Skocz do zawartości

Rosnąca liczba abonentów Polsat Box


domel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W pierwszym kwartale 2011 roku Cyfrowy Polsat pozyskał 33 tys. nowych abonentów, najwięcej przybyło abonentów taniego pakietu Mini

 

Czekajcie no... Wydawało mi się, że pakiet Mini przestał być dostępny dla nowych abonentów w tamtym roku ??? Mam jakieś złe informacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Tak czy siak ale jest nas coraz więcej.

Cyfrowy Polsat: 3,551 mln abonentów

Satelitarna platforma Cyfrowy Polsat rok 2011 zakończyła liczbą ponad 3,551 mln abonentów - wynika z danych finansowych spółki. Z internetu Cyfrowego Polsatu korzysta już ponad 70 tys. abonentów, a z telefonu ponad 140 tys. abonentów.

 

całość: http://media2.pl/media/89734-Cyfrowy-Po ... entow.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ich dane to lipa! Miałem swego czasu 2 umowy. W szafie leży jakiś stary Samsung i Echostar. Wchodzę na swoje konto iCOK - dalej tam widnieje i moje 2 karty dostępu - nieaktywne od kilku lat!! Ile jest podobnych osób??!! Myślę, że te ich dane o ponad 3.5 mln abonentów trzeba skorygować lekko o około 20% w dół!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc sprawdź dobrze co tam pisze na tych kontach. Ja tez mam takie nieaktywne konto i pisze tam, że jedynym aktywnym pakietem jest FTA. Do zapłaty zero, stan rachunku zero. To nie jest abonenckie konto. Po prostu jak się miało dekoder na właśność, to zawsze można na nim odbierać FTA i dlatego konto jest aktywne, choćby po to aby ponowić sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powoli powoli przybywa abonentów. Najpopularniejszy familijny -chyba całkiem niezły pakiet :smile:

Coś Ty.

Po prostu reklama CP jest najlepsza.

Od zawsze wiadomo, że CP jest najtańszy i sam się na tym złapałem kilka lat temu, że szukając platformy cyfrowej szukałem po cenie i pierwsze co oglądałem to ofertę CP.

I tak sobie sam tłukłem do łba, że nie warto przepłacać skoro i tak nie ma się czasu na oglądanie telewizji.

Głupi był człowiek i tyle ale w czas się zorientowałem że nic tam nie było do oglądania.

Wówczas to był jakiś pakiet za 29zł.

Więc albo przeznaczam 48zł (bo znalazłem ofertę n`ki) albo w ogóle bo nie ma sensu tracić 29zł.

 

Tak myśli większość ludzi posiadając Familijny. Oby tylko była satka w domu, a że nie ma co oglądać to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A jednak się kręci :wink:

 

Cyfrowy Polsat: 3,553 mln abonentów.

Jakie plany?

Satelitarna platforma Cyfrowy Polsat pierwszy kwartał 2012 roku zakończyła liczbą ponad 3,555 mln abonentów, co oznacza lekki wzrost w tym roku - wynika z danych finansowych spółki. Z internetu Cyfrowego Polsatu korzysta już prawie 90 tys. abonentów, a z telefonu 144 tys. abonentów.

Cyfrowy Polsat ogłosił wyniki finansowe za czwarty kwartał 2011 roku. Na koniec marca 2012 roku Cyfrowy Polsat posiadał 3,553 mln abonentów telewizji cyfrowej, co oznacza wzrost o 20 tys. w ujęciu kwartalnym oraz wzrost o 84 tys. w ujęciu rocznym.

Z pakietu Familijnego korzystało 2,797 mln abonentów, co oznacza wzrost w pierwszym kwartale o 12 tys. abonentów tego pakietu, a w ujęciu rocznym wzrost o 72 tys. abonentów. Z kolei z pakietu Mini korzystało 756 tys. abonentów, co oznacza spadek o 10 tys. klientów w pierwszym kwartale, a w ujęciu rocznym wzrost o 12 tys. abonentów.

 

Na koniec kwietnia 2012 roku z Internetu korzystało 89 tys. abonentów. co oznacza, że w ciągu pierwszego kwartału przybyło 15,8 tys. abonentów, a w ciągu roku wzrost o 24 tys. abonentów. Z kolei z telefonu korzystało 144 tys. abonentów, co oznacza lekki wzrost o 400 abonentów w pierwszym kwartale 2012 roku oraz wzrost o 53 tys. w ciągu roku.

 

Średni miesięczny przychód na abonenta (ARPU) z abonenta wzrósł w ujęciu rocznym o 5,7 proc., z 36,8 zł w pierwszym kwartale 2011 roku do 38,9 zł w pierwszym kwartale 2012 roku. Miesięczne ARPU Pakietu Familijnego w pierwszym kwartale 2012 roku plasował się na poziomie 45,9 zł (wzrost o 5,3 proc.), a miesięczne ARPU Pakietu Mini plasowało się na poziomie 13,6 zł (wzrost o 19,3 proc.). Średni koszt pozyskania abonenta wyniósł w czwartym kwartale 112,5 zł (spadek o 9,1 proc.). Z kolei wskaźnik odpływu abonentów spadł z 9,6% do 9 %.

 

Grupa Cyfrowy Polsat notuje także wzrost przychodów oraz EBITDA głównie przez konsolidację Telewizji Polsat:

 

Kluczowe projekty Cyfrowego Polsatu na 2012 rok: uruchomienie telewizji mobilnej w drugim kwartale 2012 roku; intensyfikacja działań cross sellingowych pomiędzy Grupą Polsat

i Polkomtel; cross selling produktowy pomiędzy ipla/muzo, a Cyfrowym Polsatem; dalszy rozwój zasięgu sieci HSPA+ i LTE; planowane powiększenie obecnej oferty o nowe kanały tematyczne.

za: media2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że u wielu abonentów nadchodzi pewna refleksja: co, za ile i po co?. I z ilościa abonentów moze być pewien kłopot już wkrótce.

Wiele osób ogląda Familijny nie przekraczając kanału 10. Jeszcze brak świadomości jak rozwiązać problem (doświadczenia z CP-ostatnio przesyłka -zwrot dekodera do sklepu!!! i 2x koszty przesyłki). To jest sukces platformy, gros abonentów uważa, że wzięli z nimi ślub i nijak z tego wyjść.

Zdarzaja się już osoby (znam 2) dopasowujące ofertę do potrzeb np Rodzinny za 24,90 zamiast Familijnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

WYNIKI CYFROWEGO POLSATU ZA III KWARTAŁ 2012 ROKU

Liczba abonentów: 3 557 888 (wzrost o 4 415 w skali kwartału / o 51 811 w skali roku)

Liczba abonentów pakietu Familijnego: 2 756 402 (wzrost o 5 514 w skali kwartału / o 14 211 w skali roku)

Liczba abonentów pakietu Mini: 801 486 (spadek o 1 099 w skali kwartału / wzrost o 37 600 w skali roku)

Wskaźnik odpływu abonentów (churn): 9,1% (mniejszy o 0,1 p.p. w porównaniu z II kwartałem 2012 roku)

ARPU: 39,5 zł (wzrost o 0,70 zł w porównaniu z II kwartałem 2012 roku / o 1,70 zł w porównaniu z III kwartałem 2011 roku)

 

Źródło/więcej: https://satkurier.pl/news/80000/3-558-ml ... lsatu.html / https://satkurier.pl/news/80014/wyniki-f ... lsatu.html .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaletą CP nie ma cen podnoszonych tak ciągle.

To tylko tak się wydaje, bo CP robi to w subtelny sposób. :) Każda zmiana pakietyzacji czy mniejsze modyfikacje to de facto podnoszenie cen. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...