Skocz do zawartości

Cyfrowy Polsat – Internet


Rekomendowane odpowiedzi

Ja wam powiem tak mam juz internet lte cyfrowego polsatu ok 1.5 roku i wyglada to tak jezeli jestes w zasiegu lte to nie ma czegos takiego jak lejek dziala z pelna predkoscia zalezy od pogody przeciazenia itp natomiast jezeli jestes w zasiegu 3g to wtedy wykorzystuje sie pakiet danych i wlacza sie lejek ot cala filozofia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś około 4 godziny temu podpisałem umowę na internet. Mam pakiet 90gb i LTE bez limitów.

Dostałem za 1zł router Huawei B593S na własność.

 

Niestety po skonfigurowaniu routera i włożeniu karty sim, internet nie działa. Wygląda to tak, że router widzi sieć LTE i się z nią łączy, ale internet nie dział. Gdy włożyłem kartę sim CP od sąsiada to na jego karcie jest internet CP i działa dobrze, czyli wygląda na to że Cyfrowy Polsat nie aktywował mi jeszcze usługi internetu. W ciągu maksymalnie jakiego czasu mi aktywują usługę internetu na mojej karcie sim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba bede musial cie zmartwic modem nie jest twoj a tylko go wypozyczasz .. bedzie on do zwrotu po zakonczeniu umowy , dobra strona jest taka ze przez te dwa lata masz gwarancje działającego sprzetu .. 

przechodzilem wlasnie taka sama oferte i dopytywalem 4 razy . 

tez mam smart dom 

tez mam 50% upustu na net 

i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej ofercie jest wybór: 1zł wypożyczenie routera lub 1 zł jego zakup na własność.

 

W mojej umowie podpunkt &6 Opłaty jednorazowe z tytułu udostępnienia i/lub sprzedaży  oraz aktywacji sprzętu (internet) mam tak napisane:

 

Sprzedaż Routera Mobilnego:  1,00 zł

 

Opłata aktywacyjna karty SIM (brutto):  49 zł

 

Kilkukrotnie się jeszcze dopytywałem czy aby na pewno będzie router na własność, to otrzymałem odpowiedź, że na 100% będzie on mój na zawsze i nie muszę go oddawać po skończeniu umowy.

 

Dodam, że przy pakiecie 70gb za 79,99(smart dom 45 zł) router Huawei B593S na własność kosztuje 29 zł.

 

@nowy57

Ile czasu czekałeś na włączenie internetu na karcie sim? Ja czekam już prawie 5 godzin i internetu dalej nie mam. Na ICOKu też nie ma widocznej usługi internetu. Mam nadzieję, że pan w APS wszystko dobrze wpisał w system i nie zapomniał zatwierdzić umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Dzwoniłem na infolinię i nic w tej chwili nie da się zrobić. Pan mówił, że dopiero po 24 godzinach od podpisania umowy może przyśpieszyć aktywację, i że jak jutro do godziny 15 nie będę miał internetu, to żeby wtedy zadzwonić i on przyśpieszy aktywację.

 

PS. Mam jeszcze pytanie. Czy w taryfie Power LTE 90gb jest pakiet "Darmowe noce/Pakiet nocny"? Na umowie mam napisane tak:

Ilość danych w ramach pakietu "Darmowe Noce/Pakiet Nocny"- 0gb. Czy oznacza to że główny pakiet 90gb jest do wykorzystania tylko w dzień, a w nocy nie będę miał neta?

Czy można w każdej chwili dokupić pakiet Darmowe Noce/Pakiet Nocny i ile ma on gigabajtów i ile on kosztuje?

 

Przepraszam za pytania, ale tak to jest jak się nie dopyta w APSie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jaki jest koszt tego nocnego pakietu 200gb?

 

 

on jest w abonamencie 90GB

 

Niestety pan w APS nie włączył mi w pakiecie 90gb bezpłatnego pakietu nocnego 200gb, choć mówił mi, że będę go miał. Będę składał przez ICOK reklamację z prośbą o bezpłatne włączenie pakietu nocnego i może coś więcej ugram, ale na to nie liczę.

 

PS. Gdybym sam włączył sobie teraz przez ICOK pakiet nocny 200gb, to Cyfrowy Polsat liczył by go po 2,90zł miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

W kwietniu kończy mi się umowa na internet w Polsacie (jako druga usługa w SD 34 GB + router na wypożyczenie za 0 zł za wszystko 29,90 zł). Pierwsza usługa to pakiet TV premium z MR. Mam jeszcze telefon w Plusie za 1 zł - też usługa SD.

Co można wynegocjować w Polsacie w ramach przedłużenia umowy? Widzę na ich stronie, że za wszystkie routery trzeba płacić max. 10 zł. W Plusie (po przejściu z Polsatu) routery są do kupienia za parę zł. Oraz 3 msc. abonamentu gratis.

Może wiecie też co z telefonem. Obecnie w SD mam taką promocję - jako trzecią usługę - 200 minut do wszystkich za 1 zł plus jakiś telefon za 3 zł. No szkoda było nie brać. 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Od jakiegoś czasu coś się dzieje złego z moim internetem od CP. 

Posiadam router B593s-22 na początku internet śmigał aż miło ale teraz coś jest nie tak ;/ 

Problem polega na tym iż : internet strasznie zwolnił. Posiadam też antenę zewnętrzną na routerze pokazuje mi że jest lte 2 kreski i wtedy śmiga pięknie, wystarczy że router pokazuje 3 kreski lte i internet zwalnia o jakieś 80% np. przy 2 kreskach pobiera po 5mb/s a przy 3 po 500kb/s 

wie ktoś może jak sobie z tym poradzić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Od jakiegoś czasu coś się dzieje złego z moim internetem od CP. 

Posiadam router B593s-22 na początku internet śmigał aż miło ale teraz coś jest nie tak ;/ 

Problem polega na tym iż : internet strasznie zwolnił. Posiadam też antenę zewnętrzną na routerze pokazuje mi że jest lte 2 kreski i wtedy śmiga pięknie, wystarczy że router pokazuje 3 kreski lte i internet zwalnia o jakieś 80% np. przy 2 kreskach pobiera po 5mb/s a przy 3 po 500kb/s 

wie ktoś może jak sobie z tym poradzić ? 

tego modelu routera juz nawet nie proponuje sie w zestawach internetu.

Jesli wczesniej nie bylo problemu a teraz wystepuje.

To obstawiam ze to wina modemu/routera lub jaki wirus Ci sie wkradl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Od jakiegoś czasu coś się dzieje złego z moim internetem od CP. 

Posiadam router B593s-22 na początku internet śmigał aż miło ale teraz coś jest nie tak ;/ 

Problem polega na tym iż : internet strasznie zwolnił. Posiadam też antenę zewnętrzną na routerze pokazuje mi że jest lte 2 kreski i wtedy śmiga pięknie, wystarczy że router pokazuje 3 kreski lte i internet zwalnia o jakieś 80% np. przy 2 kreskach pobiera po 5mb/s a przy 3 po 500kb/s 

wie ktoś może jak sobie z tym poradzić ? 

 

Po pierwsze router sprawdziłbym w innym miejscu, gdzie na pewno nie ma problemów z internetem. Problemy mogą wynikać np. z zakłóceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy to sie konsulowi wieży ??? :rofl:

Oni mają prowizję od łepka ,a więc wszystko Ci powiedzą byle byś kupił.

No formalnie net jest bez limitu ,ale po przekroczeniu pakietu nawet w LTE może Ci spaść prędkość

Ważny zapis prędkość do 150 Mb/s :mrgreen: ,czyli od 32 kb/s do 150 Mb/s

KLUCZOWE SŁOWO W UMOWIE JEST DO ( drobny zapis, a jak ważny :> )

 

Kluczowe to jest zrozumienie różnicy między ilością danych a przepustowością zwaną transferem. To pierwsze jest  obecnie reklamowane jako internet 'no limit'. Oznacza że możesz ściągnąć [beep]ylion gigabajtów . Teoretycznie.  praktycznie przepustowość jest limitowana i w Plus/CP operator ma prawo przyciąć przepustowosć do 32kbs na podst warunków umowy - czyli de facto własnego widzimisię. I dalej mozesz ciagnąć bez limitu dane :-) . Kolejny pierylion gigabajtów z prędkoscią 32kbs. Nowi użytownicy niezaznajomieni z tematem tak powinni rozumieć kwestię 'no limit'.

Ja moze wziąłbym neta z plusa, ale  męczy mnie podpisywanie umów na 24mc i to że wplątuję się w smartdom. Niby taniej, ale jak mam telewizję to mając ją samą mogę sobie słać wypowiedzenia i skracać de facto umowy zyskując  na nowej 5mc gratis. Gdy wejdę w usługi łączone to prawdopodobnie już  skończy się moje rumakowanie  i nie dadzą mi tak korzystnych warunków na tv bo przecież  gdy się nei zgodzę na ich warunki i wypowiem  umowę na tv to mi abonament na neta urośnie o 50%. Takze każdy kij ma dwa końce.

A oni przy internecie dają taką możliwość jak przy telewizji że składam wypowiedzenie na 5mc przed końcem umowy i  zaraz dzwonią zeby podpisac nową i można dostać kilka mc gratis? Gdyby tak było to może bym wziął  razem z nową umowa na tv internet i gdyby kończyły się w tym samym dniu to przy wypowiedzeniu dostałbym jakies miesiące gratis i na tv i na internet, ale nie wiem czy taka politykę mają w LTE. Zresztą to umowy na 2 lata więc masakrycznie długo jak na dzisiejsze czasy gdzie w PLAY masz  100gb + przycinka do 2mbs za 45zł bez jakiegokolwiek abonamentu.  bardziej kusi mnie  playowska opcja. Wszystko lesze od Aero na którym obecnie zostałem po rezygnacji z neostrady :mrgreen: . Sorry, ale płacenie min 80zł za kablowego neta to lekkie przegięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ja moze wziąłbym neta z plusa, ale  męczy mnie podpisywanie umów na 24mc i to że wplątuję się w smartdom. Niby taniej, ale jak mam telewizję to mając ją samą mogę sobie słać wypowiedzenia i skracać de facto umowy zyskując  na nowej 5mc gratis. Gdy wejdę w usługi łączone to prawdopodobnie już  skończy się moje rumakowanie  i nie dadzą mi tak korzystnych warunków na tv bo przecież  gdy się nei zgodzę na ich warunki i wypowiem  umowę na tv to mi abonament na neta urośnie o 50%. Takze każdy kij ma dwa końce."
I tu sie mylisz...

Bo konsultantowi zawsze bedzie na reke jeśli przedłużysz umowę i skorzystasz nawet z tych opcji z gratisowymi miesacami.

Jedynie pamietaj, że wiążąc się w smartdomie nie możesz obniżyć abonamentu. To że dostaniesz np. 2,4,5,6,8 czy tam ileś miesięcy gratis ale zobowiązanie pozostanie taki samo = nadal jesteś w smartdomie i się cieszysz ze wszystkiego.

 

Co do internetu umowa 24miesiace jest tylko dla nowych klientów. Potem są przecież inne oferty i to dużo lepsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CP standardowe oferty przedłużeniowe są podobne.

Standardowe oferty ze sprzętem są na 26 miesięcy i na 12. Przy 12-miesięcznych umowach są droższe modemy/routery i mniejsze pakiety danych. 

Tylko SIM na 24 i 12 miesięcy. Przy 12-miesięcznych umowach są mniejsze pakiety danych.

 

PS. Osobiście dwa dni temu przedłużyłem umowę w Plusie po wypowiedzeniu i złożonym już zamówieniu na T-Mobile 25GB za 19,99zł i SIM z No Limit rozmowy i sms/mms. Dostałem w Plusie 40GB, tzw. No Limit za 19,99zł z umową na 15 miesięcy. W CP powinno być podobnie w DUK.

W ten sposób osiągnąłem 40GB internetu, No Limit telefon i pakiet Rodzinny HD za 65zł/m-c. Koniec Off-Topu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...