Skocz do zawartości

Cyfrowy Polsat – Internet


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Czy komuś znane są jakieś problemy na obecną chwilę z internetrm LTE w CP. Od wczoraj mam problem z wczytywaniem stron które ładują się przez kilkanaście minut.Co prawda po limicie pozostało tylko wspomnienie ale internet do tej pory śmigał jak szalony. W routerze domowym dioda LTE świeci na niebiesko,to samo na zewnętrznym.We właściwościach internetu prędkość 72Mb/s.Nie rozumiem w czym jest problem.Pozatym od dwuch dni nie jestem w stanie zalogować się na konto ICOK ani wejść na stronę zarządzania routerem.Dodam że z odbiorem TV nie ma żadnego problemu.Jestem ze Szczecina.Co się dzieje?

 

Edycja.

Już chyba wiem co się stało. Po przejrzeniu forum sama doszłam do wniosku że prawdopodobnie przeciążyłam serwer .4 dni temu ściągnęłam pliki o wadze 10 Gb w 3 godziny.Wcześniej też ściągałam ale 3-4 Gb dziennie głównie filmy.I pomimo wykorzystania limitu internet działał szybko.Udało się zalogować na stronę routera i internet zwolnił do 32kb/s,momentami więcej lub mniej i jestem w zasięgu LTE. Lecz nawet z taką prędkością nie powinno być problemu z szybkością internetu LTE a mi strony ładują się przez kilkanaście minut. Jestem w CP od miesiąca więc uczę się na błędach.Czy jest możliwość dokupienia transferu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma Pani umowe z LTE bez limitu, to po przekroczeniu limitu podstawowego internet zwalnia ale w zależności od pakietu do około 10 Mb/s, czyli można dalej bez problemu korzystać. Inna sprawa gdy jest Pani w zasięgu 3G/H+ lub naprzemiennie LTE/3G wtedy transfer jest ograniczony do 32kb/s.

Transfer można dokupić, szczegóły na stronie CP lub Plusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej możliwości aby po wykorzystaniu limitu transfer osiągnął np. 1mb/s ,jest to 32kb/s - niezależnie od pakietu .Dlatego internet stacjonarny jest bezkonkurencyjny

 

Skutkiem ograniczenia prędkości jest :

- niemożność wczytywania niektórych stron

- bardzo długie otwierania stron

- błędy w wyświetlanych stronach

- niemożność odtwarzania filmów np .ma youtube

- problemy z wysyłaniem i odbieraniem poczty

- problemy z pobieraniem definicji wirusów oraz pobieraniem aktualizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jutra w ofercie internetu CP dostępny będzie nowy router stacjonarny D-Link DWR-116, następca Edimaxa LT-6408n za 1zł.

Jutro regulaminy z cennikiem sprzętu powinien być na stronie www CP.

 

Od jutra w ofertach tzw. wyprzedażowych oraz ODU-IDU w opcji 2w1 z modemami HSPA+ pojawi się również modem HSPA+ D-Link DWM-157również od 1zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej możliwości aby po wykorzystaniu limitu transfer osiągnął np. 1mb/s ,jest to 32kb/s - niezależnie od pakietu .Dlatego internet stacjonarny jest bezkonkurencyjny

 

Skutkiem ograniczenia prędkości jest :

- niemożność wczytywania niektórych stron

- bardzo długie otwierania stron

- błędy w wyświetlanych stronach

- niemożność odtwarzania filmów np .ma youtube

- problemy z wysyłaniem i odbieraniem poczty

- problemy z pobieraniem definicji wirusów oraz pobieraniem aktualizacji

 

Nie jest tak. Prędkość łącza po wyczerpaniu limitu zależy od pakietu (czyli ceny). Dla abonamentu za 89,99 szybkość pozostaje maksymalna dostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie jest tak. Prędkość łącza po wyczerpaniu limitu zależy od pakietu (czyli ceny). Dla abonamentu za 89,99 szybkość pozostaje maksymalna dostępna.

 

Chciałbyś - gdyby to było możliwe wszyscy operatorzy by to oferowali .Poczytaj regulamin usługi - reklama nie stanowi oferty w myśl art 66kc, więc można wypisywać niesamowite historie .

 

Ten człowiek w ogóle tworzy barwne wizje ,jeszcze nie tak dawno zachęcał do obniżenia rachunku za telewizję za pomocą karty kredytowej .Przeciętny człowiek nie jest w stanie obniżyć najtańszego abonamentu (14,90zł ) do zera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo muszę czekać na aktywację LTE, skoro wczoraj podpisałem umowę w punkcie APS i do dzisiaj przy zasięgu 4/5 kresek LTE modem od razu po rozłączeniu się rozłącza i jasnoniebieska dioda ciągle miga (E3276)?

 

Ponadto nie mogę zarejestrować się w ICOK, bo niby podaję błędny nr z umowy/SIM/karty TV itp. tak jakby moich umów nie było jeszcze w systemie... czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia jestem posiadaczem Internetu mobilnego Power LTE. Najlepszą prędkość, jaką udało mi się uzyskać, to między 22, a 30 Mbit/s. I jednego chcę się dowiedzieć - gdzie był testowany Internet LTE, że osiągnął 150 Mbit/s przed wypuszczeniem na rynek takiej oferty, że teraz nie można tego osiągnąć? A sprawdzane było w dużych miastach: Katowice, Wrocław, Szczecin oraz w małych miejscowościach i różnica jest niewielka. Jeżeli ktoś wie, to niech napisze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia jestem posiadaczem Internetu mobilnego Power LTE. Najlepszą prędkość, jaką udało mi się uzyskać, to między 22, a 30 Mbit/s. I jednego chcę się dowiedzieć - gdzie był testowany Internet LTE, że osiągnął 150 Mbit/s przed wypuszczeniem na rynek takiej oferty, że teraz nie można tego osiągnąć? A sprawdzane było w dużych miastach: Katowice, Wrocław, Szczecin oraz w małych miejscowościach i różnica jest niewielka. Jeżeli ktoś wie, to niech napisze.

Pozdrawiam

3522312717.png

 

Modem ZTE MF821 na routerze TP-Link TL-MR3420 (+ aktywny hub USB). Praktycznie maksimum dla technologii i tego modemu.

Kraków - osiedla na północy. Transfer praktycznie cały czas na takim poziomie.

 

Wszystko zależy od warunków sieci na danym obszarze, no i później od obciążenia łącza do stacji bazowej (w uproszczeniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie co to za internet lte power bez limitu ,skoro po wykorzystaniu transferu są ograniczenia, zero plików audio/video, p2p, youtube, i innych platform video , i dużo innych ograniczeń dla pobierania plików w danych audiowizualnych i danych aplikacyjnych np.pdf ,doc i dużo innych . Ja się załapałem (aneks) na Multimedialny 2, mam 63GB dla mnie full i spoko na 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie jest tak. Prędkość łącza po wyczerpaniu limitu zależy od pakietu (czyli ceny). Dla abonamentu za 89,99 (Power LTE) szybkość pozostaje maksymalna dostępna.

 

Chciałbyś - gdyby to było możliwe wszyscy operatorzy by to oferowali .Poczytaj regulamin usługi - reklama nie stanowi oferty w myśl art 66kc, więc można wypisywać niesamowite historie .

 

Ten człowiek w ogóle tworzy barwne wizje ,jeszcze nie tak dawno zachęcał do obniżenia rachunku za telewizję za pomocą karty kredytowej .Przeciętny człowiek nie jest w stanie obniżyć najtańszego abonamentu (14,90zł ) do zera

 

Przeczytałem. Swoją umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multimedialna (nie jest już dostępna dla nowych klientów) i Power LTE to są dwie różne taryfy. W Multimedialnej w zasięgu LTE i HSPA+ masz kategorie ruchu, o których wspominałeś i np. pobieranie wszelkich plików (np. PDF, DOC, MP3, etc.), streaming video, czy też jeśli zalogujesz się (https) do swojego banku (za wyjątkiem Plusbanku), to Twój pakiet danych jest pomniejszany i po wykorzystaniu pakietu naliczana jest Ci dodatkowa opłata 0,02zł za każdy 1MB danych ponad pakiet wykorzystany.

W Power LTE cały ruch w zasięgu sieci LTE masz bez limitu (pamiętając o zapisie FUP), a w HSPA+ możesz wykorzystać tylko wybrany pakiet danych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie LTE służy niemal wyłącznie do transmisji danych - i Plusowi/CP chodzi o "wypchnięcie" możliwie dużej liczby użytkowników internetu na LTE, stąd nielimitowane wyłącznie LTE czy pół roku gratis w przypadku wzięcia sprzętu działającego tylko w LTE.

 

Nielimitowane 3G skończyłoby się ślicznym zapchaniem pasma przeznaczonego do rozmów, a w konsekwencji także pogorszeniem zasięgu nodeB. A tak na marginesie, zasięg LTE wcale mały nie jest i obejmuje nawet kilkunastotysięczne "dziuple", nie tylko duże miasta. No i ciągle rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...