Skocz do zawartości

Cyfrowy Polsat – Internet


Rekomendowane odpowiedzi

A ja sobie odpuszczę. Specjalnie zużyłem pakiet i chodzi to jak krew z nosa. Dobrze, że jest te 2 tyg. na testowanie...

 

Hmm, wygląda na to, że nie mogę zwrócić bo brałem w punkcie CP. Dziwne... Chyba się z tym zagapiłem. Dałbym sobie rękę uciąć, że można było zwrócić... (???)

 

(normalnie działał ok 50Mb/s, po przekroczeniu limitu zaczął się ślimaczyć, a teraz działa ok 10Mb/s, mimo przekroczenia...)

 

Tak czy siak, w ramach pakietu działa to bardzo ładnie. Modem Huawei, który dają jest ok, wszystko ładnie się łączy... Cena ok 41zł (40GB), po 3mcach darmowego użytkowania (przejście od konkurencji)

------------------------------------

 

Mam jeszcze pytanko. Czy można zwiększyć limit danych, z obecnymi zniżkami? (smart dom) Czy Limit 40GB, jest na całą umowę?

 

Hmm, w sumie chyba ten net powinienem mieć za 1zł, skoro mam telefon w Plusie i TV? A może się mylę? - Jednak nie. Na konfiguratorze, na stronie CP, wychodzi ok 86zł po okresach darmowych - tak jak ustaliłem w APSie. Znajomy mi truje o jakimś darmowym 3cim produkcie i zamieszanie wprowadza :)

Edytowane przez Pas Ratunkowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odradzam w moim rejonie Internet CP, antena blisko, ale sieć jest tak przeciążona, ze szkoda słów.

 

Internet z Orange (komórka)

 

http://www.speedtest.net/my-result/a/1907671863

 

Super domowy LTE (antena zewnętrzną)

 

http://www.speedtest.net/my-result/a/1907670778

Edytowane przez Diabels
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było takiej propozycji ze strony CP. Aby zachować zniżki na net i następną usługę muszę mieć abo za 60 zł przed zniżką.

30 złotych po zniżce SmartDom (2 usługa), normalnie pakiet kosztuje 59,99. U mnie sam konsultant zaproponował na czas nieokreślony, jak mu powiedziałem, że nie chce na 24 miesiące, bo TV mam krócej jako 1 umowę (uprawniającą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak to jest z tymi umowami na czas nieokreślony? Mi konsultant powiedział, że umowy przedłużeniowe są tylko na 12 i 24 miesiące. Czy, żeby dostać taką umowę trzeba wysłać wypowiedzenie? Czy może być bliżej końca umowy?

Ja w tej chwili mam 6 miesięcy do końca standardowej umowy na 24msc; 69,9zł (35zł po zniżce w SD) i nie wysyłałam wypowiedzenia.

 

I jak wygląda kwestia rabatowania w SD - czy to jest bezwzględny poziom 59,9zł jak wielu pisało, czy też wysokość pierwotnego zobowiązania (czyli u mnie 69,9)? Wydaje mi się, że były tu osoby (@Maximus), które obniżyły abonament przy drugiej usłudze w SD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było wypowiedzenie, przedłużyłem umowę na 3 lub 4 miesiące przed końcem. Niby umowę mam o 9 groszy droższą (59,99), ale faktury jakieś dziwne dostaję, na 20 złotych z groszami po zniżce smartdom. Nie ogarniałem tego jeszcze, pewnie znów maja jakiś [beep] w kontraktach.

Najważniejsze, że na 3 usługę dalej jest rabat kwotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, mam telewizję w Cyfrowym Polsacie i internet w opcji smart dom, do końca umowy internetu zostało 6 miesięcy. Obecnie mam pakiet 30gb lte za 49,95. Brałam to w listopadzie 2014, oczywiście bez żadnego czytania forum i jakiejkolwiek wiedzy, że można liczyć na jakieś rabaty czy inne traktowanie. Zmienialiśmy dostawcę internetu więc dostaliśmy wtedy cztery pierwsze miesiące gratis.

Czy jest szansa na zwiększenie prędkości połaczenia? (najczęsciej mam "rate 150Mbps", wg speedtestu download 21.47 Mb/s)

Obecnie posiadam modem zewnętrzny ODU-100 + router wifi plus IDU-100. / czy więc dobrze by było/warto wymienić również sprzęt?

 

Moje pytanie brzmi: na co aktualnie mogę liczyć - czy już teraz czyli te 6 miesięcy do końca umowy coś można przedłużyć, czy trzeba czekać, a może warto czekać? I co można ugrać? Chciałabym jak największy pakiet danych z możliwie najkrótszą umową, nawet kosztem ceny, Czy trzeba złożyć wypowiedzenie?

Będę wdzięczna za wszystkie informacje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości zwiększenia, ot tak, prędkości Internetu w przypadku tzw. Internetu mobilnego. A takim jest właśnie Internet oferowany przez Cyfrowy Polsat. Tutaj płaci się abonament za poszczególne pakiety danych do wykorzystania, a nie za prędkość. Ta zależy tutaj od posiadanego urządzenia dostępowego (modem / router mobilny) oraz od technologii, w jakiej działa sieć komórkowa na danym obszarze (GPRS, UMTS (3G), HSPA+, LTE itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagę, faktycznie zapomniałam, że CP jest internetem mobilnym. Aczkolwiek, tak jak wspomniałeś, prędkość zależy również od sprzętu, stąd też moje pytanie czy warto wymienić posiadany przeze mnie na nowy czy tez w tej kwestii raczej już nic się nie zmieni. Może w ogóle warto zakupić we własnym zakresie jakiś nowy, super ultra szybki, ktoś może ma doświadczenie i rekomendacje.

 

Dzięki i czekam jeszcze na odpowiedzi w sprawie przedłużenia i jego warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od odległości od nadajnika i jego obciążenia, zmiana na zwykły router i antenę kierunkową może przynieść wzrost prędkości. Ale jakiego rzędu, to nikt bez przeprowadzenia testów nie powie. Generalnie więcej zależy od anteny niż od samego routera.

 

Oczywiście to w uproszczeniu.

Edytowane przez umcus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jeśli macie problemy z zasięgiem lub stacja bazowa z którą się łączcie jest mocno obciążona, możecie w tym wątku:

http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&t=7787&start=4665

zapytać o rozbudowę sieci w waszej okolicy.

Wątek co prawda jest na Plusforum.pl ale jak wiadomo Plus i CP działa na tej samej infrastrukturze.

Pracownik Plusa udziela odpowiedzi po kilku chwilach w godzinach 10:00-18:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Jestem abonentem CP internet od 2 lat, byłem zadowolony do czasu internet śmigał jak na wioske to znakomicie 25Mb/s jak tylko przedłużyłem umowę na internet odrazu przestało działaś jak się należy prędkość spadła o 90% teraz działa na poziomie 2 Mb/s tj max prędkość no chyba że to jest późna wieczór to zdarza się że wzrośnie do 3Mb/s. Polsat kpi sobie z tego. Może ktoś wie jak to możliwe że po przedłużeniu wszystko zwolniła. Sprawdziłem modem jest OK działa poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam! Niedawno podpisalem kilka miesiecy temu umowe przedluzeniwa na internet w CP - Power LTE 40GB bez limitu danych za 25 zl. Pan konsultant powiedzial mi, ze po wykorzystaniu 40 GB predkosc internetu nie spadnie, bo jestem w zasiegu LTE. Oferta byla atrakcyjna, wiec przedluzylem umowe za cene 25 zl. Otoz, jakie bylo zdziwienie gdy zobaczylem, ze wolno otwieraja sie strony i nie moge korzystac z HBO GO. Sprawdzilem na speed test i zdziwienie - predkosc 1,2 Mb /s. Zadzwonilem na infolinie i tam powiedziano mi, ze zmniejszono mi predkosc, bo przekroczylem limit 200 GB. Gdy spytalem, dlaczego tak jest to powiedzial mi konsultant, ze tak jest napisane w umowie, co bardzo mnie zdziwilo, bo przed podpisaniem nowej umowy tego mi nie powiedziano. Jakie jest teraz wyjscie z sytuacji?

Edytowane przez Barti
Post napisany bardzo niechlujnie! Wyjątkowo poprawiono pisownię. Następnym razem będzie od razu Kosz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 3 Ograniczenia kategorii ruchu

 

2. W celu umożliwienia wszystkim Abonentom ciągłości dostępu do sieci, Cyfrowy Polsat stosuje zasady Fair-Usage-Policy („FUP”). Celem FUP jest zapewnienie każdemu z Abonentów możliwości korzystania z usługi niezależnie od obciążenia sieci spowodowanego przesyłaniem i pobieraniem znacznych ilości danych przez innych użytkowników sieci. Realizowane jest to poprzez przydzielanie odpowiednich wartości parametrów dostępu do sieci telekomunikacyjnej zgodnie z rosnącym zużyciem danych.

 

3. Abonentom korzystającym z opcji „LTE bez limitu danych“ Cyfrowy Polsat zapewnia dostęp do sieci telekomunikacyjnej z prędkością ograniczoną zgodnie z §2 ust. 3 i §3 ust. 4 niniejszego Regulaminu

 

4. W przypadku wysokiego zużycia danych, powodującego przeciążenie sieci, Cyfrowy Polsat w celu eliminowania nadużyć i zapewnienia powszechnej dostępności oraz wysokiej jakości działania sieci, zastrzega sobie w ramach FUP możliwość czasowej zmiany (do nowego Okresu rozliczeniowego) parametrów technicznych transmisji danych poprzez obniżenie prędkości transmisji danych do poziomu 32 kb/s określonego w Cenniku.

 

Pełna treść regulaminu: http://www.cyfrowypolsat.pl/uploaded-files/reg-repo/regulamin-promocji-internet-domowy-power-lte-2-0.pdf

 

Pisałem już o tych zapisach, jak CP zapowiedział wprowadzenie Internetu LTE Bez Limitu. Reklamacja raczej ma nikłe szanse na powodzenie, chyba, że masz zapis o nielimitowanym korzystaniu z HBO GO w Twoim regulaminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej

 

Mi właśnie przesłali propozycje przedłużenia z tego, co pamietam to 90 GB za 89 zł, czy coś koło tego - obecnie mam 25 GB za 59,90 + 10 zł za nielimitowany internet ...

 

Umowa kończy mi się z końcem roku - co można ugrać za 49,90, bo tyle muszę mieć min. aby podtrzymać drugą usługę w Smart Dom ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się kończy w przyszłym roku internet tzn. jest na inną osobę, a z tego co się dowiedziałem nie można tego przepisać na mnie skoro nie jesteśmy rodziną, więc będę musiał zrezygnować z niego i podpisać nową umowę na mnie, wtedy będę mógł wziąć ten rabat smart dom tak? Ogólnie internet CP działa spoko nawet na wsi, w nocy po 00:00 mam te 2,5mb/s downloadu a w dzień ok 1.2mb/s nie jest tak źle jak na radiowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...