Skocz do zawartości

Dekoder HD5500s


Cyfek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co Ty za egzemplarz trafiłeś,ale u mnie żadnych problemów nie ma,dekoder stoi w pokoju syna,gra to codziennie i to wiele godzin, jedyna rzecz jaka jest do zrobienia to włażenie karty z Evo by odblokować,tak było przed aktualizacją i tak jest i po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta głośność jest aż tak uciążliwa? Nie. Idzie się do tego przyzwyczaić. Tym bardziej, że tuner jest szybki i przyszłościowy. Jedyne co wnerwia, to dziwny tryb wyłączania przez CEC, jeśli wyłączę sam telewizor. Wtedy tuner przechodzi na najpierw na jakiś czas w tryb "Monitorowanie". Dopiero po paru minutach wskakuje czuwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosiłem się z zamiarem wymiany 5000 na 5500, ale ze względu właśnie na słabą głośność zrezygnowałem. Zbyt słaba głośność to "zbrodnia" nie do wybaczenia. Lepszy wolniejszy ale z normalnym poziomem głośności. Tak nawiasem mówiąc, dlaczego podczas aktualizacji softu tego nie naprawiono? Komponenty sprzętowe nie pozwalają??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta głośność jest aż tak uciążliwa? Nie. Idzie się do tego przyzwyczaić. Tym bardziej, że tuner jest szybki i przyszłościowy. Jedyne co wnerwia, to dziwny tryb wyłączania przez CEC, jeśli wyłączę sam telewizor. Wtedy tuner przechodzi na najpierw na jakiś czas w tryb "Monitorowanie". Dopiero po paru minutach wskakuje czuwanie.

Takie same wyłączanie jest po upływie 3 lub 6 godzin, najpierw przechodzi na monitorowanie, a po 30 minutach w czuwanie, nie mogę sprawdzić działania przez CEC, bo mój telewizor nie ma złącza HDMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosiłem się z zamiarem wymiany 5000 na 5500, ale ze względu właśnie na słabą głośność zrezygnowałem. Zbyt słaba głośność to "zbrodnia" nie do wybaczenia. Lepszy wolniejszy ale z normalnym poziomem głośności. Tak nawiasem mówiąc, dlaczego podczas aktualizacji softu tego nie naprawiono? Komponenty sprzętowe nie pozwalają??

 

Głośność może być problemem Broadcoma. Niestety HD5500s na nim jest. Jest to jedyna niedogodność mikrusia wobec zalet tego tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy da się jakoś wyłączyć te zbędne komunikaty przy trybie czuwanie?  Nie mam podłączonego dysku a trzeba potwierdzać czy napewno chcę przejść w tryb czuwania. Tak samo po włączeniu dekodera trzeba  potwierdzać czy napewno chcę zostać w trybie czuwania. Rozumie ostrzeżenie za pierwszym razem , ale za każdym razem to już przesada. Da się wyłączyć te komunikaty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie komunikaty są kiedy jest ustawione czuwanie, a nie monitorowanie i nie da się tego wyłączyć


Czy zauważyliście że HD 5500s ma problem z dopasowaniem proporcji obrazu na TVP ABC, wczoraj wieczorem włączyłem TVP ABC na swoim HD 5500s i ciągle wyświetlał obraz 4:3 podczas nadawania audycji w 16:9, a HD 3000 prawidłowo wyświetlał proporcje obrazu.

Edytowane przez amq0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten HD 5500s ma ogólnie problem z proporcjami obrazu na kanałach SD MPEG4, np. brak zmiany proporcji na kanałach z dynamicznymi proporcjami obrazu, ale z proporcjami na TVP ABC to już przesada, a dla mnie to jest uciążliwe bo mój telewizor ma ekran 4:3 i nie ma opcji zmiany proporcji obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Evobox i hd5500s. Ten sam internet, ten sam kabel, to samo gniazdko. Na evobox HBO GO działa, na 5500 twoj internet jest za wolny, filmy się nie odtwarzają. Co jest? Za co ja płacę? Na pewno nie jest to wina internetu, skoro na evoboxie (i innych urządzeniach poprzez wifi) działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie, ale jedynie podobnie. Sprawdzanie w ustawieniach w ciągu dnia prędkości połączenia pokazuje, że filmy nie mają prawa działać - realnie hulają aż miło. Dopiero wieczorem HD5500s pokazuje prędkości rzędu 9 Mb/s (hoho i to samo było na kablu), a Evobox ~20 Mb/s (WiFi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy w opcjach można na stałe ustawić, żeby program był nagrany z 10 minutowym wyprzedzeniem? Mam taki problem, że jak lecą 2 odcinki po sobie, które chcę nagrać to pierwszy odcinek nagrywa w porządku, a drugi, który leci zaraz za tym pierwszym, ma obcięty początek o kilka minut. Strasznie to denerwujące jest. :(

I czy jest w opcjach wyszukiwanie tytułów, które chce się nagrać? Czy tylko przewijając na EPG trzeba do żądanego nagrania dojść?

Szukałem tych opcji, ale nie znalazłem (ciężko poruszać się po menu przesiadając się z nc+).

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

od wczoraj jestem posiadaczem CP i dekodera HD 5500S.

Przyzwyczajony do używania 1 pilota postanowiłem ustawić tak też dekoder CP.

Wszystko działa, łącznie ze sterowaniem głosem TV z pilota dekodera, ale pierwsze 1-2x. Później radość się kończy.

Dekoder reaguje tylko na wyłączenie TV (wyłącza się) a regulacja głośnością TV powoduje miganie czerwonej diody na dekoderze.

Rozwiązaniem jest wyłączenie zasilania i ponowne włączenie dekodera (odcięcie prądu). I znów 1-2x i koniec.

Mój TV to SONY KDL-46Z5500.

Może jakaś podpowiedź jak uruchomić trwale poprawne działanie HDMI-CEC? Zwłaszcza, że widać, że potrafi to działać z moim TV tylko, że kilka razy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to chyba zależy od TV też. Ja mam starego samsunga i włączanie czy wyłączenie dekodera powoduje włączenie i wyłàczenie TV. Ale pilotem od TV działa tylko włączenie. Sterowanie głośnością nie działa. Mam drugi TV SHARP i tam CEC działa poprawnie nawet pilotem od TV. Można włączać i wyłączać którym się chce pilotem. Sterowanie głośnością także nie działa. Zaś pod SHARPEM mam Evoboxa i CEC działa gorzej niż na HD5500s. Dekoderem mogę włączyć i wyłączyć TV ale pilotem od TV mogę tylko wyłączyć. Sterowanie głosem też nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tego do końca poprawnie włączyć.

Ja mam TV Samsung i włączenie tunera włączy TV, a wyłączenie przełącza TV na DVB-T, a sterowanie głośnością TV z pilota tunera nie działa

 

Z powodu awarii i wymiany Evoboxa miałem od wczoraj do Samsunga przypięty HD 5500s i nie było żadnych problemów z tym o czym wspominasz (i to w obie strony,niezależnie którym pilotem)

Sterowanie głosem też nie działa.

W ustawieniach AUDIO HDMI zmień z AUTO na STEREO - właśnie sprawdziłem (bo jeszcze oba mam podpięte do Samsunga)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy też czy miałeś ten sam model Samsunga co ja, ja mam stary model Samsunga, jeszcze z tunerem DVB-T MPEG2.

A co do tej regulacji którą opisujesz to opisałeś regulację głośności w tunerze, a nie w TV, a jemu chodzi o regulację w TV przez HDMI CEC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam następujący problem z HD5500s. Na niektórych kanałach, podczas zmiany reklam lub zmiany reklam na właściwy program, przez chwilkę nie ma dźwięku, przez 1-2 sek i dźwięk wraca i jest OK. Efektem jest np. ucięte pierwsze słowo. Nie wiem totalnie, jak temu zapobiec... Próbowałem wielu kombinacji w ustawieniach... Podczas trwania jednej transmisji jest już OK, żadnych przycięć, ale troszkę jest to drażniące czasami. ;) A może ten typ tak ma i nic się nie da zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie mogę zagwarantować, bo nie działa większość dysków innych producentów, muszą być spełnione następujące warunki dysku

-Dysk musi być kupiony jako zewnętrzny (Co oznacza że dysk kupiony jako wewnętrzny po podłączeniu przez przejściówkę SATA - USB lub IDE - USB nie zadziała)

-Dysk, jeśli jest 2,5 cala to musi mieć prędkość obrotową 5400 (Taką jak ma dysk DTU 320)

-Dysk musi mieć pojemność w granicach od 16GB do 2000GB

-Dysk musi być dyskiem mechanicznym (HDD)

Dodam że przy pierwszym podłączeniu do tunera dysk musi mieć usunięte wszystkie partycje (Nie dotyczy to dysku DTU 320).

Jeśli macie jakiekolwiek partycje na dysku spełniającym powyższe warunki to przed podłączeniem do tunera polecam podłączyć do komputera i wyczyścić go poleceniem clean w programie diskpart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...