Skocz do zawartości

Cyfrowy Polsat – Internet


Rekomendowane odpowiedzi

 

robertThc   jest mały szkopuł .Kula jest w naprawie ,a z kart wróżyć nie umiem :>

 

Kilka informacji by się przydało

 

1 Jaki system jest na komputerze (windows XP , siedem ,a może jakiś linux lub Mac)

 

2 Jaka karta sieciowa jest w tym kompie

 

3 Jak się łączysz (kabel, wifi )

 

4 DHCP jest ,czy IP na sztywno

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robertThc   jest mały szkopuł .Kula jest w naprawie ,a z kart wróżyć nie umiem :> Kilka informacji by się przydało 1 Jaki system jest na komputerze (windows XP , siedem ,a może jakiś linux lub Mac) 2 Jaka karta sieciowa jest w tym kompie 3 Jak się łączysz (kabel, wifi ) 4 DHCP jest ,czy IP na sztywno

 

1.Windows XP

2. Karta z cyfrowego polsatu

3. kabel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o modem ,a o kartę sieciową w Twoim komputerze ,jeśli jest zintegrowana to model płyty głównej .

O ile wiem CP kart sieciowych nie daje (chyba ,że się mylę )

I czy w routerze masz ustawione DHCP ,czy przypisujesz IP do każdego kompa.

Teoretycznie po podpięciu przewodu RJ-45 z routera do komputera powinno sie automatycznie połączyć jeśli masz w routerze ustawione na DHCP .

I zapomniałbym ,czy jest jakiś firewalle lub antywirus zainstalowany (domniemam ,że masz jakiś antywirus )

 

SWOJADROGA napisał

 

Jeśłi na prawdę chcesz uzyskać naszą pomoc, to zastosuj się do rad podanych tutaj: http://forum.satkuri...adawać-pytania/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z tym pakietem nocnym jest ,ale jeśli korzystasz z linuxa to był jakiś skrypt na przełączanie modemu co prawda z HSPA na UMTS o określonej godzinie  ,tylko zapomniałem jaką trzeba było komendę w terminalu wpisać . Być może jeszcze znajdziesz gdzieś w sieci ten skrypt i zadziała z LTE . Jeśli Masz windowsa to nie wiem czy coś takiego na niego było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam mobilny internet LTE 30GB z routerem LT-6408n i modemem Huawei E3272.

W grudniu zapomnieliśmy o uiszczeniu opłaty w związku z czym LTE został nam odłączony.Zaległość uregulowaliśmy 3 dni temu jednak internetu nadal nie ma.Na stronie http://192.168.1.1/html/home.htmlpodawane  są prędkości pobierania 20-60 Kb/s wysyłania nawet poniżej 1 Kb/sek a strony się albo ładują kilka minut albo w ogóle.Z icok otrzymaliśmy odpowiedz tylko taką że płatność została zafakturowana a prędkość odpowiednia przywrócona.Dodam że chodzi tu  o połączenie zarówno poprzez wi fi jak i przez modem podpiety do USB i dotyczy wszelakiego sprzętu który ma możliwość łączenia z internetem tj laptop, tv, konsole, drukarka i wszystkie telefony.Z góry przepraszam jeśli nie podałem jakichś istotnych danych ale słabo się na tym znam , w razie potrzeby uzupełnię i podam co trzebaCoś ktoś mógłby pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Zapytam bezpośrednio bo szczerze mówiąc tak jest łatwiej.

Mam internet z INTERNETIA 20Mbit/s z ich czarną skrzyneczką jako router (średnio się spisuje).

 

Chciałbym zmienić bo....lubię zmiany, a do tego 20Mbit mi nie wystarcza.

 

Posiadam telewizję w CP więc chyba by mnie obowiązywała obniżka 50% więc wybrałbym któryś z górnych pakietów SmartDom 100GB.

Pytania:

1. Jakie są opcje w CP jeżeli chodzi o net (jest możliwość stałego łącza czy wszystko po GSM) ?

2. Jak z faktyczną prędkością i czy zawsze jest zasięg czy to po prostu działa tak jak należy ?

3. Dużo ściągam, dużo oglądam streamingów. Ciężko mi określić ile tego jest ale na pewno sporo. Czy taki 100GB to jest dużo ? Wiem, że dziwne pytanie ale ogólnie nawet nie wiem ile korzystam z internetu bo zawsze miałem nielimit.

4. Jak wygląda sprawa wifi ? Dostajemy jakiś router ?

Edytowane przez kaeres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po GSM, a prędkość zależy od wielu czynników; nawet od pogody. Jednak najważniejsze jest obciążenie BTSa, czyli "słupa/nadajnika" z którym w danym momencie jesteś połączony. Każdy taki słup ma określoną przepustowość, a co za tym idzie, im więcej ludzi, tym niższa prędkość dla klienta końcowego. Internet mobilny jest strasznie chimeryczny, więc nikt ci nie zagwarantuje stabilnej, takiej samej prędkości. Na ogół biorą go ludzie, którzy nie mają możliwości na internet z kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma uśrednionej wartości. Poczytaj opinie ludzi na forum Plusa, Playa i innych operatorów. "Jeszcze nie tak dawno miałem tyle, a teraz mam jedynie tyle...".

O powodach takich różnić wspomniałem w poprzednim wpisie. Nawet godzina korzystania odgrywa kolosalną różnicę ze względu na ilość korzystających. Najlepiej w nocy i w godzinach, w których ludzie wychodzą do pracy, szkoły itp.

Edytowane przez grande
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Zapytam bezpośrednio bo szczerze mówiąc tak jest łatwiej.

Mam internet z INTERNETIA 20Mbit/s z ich czarną skrzyneczką jako router (średnio się spisuje).

 

Chciałbym zmienić bo....lubię zmiany, a do tego 20Mbit mi nie wystarcza.

 

Posiadam telewizję w CP więc chyba by mnie obowiązywała obniżka 50% więc wybrałbym któryś z górnych pakietów SmartDom 100GB.

Pytania:

1. Jakie są opcje w CP jeżeli chodzi o net (jest możliwość stałego łącza czy wszystko po GSM) ?

2. Jak z faktyczną prędkością i czy zawsze jest zasięg czy to po prostu działa tak jak należy ?

3. Dużo ściągam, dużo oglądam streamingów. Ciężko mi określić ile tego jest ale na pewno sporo. Czy taki 100GB to jest dużo ? Wiem, że dziwne pytanie ale ogólnie nawet nie wiem ile korzystam z internetu bo zawsze miałem nielimit.

4. Jak wygląda sprawa wifi ? Dostajemy jakiś router ?

1- Tylko SIM

2- Zależy od nadajnika .Jest ,że mają po 50 Mb/s ,a czasem i z biedą 5 Mb/s

3- Mało

4- Tak dostajemy router .Nie wiem jaki ,ale jakiś jest

 

Ogólnie jest to net mobilny ,czyli komórkowy ,który ma limity . W reklamie ładnie to wygląda -internet bez limitu i teoretycznie tak jest ,ale diabeł tkwi w szczegółach .Istotny zapis w umowie jest prędkość pobierania DO (nie OD) .Co za tym idzie po przekroczeniu limitu np. 30 GB CP może Ci ograniczyć prędkość do 32 Kb/s i o necie możesz zapomnieć.

Jak Masz neta po kablu i dużo oglądasz online to od internetu komórkowego trzymaj się z daleka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które przedłużyły umowy na internet CP.

 

Czy są umowy krótsze niż 24 miesiące?

I czy te ewentualnie krótsze umowy przedłużeniowe są też dostępne dopiero na 6 miesięcy przed końcem obecnej?

 

Ja mam teraz umowę na 24 miesiące kończącą się w listopadzie 2016. Za 34,95 (po zniżce 50% ze Smartdom) dostaję 25GB. Widzę, że teraz za 25zł (po zniżce 50% z 49,99 - dobrze liczę?) miałabym 40GB i nielimitowny transfer na IPLA i HBO GO, z których korzystam.

 

Jest szansa na przedłużenie na np. 15 miesięcy na takich warunkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wiele się wyjaśnia :/

Dziękuję za opinie i pomoc.

 

Edit.

Jeszcze dopytam. O co chodzi z tym pakietem LTE 50, 100GB ?

Można korzystać przecież bez ograniczeń jak się pakiet skończy...

Po co jest ten limit ?

Po przekroczeniu podanego limitu, np 50 GB może spaść Ci prędkość nawet do 32 kbps. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od operatora. Jeśli masz w umowie 50GB to masz ten limit na pełnej prędkości dostępnej tam gdzie mieszkasz/korzystasz. Po wykorzystaniu tych 50GB prędkość spada (czasem drastycznie!) ale teoretycznie limitu nie masz i internet działa nadal. Np. w Play spada do 2mb. Ja osobiście mam Play (a dokładnie RedBullMobile). Ping mam około 30-38ms, download 19-25mbps, upload 9-13mbps. Mierzone w różnych porach dnia i tygodnia. Mieszkam ma wsi. Korzystam z takiego netu bo nie chcę płacić za telefon stacjonarny plus internet. Jest opcja w Play "Internet na kartę" no limit - 100GB na pełnej prędkości a później mogą przyciąć do 2mbps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pomyśl sobie, że jest więcej osób, które przeszło z kabla na LTE licząc na wzrost prędkości. Skutek ? Przeciążone BTS-y - marne transfery w godzinach popołudniowo - wieczornych. Jest nawet strona na Facebooku -> https://pl-pl.facebook.com/pluspowerlteinternetbezlimitowzlimitem/, gdzie można zobaczyć jakie "rekordy" osiągają użytkownicy.

 

Z jednej strony masz kabel z pewną i stabilną prędkością 20 Mbps. Z drugiej strony LTE na którym wyciągniesz ... no właśnie - nigdy nie wiadomo ile.

 

Oczywiście, nigdy nie będziesz wiedział, dopóki nie sprawdzisz w swoim miejscu zamieszkania. Proponuję kupić starter Plusa i potestować w różnych porach dnia (o ile masz telefon lub tablet z LTE). 

Edytowane przez maniek357
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam, że rozmawiałem z konsultantem i mówi, że lejka nie ma.

Jedynie minusem jest to, że gdy mamy pakiet to internet będzie ZAWSZE czy to LTE czy HSPDA ale będzie.

Poza limitem TYLKO LTE więc różnie może być.

Ale lejka nie zakładają tylko idzie po maksie.

A od kiedy to sie konsulowi wieży ??? :rofl:

Oni mają prowizję od łepka ,a więc wszystko Ci powiedzą byle byś kupił.

No formalnie net jest bez limitu ,ale po przekroczeniu pakietu nawet w LTE może Ci spaść prędkość

Ważny zapis prędkość do 150 Mb/s :mrgreen: ,czyli od 32 kb/s do 150 Mb/s

KLUCZOWE SŁOWO W UMOWIE JEST DO ( drobny zapis, a jak ważny :> )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...