Skocz do zawartości

Cyfrowy Polsat – Internet


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj przy pobieraniu wiekszego pliku zauważyłem , iż co jakieś 8 minut zrywa się połączenie z netem na kilka sekund. pobieranie zatrzymuje się i lipa. Mam router i modem

huawei e3272 podlaczone lanem do stacjonarnego. Można coś z tym zrobić? Na routerze kontrolka lan tak jaby szybko miga, zasięg łapie hspa ok 45 % - Wczoraj też miałem przypadek że nie mogłem się połączyć z routerem poprzez wi-fi. oprogramowanie routera 1.05b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe bo u mnie wczoraj na LTE (siła sygnału 64%) przy zwykłym radiu internetowym co kilka minut transmisja się wyłączała i pomagało jedynie ponowne uruchomienie radia. Zestaw sprzętowy identyczny - e3272 i edimax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaliście czy przy modemie podłączonym bezpośrednio do komputera dzieje się to samo? Ewentualnie ręcznie wymusić przy podłączonym modemie do komputera łączenie tylko w LTE (w dobrym zasięgu LTE) lub tylko HSPA+ (przy braku LTE lub słabym sygnale LTE). Domyślnie modemy LTE łączą się z LTE nawet jeśli sygnał jest bardzo słaby (siada upload i nie da się korzystać z internetu) i często jest to powód zrywania połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przyapdku twoja podpowiedź z nastawieniem hspa w modemie chyba pomogła narazie nic nie przerywa. Wielkie Dzięki

 

Załatwiłem również antenę za 1zł, przy ustawieniach z ręki było 58 % ale co smieszne prędkośc była 2,5 mb a bez anteny mam 6 mb - i 41 % - Ale te kabelki podłączone do modemu to masakra non-stop wypadają,może zamontowana na stałe wyżej da jakieś efekty

 

Hmm Jednak problem nie znikł ale wydaje mi się , że jak są skoki z hsdpa + na 3g to na chwilke się rozłącza bo raz mam kolor błękitny raz niebieski i to jest chyba przyczyna - ustawiłem tam hsdpa+/umts - a tryb połączenia automatyczny - może zmienić na ręczny to coś da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typ połączenia zostaw automatyczny.

 

Wypadające kabelki oznaczają, że albo nie docisnąłeś wtyków (wchodzą ciasno, ale nie na siłę), albo masz nie te końcówki założone (w komplecie z anteną powinieneś mieś drugi zamienny komplet). Wymienne końcówki są odkręcane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modem bezpośrednio podpięty do komp w takcie zmiany z umts na hspa i na odwrót nie powoduje podczas ściągania zerwania połączenia - natomiast podpięty pod router gdy jest zmiana z hspa na umts zatrzymuje pobieranie i chyba zrywa połączenie...już nie wiem jak ten problem rozwiązać, ma ktoś może podobnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ramzi84 - po pierwsze wtyczki przewodu antenowego "siedzą" prawidłowo? Udało Ci się to ustabilizować?

U mnie osobiście działa bez problemu, ale ja mam ciągle zasięg LTE. Z tego co piszesz, to winny jest router (raczej stawiam jakiś feler oprogramowania). Możesz podejść do APS-u i spróbować wymienić router, ale jeśli nadal będzie Ci zrywać połączenie to albo musisz coś zrobić, aby mieć stale HSPA, albo niestety zrezygnować z Edimaxa.

Jednak zanim do radykalnych kroków przejdziesz, spróbuj jeszcze zmienić APN (w konfiguracji połączenia z internetem w Edimaxie) internet.cp na multi.internet

oraz przy modemie podłączonym bezpośrednio podłączonym do komputera w aplikacji CP do obsługi modemu ustaw "Tylko UMTS". Może zmiana miejsca routera też pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontowałem antene na zewnątrz ac2 uni ok 5 metrów do góry, modem podpiety bezpośrednio do kompa, miałeś rację końcówki były złe :), te siedzą stabilnie, chociaż troche są uciążliwe, hspa + na full pokazuje a i tak raz na jakis czas potrafi wskoczyc umts oba wskażniki na modemie pokazują po 72 db przy zasięgu HSPA + prędkość ok 9 mb ping 40-55 upload 2 mb z tym , że modem bezpośrednio podłączony do kompa nie zrywa połączenia, a na routerze dalej lipa. Dzwoniłem do cp a facet mówi , że modemy mają lepsze własciwosci pod kompem a na routerze może tak sie dziac bo widocznie jest problem radiowy - Chyba w tym modemie nie ma funkcji "tylko UMTS" jest UMTS/HSPA+. Ciekawe jest to że jak testowałem antene w domu to raz mialem 12mb a na podwórku mam maks 9 mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP od dawna ma problem z routerem Edimaxa LT-6408 i modemami LTE E-3276. Ten router to szmelc jakich mało. CP wyzbywa się go na potęgę. Oferuje go przez internet. Bierzcie w punktach CP router z wbudowanym modemem B-593s-22. Zakup anten z CP czy Plusa to kasa w błoto. To pseudoanteny , dookólne , szerokopasmowe o zerowym zysku. służą jedynie do przeniesienia miejsca poboru sygnału na zewnątrz. W zależności od technologii i częstotliwości polecam anteny kierunkowe na wybrane pasmo. CP/Plus korzysta z sieci LTE 1800MHz Mobylandu i najlepiej kupić antenę panelową DUAL LTE 15dBi z Cybertecha. Na 3G korzysta w miastach z sieci UMTS2100 Plusa i polecana jest antena na 2100MHz np. panelowa 17dBi. Poza miastami zasięg zapewnia sieć UMTS900 aero2 i polecane anteny to ATK-10/900 i ATK-20 z Dipola.Dla wszystkich mających problem z LT-6408 i E-3276 rozwiązanie podał @iphonek na forum elektroda.pl:

Mam rozwiązanie wszelkich problemów z tym routerem (tylko dla modemu E3276)

 

Otóż żeby router się nie zawieszał trzeba zmienić firmware i oprogramowanie układu w modemie

Jak to zrobić: http://www.cyfrowypolsat.pl/CMS/media/i ... 022014.pdf

Następnie postępujemy wg. instrukcji...

Mam nadzieję że jest to sposób na rozwiązanie wszystkich problemów z tym zestawem.

Życzę miłego wgrywania

 

Pozdrawiam

Iphonek

 

 

Konsultantów w CP nie pytajcie o problemy techniczne. nie mają pojęcia o internecie mobilnym, nawet nie znają rozwiązania tego problemu poprzez http://www.cyfrowypolsat.pl/CMS/media/i ... 022014.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważasz, że anteny sprzedawane przez CP/Plus są pseudoantenami a jedynymi słusznymi są z dużym zyskiem to jesteś w sporym błędzie i przydałaby Ci się jeszcze edukacja w tym kierunku. @ramzi84 antenę ma prawidłową (podał poziom sygnału) tylko może wymagać zmiany lokalizacji.

 

PS. Osobiście korzystam w Rybniku z modemu ZTE MF821 (Plus) od 13 miesięcy, a od 3 miesięcy mam dokupiony router Edimax LT-6408n (1.05b) i wszystko działa. Jedynie prędkość transferu uzyskiwana przy modemie bezpośrednio do komputera jest wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze mam problem z lokalizacją, a nadajnik jednak nie jest 1,5 km tylko dalej. Wokół domu mam masę budynków które mi zasłaniają wszystko, ale dziś ją dam jeszcze wyżej na jakies 2 m. Odnośnie anteny w moim przypadku to znaczna różnica sygnału - sam modem podpięty w tym miejscu gdzie obecnie stoi wskazuje zasieg edge trzy kreski - a z anteną- hspa + na full. A tak na marginesie gdzie ja kupię lepszą antenę ZA 1 zl?????

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie licznika zużytego limitu. Czy ten w icoku "pozostało" jest codziennie aktuazliowany?? Bo w tym szczegółowym wykazie, gdzie są opisane połączenia - łącznie jest 7 gb - , a patrząc na pozostało - wychodzi że zużyłem ok 2 gb.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1 zl nie kupiles anteny. To nibyantena. Przeniosla punkt poboru sygnalu na zewnatrz.Umiesc modem w jej miejsci i masz to samo jak nie lepiej.Na tym szmelcu nie osiagniesz nic wiecej.W kreskach to panienki sprawdzaja testy ciazowe

Poziom sygnalu mierzymy w dBm.Zakladka diagnostyka w managerze polaczen.

 

@swoja droga jako pracownik CP chwalisz sprzet, ktory sprzedajesz a to wyjatkowy zlom

 

.Z Edimaxem Plus/CP ma problemy, to powszechnie znany fakt. Moja fachowosc sprawdz na bez-kabli czy Elektrodzie i zapewniam cie, ze o antenach i siecia ch oraz internecie mobilnym z racji profesji wiem wiecej od ciebie. Sam uzywam tez internetu CP ale w ocenach jestem bezstronny w przeciwienstwie do ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze problemem u @ramzi84 nie jest poziom sygnału (w HSPA+), bo ma go na poziomie -72dBm tylko problemem jest router i jego soft (i to też napisałem). O ile widzę sens użycia anteny kierunkowej, to użycie anteny z dużym zyskiem w tym konkretnym przypadku jest zbędny (chociażby z racji kosztów i nie koniecznie uzyskania oczekiwanego efektu, a nawet ryzyka kolejnych kłopotów).

Nigdzie nie zachwalałem tego sprzętu, tylko napisałem, że sam korzystam i nie mam problemów.

Nie oceniaj za szybko przez pryzmat emocji, bo o pomyłkę łatwo. Ja tylko napisałem, że anteny z dużym zyskiem nie są wskazane w każdym wypadku, a Ty doradzasz bez wyjaśnień używanie jedynie słusznych anten z dużym zyskiem. Uważasz, że jesteś w porządku z taką poradą? Czytają Twój wpis osoby, które nie mają o tym pojęcia a potem jest lament, że wydali kupę kasy i nie działa, bo znajdzie się jeden z drugim, która uzna, że silniejszy sygnał to zawsze rozwiązanie i przyśpieszenie internetu (a jak wiesz nie jest to jedyne kryterium).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odległościach do 2-3 km do BTS-a istotnie jest sens stosowania anten wielozakresowych. Szczególnie na UMTS900. Ale problemy mają ci, którzy znajdują się na krawędzi zasięgu i wtedy występuje konieczność zastosowania anten kierunkowych z dużym zyskiem.Sam mam do BTS -a UMTS900 Aero2 i LTE1800Mobylandu ok. 4 km i bez zastosowania anteny o zysku 13dBi na UMTS900 i 15dBi na LTE1800 o stabilnym działaniu internetu w CP mogłem tylko pomarzyć. W swojej praktyce wielokrotnie mimo podanego zasięgu LTE na mapie CP i posiadania AKc2uni klienci nie łączyli się z BTS-em LTE1800 lub poziom sygnału był bardzo niski i internet działał niestabilnie.Zysk tej anteny 2-3 dBi to teoria. Zastosowanie 10m kabli H-155 i konektorów powoduje straty sygnału przekraczające go. Szczególnie na częstotliwościach 1800Mhz i 2100MHz gdzie tłumienność tego kabla wynosi 0,4-0,5dB/m. Dlatego jedyna jej rola to przeniesienie miejsca poboru sygnału na zewnątrz i uniknięcie tłumienia ścian.W terenach miejskich lub przy odległości 1-2 km zadziała. Przy większych i trudnym terenie nie daje rady. Na forach nie brakuje ludzi, których zapewniano , ze będą mieli sprawnie działający internet LTE dzięki tej antenie,mimo że sa daleko od BTS-a. Poziom sygnału kolegi, który ma blisko do BTs-a jest wystarczający ale router LT-6408 nie pracuje stabilnie z E-3276 na najnowszym FW stąd potrzeba przejścia na wcześniejszą wersję. Uważam , że konsultanci techniczni w CP powinni znać to rozwiązanie. Ogólnie Edimax to porażka, sam piszesz ,że przycina prędkości. oczywiste jest też , że powinien na 1.05b bez problemów obsługiwać najnowsze modemy z oferty CP a jak widać po przykładzie z E-3276 tak nie robi i trzeba zdegradować FW na modemie do poprzedniej wersji co dla przeciętnego użytkownika może być problemem. Dla mnie dziwna jest polityka CP, który zamiast wycofać ten sprzęt na stronie internetowej nie oferuje nic innego klientom , np. B-593s-22, który jest dużo lepszym sprzętem. Żeby było ciekawiej ten router jest dostępny w salonach. Sam chciałem przedłużyć umowę na internet w DUK ze sprzętem to mi zaproponowano właśnie tą staroć z Edimaxa. Czy tak powinno traktować się klientów? Częste negatywne opinie o internecie z CP ( a jest ich wiele) są wynikiem sprzedaży żle skonfigurowanego sprzętu( Edimax) czy użycia niewłaściwych, słabych anten zewnętrznych( miało być LTE 150Mb/s a jest lipa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można było tak od razu, zamiast "wyzywać" mnie? Od początku mówiłem, że antena u @ramzi84 nie jest problemem i jest wystarczająca.

 

Tak na marginesie. Sprzedaję przede wszystkim internet mobilny (sam modem) a do domu w pierwszej kolejności B-593s z dwoma kartami SIM a ostatnio zestaw IDU-ODU (w magazynach dużo tego sprzętu jest obecnie).

 

PS. Poza tym ja tutaj na tym forum nie pełnię roli oficjalnego wsparcia technicznego, tylko jestem Pełnomocnikiem Handlowym Cyfrowego Polsatu (nigdy tego nie kryłem), który dzieli się swoją wiedzą na tym forum. Z racji mojego zatrudnienia i umowy jaka mnie wiąże nie mogę udzielić Ci odpowiedzi na o sens polityki CP w związku z routerami Edimax. Nie mogę też pozwolić (przynajmniej na tym forum, administrator mi zaproponował taką rolę), aby użytkownicy pisali nieprawdę, wprowadzali w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem zamiaru cię "wyzywać". Jako użytkownik CP mam jednak prawo zauważać braki w ich ofercie i nieprawidłowości w działaniu sprzętu. Jest dla mnie zrozumiałe, że Edimaxy zalegają magazyny Plusa/CP stąd działania mające upłynnić ten sprzęt mniej zorientowanym klientom. Tylko dlaczego gorzej traktuje się tych biorących ofertę lub przedłużających przez internet nie dając wyboru i proponując im Edimaxa zamiast B-593s-22. Jak wiesz IDU-ODU działa tylko w LTE i jest nie dla każdego. Po to zresztą jest forum aby dzielić się wątpliwościami. Tak a propos umowę przedłużyłem z rabatem 50% bez sprzętu a B-593s-22 kupiłem sam, pochodzi oczywiście z Plusa/CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zakończyć OT. Nie odbierałem, nie odbieram i nie będę odbierał Ci prawa do opinii, krytyki, własnego zdania. Edycja Twoich wpisów przez moją osobę tylko i wyłącznie była podyktowana regulaminem obowiązującym na tym forum.

Póki będziesz się trzymał regulaminu i nie będziesz wprowadzał ludzi w błąd to ja nie będę wchodził Ci w paradę i kwestionował Twoich słów.

 

Tak, IDU-ODU działa tylko w LTE, ale w Rybniku i okolicach raczej nie ma z tym problemu. A propos za trochę ponad 18h kończy się oferta Happy Hours na stronie www CP, gdzie za 1zł jest B593 przy pakiecie 34GB. W APS-ach można spokojnie dostać przy pozostałych pakietach (od pakietu 10GB/20GB w podwojeniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę o jakieś info dotyczące internetu w ofercie smartdom (50% obniżki na abo). Na stronie podane są dwa rozwiązania internet mobliny z ruterem huawei b593 oraz internet domowy , oddzielnie z modemem lte i ruterem. Mieszkam w Opolu, centrum. Mapka doskonale pokrywa zasięg lte. Który wybrać. Pozdrawaim SK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz używać internetu tylko w domu i nie potrzebny ci jest mobilny modem to lepszym wyborem będzie B-593s-22. To stacjonarny router do zastosowań 24/7. Korzystam i jestem z niego zadowolony. W centrum Opola nie powinieneś mieć problemów z zasięgiem LTE w Plusie. Zawsze możesz wziąć internet na testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziękuję za odpowiedź. Tak, tylko dom. Ma zastąpić stałe łącze TP (neostrada). Myślę, że przy normalnym użytkowaniu neta oferta smartdom 34 GB+ ten router godnie zastąpi neo. Cena wg mnie super - 29,95 na 2 lata. Na zdjęciu do tego rutera widoczne są dwie anteny a w zestawie ich brak (chyba). Czy można je dokupić?. Ewentualnie czy jest sens je dokupić?. Zaraz złoże zamówienie na stronie CP (dodatkowe 4 GB). Pozdrawiam. SK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdajcie sobie w końcu sprawę, że czasami łączycie się przez różne karty sieciowe o różnych prędkościach. U mnie LTE na lapku z kartą wifi n300 pokazuje 80-90Mb/s, lanem około 90-95Mb/s, w smartfonie z kartą wifi n150 pokazuje 20-30Mb/s a na tablecie 15Mb/s.

Wszystko ciągne przez ruter jak w opisie, ale ze względu na różne rodzaje kart sieciowych w urządzeniach, prędkości są tak zróżnicowane.

 

Kolega łącząc modem przez usb też tworzy jakąś wirtualną kartę sieciową, która nie wiem jakie ma parametry bo wróżka nie jestem, dlatego takie zróżnicowane transfery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowy polsat wprowadza nowe taryfy i internet lte bez limitu https://satkurier.pl/news/101454/plus-i- ... imitu.html

Denerwujące jest tylko to że cp dzieli klientów na lepszych i gorszych. Jeśli nie jest się w zasięgu lte to do wykorzystania mamy tylko pakiet podstawowy :/ I to jest główny powód dla którego nie skorzystam z tego netu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...