Skocz do zawartości

Rosnąca liczba abonentów Polsat Box


domel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Abonent i tak jest w systemie jako użytkownik nawet jeśli nie włączył dekodera przez następny rok lub już dawno jest w innej platformie, więc dane są niewiarygodne, tylko idą na ilość nie jakość.

Te 3 mln co podał Libicki to abonenci co mają umowy i płacą miesiąc w miesiąc abonament. To o czym mówisz powyżej to te kolejne 600.000 czyli razem 3,6 mln abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A @GieKa to za co. Przecież to była ironia. Chyba, że się mylę. :?

Nie mylisz się :) Jak to mówią ironia to cecha ludzi inteligentnych, pewnie dlatego mi nie wychodzi :D

 

Odnośnie liczby abonentów i Chrun

"Churn Cyfrowego Polsatu kształtuje się na poziomie lekko ponad 10%, czyli znacznie poniżej światowej średniej platform cyfrowych czyli 15-16%" - poinformował Libicki. Zaznaczył, że spółkom, które wprowadziły kolejne usługi, udawało się zmniejszyć churn do znacznie niższych poziomów.

Polska średnia jest/była raczej dużo niższa niż te15-16%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią ironia to cecha ludzi inteligentnych, pewnie dlatego mi nie wychodzi :D

Raczej złe emotikonki dobierasz.

 

Jak na razie to chyba mało istotne jaki ten churn jest i tak więcej przychodzi niż odchodzi. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie patrzcie na anteny i znaczki na nich.

ja mam cp i antene bez znaczka.

mieszkam w Warszawie ale niestety w moim przypadku odpada coś co tu jest normalką tj. normalna tv kablowa z internetem (upc, aster, multimedia, vectra)

oni idą tylko na osiedla (w sumie trudno im się dziwić) a ludzie mieszkający w domkach, segmentach etc muszą radzić sobie inaczej.

gdyby nie to, nigdy bym nie decydował się na żadną platformę cyfrową z 'wielkiej trójki'.

a skoro tak to dlaczego cp? tak naprawdę jak podpisywałem umowę (rok temu) to różnica w kasie między trzema platformami była praktycznie żadna.

zadecydowała jedna sprawa - kanały polsatowskie.

i tyle.

jeśli chodzi o telewizję - to jest chyba jedyna karta przetargowa cp w walce z n czy c+.

gdyby kiedyś się zdarzy sytuacja że kanały polastowskie pojawiłyby się w n czy c+ - jestem pewny, że w przeciągu roku/dwóch z 3 mln zrobiłby się 1 mln.

bo cp już nie jest najtańszą z platform.

dlatego moim zdaniem do momentu, aż polsaty będą tylko w cp - oni mogą spać spokojnie i mieć w nosie abonentów, bajzel na infolinii, [beep]iane dekodery etc.

pytanie czy prezes Libicki i spółka to utrzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko nie da się ukryć, że prawdopodobnie przeważająca większość abonentów Cyfrowego Polsatu to mieszkańcy wsi. Pewnie też mieli takie zamierzenia - "cyfryzację satelitarną wsi" - o czym świadczą zabiegi choćby chodzenia od domu do domu i zachęcania do kupna CP (ale to proces już raczej skończony). Faktycznie "biedne ciemniaki ze wsi" to małe przegięcie, ale skoro to czysta ironia to nie mam nic przeciwko. Teraz Cyfrowy Polsat chyba ma zamiar stać się pionierem na wsi w kolejnej dziedzinie mediów - Internecie - a przynajmniej w tych miejscach, gdzie Internet jeszcze "nie dotarł".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kanału "podstawowego" jak Polsat, dzisiaj platforma nie była taka popularna.

 

Miejmy nadzieję, że odpowiednia ustawa zmusi tą stację to udostępniania sygnału satelitarnego jako "podstawowego", wtedy można spojrzeć na te wyniki z bardziej naturalnej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rozpowszechnienie CP to głównie zasługa przystępnego cenowo pakietu familijnego (obecna liczba abonentów tego pakietu to 2,343 mln przy 3 mln razem wziętych), który z Polsatem (głównym), Polsatem Sport, kanałami Discovery, kanałami dla dzieci i tvn'ami tworzył wręcz unikalną ofertę telewizji cyfrowej, a na wsi (tak jak z plotką) wszystko rozchodzi się z zawrotnym tempem popychanym dodatkowo takimi względami, że skoro sąsiad ma, to ja nie będę gorszy, itp. Cyfra+ i n-ka były opcją dla bardziej zaznajomionych w tematyce telewizji satelitarnej (niekoniecznie bardziej inteligentnych). :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko nie da się ukryć, że prawdopodobnie przeważająca większość abonentów Cyfrowego Polsatu to mieszkańcy wsi. Pewnie też mieli takie zamierzenia - "cyfryzację satelitarną wsi" - o czym świadczą zabiegi choćby chodzenia od domu do domu i zachęcania do kupna CP (ale to proces już raczej skończony).

Chyba z tym nie skończyli, bo ostatnio widziałem jak CP chodził po domach i zachęcał do kupna ich platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba z tym nie skończyli, bo ostatnio widziałem jak CP chodził po domach i zachęcał do kupna ich platformy.

A jednak... a mogłoby się zdawać, że Cyfrowy Polsat zaspokojony liczbą abonentów i renomą, a raczej popularnością spoczął na laurach i tylko czeka na kolejnych chętnych w APS-ach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@VH 1

 

Ale wydaje mi się że to dobrze, że CP tak się ''szwęda''

 

Nigdy nie słyszałem żeby CP szwendał się po domach ( co nie znaczy że tak nie jest)

ale mam dowody na to że przedstawiciele ( a raczej naciągacze) CYFRY + to robią i to nachalnie ( szwagra chcieli w jelenia zrobić tematem cyfryzacji) a chłopak mojej córki przez tydzień robił za takiego naciągacza C+, ale sumienie mu nie wytrzymało - za uczciwy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Cyfrowy Polsat posiada już 3,2 miliona abonentów. Dodatkowo 700 tysięcy użytkowników, posiada dekoder CP z możliwością oglądania kanałów FTA i w każdej chwili może wykupić dowolny pakiet. Łączna liczba potencjalnych użytkowników dekoderów CP wynosi zatem 3,9 miliona.

 

Więcej: :arrow:http://www.cyfrowypolsat.pl/telewizja-s ... onentow.cp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko nie da się ukryć, że prawdopodobnie przeważająca większość abonentów Cyfrowego Polsatu to mieszkańcy wsi. Faktycznie "biedne ciemniaki ze wsi" to małe przegięcie, ale skoro to czysta ironia to nie mam nic przeciwko.

Miejskie (te zamożne) właśnie teraz mieszkają na wsi.

Równie dobrze mogę stwierdzić, że wieśniaki teraz wyemigrowały do miasta i z chęci podniesienia swojego statusu społecznego na potęgę kupują Cyfrę i n, a słoma dalej im wyłazi.

Nigdy nie słyszałem żeby CP szwendał się po domach ( co nie znaczy że tak nie jest)

ale mam dowody na to że przedstawiciele ( a raczej naciągacze) CYFRY + to robią i to nachalnie ( szwagra chcieli w jelenia zrobić tematem cyfryzacji) a chłopak mojej córki przez tydzień robił za takiego naciągacza C+, ale sumienie mu nie wytrzymało - za uczciwy :mrgreen:

Jak takich nazwać?

U mojej ciotki prawie 76 lat (w Warszawie, Saska Kępa), u której montowałem przed rokiem TNG (srebrnego) zjawili się przed upływem końca umowy (Ciekawe skąd wiedzieli?) naciągacze z n.

Zanim się dowiedziałem o wszystkim to wcisnęli jej recordera, z dachu zniknął 90cm. Corab z monobockiem a zamiast niego pojawiła się blacha firmowana przez n z LNB twin.

Za usługę skasowali od niej ponad 400 zł, w dodatku zostawili sobie z promocji darmowy tuner + kartę TNK.

Moją rok starą antenę i konwerter oczywiście ukradli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko nie da się ukryć, że prawdopodobnie przeważająca większość abonentów Cyfrowego Polsatu to mieszkańcy wsi. Faktycznie "biedne ciemniaki ze wsi" to małe przegięcie, ale skoro to czysta ironia to nie mam nic przeciwko.

Miejskie (te zamożne) właśnie teraz mieszkają na wsi.

Równie dobrze mogę stwierdzić, że wieśniaki teraz wyemigrowały do miasta i z chęci podniesienia swojego statusu społecznego na potęgę kupują Cyfrę i n, a słoma dalej im wyłazi.

Po pierwsze, nie ucinaj mojej wypowiedzi bez postawienia odpowiedniego znaku, bo nieświadomie (lub świadomie) stworzyłeś całkiem inny kontekst mojej wypowiedzi. Po drugie, nigdzie w mojej wypowiedzi (poza cytatem) nie stwierdziłem, że wszyscy mieszkańcy wsi mają niski status społeczny, czyli prościej mówiąc są biedni. A owa większość to wynik, wspomnianej w mojej (pełnej) poprzedniej wypowiedzi, akcji promocyjnej prowadzonej niegdyś przez Cyfrowy Polsat w celu popularyzacji platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dla mnie dziwne, najpierw mówią, że liczba potencjalnych nowych klientów stale się zmniejsza, wręcz rynek staje się już nasycony telewizją satelitarną. Dodatkowo konkurencja robi, co może, żeby tylko przyciągnąć do siebie uwagę, a Cyfrowy Polsat (trzeba przyznać), za bardzo się nie wysilił. A tu nagle wyskakują z wynikami i co - mamy prawie, że nowy rekord, 200 tysięcy nowych abonentów w jednym miesiącu! Nie wiem, co powoduje, że ta platforma jak magnes przyciąga nowych klientów, mimo że u konkurencji często cenowo i pod względem oferty jest dużo lepiej. Czyżby Cyfrowy Polsat wypracował na siebie już taką renomę, że duża część społeczeństwa polskiego po prostu zaufała platformie, podpisując długoterminowe umowy>? Czy może też wielkie wydarzenia sportowe i gale bokserskie pomogły zachęcić kibiców, fanów sportu i nie tylko. Jeśli tak dalej się wszystko potoczy, to wkrótce (a może już teraz) Cyfrowy Polsat poczuje się jak prawdziwy lider na polskim rynku, niczym brytyjski Sky Digital, co poskutkuje zapewne zupełnym lenistwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że połowa Polaków kupuje na kredyt, a znaczna część z nich tych kredytów nie spłaca, można wywnioskować, że sporo w tej imponującej liczbie jest takich abonentów, którzy wzięli dekoder a teraz "zapominają" płacić i stanowią duży problem dla firmy, bo trudno ściągnąć z nich należności. Takie sprawy windykacyjne ciągną się często miesiącami albo latami, ale można ich dodać do statystyk jako "osoby płacące abonament".

Ogromna część z tej imponującej liczby abonentów to osoby z pakietem Mini, zawsze pakiet minimalny podciąga statystyki, ale to tak jakby liczyć liczbę abonentów n-ki razem z Telewizją na Kartę.

Poza tym wielu z nas jest liczonych 2 albo 3 krotnie, z uwagi że wielu abonentów po wymianie dekodera posiada także stary dekoder z kartą, aktywny na kanały FTA to daje te dodatkowe 700 tys. i razem wychodzi 3,9 miliona.

Trzeba jednak pogratulować CP zmysłu ekonomicznego, wiedzieli co zrobić żeby odebrać abonentów Cyfrze+, dodali nowe kanały, nowe pakiety, zaoferowali niższe ceny. Przyciągnęli ogromną liczbę klientów i zdobyli popularność, teraz już nie muszą się starać i "wykrwawiać" na promocjach jak konkurencja, a i tak zdobywają kolejnych klientów, którzy lgną jak pszczoły do miodu, wierząc, że najlepsza jest firma, która jest największa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak takich nazwać?

U mojej ciotki prawie 76 lat (w Warszawie, Saska Kępa), u której montowałem przed rokiem TNG (srebrnego) zjawili się przed upływem końca umowy (Ciekawe skąd wiedzieli?) naciągacze z n.

Zanim się dowiedziałem o wszystkim to wcisnęli jej recordera, z dachu zniknął 90cm. Corab z monobockiem a zamiast niego pojawiła się blacha firmowana przez n z LNB twin.

Za usługę skasowali od niej ponad 400 zł, w dodatku zostawili sobie z promocji darmowy tuner + kartę TNK.

Moją rok starą antenę i konwerter oczywiście ukradli.

 

No cóż idąc tokiem Twoich ostatnich słów - perfidni ZŁODZIEJE :!::!:

 

A tak gdybym to ja był na Twoim miejscu to pierwsze co bym zrobił to kopnął ciotkę w cztery litery!!

 

 

pierwsze primo - miała już TV sat

po drugie primo - wiedziała że się na tym znasz - więc mogła z łaski swojej skontaktować się z Tobą przed tą "karkołomną" decyzją

a po trzecie primo :wink: to chyba tym szubrawcom nie podarujesz sprzętu , który najzwyklej na świecie zaje :censored: by zamontować innemu jeleniowi który da się naciągnąć :evil:

( raczej da się ich "namierzyć" )

 

Trochę to dla mnie dziwne, najpierw mówią, że liczba potencjalnych nowych klientów stale się zmniejsza, wręcz rynek staje się już nasycony telewizją satelitarną. Dodatkowo konkurencja robi, co może, żeby tylko przyciągnąć do siebie uwagę, a Cyfrowy Polsat (trzeba przyznać), za bardzo się nie wysilił. A tu nagle wyskakują z wynikami i co - mamy prawie, że nowy rekord, 200 tysięcy nowych abonentów w jednym miesiącu! Nie wiem, co powoduje, że ta platforma jak magnes przyciąga nowych klientów, mimo że u konkurencji często cenowo i pod względem oferty jest dużo lepiej. Czyżby Cyfrowy Polsat wypracował na siebie już taką renomę, że duża część społeczeństwa polskiego po prostu zaufała platformie, podpisując długoterminowe umowy>? Czy może też wielkie wydarzenia sportowe i gale bokserskie pomogły zachęcić kibiców, fanów sportu i nie tylko. Jeśli tak dalej się wszystko potoczy, to wkrótce (a może już teraz) Cyfrowy Polsat poczuje się jak prawdziwy lider na polskim rynku, niczym brytyjski Sky Digital, co poskutkuje zapewne zupełnym lenistwem.

 

Magia słów -

Cyfrowy Polsat - Świat Najlepszych Telewizji

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

A tak poważnie to naprawdę CP ma najlepszy przekrój kanałów a o ofercie sportowej i jej zawartości to konkurencja może tylko pomarzyć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...