Skocz do zawartości

Cyfrowy Polsat – Internet


Rekomendowane odpowiedzi

Warto zauważyć, że YouTube generalnie niezbyt dobrze działa. Do korzystania z niego nie potrzeba wcale jakiegoś superszybkiego łącza. Np. na moim Internecie mobilnym przy prędkości 2-3 Mbit/s i Neostradzie ok. 10,8 Mbit/s serwis YouTube (czas buforowania się filmów) działa praktycznie tak samo... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Power LTE nie ma znaczenia czy korzystasz z youtuba czy z ipla, z wrzuty, czy nawet redtuba. Jest bez limitu, chyba, że operator stwierdzi, że Twoje zdrowie jest zagrożone i Ci przytnie prędkość z powodu nadmiernego obciążania łącza zgodnie z regulaminem promocji. ;)

 

§ 3 Ograniczenia kategorii ruchu § 3 Ograniczenia kategorii ruchu i klas asi klas asy serwisu serwisu serwisu

 

4. W przypadku wysokiego zużycia danych, powodującego przeciążenie sieci, Cyfrowy Polsat w celu eliminowania nadużyć i

zapewnienia powszechnej dostępności oraz wysokiej jakości działania sieci, zastrzega sobie w ramach FUP możliwość czasowej

zmiany parametrów technicznych transmisji danych poprzez obniżenie prędkości transmisji danych do poziomu określonego w

Cenniku, z zachowaniem kolejności określonej dla klas, o których mowa w ust. 3 powyżej.

 

Natomiast jeśli mówisz o ofertach Multimedialnych z podwojeniem pakietu LTE, to się zgadza i tylko z IPLA można szaleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi mapkami zasięgu to bywa różnie. Nie należy im za bardzo ufać. Dla przykładu, na mapie zasięgu sieci Orange jest podane, że w miejscowości, w której mieszkam, jest już LTE, natomiast nie ma 3G/HSPA+, tylko zwykłe 2G, czyli GPRS/EDGE. A tym czasem żadnego LTE u mnie nie ma, a od niedawna pojawiło się HSPA+. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście - ja miałem zestaw ODU-IDU ale był chyba jakiś uszkodzony bo nie pokazywało żadnego sygnału, dlatego wziąłem z plusa na

żonę Huawei B593s i na nim miałem zasięg na 3 kreski w budynku i pełne pięć na zewnątrz.

Ten router jest bardzo fajny wszystko można sobie na nim zobaczyć (ile się ściągnęło, jaki jest sygnał, itp),

dokupię do niego zewnętrzną antenę i będzie lepszy niż ODU-IDU (piszą o tym na forum plusa).

Prędkość max to 75mb/35mb, teraz wziąłem go na siebie na umowę, w porównaniu do neostardy

10mb to super śmiga (na laptopie jest 35/15mb, ale to przez wifi).

Do nadajnika mam według btsearch 650m na mapie pokazywało zasięg wewnątrz).

Na pewno warto sprawdzić jak dają taką możliwość (testowałem 6 dni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapy zasięgu to mapy poglądowe, tam nie da się dokładnie określić, że na parterze jakiegoś budynku otoczonego innymi (tym bardziej wyższymi) będzie zasięg. Jeszcze z mapami Plusa i Playa jest o tyle dobrze, że można wybrać zasięg wewnątrz lub na zewnątrz - wybierając wewnątrz, można mieć pewność, że zasięg jest na zewnątrz :D Inna sprawa to taka, że oni zasięg wewnątrz uznają chyba do -113 dBm, a dla mnie jak zasięg jest poniżej -95-100 dBm to już nie zasięg.

 

Mój przykład: ~230 metrów od nadajnika i w pewnym momencie w piwnicy straciłem zasięg sieci 2100 MHz, a wokół tylko budynki jednorodzinne (czyli niska zabudowa). Co prawda LTE jest nadawane na niższej częstotliwości, więc będzie miało nieco większy zasięg, ale jak ktoś chce używać takiego internetu jako domowego, powinien go najpierw przetestować u siebie.

 

Oczywiście przy porównywaniu zasięgu trzeba wziąć wiele względnych pod uwagę, jak zabudowa, ukształtowanie terenu, moc "rozsiewania" sygnału, technologię, częstotliwość itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kumplem testowaliśmy u mnie LTE z ciekawości sprawdzić jak działa. Nie mam żadnych zapów ze speedtest ale nie było źle

 

Ok. 2km od nadajnika po linii prostej za oknem widać nadajnik nic nie stoi na jego przeszkodzie.

Wewnątrz budynku brak zasięgu :( Ale po zainstalowaniu anteny zewnętrznej zasięg 2 kresek.

Wycisneliśmy w porywach do 70Mb ale średnio wyszło 30Mb spore wachania co zauważyłem przy ściąganiu większego pliku raz 3MB/s raz 5MB/s i ciagle skakało.

Ping ok. 20ms dało się pograć w CSa bez problemu no czasami jakiś lag tam był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie,czy jest jeszcze możliwość wzięcia internetu Power LTE na 7 dni na próbę.Jak nie będę miał zasięguLTE to HSPA limitowane mi się nie opłaca.

 

Na stronie PPLUS-a znalazłem odpowiedź na moje pytanie-testuj internet LTE bez zobowiązań. Test kosztuje 29zł bo w razie rezygnacji nie zwracają opłaty aktywacyjnej. Ciekawe jak jest w CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W regulaminie usługi intrnetu domowego i mobilnego jest wyraźna informacja (podobna jest w Polkomtelu):

§ 5 Internet na próbę

1. Abonent zawierający Umowę na warunkach opisanych w niniejszym Regulaminie, który skorzystał z oferty obejmującej udostępnienie Modemu zewnętrznego/Routera, niezależnie od warunków promocyjnych opisanych w § 2 niniejszego Regulaminu, jeden raz w ciągu kolejnych 12 miesięcy kalendarzowych, otrzymuje możliwość rozwiązania Umowy w czasie pierwszych 7 dni od dnia podpisania Umowy, bez powstania po stronie Cyfrowego Polsatu roszczenia o zwrot przyznanej ulgi w wysokości określonej w Umowie. Uprawnienie do skorzystania z oferty na próbę nie przysługuje w przypadku skorzystania z możliwości zakupu sprzętu w Promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na zasięgu hspa+ też nie ma limitów na iple? - Bo wczoraj obejrzałem tylko film w ipla mix - dziś z ciekawości spojrzałem w icoku na licznik danych i zjadło mi 600 mb z pakietu.

 

edit:

No teraz doczytałem się - bo w sumie mam 15 gb tylko X2 i tu nie ma ipli bez limitu - mój błąd źle opisałem pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@dartman - w linku do regulaminu Taryfy Multimedialnej, który podałem 21 czerwca 2014r. jest cennik sprzętu na własność i udostępnienie w każdej opcji pakietowej.

@dartman i @paco - pozostałe regulaminy (z cennikiem) ofert dostępnych w APS(wraz z Trafnym Wyborem dla przychodzących z konkurencji): http://www.cyfrowypolsat.pl/do-pobrania ... p?catId=19

@paco - Tak, możesz wybrać zestaw modem+router+antena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć zastanawiam sie nad kupnem internetu pakiet 30GB i chcialam sie dowiedziec czy internet lte w cp jest dobry bo ponoc slyszalam ze jest kiepski jesli chodzi o zasieg i jest slabej jakosci.

Słyszeć to można wiele... Wszystko zależy od lokalizacji. Jak ktoś jest w zasięgu LTE to nie powinien mieć jakichś szczególnych problemów (u mnie podczas testów nie było jakichkolwiek), a jak ktoś ma tylko HSPA 3,6 Mb/s (na 2100 MHz) albo tylko EGDE to już ma prawo trochę ponarzekać :> Musisz to po prostu przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od dwóch dni testuję internet lte z ofertą 30GB Modem to Huawei E 3272 W domu przy zasięgu(pokazuje 2 kreski) prędkość to 2,5 Mb/s a więc słabo,ale gdy wyjdę na zewnątrz to prędkość wzrasta do 22 Mb/s. Wziąłem na próbę antenę parapetową, ale kiedy ją podłączam to zasięg spada i wydaje mi się że prędkość jest mniejsza. Myślę że podpiszę umowę na 24 miesiące z ruterem i anteną kominową, bo teraz nie mam rutera. Mam pytanie, czy ta antena którą proponują w apsie będzie się nadawać dla mnie. Nadajnik znajduje się około 1,5 km ode mnie. Dzisiaj dzwoniłem na infolinię polsatu, aby się upewnić że po wykorzystaniu tych 30 GB internet nie zwolni, i czy przy agresywnym korzystaniu(jak to ktoś tu na forum napisał) nie obetną prędkości.Pani na info zapewniała mnie że dopóki będę w zasięgu lte będę nadal korzystał z internetu z pełną dostępną prędkością, czy tak jest w rzeczywistości?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj zmiany w ofercie internetu.

Wszystkie dotychczasowe oferty z taryfą Multimedialną zostają wyłączone. Zastępują je oferty Internet Power LTE.

Aktualne regulaminy: http://www.cyfrowypolsat.pl/do-pobrania ... p?catId=19

 

1. Nowe pakiety: 5 GB i 15 GB

Do trzech wprowadzonych w czerwcu pakietów INTERNET POWER LTE dodano 2 nowe:

nowe-pakiety.jpg

Z pakietów podstawowych 5 i 15 GB Klient może korzystać z maksymalną prędkością transferu. W tych pakietach nie ma pakietu LTE BEZ LIMITU. Po wykorzystaniu podstawowego pakietu danych Klient może korzystać z Internetu z prędkością do 32 kb/s.

 

2. Umowy na 12 m-cy w ofertach z modemem

Wprowadzono umowy na 12 m-cy w ofertach:

ze sprzętem – z umową na 12 m-cy są niższe pakiety danych niż w umowach na 24 m-ce:

w-ofertach-z-modemem.jpg

 

3. Umowa na 12 i 24 mies. – Tylko SIM

Oferta bez sprzętu z umową na 24 mies. to pakiety z rabatem do 20 zł, a oferta z umowa na 12 mies. to standardowe pakiety danych – identyczne jak w ofercie z modemem na 24 mies.

tylko-sim.jpg

 

4. Oferty Trafny Wybór (należy przedstawić opłacony rachunek za internet od innego operatora nie starszy niż 3 miesiące wystawiony na tą samą osobę, która zawiera umowę z CP)

Umowy na 24 m-ce.

Klient dostaje dodatkowy benefit w postaci 3 miesięcy oferty w prezencie (1 niepełny + 3 pełne okresy rozliczeniowe).

 

5. Internet Domowy Power LTE

Oferty z zestawem ODU-IDU dostępne są:

- od pakietu 20 GB – 59,90 zł,

- w umowach na 24 m-ce,

- z opcją instalacji lub bez.

 

6. Internet Domowy Power LTE – 2 w 1

Internet domowy i mobilny w jednym abonamencie - z ODU-IDU dla domu, Ekstra SIM i dodatkowym modemem lub routerem mobilnym.

Oferta dostępna jest od pakietu 20 GB ze sprzętem na własność i umową na 24 m-ce.

W ramach oferty Klient zakupuje zestaw ODU-IDU za 1 zł oraz Extra SIM za 10 zł/mies., do którego wybiera jeden z dodatkowych sprzętów:

- modem LTE za 149 zł,

- modem HSPA+ za 49 zł,

- router mobilny za 99 zł.

 

7. Oferta z modemem HPSA+ od 1 zł

Oferta dostępna jest z pakietami w niższych niż standardowo cenach:

5 GB za 14,90 zł

15 GB za 29,90 zł.

W ofercie dostępne są również starsze modele modemów od 1 zł na własność (z dotychczasowej oferty wyprzedażowej).

 

8. Oferty dla Klientów biznesowych

Dostępne są poniższe oferty dla Klientów biznesowych:

oferty ze sprzętem na 12 i 24 m-ce,

oferty bez sprzętu – Tylko SIM na 12 i 24 m-ce,

oferty Internet Domowy LTE z instalacją lub bez.

Oferty są analogiczne jak dla Klientów indywidualnych.

 

POZOSTAŁE ZMIANY

 

1. W każdej ofercie Klient może korzystać bez ograniczeń z serwisu IPLA – dane z Podstawowego pakietu danych nie będą wtedy pobierane. Dotyczy to każdej technologii (HSPA+/LTE). Promocja trwa do 31.12.2014 r.

 

2. Promocja „Internet na próbę” dostępna jest w ofertach ze sprzętem na udostępnienie oraz w ofertach Tylko SIM.

W ramach Promocji Internet na próbę Klient ma możliwość sprawdzenia usługi dostępu do Internetu w ciągu 7 dni od zakupu i ewentualnej rezygnacji, w przypadku kiedy usługa nie spełni jego oczekiwań. Z oferty na próbę można skorzystać raz na 12 miesięcy.

 

3. Nie będzie już dostępny pakiet IPLA MIX.

 

 

Dla klientów przedłużających umowy wytrwałych w negocjacjach nadal są dostępne taryfy Multimedialne. Ogólnie dostępne w przedłużeniu będą oferty Internet Power LTE z nowymi pakietami (pkt.1.) oraz oferty Tylko SIM (pkt.3.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj zmiany w ofercie internetu.

Wszystkie dotychczasowe oferty z taryfą Multimedialną zostają wyłączone. Zastępują je oferty Internet Power LTE.

Zaraz, czy to oznacza że obecni abonenci z taryfą Multimedialna przechodzą na Power LTE?

(Zapewne nie, to by było zbyt piękne :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw bo mam Multi , wydaje mi się że to dla nowych umów. Chociaż ja aneksowałem umowę 22.06. za 99.90. ale jest zapis że od drugiej płatności po weryfikacji opłata będzie 89.90 , więc może dadzą power lte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj zmiany w ofercie internetu.

Wszystkie dotychczasowe oferty z taryfą Multimedialną zostają wyłączone. Zastępują je oferty Internet Power LTE.

 

Oczywiście chodzi o wyłączenie z aktualnej sprzedaży. Dotychczas równolegle do Internetu Power LTE sprzedawana była taryfa Multimedialna, od wczoraj można tylko podpisać umowy na Internet Power LTE.

 

Przepraszam za nieprecyzyjny wpis. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...