Skocz do zawartości

Cyfrowy Polsat – Internet


Rekomendowane odpowiedzi

Czy wiecie może jakie są najniższe gwarantowane parametry internetu LTE oferowane przez CP/Puls ? Pytanie moje wynika stąd, że konsultant napisał mi, że może zdarzyć się, że może zejść do "0" czytaj zera, rozumiem, że nie mając możliwości korzystania z internetu będę musiał płacić abonament. Niezłe jaja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może jakie są najniższe gwarantowane parametry internetu LTE oferowane przez CP/Puls ? Pytanie moje wynika stąd, że konsultant napisał mi, że może zdarzyć się, że może zejść do "0" czytaj zera, rozumiem, że nie mając możliwości korzystania z internetu będę musiał płacić abonament. Niezłe jaja :)

 

\

Jak kolega pisał 32kb/s czyli jak masz na dzis 40Mb/s a za 2mc spadnie do 1Mb/s to nic nie zrobisz bo to zgodnie z umową jest. Takie uroki mobilnego internetu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LWIK

 

Szczerze powiedziawszy nie ma czegoś takiego jak gwarantowana minimalna prędkość w przypadku internetu mobilnego. I to nie tylko w Plusie czy CP ale w ogóle. Taka jest specyfika, prędkość zależy od całej masy czynników. Jeśli zamierzasz korzystać z internetu mobilnego jako zamiennika kabla to w zdecydowanej większości przypadków nie jest to dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cały czas są takie prędkości. Masakra jakaś w tym roku z tym internetem... Jak by założyli mi jakiś kaganiec.

 

 

Nic nie poradzisz to jest internet mobilny  nigdy nie wiesz co cie czeka jutro, może sie polepszy ale raczej do czasu kiedy nie rozbudują sieci o kolejne nadajniki w twojej okolicy nie licz na to.

 

Niestety ale oferty smartdom są temu winne, coraz więcej ludzi ucieka od TP które w większości miejsc nie oferuje więcej jak 10Mb a ludzie skuszeni reklamami WOW 150Mb za połowe ceny biora taką oferte zastępując nią internet domowy i dlatego tak nadajniki siadają.

 

Ja nie mam Plusa a mam Orange LTE i sobie chwale i polecam, nie mam anteny i mam 3km do BTSa widzianego z okna

 

5093811711.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy działa to też w drugą stronę, i wraz z przechodzeniem użytkowników na łącza komórkowe polepsza się działanie kablowych - ale jak zawsze kląłem na Neostradę, tak od trzech miesięcy cały czas działa na maksimum, a nawet 0,5 Mb/s powyżej prędkości z umowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LWIK

 

Szczerze powiedziawszy nie ma czegoś takiego jak gwarantowana minimalna prędkość w przypadku internetu mobilnego. I to nie tylko w Plusie czy CP ale w ogóle. Taka jest specyfika, prędkość zależy od całej masy czynników. Jeśli zamierzasz korzystać z internetu mobilnego jako zamiennika kabla to w zdecydowanej większości przypadków nie jest to dobry pomysł.

 

Niestety w TV w programach poradnikowych "tłumaczą" ludziom, że jak wykupują 150 Mega to tyle ma być, koniec kropka. A niestety w wypadku mobilnego internetu jest jak piszesz oraz standardowo (jak i w kablu) prędkość naszego pobierania zależy od prędkości wysyłania serwera, z którego pobieramy.Tego jednak wielu nie wie lub nie dopuszcza takiej zależności.

Już czwarty rok korzystam z internetu mobilnego Plusa. I jestem zadowolony. 20Mbps pobieranie na speedteście to norma u mnie. Jest jednak pewne ale, mam do dyspozycji 8 BTS-ów w zasięgu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani chyba nadchodzi bat na dostawców internetu-

 

Od maja za roaming zapłacisz jeszcze mniej

Od końca kwietnia 2016 r. w Unii Europejskiej zaczną obowiązywać nowe limity opłat za roaming międzynarodowy. Inną ważną zmianą, którą wprowadza nowy pakiet telekomunikacyjny, jest możliwość natychmiastowego rozwiązania umowy z operatorem, jeżeli ten nie dotrzyma jej warunków dotyczących szybkości przesyłania danych.

 

za:onet /    http://technowinki.onet.pl/biznes-i-finanse/od-maja-za-roaming-zaplacisz-jeszcze-mniej/z8nltz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... faktycznie to DO jest najważniejszym parametrem internetu ;)

 

Mój dostawca(stacjonarny/światłowód) też nie wypełnia zobowiązania bo umowę mam na 100/8 Mb/s

a wyciągam "zaledwie" 94/97 Mb/s

ale za ten drugi parametr to już im daruje ten brak 6Mb przy ściąganiu człowiekiem też trzeba być ;)

Edytowane przez fezuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mam wynik speedtestu internetu Power LTE. Wynik był robiony w samym centrum miasta Wieluń(Łódzkie) o godzinie 5.00 nad ranem. Do nadajnika mam około 260 metrów w linii prostej. W Wieluniu są dwa nadajniki. Miasto 25 tysięczne.

 

5106395854.png

 

 

PS. W dzień i wieczorem kiedy jest pewnie największy ruch na nadajnikach prędkość pobierania wynosi do 20-25Mb/s a wysyłanie od 15-30Mb/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Próbowałem w wyszukiwarce odnaleźć mojej bolączki , ale nie było. Mam internet od CP w Smartdom - bez limitu danych. Router Huawei E5373. Problem polega na tym ,że tracę połączenie z netem. Jedynym wyjściem jest odłączenie na chwile netu.Co z tego , kiedy po chwili znowu zanik i od nowa. To wszystko jest wyjątkowo wnerwiające , bo połowę czasu tracę na przywracanie internetu. Są dni , kiedy mam mniej z tym problemów . Kiedy indziej dosłownie co chwila. Poza tym , kiedy jeden laptop serfuje , z pokoju na górze dobywa się niemal płacz " brak internetu ". Ma ktoś podobne doświadczenia ? Może dobre rozwiązanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mam wynik speedtestu internetu Power LTE. Wynik był robiony w samym centrum miasta Wieluń(Łódzkie) o godzinie 5.00 nad ranem. Do nadajnika mam około 260 metrów w linii prostej. W Wieluniu są dwa nadajniki. Miasto 25 tysięczne.

 

5106395854.png

 

 

PS. W dzień i wieczorem kiedy jest pewnie największy ruch na nadajnikach prędkość pobierania wynosi do 20-25Mb/s a wysyłanie od 15-30Mb/s.

Witam, ja miałem jeszcze pare miesięcy pobieranie w granicach 20 - 25 mbits ale teraz coś się poprawiło i mam prędkości jak na poniższym screenie, dodam że lokalizacja to Warszawa Białołęka, router Huawei B593 (do 100mbits).

5110385202.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie wiadomo nawet, co jest winne. Jak z zasięgiem? Próbowałeś zabrać router "na wycieczkę" i sprawdzałeś, jak się zachowuje w innym miejscu?

Witam. Router jak na razie pracuje tylko w domu. Przed podpisaniem umowy sprawdzono mi zasięg i był. Pozostaje mi " wycieczka " gdzieś w parę miejsc z naturą włącznie. Nie wiem czy to przypadek , ale zauważyłem , że do południa jakby mniej się wyłączał net. Gorzej jest popołudniu i wieczorami.Może się mylę. Nawet w konfiguracji żona dała opcję " Tylko LTE " . Wcześniej było automatyczny. I tak guzik pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla równowagi spróbuj jeszcze "tylko 3G". Jeśli masz jakiś smartfon, przełóż do niego SIM z routera, wlącz udostępnianie internetu i zobacz, czy jest lepiej. W routerze nie ustawiono limitu obsługiwanych urządzeń na "1"?

 

Problem może być z zasięgiem (niestety, najczęstsze), routerem lub SIM-em. Jeśli w określonych godzinach jest lepiej, to jednak wskazuje na obciążenie nadajników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie, mam internet Pakiet Multimedialny 15 GB w opcji 2 x więcej w LTE.

Umowa kończy mi się w maju, po złożeniu wypowiedzenia dziś telefon i propozycja: 30 GB za 20 zł lub 40 GB* za 25 zł  (* tu internet LTE bez limitu).

Ceny obejmują wynajem posiadanego modemu (HUAWEI E3272) i zniżkę w ramach Smartdom.

Edytowane przez vattax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla starych abonentów przedłużających umowę jest interesującą opcja 110 GB za 31 złotych + 5 złotych za router Huawei b315. Oczywiście uwzględniając Rabą w ramach Smart Dom ( w moim przypadku rabat w wysokości 48,90 - trzecia usługa).

Edytowane przez dartman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla równowagi spróbuj jeszcze "tylko 3G". Jeśli masz jakiś smartfon, przełóż do niego SIM z routera, wlącz udostępnianie internetu i zobacz, czy jest lepiej. W routerze nie ustawiono limitu obsługiwanych urządzeń na "1"?

 

Problem może być z zasięgiem (niestety, najczęstsze), routerem lub SIM-em. Jeśli w określonych godzinach jest lepiej, to jednak wskazuje na obciążenie nadajników.

Witam ponownie. Dzwoniłem wczoraj do pomocy technicznej . Pan kazał resetować router przez 10 sekund . Powiedział,że jeśli to nie pomoże , to trzeba się udać do punktu z prawdopodobnie uszkodzonym sprzętem. Po resecie długopisem router trzymał mi internet ponad 20 minut. Co z tego , skoro i tak się wiesza. Na moje pytanie , czy można w punkcie zmienić router na stacjonarny - odpowiedź przecząca. Na taki typ sprzętu była zawarta umowa i koniec. W każdym razie w punkcie spytam o możliwość zamiany sprzętu , nawet z dopłatą. Stąd moje jeszcze jedno pytanie .. Czy można kupić inny router stacjonarny , który będzie mi rozsyłał internet po domu ? Jeśli tak , to jaki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja miałem jeszcze pare miesięcy pobieranie w granicach 20 - 25 mbits ale teraz coś się poprawiło i mam prędkości jak na poniższym screenie, dodam że lokalizacja to Warszawa Białołęka, router Huawei B593 (do 100mbits).

5110385202.png

Może na to już się załapałeś :?::shock:

 

Plus buduje sieć LTE-Advanced o szybkości do 300 Mb/s

Pierwsze stacje już zostały zbudowane w Warszawie.

 

całość: http://media2.pl/telekomunikacja/132107-Plus-buduje-siec-LTE-Advanced-o-szybkosci-do-300-Mbs.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończy mi się umowa na internet w CP i mam pytanie.

 

Czy nadal przedłużając umowę nie można brać sprzętu na własność, a "wynajem" B315 kosztuje 10 zł/m-c przy najwyższym abonamencie? - nowi klienci dostają go (na wynajem) przy tym abonamencie za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzisiaj wziąłem na próbę Domowy LTE w CP, jak na razie na speedtescie mam prędkość download ok 3 mb/s w ruterze i w modemie mam diodę fioletową czyli bardzo dobry zasięg więc dlaczego tak słabo wychodzi w teście ? to o 1 mb/s lepiej wypada u mojego lokalnego dostawcy przez radiówkę mam jeszcze 6 dni zobaczymy jak to się rozwinie a na razie poproszę o jakieś sugestie lub może jakiś wiarygodny program to testu prędkości. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...