Skocz do zawartości

Cyfrowy Polsat – Internet


Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że podmieniono regulamin (usuwając skutecznie poprzednią wersję) i w obecnym umieszczono mniej groźnie brzmiący (ale równie niebezpieczny) zapis:

 

§ 3 Ograniczenia kategorii ruchu i klasy serwisu

4. W przypadku wysokiego zużycia danych, powodującego przeciążenie sieci, Cyfrowy Polsat w celu eliminowania nadużyć i zapewnienia powszechnej dostępności oraz wysokiej jakości działania sieci, zastrzega sobie w ramach FUP możliwość czasowej zmiany parametrów technicznych transmisji danych poprzez obniżenie prędkości transmisji danych do poziomu określonego w Cenniku, z zachowaniem kolejności określonej dla klas, o których mowa w ust. 3 powyżej.

 

Na oficjalnym forum Plusa, też został zauważony ten zapis (wcześniejszy) w regulaminie. Z resztą nie tylko tam. Wpiszcie sobie u wujka Googla lub u cioci Bing. ;)

 

Jak dla mnie bezpieczniej jest wybrać już dotychczasową taryfę Multimedialną niż "rewolucyjny" Internet Power LTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w salonie plusa aby podpisać umowę na telefon i przy okazji wziąłem ten internet LTE. Śmiga naprawdę fajnie i faktycznie nie ma żadnych limitów, specjalnie wykorzystałem 20 GB aby sprawdzić czy nie zwolni. Póki co jestem zadowolony jednak na razie nie zrezygnuje z neostrady, najpierw chce zobaczyć co to będzie za jakiś czas gdy co raz więcej ludzi w okolicy zacznie korzystać z LTE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna... a już podpisałem 2 tygodnie temu nową Neostradę na 2 lata... a mogłem chociaż na rok to wtedy bym zobaczył opinie ludzi na temat internetu LTE i bym to brał bo Neostrada kosztuje poprzez koszt utrzymania linii telefonicznej... a ja już od dawna nie mam telefonu został tylko internet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w salonie plusa aby podpisać umowę na telefon i przy okazji wziąłem ten internet LTE. Śmiga naprawdę fajnie i faktycznie nie ma żadnych limitów, specjalnie wykorzystałem 20 GB aby sprawdzić czy nie zwolni. Póki co jestem zadowolony jednak na razie nie zrezygnuje z neostrady, najpierw chce zobaczyć co to będzie za jakiś czas gdy co raz więcej ludzi w okolicy zacznie korzystać z LTE...

Ściągaj na potęgę i relacjonuj czy Ci nie założyli leja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj już ściągnąłem ponad 20 GB, a dzisiaj dostałem info że pakiet został wykorzystany i że mogę dokupić kolejny aby zwiększyć transfer, ale póki co prędkość się nie zmieniła. Z tego co wczoraj zrozumiałem w salonie to lej jest, ale gdybym się łączył innym protokołem niż LTE ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w salonie plusa aby podpisać umowę na telefon i przy okazji wziąłem ten internet LTE. Śmiga naprawdę fajnie i faktycznie nie ma żadnych limitów, specjalnie wykorzystałem 20 GB aby sprawdzić czy nie zwolni. Póki co jestem zadowolony jednak na razie nie zrezygnuje z neostrady, najpierw chce zobaczyć co to będzie za jakiś czas gdy co raz więcej ludzi w okolicy zacznie korzystać z LTE...

Ściągaj na potęgę i relacjonuj czy Ci nie założyli leja.

 

Wczoraj już ściągnąłem ponad 20 GB, a dzisiaj dostałem info że pakiet został wykorzystany i że mogę dokupić kolejny aby zwiększyć transfer, ale póki co prędkość się nie zmieniła. Z tego co wczoraj zrozumiałem w salonie to lej jest, ale gdybym się łączył innym protokołem niż LTE ;)

 

 

A to ściągałeś to 20GB w 3G, że Ci napisali, że pakiet wykorzystany?

A jeśli w 3G to co miałeś na myśli, że "śmiga naprawdę fajnie?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ściągałeś to 20GB w 3G, że Ci napisali, że pakiet wykorzystany?

A jeśli w 3G to co miałeś na myśli, że "śmiga naprawdę fajnie?"

Z tego co wiem to transfer podstawowy jest zużywany niezależnie czy korzysta się z 3G czy 4G.

 

BTW, przedstawiciel Plusa na forum napisał tak:

 

Zapis tyczy się ekstremalnych przypadków, użytkowników "kopiujących internet", w takich sytuacjach możemy wprowadzić ograniczenie prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ściągałeś to 20GB w 3G, że Ci napisali, że pakiet wykorzystany?

A jeśli w 3G to co miałeś na myśli, że "śmiga naprawdę fajnie?"

Z tego co wiem to transfer podstawowy jest zużywany niezależnie czy korzysta się z 3G czy 4G.

 

Ok, myślałem że jest jak w PLAYu, czyli że jest limit z pakietu jest zjadany tylko z 2G/3G, a LTE jest liczone oddzielnie

 

To powiedzmy, że mam ten najtańszy Power LTE i zużyłem 20GB korzystając tylko z LTE. Czy będę miał obcięty transfer do 10Mb/s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to ja już nie rozumiem dlaczego to się nazywa bez limitów... :-)

 

1. ściągam 20GB (to jest już pewnego rodzaju limit)

2. przycinają mi prędkość do 10Mb/s (drugi limit)

3. korzystam dalej i powiedzmy, że ściągnąłem 100GB w tydzień i przycinają mi prędkość do 32Kb/s (kolejny limit)

 

i teraz trochę matematyki

zostaje 23 dni miesiąca, bo tydzień z 3. punktu już minął - transfer mam przycięty do 32Kb/s, więc mogę ściągnąć ok 340MB danych dziennie

daje to niecałe 8GB w ciągu 23 pozostałych dni miesiąca

 

4. Razem mamy powiedzmy 108GB w miesiąc (i to też jest limit)

 

Nie podoba mi się to :-/

 

A jak usługa się spopularyzyje to co powstrzymuje Plusa i CP przed stwierdzeniem, że 25% ponad limit to już jest nadmierne korzystanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W promocji 2 razy więcej LTE sprawa wygląda podobnie (niestety). Najpierw schodzi pakiet podstawowy (bez względu na rodzaj połączenia). Potem leci dopiero "2 razy więcej w LTE" ale pod warunkiem, że jest zasięg LTE. Jeśli ktoś się przemieszcza (lub jest na granicy LTE) i ma takiego pecha, że trafi w miejsce bez LTE po zużyciu pakietu podstawowego to jest kasowany za transfer. Nawet jak mu cały pakiet podstawowy w LTE zszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem ten pakiet najmniejszy, czyli 20 GB. Faktycznie dane do pakietu są liczone niezależnie od tego czy łączę się przez 2G/3G. Póki co poza informacją o tym że wykorzystałem pakiet nie odczułem żadnych zmian, zarówno download jak i upload mam na tym samym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z połaczeniem sie do internetu modem e3272- dioda ciagle miga blekitnym swiatlem zasieg hspa+ -69 dbm wyswietla sie komunikat brak połaczenia-Restart i przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomagają. Miał ktoś taki problem?

 

 

problem sam się rozwiązał - połączył się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Power LTE w plusie ma chyba trochę mniej restrykcyjne zapisy (na razie),

bynajmniej dla tych co są w zasięgu LTE :

7.W celu realizacji FUP w 2G/3G toPolkomtel zastrzega sobie możliwość zmiany parametrów technicznych transmisji danych GPRS, EDGE

lub HSPA+po przekroczeniu w jednym okresie rozliczeniowym

czyli ograniczenie tylko dla tych co nie mają LTE,

ale dla tych co będą za dużo zużywać :

Zgodnie z rosnącym zużyciem danych przez abonenta,Polkomtel zastrzega sobie możliwość zmiany parametrów

technicznych transmisji danych w ramach usługi „LTE bez limitu” z zachowaniem różnic między klasamiwskazanymi w

lit. a, w tym obniżenie prędkości transmisji danych do 32 kb/s

Poza tym jest zapis że limit podstawowy zmniejsza tylko transmisja poza LTE.

Źródło : forum plusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...