam sobie, aby pan Andrzej porównywał swoją rolę do kreacji Johna Cleese'a czy innego z pytonów. :brawo: Myślę, ze dorabianie ideologii do [beep]nego serialu nie ma sensu. Że oglądają go miliony - to o niczym nie świadczy.

A sport na Polsacie - bez komentarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sport w Polsacie to temat rzeka :D Myślę i myślę i nic poza siatkówką i F1 nie przychodzi mi do głowy. I wcale nie zdziwiłbym się gdyby np. okazało się, że R.K. zrywa umowę z Renault z racji przejęcia teamu przez zewnętrznego udziałowca, nie znajduję nowego zespołu i nie ma go na liście startowej w nowym sezonie i w tym momencie transmisje z wyścigów przechodzą tylko do Polsatu Sport.

Tak czy siak Polsat potrzebny mi jest jedynie do oglądania F1, którego jestem wiernym i fanatycznym kibicem, a w ostateczności to zawsze można przełączyć na niemiecki RTL, który relacje na żywo zaczyna mniej więcej trzy godziny przed rozpoczęciem wyścigu- niezwykły rozmach i profesjonalizm stacji RTL w tym aspekcie widać wtedy na każdym kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę was, nie żartujmy. Idąc tym tokiem rozumowanie, to można powiedzieć że TVN skopiował program informacyjny. Powiem więcej skopiował pomysł na TV komercyjną.

Są formaty programów jak programy z gwiazdami, reality show, programy interwencyjne itp. i tyle. Nikt nic nie kopiował.

Jeśli chodzi o seriale zagraniczne, to Polsat bije na głowę TVN. Natomiast w produkcjach własnych górą jest TVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że wszystkie pomysły TVNu kopiuje.

Co za super obiektywne stwierdzenie :woot: Idąc tym tokiem myślenia, to TVN kopiuje pomysły zagranicznych stacji TV, więc taki święty to TVN też nie jest, ale dla ciebie jest chyba inaczej :roll: Ale co tam, TVN jest potęgą, bo miał/ma tego Big Brothera, Taniec z gwiazdami, Brzydule itp., za to Polsat jak wprowadzi coś podobnego, to od razu kopia, kopia :/ A wystarczyłoby, że dołączyliby ten kanał do konkurencji i pewnie nagle kanał był świetny i byłby achy, ochy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że Polsat porzucił całkowicie rozwijanie kanału pod kątem filmowym, owszem seriale są i to dobre, informacje i newsy również na wysokim poziomie. Jednak gdy zbliża się weekend i człowiek zagląda do programu tv. by zobaczyć co można ciekawego obejrzeć na tym kanale to ręce opadają- stacja czepiła się określonej ilości filmów, które ciągle z mniejszą lub większą częstotliwością powtarzają. Raz za czas trafi się film warty oglądnięcia, ale to nie z racji jego "premiery tv" tylko dlatego, że dawno nie gościł na małym ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Myślę i myślę i nic poza siatkówką i F1 nie przychodzi mi do głowy.

Jak ja sobie pomyślę o Canal+ Sport to do głowy przychodzi mi piłka nożna, jeździectwo i nic poza tym. Kanał ogólnotematyczny Polsatu ma dużo bardziej urozmaiconą ofertę sportową niż sportowy Canal+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sport w Polsacie to zapominacie jeszcze o Lidze Mistrzów w piłce nożnej. Oczywiscie o wiele bardziej okrojna niż w N ale dla abonentów Cyfry ten 1 mecz a kolejkę też byłby bardzo atrakcyjny i to jest właśnie dla mnie powód dla którego chciałbym Polsat w Cyfrze. Póki co jestem zdany na kiepski u mnie przekaz ze zwykłej anteny lub ogladanie na Ipli przez neta (tudzież inne źródła netowe). Cała reszta "głownego" polsatu faktycznie żenująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie po co tak sobie jeden drugiemu docina ?

Jeden lubi sport na Canal+, drugi lubi sport na Polsacie a jeszcze inny lubi sport na wszystkich kanałach.

Dlatego każdy wybiera, to co lubi.

Wszystkiego sportu nigdy nie będzie wyłącznie na jednym kanale, bo prawa są podzielone na kilka kanałów i żeby je mieć, trzeba kupić trzy platformy, trudno mówi się i trzeba dalej żyć. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sport w Polsacie to temat rzeka :D Myślę i myślę i nic poza siatkówką i F1 nie przychodzi mi do głowy. I wcale nie zdziwiłbym się gdyby np. okazało się, że R.K. zrywa umowę z Renault z racji przejęcia teamu przez zewnętrznego udziałowca, nie znajduję nowego zespołu i nie ma go na liście startowej w nowym sezonie i w tym momencie transmisje z wyścigów przechodzą tylko do Polsatu Sport.

Tak czy siak Polsat potrzebny mi jest jedynie do oglądania F1, którego jestem wiernym i fanatycznym kibicem, a w ostateczności to zawsze można przełączyć na niemiecki RTL, który relacje na żywo zaczyna mniej więcej trzy godziny przed rozpoczęciem wyścigu- niezwykły rozmach i profesjonalizm stacji RTL w tym aspekcie widać wtedy na każdym kroku.

 

 

Długo nad tym sportem w Polsacie to chyba jednak nie myślałeś, bo kilka dyscyplin ci jednak umknęło.

W skrócie, to co może być na głównym Polsacie:

Piłka ręczna - ME - mecze Polaków w otwartym (już są zapowiedzi na niektórych portalach),

Hokej - MŚ I Dywizji i Elity (być może będą mecze Polaków na otwartym - nie pamiętam jak było w zeszłym roku),

Piłka nożna - LM mecze środowe i finał, LE - być może mecze końcowej fazy "przerzucą" na główny Polsat,

Tenis - na ATP Master Series i Wimbledon nie ma co liczyć (chyba, że Radwańska dotrze conajmniej do pólfinału :? ), ale być może pokażą mecz z Belgijkami w PF (ze względu na skład Belgijek zapowiada się ciekawie),

Rugby - został jeden mecz Polaków w eliminacjach Pucharu Narodów, ale to pokazywano chyba na TV4 (ja oglądałem na PS HD więc nie pamiętam), na awans nie ma szans, :cry: niestety,

Lekkoatletyka - w przyszłym roku GL zmienia nazwę na Diamond League i przechodzi do Polsatu. W anonsach była mowa, że część transmisji w kanale otwartym (w programie m.in. kula :!: ),

F1 - wiadomo,

Siatkówka - wiadomo,

Sporty walki - gale bokserskie z udziałem czołowych Polaków i MMA z "Pudzianem" na pewno będą na otwartym, można mieć "nieśmiałą" nadzieję na walkę "Pacmana" (co prawda poprzednie tylko na "sportowych", ale skoro to ma być "walka tysiąclecia" :?: ).

Pozostałych sportów typu: golf, siatkówka plażowa, bobsleje itp. raczej na otwartym nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł wątku to "Kiedy Polsat w Cyfrze?"

Jak dojdzie do Fuzji CP i Cyfry. Przecież Cp to Cyfrowy Polsat. Nazwa może zostać. Można ewentualnie dostawić +.

 

Nie jestem pewien czy dyskutowanie tu o ofercie tv otwartej i kanale premium jest dobre. Tym bardziej że o gustach się niedyskutuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że wszystkie pomysły TVNu kopiuje.

Co za super obiektywne stwierdzenie :woot: Idąc tym tokiem myślenia, to TVN kopiuje pomysły zagranicznych stacji TV, więc taki święty to TVN też nie jest, ale dla ciebie jest chyba inaczej :roll: Ale co tam, TVN jest potęgą, bo miał/ma tego Big Brothera, Taniec z gwiazdami, Brzydule itp., za to Polsat jak wprowadzi coś podobnego, to od razu kopia, kopia :/ A wystarczyłoby, że dołączyliby ten kanał do konkurencji i pewnie nagle kanał był świetny i byłby achy, ochy :]

 

Nie, nie, NIE!

TVN nie kopiuje tylko WPROWADZA do Polski zagraniczne programy, których wcześniej w Polsce nie było, kupując na nie licencję lub tworzy coś swojego.

Polsat patrzy co tvn WPROWADZIŁ i odgapia - wprowadza coś bardzo podobnego.

Przykłady:

 

Big Brother -> Bar

W11, Detektywi -> Malanowski i partnerzy

Milionerzy -> Życiowa szansa (to im wyjątkowo słabo wyszło)

 

To są takie najbardziej oczywiste odgapienia. Można by jeszcze dyskutować na temat TZG i Jak oni śpiewają, chociaż tu i tu "gwiazdy" robią co innego no ale jakby nie było Polsat zobaczył że TVN wprowadził jakiś program z gwiazdami no to oni musieli dać swój. Podobnie z Pascalem i Ewa Gotuje - "oni mają program kulinarny to my też zrobimy" itd itp

 

Ja nie mówię, że TVN jest święty, po prostu uważam go za lepszy kanał niż Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Polsat patrzy co tvn WPROWADZIŁ i odgapia - wprowadza coś bardzo podobnego.

Solorz stworzył Polsat, a Wejchert z Walterem odgapili i stworzyli TVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomo21:

 

Idol -> YCD, Mam Talent

Program Żakowskiego i Najsztuba -> Teraz My,

Kuba Wojewódzki -> Kuba Wojewódzki :jupi:

13 posterunek -> 13 posterunek

Polsat był też pierwszy w telenowelach (latynoamerykańskie i własne) :mrgreen: - TVN to później "kopiował" (najpierw latynoamerykańskie, potem własne - skopiował nawet pomysł sprowadzenia jakiegoś klona Isaury do Polski).

 

Podaj choć jeden przykład programu "własnego: TVN-u - nawet W-11 i AMW na licencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się zaprzeczyć, że przynajmniej dla mnie Polsat jeszcze kilka lat temu gdy do wyboru były tylko TVP1,2, a o wtedy jeszcze Wizji można było pomarzyć kanał był super. Problem w tym, że po uruchomieniu CP większość "tęgich głów" zajęła się rozwojem platformy zapominając, że sam Polsat ma potencjał i sporą rzeszę zadowolonych "klientów". Zapomnieli chyba i do dziś sobie tego nie uświadomili, że bardzo duża część oglądających Polsat nie ma dostępu do CP i nie mogą sobie w razie nudy przełączyć na któryś z kanałów dostępnych w paczce CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idol -> YCD, Mam Talent

Nie do końca się zgodzę - TVN kupił licencję na Mam Talent i YCD dlatego, że były to znane i bardzo popularne programy w innych krajach a nie dlatego, że Polsat miał Idola. Choć podobieństwo oczywiście jest - można by się tutaj spierać.

 

Program Żakowskiego i Najsztuba -> Teraz My,

Polsat tego nie wymyślił, było to kiedyś w TVP pod nazwą Tok Szok.

 

Kuba Wojewódzki -> Kuba Wojewódzki :jupi:

Hmm? On po prostu się przeniósł do TVNu a nie sklonował :P, ALE na miejscu jak najbardziej jest napisanie:

Kuba Wojewódzki -> Szymon Majewski Show - tutaj rzeczywiście TVN odgapił od Polsatu

13 posterunek -> 13 posterunek

Nie rozumiem. To nie jest kopiowanie bo to jest przecież ten sam serial, wiele jest seriali, które pojawiają się w różnych stacjach tv a nie tylko w jednej. Więc bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...