Skocz do zawartości

Rosnąca liczba abonentów Polsat Box


domel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

WYNIKI CYFROWEGO POLSATU ZA I KWARTAŁ 2013 ROKU

Liczba abonentów: 3 555 806 (spadek o 10 338 w skali kwartału / wzrost o 2 465 w skali roku)

Liczba abonentów pakietu Familijnego, Familijnego HD, Familijnego Max HD oraz pakiety premiowe z nimi powiązane: 2 750 438 (spadek o 10 810 w skali kwartału / spadek o 46 676 w skali roku)

Liczba abonentów pakietu Mini, Mini HD, Ekstra TV Mobilnej: 805 368 (wzrost o 472 w skali kwartału / wzrost o 49 141 w skali roku)

Wskaźnik odpływu abonentów (churn): 8,7% (mniejszy o 0,3 p.p. w porównaniu z I kwartałem 2012 roku)

ARPU: 40,3 zł (wzrost o 4,7% w porównaniu z I kwartałem 2012 roku).

 

Źródło/więcej: https://satkurier.pl/news/85660/3555806- ... lsatu.html .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

WYNIKI CYFROWEGO POLSATU ZA II KWARTAŁ 2013 ROKU

 

Liczba abonentów: 3 545 582 (spadek o 10 224 w skali kwartału / spadek ~7 tys. w skali roku)

Liczba abonentów pakietu Familijnego, Familijnego HD, Familijnego Max HD oraz pakiety premiowe z nimi powiązane: 2 720 118 (spadek o 30 320 w skali kwartału / spadek o ~31 tys. w skali roku)

Liczba abonentów pakietu Mini, Mini HD, Ekstra TV Mobilnej: 825 464 (wzrost o 20 096 w skali kwartału / wzrost o ~22 tys. w skali roku)

Liczba abonentów Multiroom: ~573 tys.

Wskaźnik odpływu abonentów (churn): 8,8% (spadek o 0,4 p.p w skali roku)

ARPU: 40,1 zł (wzrost o 3,4% w skali roku)

Liczba użytkowników usługi Internet: ~188 tys.

Liczba użytkowników usługi telefonii komórkowej: ~136 tys.

 

 

Źródło/więcej: https://satkurier.pl/news/89441/3545582- ... lsatu.html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie się podziali abonenci, którzy opuścili n i C+ w wyniku fuzji?

Szacuje się ich na 200tys. odliczając już tych co mieli obie oferty?

Wszyscy przeszli do DVB-T i kablówek oraz IPTV? CP stracił 10000 klientów

Wiadomo, że zyskał nowych ich jeśli chodzi o ofertę TV MOBILNEJ a współ. odpływu klientów jest taki samjak w poprzednim kwartale to zdaje się, że niewiele osób przeszło do CP z n i c+ albo liczba osób ,które opuściły CP jest znacznie większa niż twierdzi spółka?

 

Coś mi się tu nie zgadza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz będzie im spadać ilość użytkowników. Maksimum abonentów już osiągnęli.

 

3 545 582 (ilość abonentów) - 350 000 (mobilna tv ) = 3 195 582 (rzeczywista ilość abonentów tv sat)

 

Wiosek taki, że im coraz więcej osób ucieka. Wliczaj abonentów mobilnej tv bo to lepiej wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo ile odeszło z platformy nc+ bo nie wiadomo ilu abonentów miała Cyfra+. Od lat było to 1,5 mln. co wydaje się bardzo dziwne bo innym platformom liczba abonentów się zmieniała. Równie dobrze mogło to być 1,3 mln i wtedy nc+ nie straciłaby żadnego abonenta. :) Z drugiej strony patrząc na popularność splitterów i tunerów z uniwersalnymi czytnikami to liczba abonentów Cyfry+ mogła znacząco wzrosnąć ponad te 1,5 mln, może nawet do 2 mln.

 

Mnie ciekawi do której grupy CP zalicza abonentów pakietów Darmowy HD i Rodzinny HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jestem klientem C+ i NC+ od 7 lat ale właśnie ( 5 dni temu) dokupiłem dekoder CP żeby oglądać Viasaty i jak się nie zmieni polityka cenowa w NC+ to bez wahania przejdę na Premium do CP i jeszcze wezmę sobie internet od cyfrowego słoneczka. Jak mogę za dwie rzeczy płacić mniej w CP niż za jedną w NC+ to chyba wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie to są rzeczy?

 

Porównujesz HBO i CINEMAX z CANAL+?

 

CANAL+ to jest prawdziwe premium a cała kwestia nie rozbija się o cenę ale układ pakietów - nie możesz mieć samej paczki CANAL+ tylko musisz płacić na 90 innych kanałów. Dlatego jest drogo. Sama paczka CANAL+ (6 kanałów) kosztowałaby ok. 50 zł (w umowie), ale pewnie nikt by tego nie kupił, bo to tylko 6 kanałów a ludzie patrzą na ilość a nie jakość. Poza tym chodzi o te diabelskie ARPU - nie liczy się jednostka, a jedynie ogół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat gdybym miał mozliwości (szczególnie finansowe), to kupiłbym pakiet Canalów, ale głównie dla piłki nożnej (mecze Realu), oraz sporadycznie jakas ciekawa premiera kinowa. Pod wzgledem sportu Canal+ mozna uznać za premium. Ale jesli spojrzymy już na ofertę filmową, to ani HBO, ani Canal+ nie uznaję jako kanał premim. Z ciekawych filmów ostatnio na Canalu leciał tylko Hobbit i Skyfall (z tego co słyszałem). Na HBO TDKR bedzie ciekawy. Najgorsze jest powtarzanie po nascie razy tych samych filmów. Canal+ nie miałem (choć słyszałem, że jest tak samo), ale miałem 3 miesiące HBO. Kilka filmów obejrzałem, których mi się nie chciało ściągać, albo nie miałem ich na DVD, ale powtarzanie ich w kółko to przesada. I zrezygnowałem. Toć już Superkino na TVN lepiej sie prezentuje momentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie to są rzeczy?

 

Porównujesz HBO i CINEMAX z CANAL+?

 

CANAL+ to jest prawdziwe premium a cała kwestia nie rozbija się o cenę ale układ pakietów - nie możesz mieć samej paczki CANAL+ tylko musisz płacić na 90 innych kanałów. Dlatego jest drogo. Sama paczka CANAL+ (6 kanałów) kosztowałaby ok. 50 zł (w umowie), ale pewnie nikt by tego nie kupił, bo to tylko 6 kanałów a ludzie patrzą na ilość a nie jakość. Poza tym chodzi o te diabelskie ARPU - nie liczy się jednostka, a jedynie ogół

Ja z chęcią wezme same C+ za 50 zł bo nic wiecej mnie nie interesuje.Na dzień dzisiejszy posiadam C+Platinum a ogladam tylko C+.Nie ma lepszych kanałow na rynku wole te kanały niż np w CP cały pakiet Familijny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...